Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well AK47 - już jest?


Recommended Posts

W amerykańskich sklepach pojawił się dość tajemniczy kałach. Cena w granicach 100 dolarów, podobno "Tokyo Marui Compatible", opis z wyglądu zgodny z prototypem UTG (metalowe przyrządy celownicze i lufa zewnętrzna), giwera waży trzy i pół kilo... Tylko czemu, cholera, piszą że pędzone jest toto gearboxem v2?

http://www.speedytoys.com/shop/item.asp?itemid=310

Tutaj replika ta jest sprzedawana pod marką CSI (Centerfire Systems Inc.) - sprawdziłem, CSI jest tylko resellerem, w swojej ofercie mają całe sterty taniochy z Cymawella i, co dość dziwne, gazowego Ingrama od KWA plus kilka "markowych" drobiazgów typu osłony na RISy czy magazynki do AR'ki od KWA.

http://www.tecktoys.us/electric_Style/CSI_...Ak47_Black.html

 

Czyżby już pojawił się WELL R7?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma jeszcze AK Wella ani UTG. Niby model jest gotowy, ale jeszcze nie chodzi jak powinien, więc produkcja jest wstrzymana. Niewykluczone, że faktycznie ruszy jeszcze w tym roku. Jak ruszy to +7 dni i będę miał 1 sztukę.

 

A przy okazji mały OT:

do końca tygodnia dostanę testowe MP5 J, XM8 na g/b wer.3 i G3 SAS. Miał być też AK - ale: patrz wyżej.

MP5 J ma się różnić od MP5 Wella (R5) głównie tym, że na zewnątrz będzie miała metalowe wszystko to co jest metalowe w TM.

 

Ściskam,

C.

Link to post
Share on other sites
A przy okazji mały OT:  

do końca tygodnia dostanę testowe MP5 J, XM8 na g/b wer.3 i G3 SAS. Miał być też AK - ale: patrz wyżej.  

MP5 J ma się różnić od MP5 Wella (R5) głównie tym, że na zewnątrz będzie miała metalowe wszystko to co jest metalowe w TM.

 

Liczymy na cynk jak coś będziesz już testował...

Ależ mi sie humor poprawił... żeby tak FN-FAL-a wypuścili przed świętami :)

Link to post
Share on other sites
a teraz pytanie - ten well UTG to który w końcu z podanych wyżej??
Żaden :lol:

Ciekawe, czy Czoper rzuci jakieś recenzje tego towaru, o którym pisze. Bo jestem ciekawy, które MP5 lepsze: WELL czy CYMA (ROTFL, jak to brzmi...) i jak się sprawuje ten G3SAS.

Link to post
Share on other sites

MP5, M4A1 teraz ma wyjść AK niedługo może pojawi się G3SAS. Czyżby Well mial zamiar skopiować wszystkie produkty TM i konkurować z nim ? Ciekawe co Well ma zamiar jeszcze wypuścić. Jak tak dalej pójdzie to zapowiada się niezła konkurencja dla TM i CA. Ciekawe jak to sie dalej rozwinie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powtórzę co dziś powiedziałem na chacie:

Kiedy Well wypuści normalny gearbox v6, zacznę się martwić o Marui.

O CA się nie martwię - ich repliki mają dużo metalowych elementów, przez co są bardziej realistyczne i zauważalnie solidniejsze. Ale w sytuacji, w której replika za 900 zł różni się od repliki za 400 zł tylko tym, że ma oznaczenia oryginału, zapewne da się zaobserwować wzrost popularności Well'a wśród airsoftowców "na dorobku". Tym samym wszelką rację bytu stracą długie sprężyny - chyba, że ich ceny spadną do poziomu 100-150 zł.

Podejrzewam jednak, że Well skupi się na popularniejszych replikach - MP5, M15/M16/M4, AK, G3/G36, SIG 552, Steyr AUG, może za jakiś rok-dwa P90. Na ten sprzęt najłatwiej znaleźć nabywców - tak egzotyczne modele jak Thompsony, MP40 czy L85 to domena "prawdziwych maniaków", którzy raczej nie pójdą na łatwiznę.

Link to post
Share on other sites

Nie nazwałbym CA realistycznym. Metalowe może i jest, ale co do realizmu, z punktu widzenia osoby która miała do czynienia z "real steel", nie ma porównania z ICSem. Co ciekawe, niby plastikowe Marui sprawia realniejsze wrażenie niż CA...

 

Dlaczego? Faktura materiałów. CA ma niewłaściwą fakturę łoża (w ostrych M-kach błyszczące), niewłaściwy kolor (ostry jest parkeryzowany na szaro), i nie odzwierciedlono zamka i okna wyrzutnika. Z ostrego strzela się wyłacznie z otwartą klapką, czego w CA zrobić się nie da - chyba że chcesz razić wszystkich blaszką a la "Rolex ze stadionu tysiąclecia", i to zazwyczaj krzywo wklejoną. W CA brakuje też wielu detali (jak choćby oznaczenie kalibru i skoku gwintu na lufie wersji długiej), i wreszcie - taka broń w ogóle nie istnieje. Repliki CA nawet nie rozkładają się w sposób zbliżony do oryginału.

 

Armalite produkuje karabinki z oliwkowym, nie czarnym, łożem i kolbą, żaden z ich wyrobów nie ma wojskowego tłumika płomieni (mają ukośne sloty), i w ogóle nie mają w ofercie M15A4 rifle i paru innych modeli.

 

Jeśli chodzi o realizm w serii M-ek, Systema i ICS nie mają sobie równych. Trochę poniżej ICSa plasuje się Marui (plastikowe, mniej wytrzymałe, ale jest w nim to "coś" czego CA nie potrafi jak dotąd osiągnąć). No i potem dopiero CA - solidne, mocne, usprawnione jako ASG, ale mocno uproszczone i umowne jako replika. Niestety, w tej cenie, przy metalowym body, musi być coś za coś.

 

Tak więc akurat o Marui się nie martię :)

Link to post
Share on other sites

Uwaga, i to mnie tknęło, by nie rzec palnęło w łeb. Cymawell zapowiadał XM8 (pod nazwą XL1), tylko oczywiście moja pamięć jest mocno zawodna i zupełnie o tym zapomniałem. A skoro Czoper już tego XL1 dostaje, to już niedługo Well zaskoczy nas G36 lub AUGiem. Niech tylko skończy prace nad kałachem.

Link to post
Share on other sites

Dostałem R8 Wella (G3 SAS), MP5 J Cymy i XM8 kogoś tam. Rozebrałem do najmniejszej śrubki, sfotografowałem, złożyłem i przestrzelałem na chrono. SAS i MP5 J - mniód! XM8 w wersji, którą dysponuję to zabawka - niby 250 fps (po mojej minimalnej modyfikacji), ale nie wierzę w trwałość. Mini recencje będą na forum w osobnych wątkach. Dzisiaj skończę SAS-a (zawiśnie jutro), potem MP5.

Mam obiecanego AK jak tylko przestanie "im" się zacinać.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...