Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się tylko czy zamiast samemu kupować częsci i potem je wmajsterkować do broni nie wziąć czegoś takiego: Link

Czy APS-96 zalicza sie do aps-2 series? No i nigdzie nie napisali jaką ilość fps taki upgrade daje >.>

 

Lepiej samemu i sprężynę sam dobierzesz. Czy te części będą pasowały do Twojego Maruzena to nie wiem. APS2 to inna replika niż APS Type 96.

 

Czy do takiego dwójnogu potrzebuje jeszcze czegoś takiego: link

 

Nie potrzeba, masz to w zestawie.

 

 

czy to mozliwe zeby rozrzut prz 20m w granicach 8 cm mogl polegac na zbyt potkreconym hop-up'ie czy raczej to wina optyki <tez uzywan >

 

A może wina zbyt lekkich kulek? Poza tym rozrzut do przyjęcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co sądzicie na temat montażu cylindra do aps II ze specshopa ( ten +300%).

Wysłałem maila do tego sklepu i napisali mi ze przy montazu takiej silnej sprężyny potzebny będzie wzmocniony mechanizm spustowy.

Tak sie wogóle zapytam, warto kupowac ten cylinder?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Przejrzałem cały temat oraz sklepy wgc i airsoftglobal a następnie sporządziłem listę części wraz z repliką oraz kosztorys repliki która po tunningu wyciąga 650fps na 0.2 i zasięgu skutecznym 80m.

 

APS TYPE 96 -320$

OK Cylinder Set -131$

Laylax PSS96 Smooth Spring Guide -28 $

prec lufa PSG1 -55 $

380PDI sprężyna nie znalazłem

zero trigger (mech. spust) -137$

PDI hop up -61 $

Laylax PSS96 Spring Guide Stopper -22 $

barrel spacer -15 $

gumka sylikonowa -3 $

tłumik -52$

bipod -61$

 

RAZEM

USD 885$

PLN (2.93) 2583.5 Zł

 

Proszę was żebyście napisali mi co ewentualnie moznaby wyrzucić z listy i uznać jako zbędne aby zmniejszyć koszty.

 

Zależy mi również na tym abyście podali spis części które narażone są na szybkie zużycie co wiąże się z ich rychłą wymianą.

 

Czy jest coś jeszcze czego nie uwzględniłem lub coś co będzie niezbędne podczas tunningowania?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

panowie potrzebuję pilnie !!!!waszej pomocy przed ok 2miesiącami kupiłem aps 96 full tuning i ....wyjechałem do pracy [za granicę ] teraz po powrocie chciałem ustawić optykę . I teraz zaczynają się problemy giwera wypluła o-ringa który znajduje się na na czołowej części tłoka mam zapasowy komplet lecz ... nie wiem jak go mam tam zamocować bo z tego co zauważyłem to poprzedni właściciel był chyba fanem wynalazku typu "kropelka " . PROSZę o pomoc bo nie wiem jak sobie z tym poradzić a mam niewiele czasu bo niedługo znowu muszę wyjechać jeszcze raz .

Koledzy baaardzo proszę o pomoc !!

 

przepraszam podam tylko mój nr gg 9414553

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmmm miałem ostatnio okazję strzelać z SWD sprężynowego ok 550fps. Spręzyna rzeczywiście naciąga się dość ciężko 8-) heh... gdy jeszcze mi szło to w miare sprawnie to kumpel miał z tym nie lada problemy.

 

Do czego zmierzam... jako ze w SWD naciągniecie sprężyny polaga tylko na tym że dźwignie pociąga się poziomo do tyłu i pószcza po osiągnięciu tylnego położenia i już o nic się martwić nie potrzeba. Cały mechanizm cylindra jest niewidoczny i w prowadnicach. Raczej jedynym sposobem na nieodpowiednie przeładowanie jest to że ktoś może nie dokońca naciągnąć... lub po naciągnieciu nie dopchnąć "zamka".

 

W L96 sprawa ma się podobnie jak w wielu podobnych (VSR itp.) czyli naciąg sprężyny odbywa się za pomocą rączki umiejscowionej na końcu zespołu cylindra.

O ile na stokowej sprężynie pęwnie idzie to w miare sprawnie... to po założeniu silnej spr. przy musie urzycia takiej lub podobnej siły jak w SWD czy nie będzie to nieco problematyczne?

 

Czy rączki przeładowania jak ich mocowanie na cylindrze nie są poddawane wtedy dużym siłą i oporą?

Czy przy musie przyłożenia dużej siły do przeładowania... braku prowadnic cylindra podczas ruchu do tyłu cały ten zespół nie będzie się jakoś kolebotał? Lub przy niechlujnym - nieumiejętnym czynieniu tego nie będzie narażony na usterke?

 

Nie martwiłem się o to pomimo iż wiedziałem że potrzeba troszkę siły i wprawy do naciągu dużo % sprężyn ... heh ale po teście SWD, przemyśleniu zaczołem mieć wątpliwości.. a zarazem domyślać się po co na WGC są same rączki przeładowania do kupienia ;-)

 

Czy moje obawy mają jakieś sensowne podstawy czy raczej konstrukcja samego APSa 96 jest na tyle przemyślana aby nie było podobnych problemów? :luzik:

 

 

Pozdrawiam!

BaUEr 8-)

Edited by BaUEr
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Planuje upgreade APS type 96 czy te cześci bedą pasować czy ewentualnie można coś jeszcze dorzucić?

 

1. http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...T96HUC_srch_PDI

2. http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...ls%20for%20AEGs

3. http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...aps%20type%2096

4. http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._srch_type%2096

5. http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._srch_type%2096

jeszcze chciałbym zakupić głowice tłoka ale nie wiem czy bedzie pasować do APS TYPE 96 któraś z tych:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...h_Piston%20Head

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...h_Piston%20Head

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...h_Piston%20Head

 

mam już zainstalowany OK Cylinder Set for Maruzen Type 96 czy spręzyna z tego zestawu bedzie pasować czy lepiej zakupić coś innego Propozycje mile widziane

Link to post
Share on other sites

Będzie się nadawać jak najbardziej.

I jeszcze jedna rzecz -wymień sobie rączkę przeładowania na nowy typ (wzmocniona guardera). Przy takim upgradzie warto też zastanowić się nad pełną śrubą (stokowa jest z przelotką na wskaźnik naciągnięcia sprężyny) - stokowa pęka, pisałem o tym wcześniej.

Edited by Black
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Niedawno zakupiłem sobie APS type 96, w zwiącku z tym mam pytania na które nie widziałem odpowiedzi.

 

- czy normalny jest zasięg skuteczny w stocku na granicy ok 25-30m (z pozycji stojącej)?

- czy przy takiej słabej spręźynie powinno być widać wyraźnie różnice przy regulacji hopa (hop się dość ciężko kręci)?

- czy lufa w tym modelu prawidłowo ma odstęp ok 1mm od łoża (można ją poruszyć, sama nie lata)?

- czy po wymianie bebechów cylindra na aluminiowe można włożyć sprężynę 300%, czy też musi być wymieniony cylinder?

- zakładam, że 300% da jakies 560fps, czy wogóle zawalcze z tym, czy też lepiej mocniejszy upgrade od razu?

Link to post
Share on other sites

- czy normalny jest zasięg skuteczny w stocku na granicy ok 25-30m (z pozycji stojącej)?

Nie pamiętam :) ,ale myślę, że kilka metrów więcej...

 

- czy przy takiej słabej spręźynie powinno być widać wyraźnie różnice przy regulacji hopa (hop się dość ciężko kręci)?

Powinno, choć stockowy HU jest słaby, ale jego słabość wynika przede wszystkim z szybkiego rozregulowywania się wcześniejszych ustawień...

 

- czy lufa w tym modelu prawidłowo ma odstęp ok 1mm od łoża (można ją poruszyć, sama nie lata)?

Nie powinno być żadnego odstępu - należy dokręcić lufę (gwint jest długi). Przy dokręcaniu musisz zwrócić uwagę na ten element przykręcany do lufy, który współtworzy łoże magazynka - nie powinien on latać luźno, bo magazynek będzie wypadał...

 

- czy po wymianie bebechów cylindra na aluminiowe można włożyć sprężynę 300%, czy też musi być wymieniony cylinder?

- zakładam, że 300% da jakies 560fps, czy wogóle zawalcze z tym, czy też lepiej mocniejszy upgrade od razu?

Powinno się wymienić cylinder także, bo same bebechy mogą nie wystarczyć (tłok musi dobrze siedzieć w cylindrze). Co do ilości fps-ów: co kto lubi. Dla mnie snipa winna mieć co najmniej 600 fps, by był sens jej używania, oczywiście z głową.

Edited by Black
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz.

 

Chciałbym jeszcze wrócić do lufy, obejrzałem troszkę dokładniej sobie całość i lufa nie jest przykręcana do łoża z ABS, jest przykręcana obudowa cylindra i reszty (całóść siedzi solidnie), a lufa jest do niej dokręcona.Łoże pod lufą ma natomiast na oko troszkę większą średnice niż lufa zewnetrzna.

Jak się na samym koncu karabinka spojrzy pod lufę to jest lekki luz, można łapiąc za lufe i łoże mniej więcej w miejscu montowania bipoda troszkę całość ścisnąć, a wtedy luz jest minimalizowany (widać różnice średnic).

 

Czy u Was to też tak wygląda?

Link to post
Share on other sites

Jak się na samym koncu karabinka spojrzy pod lufę to jest lekki luz, można łapiąc za lufe i łoże mniej więcej w miejscu montowania bipoda troszkę całość ścisnąć, a wtedy luz jest minimalizowany (widać różnice średnic).

Czy u Was to też tak wygląda?

 

Czegoś nie zrozumiałem. Lufa nie jest przykręcana, ani do łoża z abs, ani do cylindra, ale nachodzi na cylinder. Jest przykręcana do TEGO.

Między łożem z abs, a lufą jest lekki luz, ale to nie ma znaczenia, bo lufa siedzi stabilnie i nie ma prawa się ruszać. Obudowa zespołu cylindra i spustu (nie mam pojęcia, jak to się nazywa - receiver, ale, jak to przetłumaczyć, bo przecież nie odbiornik?) siedzi sztywno przykręcona do body z abs-u, dlatego niczego bym nie dociskał, oprócz dokładnego przykręcenia body i wkręcenia lufy w gwint.

Edited by Black
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, lufa siedzi stabilnie i trzeba chcieć ją jakby lekko nagiąć, sama nie lata.

Google mówi, że to tzw "lufa pływająca", czyli montowana tylko w jednym miejscu do komory zamkowej, ma to eliminować drgania wywoływane przez pocisk. W ASG jest to chyba naciągane ale powiedzmy, ze jest OK.

 

Dzięki za sprawdzenie, uspokoiłem się troszkę:-)

Link to post
Share on other sites

Google mówi, że to tzw "lufa pływająca", czyli montowana tylko w jednym miejscu do komory zamkowej, ma to eliminować drgania wywoływane przez pocisk. W ASG jest to chyba naciągane ale powiedzmy, ze jest OK.

 

Komora zamkowa :)

Dzięki, jestem przymulony, bo ciśnienie u nas leci na łeb, na szyję :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...