Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta 92F - GAH-9902 [STTI]


Recommended Posts

Witam, mam pytanie. Jak rozpoznać czy dany model ma hop up czy nie? Nie chodzi mi o to jak wyglada trojektoria lotu kulki po wystrzale z pistoletu posiadającego taką opcje tylko jak to wyglada w samym pistolecie. Prosiłbym też o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy model beretta 92f firmy STTI ma hop up czy nie? czytam o tym pistolecie i na niektórych stronach napisano że tak a na innych (np. na forum wmasg) przeciwnie. Chciałbym także aby ktoś napisał mi troche o tym modelu, chodzi mi głównie o jego zasięg i celność na róznych odległościach. Dzięki z góry za odpowieź, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

czekaj wyjaśnijmy sprawe

- chodzi Ci jak rozpoznać z zewnatrz czy broń posiada Hop Up

- czy może Ci chodzi o to jak wyglada sam Hop up w środku(tzn w pistolecie)

bo nierozumiem Twojej wypowiedzi :ściana: sprecyzuj pytanie

 

co doberety to Ci nieodpowiem bo poprostu niewiem ale poczekaj na wypowiedzi innych maniaków to napewno Ci powiedza to co Cie interesuje :wink:

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to jak to wyglada w środku :) ale skoro napisales juz to może jeszcze powiedz jak poznać go na zewnatrz. Porostu tak czytalem ze często jest napisane na opakowaniu ze hop up jest a w rzeczywistosci go nie ma, wiec chcialbym wiedziec jak poznać czy dany pistolet go ma czy nie.

Link to post
Share on other sites

ciuch słuchaj generalnie wszystkie repliki renomowanych firm(niekoniecznie te najdroższe) maja HU,sam miałem walterka P99 który miał HU.Z zewnatrz to raczej nieda sie poznac czy dana replika ma HU(jak sie myle to mnie prosze poprawić).Powiem Ci że w moim walterku było widoczne pokretło boku do regulacji Hop Up-u.Ale w mojej obecnej broni M24 niewidac żadnego pokretła a HU jest schowany głeboko w broni.

 

Odnosnie budowy Hop Up-a to powiem ci w najwiekszym uproszczeniu że jest to "gumeczka" :D która podkreca Ci kulki(rotuje je) tak aby zwiekszyc "parabole"(lub hiperbole niewiem...niepamietam, matmy juz niemam) lotu,chodzi aby zwiekszyć wysokośc na jaką kulka sie wzbija aby potem dalej mogła spaść.Same HU sa czesto w tzw komorach Hop Up(obudowa)."Gumeczki" te wyglądaja jak na zdjęciu poniżej:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/popup_image.php?pID=98

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że chodzi ci o stwierdzenie czy replika posiada hop-up bez jej rozbierania i oddawania strzału. Można to zrobić następująco:

Należy wyjąć magazynek(lub włożyć pusty bez kulek), odciągnąć zamek do tyłu(najlepiej zablokować go w tej pozycji lub trzymać ręka jeśli replika nie posiada blokady) aby przez oko wyrzutnika łusek mogło wpadać światło(jeśli zamek nie ma wyciętego otworu to wtedy odwracamy pistolet do góry nogami aby światło wpadało przez gniazdo magazynka) i patrzymy od strony wylotu lufy czy na przeciwnym końcu ma ona niewielka wypustkę na górze(lub na dole jeśli pistolet jest odwrócony).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Stolar - w Berecie 92 STTI raczej nie wykonasz tej ewolucji nie dokonasz - nic sie nie otwiera przy naciąganiu a od spodu raczej nie dojrzysz - musialbym się bawić z wrzycaniem tam i ustawianiem pod odpowiednim kontem lusterka chyba 8)

 

ciuch - mam tą Berettę ale dopiero od środy więc nie mogę ci wiele o niej powiedzieć. Pisałem w sprawie HU do military.pl i odpisali mi że hu jest (nawet zamieścili na dowód zdjęcia), jakkolwiek w instrukcji, czy na pudełki ktore mi przyslali wzmianki o hu nie ma - jak poczekasz do jutra to ją przestrzelam i napiszę co zaobserwowałem

 

Zdjęcia jakie dostałem z military.pl:

http://img395.imageshack.us/img395/6049/ds...dscf00273tf.jpg

http://img395.imageshack.us/img395/8405/ds...dscf00285ae.jpg

http://img395.imageshack.us/img395/7439/ds...dscf00298uq.jpg

 

Pozdrawiam

Ryba

 

ps: kurde ale fajne te zimowe emotki :? 8) :cry: :P

Link to post
Share on other sites

Jak mój brat wspomniał jestem (chyba) szczęśliwym posiadaczem tej Beretty (nr produktu GAH-9902). Zamówilismy dwa guny, Walthera P99 z KWC i tą Berette od STTi. Przestrzelałem oba i wniosek według mnie jest prosty: Pietro nie ma hop up'a :?

 

Dlaczego tak sądze? Ano dla tego, że strzelając z Walthera na kulkach 0.2 KWC te po lekkim opadnięciu po około 15-20 metrach leciały lekko do góry i następnie znów w dół (ten gun ma na bank hop up).

 

Natomiast na tej samej ammo Beretta pluła nimi na około 15-20 metrów i następnie opadały w tempie dość szybkim :wink:

 

Reasumująć oba pistole na dystans 15-18 metrów strzelają prawie tak samo, natomiast powyżej widać diametralną różnice w zasięgu.

 

Co do zdjęć tej gumki... może to brak mojego doświadczenia, ale ja tam hop upa nie widze, tylko zwykłe gumowe ''trzymadło'' do kulek na końcu lufy w które wpycha sie kulke zanim tłok walnie (poprawcie mnie jeśli sie myle, może nie dostrzegłem bo słońce mi w monitor świeci :lol: ).

 

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tą M92F od STTi (GAH-9902) niech pisze na PW

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Te fotki mają się nijak do wykazania obecności HU w tym modelu. Military.pl powinien wysłać fotke przedstawiającą "prześwit" lufy, a nie zdjęcia samej uszczelki.

Mój brat posiada tę replikę - kupił ją właśnie na military jakieś dwa lata temu za 120 zł i jeszcze działa. A jeśli chodzi o hou-up, to ten model niestety go nie posiada. Na pudełku jest napis HU, ale był zaklejony naklejką STTi, co może być przyczyną całego zamieszania.

Replika dobrze i celnie strzela kulkami .11g - z dwudziestu metrów w budynku można bez problemu trafić w cel wielkości ludzkiej głowy :wink: "Oksyda" z metalowych części sciara się dość szybko. Mechanizm, który sprawia, że po oddaniu ostatniego strzału zamek zostaje w tylnej pozycji, też się szybko wyrobił. Jest trwała, ale niestety ma przeciętne osiągi. IMO replika jest warta swojej ceny, ale dopiero w zimowej promocji :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie moge dodać, że ten pistolet jest nie do zdarcia ( pomijając farbe ) :) . Kulkami 0.11 moża celnie strzelać na odległość 15 metrów pod warunkiem że nie ma wiatru. W środku sporo części zrobionych jest z metalu. Ogólnie dobry jako broń boczna albo dla tych co chcą mieć coś w kaburze dla szpanu :D .

 

PS. Proponowałbym zmienic temat tego topiku na Berreta 92F STTI albo coś w tym stylu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ta beretta od STTI nie ma hup-up mimo ,iz na pudelku i na wielu stronach sklepowych jest napisane ze ta replika posiada hop-up.

Na froncie pudełka zaintrygowała mnie dodatkowa naklejka znaczka firmowego STTI, a raczej to co zostało pod nią ukryte. Pod stickersem znalazła się... informacja o posiadanym przez pistolet Hop-Upie, co mogłoby sugerować, że akurat ta seria jest pozbawiona tego użytecznego wynalazku. Zrodziło to u mnie pewien niepokój, gdyż jak zamawiałem w sklepie internetowym, to w opisie był Hop-Up wyszczególniony jako dostępny...
Link to post
Share on other sites
nic sie nie otwiera przy naciąganiu a od spodu raczej nie dojrzysz

Ja przecież nie każe zaglądać do lufy „od spodu”. Przez gniazdo magazynka wpuszczamy tylko światło np. latarki:

jeśli zamek nie ma wyciętego otworu to wtedy odwracamy pistolet do góry nogami aby światło wpadało przez gniazdo magazynka) i patrzymy od strony wylotu lufy czy na przeciwnym końcu ma ona niewielka wypustkę na górze(lub na dole jeśli pistolet jest odwrócony).

8)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

nie no Shab to mocne było :D :D sprawdze :P

 

[ Dodano: 17 Gru 2005 15:52 ]

Ale u mnie nie ma naklejki STTI. Jest tylko nadruk STTI na pudełku. Ale za to jest naklejka- HOP UP VERSION i nie jest ona w żaden sposób zamaskowana. Ja już nie wiem. Strasznie skomplikowali sprawe z tym pistoletem... :|

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Parę godzin się dziś tą Berettką pobawiłem... wrażenia kiepskie

 

ciuch - jeśli masz naklejkę HU to możesz mieć nadzieję - ja na pudełku jej poprostu nie mam (nie jest czymś zasłonięta, tylko jej nie ma), a i podczas strzelania efektu HU nie uświadczyłem.

 

A co do osiągów - bardzo kiepskie - będzie ze 20m skutecznego na kulkach 0.12 - na 0.20 to już dość marnie.

 

No i największy minus - po pół godzinie strzelania gun dostał pier... zaczął świrować od mrozu - można nim było grać w rosyjską ruletkę - raz strzelał, raz nie, raz strzelał dwoma, innym razem kulki wypadały przez lufę, a kiedy strzelał to zasięg wachał się między 5 a 15 metrami - tylko widziałem moich kumpli co 0.25 mi śmigali za pomocą krótkich TM to mnie zalewało (nie trzeba bylo socoma rozwalać, eh).

Problem marznięcia można częściowo wyeliminonwać chuchając do wnętrza guna przez gniazdo magazynka, a podczas wymiany ognia to bezpośrednio pod kurek - jak się trochę ogrzeje to nie ma efektu loterii, ale trzba to robic non-stop, więc za wygodne to nie jest.

Pod koniec jeszcze mag się zaciał - przestał podawać kulki - trochę się nim popukalo w pobliski murek to znowy zaczął na szczęście.

 

Reasumując nie wiem jak osiągi z HU, ale nie polecam tej repliki z powodu na jej wadliwość - pewnie latem jest ok, ale na zimę to naprawdę sie nie oplaca - chociaż niech inni właściciele się wypowiedzą jak z ich zimowymi przygodami... Tak czy siak, drugi raz bym stti nie kupił.

Macie jeszcze jakieś pytania to walcie...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ryb nie mieszaj jej tak z błotem :lol:

 

A co do osiągów - bardzo kiepskie - będzie ze 20m skutecznego na kulkach 0.12 - na 0.20 to już dość marnie.

 

No ok ok, ale nie są też tragiczne nie przesadzaj. Ktoś trafnie napisał że ze zwykłego ostrego pistoletu trudno trafić człowieka z 30-40 metrów (odrzut, ciężar, moc). A sam strzelałem z broni krótkiej sportowej, która ma mniejszy ładunek w pocisku a i tak trudno było utrafić coś wiecej od siódemek. Dodam, że tarcza była mniej więcej wymiarów 40 na 40 cm (dystans 25 m). O ile pamiętam bo to ze 3 lata temu było. Także nie przesadzaj, podkręcanie krótkich sprężyn do strzelania powyżej 30 metrów uważam za śmieszne.

 

Po drugo primo :lol: :

Zasięg 20 metrów napewno wystarczy poczatkującemu. A należy mimo wszystko docenić trwałość tej broni, o czym wielu sie przekonało, a i mi nie trudno uwierzyć po zdjęciu zamka i zobaczeniu metalwocyh porowadnic, metalowego bolca przytrzymującego napiętą sprężyne, kurek, mechanizm spustowy w 80% i jeszcze troche. Z resztą odsyłem do recenzji na wmasg.pl.

 

No i największy minus - po pół godzinie strzelania gun dostał pier... zaczął świrować od mrozu

 

Tego nie sprawdziłem. Ale tak pół żartem pół serio... ilu ludzi strzela sie gdy na dworze jest -10? 8)

 

 

Tak czy siak, drugi raz bym stti nie kupił.

 

No pewnie nie... ale na początek zabawy, lub jako broń boczna, nadaje sie wyśmienicie. No i przedewszystkim ta cena! chwilami spada do 39 złotych, to naprawde grosze za tak solidny gun, a na tym chyba zależy wszystkim kadetom ASG, na trwałości! Na osiągach raczej mniej. Choć po wtóre w moim odczuciu są one nienajgorsze, całkiem całkiem, niezłe(nie wiem jak jeszcze określić :F ), jak na broń bez hu. :)

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

No ok ok, ale nie są też tragiczne nie przesadzaj

 

Są tragiczne - te 20 metrów to ona wyciąga na kulkacvh 0.12 które przy wiaterku lecą gdzie chcą, więc wierz mi że jest kiepsko...

 

Zasięg 20 metrów napewno wystarczy poczatkującemu. A należy mimo wszystko docenić trwałość tej broni, o czym wielu sie przekonało, a i mi nie trudno uwierzyć po zdjęciu zamka i zobaczeniu metalwocyh porowadnic, metalowego bolca przytrzymującego napiętą sprężyne, kurek, mechanizm spustowy w 80% i jeszcze troche.

 

Ajaj - czy starczy początkującemu to bym się kłócił, bo to zależne od reszty ekipy (od doświadczenia i wyposarzenia) - ja z tą Berettą to mogłem za dywersję robić przeciwko krótkim TM moich kumpli - początkujący mógłby się zniechęcić.

 

 

 

No i największy minus - po pół godzinie strzelania gun dostał pier... zaczął świrować od mrozu

 

 

Tego nie sprawdziłem

 

 

Jak sprawdzisz to daj znać - chcę wiedzieć czy talko ja mam pecha 8O .

 

 

 

Ale tak pół żartem pół serio... ilu ludzi strzela sie gdy na dworze jest -10?

 

No... nas było 7 jeno, ale chętnych było więcej, tylko się niefotunnie poukładało im z czasem - poza tym było -3 (tylko taki wiaterek paskudny).

 

ale na początek zabawy, lub jako broń boczna, nadaje sie wyśmienicie. No i przedewszystkim ta cena! chwilami spada do 39 złotych

 

Dorzucić parę złotych i kupić DE UHC, albo cokolwiek z HU, taka moja rada (tak na marginesie niech się ciuch wypowie, bo on miał na pudełku napis HU, a ja nie).

 

Pozdrawiam

Ryba

Link to post
Share on other sites

Od wczoraj mam H&K USP od STTI. Jest to moj pierwszy pistolet. Dzisiaj będe go testował. Wczoraj nie wiem jak to się stało ale jedna kulka została w środku pistoletu :/ Nie przeszkadza to w strzelaniu tylko troche grzechocze... Mam nadzieję, żę jakoś sama przy strzelaniu wypadnie. Nie wiem czy ma hop-up ale postaram się to sprawdzić:)

Link to post
Share on other sites

No kulki przeważnie lecą po jakichs 15 metrach do góry więc może ten hu jest. Rzeczywiście na kulkach cięższych od 0,12 nie ma co próbować nawet bo chyba te zabawki z kiosku lepiej strzelają, no albo ja mam wadliwy egzemplarz. Wczoraj strzelałem nim troche na dworze i po minucie użytkowania zaczeły sie problemy- zamek zostawał w tylej pozycji po każdym przeładowaniu a pozatym pistolet poprostu nie strzelał albo robił to sporadycznie. Nie jest to chyba zbytnia rewelacja...zawiodłem sie na tej berecie. Czytałem że firma UHC ma dobrą- m92f, prawda to? :D

 

[ Dodano: 20 Gru 2005 16:46 ]

Właśnie przed chwilą sprawdzalem ten pistolet znowu. Tym razem włożyłem kulki lżejsze od 0,12 i nimi na dystansie 15 m bezproblemowo trafailem w drzewo o średnicy 20 cm, żadziej natomiast udawalo mi sie trafiać w identyczne drzewo ale już na dystanie 20-25 m więc jednak nie jest tak źle...

Link to post
Share on other sites
Wczoraj strzelałem nim troche na dworze i po minucie użytkowania zaczeły sie problemy- zamek zostawał w tylej pozycji po każdym przeładowaniu a pozatym pistolet poprostu nie strzelał albo robił to sporadycznie.

 

Problem o którym pisałem wcześniej - to od mrozu - pochuchaj w gniazdo magazynka, albo pod kurek to bedzie trochę lepiej - na dłuższą metę to jednak dość niewygode.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...