Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czyżby zmiany na lepsze?


Recommended Posts

"Myślimy o zmianach dotyczących obrony koniecznej i tzw. dozwolonej samoobrony, czyli legalnego użycia siły wobec sprawcy zatrzymanego na gorącym uczynku"

Hehe, to jakiś lekki bełkocik - użycie siły wobec zatrzymanego (zatrrzymuję go, a potem paralizatorem albo z gumy). I mówi to dyrektor miejskiego Biura Bezpieczeństwa w Warszawie.

Serio: o ile pomysł nie jest typową grą polityczną, mającą na celu zwiększenie poparcia społecznego w chwili, gdy koalicja zaczyna się sypać i może dojść do wcześniejszych wyborów, to bardzo dobrze. Ciekawe tylko ile z tego wyjdzie, bo taki paralizator czy miotacz gumowych pocisków dorówna zapewne ceną pistoletom ze średniej półki...

Pożyjemy - zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o cenę AirTaserów w polsce, to cena najnowszego modelu jest zaporowa - za tą sumę kupisz dwa pistolety ze średniej półki.

I taniej nie będzie - nawiązałem w swoim czasie kontakt z amerykanami, chciałem się spytać czemu w Polsce u ich (jedynego) przedstawiciela jego cena jest 2.5 raza większa niż w USA - ale jakoś zapomniałem o sprawie.

Jeśli to prawo wejdzie w życie to trzeba się będzie zainteresować ponownie.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem: TASER (ten paralizator) kosztuje średnio około 360USD lub 530USD (wersja z celownikiem laserowym), jeden "nabój" (w zasadzie cały jednorazowy moduł) to wydatek rzędu 50USD, a kabura to prawie stówka. Razem (wariant minimalny to 400USD z hakiem + koszt przesyłki lub marża polskiego sprzedawcy). W wariancie max - około 700USD, czyli dorównuje ceną CZ-ce...

 

O Jezusie!

FLASHBALL, bo tak się to cudo nazywa, wygląda tak:

FLASHBALL%20eclats%20antivolt.jpg

 

kosztuje w Holandii niewiele. TYLKO 819,00 EURO! 8O, a jeden strzał to prawie 70 EURO!

Rany boskie, zabawa dla bogatych, bo za te pieniądze kupię USP...

Link to post
Share on other sites
Ekhm... nie żebym się czepiał, ale chyba to nieco inny model niż TE.

Modele są różne, na pewno te w PL są starsze niż ze strony producenta, ale działać działają.

 

A nawet gdyby, to i tak w niczym nie zmienia to faktu, że 1700PLN to kupa kasy, za którą - w zasadzie - można kupić broń palną.

Ale Tasera łatwiej. Poza tym co? Chciałbyś żeby kosztowały 50zł? Takie użądzenia nigdy niebędą tak tanie.

 

I zauważ co napisał sprzedający z Allegro:

Kup w sklepie, a nie na Allegro.

Link to post
Share on other sites
Modele są różne, na pewno te w PL są starsze niż ze strony producenta, ale działać działają.

Starsze - znaczy tańsze, a my mówiliśmy o tych nowszych. Zarzut niedoinformowania odparty. :D

Ale Tasera łatwiej.

Ale ma tylko jedno zastosowanie. Rekreacyjnie z niego nie postrzelasz. Chociaż jak się ktoś uprze...

Poza tym co? Chciałbyś żeby kosztowały 50zł? Takie użądzenia nigdy niebędą tak tanie.

Dla mnie może kosztować równie dobrze 1PLN jak i 10.000PLN. Nie mam zamiaru kupować.

Kup w sklepie, a nie na Allegro.

Dziękuję, ale wolę coś bardziej konkretnego.:P

Link to post
Share on other sites

Słucham? Na razie nic więcej nie wrzucam.

 

(heh)

 

A tak na serio - ja też czekam. Przynajmniej Nowa Władza jest bardziej na tak niż na nie. Z drugiej strony, SLyD przed wygranymi wyborami też gadał o prawie do posiadania broni "do obrony miru domowego".

 

[ Dodano: Sro 21 Gru, 2005 ]

http://taser.pl/ Czyli coś się ruszyło.

Link to post
Share on other sites

Wstep do ograniczenia? Co tu jeszcze ograniczac??? A ja naiwny myslalem, ze dostep w Polsce jest juz i tak bardzo ograniczony, przynajmniej w praktyce... :? Chyba, ze masz na mysli waska grupe "czarnoprochowcow" i moze wieksza grupe sylwestrowych posiadaczy "alarmowcow do 6mm", hehe.

 

Moim zdaniem jest to typowa populistyczna papka powyborcza (w stylu PISu zreszta), ze niby politycy zwracaja duza uwage na podniesienie mozliwosci obrony obywateli i (niby) maja w trosce ich bezpieczenstwo.

 

Do obrony sluzy najlepiej bron palna i zadne cudaki ani elektryczne/gazowe ersatze nie sa w stanie tego zmienic. Dobrze by bylo, gdyby politycy w koncu to zauwazyli...

Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem jest to typowa populistyczna papka powyborcza (w stylu PISu zreszta), ze niby politycy zwracaja duza uwage na podniesienie mozliwosci obrony obywateli i (niby) maja w trosce ich bezpieczenstwo.

Duże szanse, że przedwyborcza, bo PiS może się bać przedterminowych wyborów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...