Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 Well


Recommended Posts

Witam.

Po okresie świątecznym, przypływie pieniążków postanowiłem zakupić AEG-a.

Nie miałem zbyt wiele wpływów - szczerze mówiąc - więc postanowiłem poradzić się znajomego i spytać, co kupić za ok. 400 zł.

Dostałem odpowiedź:

-albo krótki gaziak, albo długi WELL..

-czy mówisz poważnie? - spytałem, mając w pamięci obraz produktów firmy WELL jako odpowiednik Double Eagle.

-WELL wypuścił kilka replik, które ponoć przewyższają niektóre modele Tm - usłyszałem.

Niezwłocznie rozpocząłem poszukiwania wszystkiego o ,,porządnych" produktach WELLA.

Najpierw w Zbrojowni przeczytałem recenzję Czopera na temat modelu MP5, następnie zacząłem się zastanawiać nad wyborem jednego z produktów sklepu Taiwangun.com.

Mój wybór padł na model opisany na WMASG, czyli na MP5A5.

Paczka przyszła po dwóch dniach, czyli stosunkowo szybko.

Po rozdarciu kilkucentymetrowej warstwy ,,bąbelków" w oczy rzucił mi się brak oryginalnego pudełka (szczerze mówiąc spodziewałem się przynajmniej napisu WELl, a tu nic, szary karton).

Drugą rzeczą, która mnie zaskoczyła (tym razem pozytywnie) była waga paczki. Wynosiła ona na oko jakieś 3,5 - 4 kg.

Po wyjęciu repliki z paczki od razu zauważyłem kilka elementów charakteryzujących dobrą replikę.

Skala oczywiście 1:1, odwzorowanie podstawowych szczegółów oryginału, no i oczywiście waga samej repliki - bez mag'a ok.3 kg - z magazynkiem ok. 3,3 kg.

W Styropianie oprócz repliki i maga, była ładowarka, bateria i wycior (tworzywo). Oczywiście instrukcja obsługi (osobno mag'a i repliki) oraz karta gwarancyjna.

Od razu podłączyłem akku do ładowarki.

Czekając na (przynajmniej częściowe) naładowanie się akumulatora, postanowiłem dokładniej przyjrzeć się samej replice.

Jak już mówiłem, sprawiała bardzo dobre wrażenie.

W oczy rzucało się także wykonanie kolby (wysuwana, metal). Moim zdaniem wykonanie tego elementu można porównać do kolby w MP5A3 TM.

Kolba jest naprawdę minimalnie ruchoma, w każdym razie nie ,,lata" na wszystkie strony.

Reszta repliki wykonana w zdecydowanej części z wysokiej jakości ABS-u, pomijając magazynek, przycisk zwlniający magazynek i uchwyty dla pasa taktycznego.

Oczywiście forgrip, jak w oryginale - z plastiku.

Gdy już naładowały się baterie, postanowiłem go trochę wypróbować.

Poszedłem do najbliższego opuszczonego budynku - ,,fitness" (http://manowce.tanihost.com/hjp/articles.php?id=53).

Niestety, jak wiemy jest zima, i jest śnieg w kolorze białym - tak samo jak kulki do mojego AEG, niestety, nie mogłem zmierzyć zasięgu repliki, ponieważ - proszę się ze mnie nie śmiać - nie widziałem gdzie lecą kulki! <lol> Razz

Postrzelałem tylko trochę do butelek, znajdujących się na dnie dużej dziury.

Jak zauważyłem, prędkość wylotowa kulki rzeczywiście wynosi ponad 200 FPS, naprawdę było to dobrze widoczne.

Strzelając do małych celów, zauważyłem jak bardzo ważne są dwa elementy (przynajmniej jeżeli chodzi o WELL'a):

-odpowiednio wyregulowany hop-up

-precyzyjne, dobrze wykonane kulki (te ,,0,2" z pentagonu wylatywały albo raz na mag, albo pęknięte, albo wcale)

[Chciałbym was prosić o pomoc jeżeli chodzi o dobór kulek <odpowiedzi na posta>].

Bateria -wbrew wypowiedziom niektórych na forum WMASG- wytrzymała na mrozie ok -5 oC bez problemu.

Szybkostrzelność (wynosząca ok 700 kulek na minutę) nie zmniejszyła się ani na chwilę.

Myślę, że nie ma co teraz robić odpowiednich testów, i poczekać do wiosny.

Podsumowując mój wywód, chciałbym stwierdzić iż:

-MP5A5 firmy well jest najlepszym za tą cenę modelem AEG (ok 400 zł)

-Jest to najlepsza opcja dla osób nie dysponujących zbyt wysokim budżetem (takich jak ja).

-Osiągi repliki nie są złe, ale nie są też zaskakująco wysokie (takie akurat dla średnio zaawansowanego maniaka)

Polecam tą replikę wszystkim chcącym za stosunkowo niewielke pieniądze zabawić się w ASG.

Pozdrawiam

Hes

 

P.S Odezwę się po kilku tysiącach wystrzelonych kulek :]

Link to post
Share on other sites
  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Minirecka jest w pozadku, no moze w kilku miejscach przesadzona :wink:

 

 

Jak co, to UTG jest firma ktora jest dystrybutorem tych replik w USA, wiec UTG MP5A5 to to samo co Well MP5A5 (w Ameryce daja do niej kilka dosc przydatnych bajerow), wiec wlasciwy temat o tej replice jest tutaj - http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=...der=asc&start=0

 

... tak sobie napisze posta zanim temat zamkna i wywala :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Miałem małe kłopociki z selektorem ognia-czasem spust był zablokowany w pozycji SEMI lub AUTO.

Aby strzelał dobrze, to należy dopchnąć przełącznik do samej góry (AUTO), lub nie za blisko SAFE w przypadku SEMI. Przynajmniej tak było na sucho, bez strzelania.

Standardowo psiknąłem też olejek silikonowy pod przełącznik trybu ognia.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie no Westi nie rozwalaj mnie. Wina kiepskich egzemplarzy :wink:

Min. odsetek „kiepskich egzemplarzy” jest wyznacznikiem jakości danej repliki. Inaczej można by mówić, że wszystkie AEGi są doskonałe a psują się tylko wadliwe egzemplarze :roll: .

 

Może już czas najwyższy pogodzić się z faktem że te repliki nie nadają się do tuningu mocowego tak dobrze jak się początkowo wydawała i zamiast ładować do nich coraz to mocniejsze sprężyny poprzestać na uszczelnieniu głowicy tłoka, ewentualnie metalowych łożyskach dla większej trwałości i kultury pracy i do takiego zestawu dołożyć jak ktoś bardzo potrzebuje PDI 120%.

 

Wybacz nieco napastliwy ton, staram się specjalnie nie udzielać w tematach o tego typu replikach ale stwierdzenia jakie czasem można tu wyczytać po prostu nie pozwalają siedzieć cicho...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Może już czas najwyższy pogodzić się z faktem że te repliki nie nadają się do tuningu mocowego tak dobrze jak się początkowo wydawała i zamiast ładować do nich coraz to mocniejsze sprężyny poprzestać na uszczelnieniu głowicy tłoka, ewentualnie metalowych łożyskach dla większej trwałości i kultury pracy i do takiego zestawu dołożyć jak ktoś bardzo potrzebuje PDI 120%.
Nie wiem, ilu ludziom pękły - słyszałem o chyba pięciu tutaj i jednym na Alledrogo, wszystkie chyba po tuningu sprężyną 130% PDI jak nie więcej.

Z ciekawości: jakie sprężyny są w stanie przetrzymać szkielety TM i CA?

Link to post
Share on other sites

@ bauer

 

ja w temacie aegówjestem wielki greenhorn i ciezko mi cos porownywac....raczej dalbym komus bardziej kompetentemu sie wypwiedziec.

 

poki co porownywalem go z:

- mp5a2 CA (nie widze roznicy wiekiej)

- mp5k TM (powiedzialbym ze well niesie minimalnie dalej/celniej)

- mp5a2 CA po lekim tunigu (nie wiem jaki tuning, ale niesie juz nieco dalej niz well)

- m15 rifle CA goły, i potem z preclufa ten sam model - sporo dalej niz well

0 m4 jakis po tunigu, niesie dalej niz well

 

generlanie sam wiesz - wszystko to sprzet ludzi z ostrowa/kalisza/skamlieryc i okolic i spokojnie przyjmowalem wymiane ognia z kazda z tych broni i nie czulem sie poszkodowany (sorrki - poza m15 rifle bo to moj ziom z teamu) - majac wella w naszych okolicach spokojnie mozesz strzelac bez "syndromu sprezyny"...

 

a niedlugo sprawdze jak to bedzie wygladalo z poznaniu gdzie tuningowany AEG pewnie jest standardem...

Link to post
Share on other sites

Mam MP5 WELLA od grudnia, byl juz na servisie , ale cos jest chyba nie tak. Jeden z kolegow kupil taki sam sprzet i moglismy je teraz porownac. Po ok.2 godzinach pobytu na dworze przy temp ok,3stopni ponizej zera w moim egzemplarzu przy ustawieniu HU na max w srone kolby, kulki ledwo wylatywaly z lufy, u kolegi bylo duzo,duzo lepiej, Oba egzemplarze to stocki. Juz go chcialem wyslac do serwisu ale zrobilem jeszcze probe w temp.pokojowej i bylo dobrze ,potem na dworzu to samo .

Moglby mi ktos wyjasnic oco chodzi i wentualnie cos doradzic.

Moj strzela skutecznie do 35m na 0,2 na optymalnie ustawionym HU.

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu wszystkich recenzji doszłem do wniosku, że jeśli nie tuningujesz broni to nie masz problemu z awariami. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie dotyczące baterii. Czy bateria nadaje się do uzytku czy odrazu trzeba inwestować w nową? Jeśli bateria z zestawu nadaje się do zabawy to jak wyglada jej działanie z perspektywy czasu?

 

Pozdrawiam,

softman

Link to post
Share on other sites

Co do tego Hop up'u to uważaj. Spróbuj ustawic bo jeśli przekręciłeś zbyt mocno to hop up poprostu bedzie te kulki blokował. Przesuwaj dźwigienke po trochu i staraj się złapać optimum. Najlepiej zrób to z kumplem w domu strzelając z okna.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym tą MP5'iątką osiągnąć 310-330 FPS..co muszę wymienić aby się zbliżyc do tego ,,wyniku" i nie doprowadzic do nadmiernego zuzycia częsci

i drastycznego spadku szybkostrzelności? przeczytałem juz kupe postów na forum i sam już nie wiem co trza robić :D

Link to post
Share on other sites
o ile dobrze pamietam, sprezyna guardera 110 starcza by przekorczyc granice 300 fps, i to dosc znacznie. Szcegolow nie znam

 

 

Dokładnie to wyszło 335fps pisze w recenzji Czopera ;)

No ale zawsze można wstawić 100 guardera i dać np. żółtą głowice CA za 20 zł uszczelnioną dysze i wyjdzie podobnie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...