Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG a niskie temperatury


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydajność baterii w mrozach spada bardzo mocno dlatego osoby które mają baterię dużej pojemności mogą tego nie zauważyć. Jeżeli ktoś ma 600Mah to nie postrzela. Ja mam dwie i robię w ten sposób że główną trzymam pod ubrankiem do momentu rozpoczęcia strzelania, a zapasówka jest pod kurteczką cały czas i w momencie jak jedna pada robię podmiankę. Jakoś to działa ale komfortowym rozwiązaniem nazwać tego nie można.

Link to post
Share on other sites
8.4 large w m16a2 kumpla strzelała jak złoto. Nie zauwazylismy nawet spadku szybkostrzelności. Możliwe że są one mniej podatne na niskie temperatury. Chociaż zastanawialiśmy się czy ukrycie batki w kolbie nie sprawia tej różnicy....

 

O mnie mowa ale ciężko się wypowiadać bo nie znam szybkostrzelności i realnej wytrzymałości batki w normalnych temperaturach. Mimo to szybkostrzelnośc w porównianiu do reszty wyglądała w temp -5 zaskakująca dobrze. Wygląda na to że to jedna z zalet stałych kolb.

Link to post
Share on other sites
dziś na strzelance padła mi bateria po okolo 150 strzałach, temperatura jakies -5 stopni

zdziwiony jestem bardzo bo przy "normalnej pogodzie" wystrzelam nawet 800 kulek

bateria to 9.6v 1100mAh a broń G36 CA

nie wiem co dalej robić...

to norma dla tej baterii w tym gunie

 

Jeżeli ktoś ma 600Mah to nie postrzela.

Postrzela, postrzela - bezproblemowo - kwestia guna.

 

Jak wyżej: 1100mAh na mrozie w CA [G36] pada po ok. 150 strzałach.

600mAh w TM [steyr AUG] wytrzymuje spokojnie dzień umiarkowanego strzelania. Sprawdzone organoleptycznie osobiście ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Ja mam folię termiczną taką jak używają w karetkach przy wypadkach z jednej strony ogrzewa a z drugiej ochładza jest dobrze to działa

Ja także potwierdzam, że taka folia to dobry pomysł. Sam też tak owijałem baterie i trzymała bardzo dobrze. Mozna z niej bylo wystrzelić porównywalną ilośc kulek co przy wyższych temperaturach.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze żeby długo trzymało ciepło. Pomaga w tym folia aluminiowa bo je odbija, a więc zatrzymuje. Najlepiej miec taką baterie schowaną i dopiero kiedy zacznie sie akcja wyjąc i podłączyc (zalezy tez od miejsca gdzie wkladamy batke).Ja mam w foregrip'ie wiec problemu z założeniem nie ma. Wtedy folia dodatkowo utrzyma ciepło.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad przewodzeniem prądu bo taka folia zdaje się go przewodzic ale raczej nic sie nie stanie przy prądzie o takim napięciu. Dobrze mówie ;) ??

Link to post
Share on other sites

Witam serecznie użytkowników :)

Jestem świerzo upieczonym posiadaczem M4 ics'a. W domu wszystko działało pieknie, ale byłem dzisiaj na dziewiczym strzelaniu (dla swojej emki) noi było baardzo zimno -6 st. Emka co prawda strzelała jak marzenie jednak było jedno "ALE" nie było singla i to przez dluzszy czas... probowalem przełaczac na full auto, strzelic i wrocić na single. pierwszy strzał był single, nastepne full auto. Naszczęście na koniec strzelanki problem chyba ustąpił bo semi działało. Jednak mam pytanie do uzytkowników, czy możliwe że spowodowane było to zimnem? czy to poprostu chwilowy problem ze stykami, no i oczywiście czy mieliście podobne problemy ?

 

Serdecznie pozdrawiam

Mazur

Link to post
Share on other sites

no dobra ale jak założyć taki kocyk na baterie do FAMASA? dziś przy -10 to z moim gunem działo się chyba wszystko, 2 czy 3 razy zamarzały mi magazynki, hopsiup musiałem zmnijszyć do min, bo kulki latały gdzie chciały, 4 czy 5 razy "strajk" guna, czyli poprostu przestał strzelać na kilkadziesiąt sekund do max minuty. no i pod koniec dzisiejszych atrakcji wykazywał się śladową powtarzalnością.... no a bateryjka (zmierzam do sedna ;P ) wczoraj naładowana zdechała.... stockowy TM 7,2v 1300mAh :]

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Co prawda temat jest stary ale... problem nie:)

Dziś na strzelance byłem z moją mp5 cm041... i :D miałem batke 4k full naładowaną :D replika przestała działać po 10 strzałach.. było -10~~

W domu działa... nie wiem styki przy spuście zamarzają? może coś z selektorem? dodam że przy temperaturach 0 2 stopnie miałem problem taki że replika nie reagowała na naciśnięcia spustu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio wziąłem na strzelankę starą stockową batkę 8.4 Boyi, oprócz Firefoxa 9.6. Firefox bez problemu sobie strzelał, Boyi ledwo ruszał ośką silnika, o naciągnieciu sprężyny nie było mowy (M120 w replice). A za racji, ze nie potrzeby mi ten 8.4, zwarłem + z -, przez okolo 10 sekund, tak ze iskry leciały, a aku nagrzało się do okolo 40-50 stopni. Podpiąłem do repliki i bez problemu strzelało, rof odrobine niższy niż na 9.6 :] Także, jeżeli nie zależy wam za bardzo na żywotności akumulatora, w taki sposób można sobie postrzelać w zimie. Tylko przydało by po tym owinąć czymś akumulator, żeby ciepła nie tracił.

 

@edit

Aha, jest i bardziej bezpieczny sposób. Ogrzewamy akumulator na grzejniku/kaloryferze.

Trzeba uważać, żeby nie przesadzić, powyżej chyba 70 stopni ogniwo ulega uszkodzeniu.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Witam, od zeszłej zimy używam pewnego bardzo fajnego patentu na ciepło baterii. Wiecie co to są ogrzewacze węglowe? To takie zielone pudełeczka wielkości paczki fajek do których wkłada się wkład węglowy i grzeją na całym wkładzie przez 6h i naprawdę grzeją nieźle. Zeszłej zimy się sprawdziło. Jak przymontować?

W m4 z aku w chwycie przednim banalne, jeżeli wiemy że ciepłe powietrze unosi się do góry przylepiamy taśmą na dół chwytu i po kłopocie. Koszt takiego urządzonka to ok 15 zł + zestaw wkładów ok 5 więc myślę że się opłaca.

 

to coś takiego http://allegro.pl/ogrzewacz-weglowy-kieszonkowy-okazja-i1324335785.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...