Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

Wg mnie lightweighty są za cienkie i szybko się rozrywają.

Kup sobie w Rip-stopie, będziesz miał z głowy z "rozrywaniem się".

 

Nie wiem po co ci grube spodnie - w czasie wysiłku fizycznego są jak w sam raz. Gdyby były grube (a kiedyś były), to miałeś ciepłe spodnie tak długo, jak nie zmokły. Znając pogodę w UK, mokły szybko, a żołnierz był zmarznięty i mokry. Spodnie schły 2 dni w gorącym pomieszczeniu. Lightweighty tego nie mają. Ta-da, cienkie są lepsze.

 

Tak, bardzo kiczowato. Na tyle, że jeśli je nosiłeś do dostawałeś po łbie i biegiem kazali ci je wymieniać u kwatermistrza.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites
  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupiłem temperate. Koledzy mówili że są ok itd :) Zobaczy się jak te spodnie przyjdą. Najwyżej będę biegał dalej w lightweightach :)

 

Wiem, że aż chce się powiedzieć "Boże..." ale cóż :)

 

Na tyle, że jeśli je nosiłeś do dostawałeś po łbie i biegiem kazali ci je wymieniać u kwatermistrza.

 

to wszystko wyjaśnia ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sorry za post pod swoim, ale nie mogę edytować.

 

Yay, dziś przyszedł mój smock ;) muszę powiedzieć - jest świetny. Tylko ten drut przeszkadza... narazie. ;)

Co do spodni - faktyczne kiczowate. Jaśniejsze od lightweightow/smocka/koszuli. Chociaż na zimne dni będą raczej dobre ;)

 

Jeśli ktoś ma dylemat z kurtką - s2000 czy s2005, szczerze polecam 2005. Jest wręcz idealna :)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Yay, dziś przyszedł mój smock ;) muszę powiedzieć - jest świetny. Tylko ten drut przeszkadza... narazie. ;)

 

Zrób malutką dziurkę nożyczkami/czymś do cięcia i spokojnie wyciągnij. Im mniejsza dziurka, tym mniej widać będzie. Nie trzeba zaszywać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Przepraszam, ze w tym dziale, ale mam problem. Otóż szukam spodni w leśnym DPMie mniej więcej w rozmiarze 75/92/108, bądź innym byle nieco powyżej 90 w pasie, najlepiej Temperate, choć i LW nie pogardzę. Moje pytanie czy wie ktoś może gdzie w Polsce można dorwać taki rozmiar? Przeszukałem sklepy, allegro i dolna część pleców.

Ma ktoś może jakiś pomysł?

jeszcze raz przepraszam za dział.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Poszukaj jeszcze tak: nieco za duże w pasie/za długie w nogawkach. Nogawki elegancko się podwija - im dłuższe tym lepiej. Podobnie jest z pasem - zakładasz szeroki pas (mogą być nawet te "pistol belty", te podobne od oporządzenia ALICE) - i spodnie trzymają się kupra.

 

Kupienie idealnie dopasowanych spodni graniczy z cudem. ;)

 

Poza tym w odkąd wprowadzono system S95, mundur jest workowaty i wygląda się trochę kiczowato.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja na ten przykład to spodnie dobrałem sobie idealne (aż się zdziwiłem - zwykle każde spodnie jakie na siebie włożę są albo za krótkie, albo za szerokie w pasie), choć mimo to sam krój spodni sprawia, ze i tak są dość "workowate" (porównując choćby do spodni żołnierzy BW), za to dobranie górnej części garderoby okazało się niemożliwe - gdy zamówiłem na mniej więcej swój wymiar (czyli tak, jak w przypadku spodni) bluzę lightweight okazało się, że jest ona dziwnie mała/krótka - głównie chodziło o rękawy. Kupując smock'a wziąłem się na sposób i zamówiłem rozmiarówkę wyższą (według tabelki rozmiarów) i okazało się, że dostałem kurtkę w rozmiarze koszykarskim... Choć może dlatego, że dostałem starszą wersję kurtki - tą ze sztywnym kołnierzem (ale czy starsze modele miały inną rozmiarówkę?)

Link to post
Share on other sites
Choć może dlatego, że dostałem starszą wersję kurtki - tą ze sztywnym kołnierzem (ale czy starsze modele miały inną rozmiarówkę?)

 

A jak masz zapisany rozmiar na metce kurtki? I czy możesz podać więcej detali odnośnie kurtki?

 

Kurtka ma kilka cm extra w klatce - dzięki czemu nawet, jeśli kupisz na rozmiar to pod kurtką możesz nosić kilka dodatkowych warstw ubrań. Oprócz tego kurtka powinna ci sięgać spokojnie do połowy ud (większość ludzi decyduje się podwijać). Kurtka i spodnie są workowate, nie obcisłe.

 

Koszule najlepiej przymierzyć przed kupnem lub - jeśli masz kurtkę - sprawdzić, czy ci ten rozmiar pasuje, i kupić koszulę w tym samym rozmiarze.

 

 

Następnym razem przeszukaj net, zanim zdecydujesz się kupić. ;-)

Link to post
Share on other sites

A jak masz zapisany rozmiar na metce kurtki? I czy możesz podać więcej detali odnośnie kurtki?

Nato Size: 8090/9095

Height/Chest: 190/96

Kurtka to ten starszy model z rip-stopu (S95? Jakoś tak) z, jak wspomniałem wcześniej, dość sztywnym kołnierzem - znajomy miał nowszą wersję kurtki z odczuwalnie bardziej miękkim kołnierzem.

Koszulę/bluzę posiadałem w rozmiarze 180/96 i jak wspomniałem, była za krótka (wieczny problem kogoś, z dość długimi rękami), zaś kurtka w większym rozmiarze była zdecydowanie za wielka - długością bardziej przypominała płaszcz, nawet rękawy były bardzo długie - całość trzeba było dość drastycznie skrócić.

Link to post
Share on other sites

Morał: przed kupnem dobrze jest przymierzyć/spytać.

 

Koszula - jeśli chcesz dłuższe rękawy, kupujesz koszulę o rozmiar większą we wzroście (czyli zamiast 180/96, kupujesz 190/96). z kurtką proponuję robić tak samo.

 

Miękki kołnierz przy kurtce - może to być S2000 (ew. 94 Pattern). S95 posiada tzw. Storm Collar - czyli kołnierz usztywniony tekturą.

 

Chociaż w przypadku DPMu lepsze jest za duże (wręcz workowate), niż za małe.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Że co? Jaką tekturą? 8O

 

Przecinałeś kiedyś kołnierz S95?

 

W środku jest "jakaś" tektura - zdecydowanie nie jest to materiał używany do szycia ubań ani też plastik, ni jakiś metal. Jakim sposobem owa "tektura" znosi pranie i wilgoć, pozostaje dla mnie zagadką. Ktoś tam kiedyś w MoDzie miał licencjat w Textile Engineering. :lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...