Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 Well


Recommended Posts

DO : Funky Bastard  "... i nie mam wella, ale miałem go w łapkach tyle czasu, że..."  

Kolego, co to za porównanie pm do karabinka czy ty widzisz róznice?

Wiesz gdzie i dlaczego jest uzywane MP5. A do czego porównasz MP5A5 ze złożoną kolbą?  Duzo razy brałeś udział w CQB z tym WELLEM  i dla odmiany z jakimś KARABINKIEM ? Bo wydaje mi sie , że jeżeli tak i potrafisz prawidłowo wyciągać wnioski a nie kierować sie uprzedzeniami to nie zadałbyś pytania  "... Jakie zalety ma MP5? Krótkie. ... "

 

Popieram cię kastor w 100%:)

 

 

 

 

Czy kombinował już ktoś lufą z castoramy?? Zastanawiam się nad taka lufą. Szukam jakiegoś taniego pomysłu...

Prosze sie wypowiedać na temat prec luf.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hehehe rurka z castoramy kosztuje kilka zł., a preclufa "stokilkadziesiąt".

A rurki z castoramy są lepsze od stockowych w TM...

 

Z tymi rurkami z castoramy to poważnie? Ktoś to testował? Rozumiem, że chodzi o jakieś miedziane (mosiężne?) rurki fi 6mm? Jakoś wierzyć mi się nie chce, żeby zwykłe rurki do instalacji były robione z dokładnością rzędu +- 0.1mm.

Link to post
Share on other sites

Ażtakie Bóg_wie_jak zajebiste to one nie są, ale na pewno są lepsze od stockowych... Tylko trzeba się trochę pomęczyć (choćby otwór na HU), ale warto, bo dużo kasy zaoszczędzamy.

I idąc kupić warto wziąść ze sobą kilka kulek, aby sprawdzić, czy przechodza...

Link to post
Share on other sites
Tak, tylko, ze MP5 (niekoniecznie well) ma zasięg 45 metrów max. (kulka spada), a z M4 czy AK na tej odległości jeszcze trafisz. OT, ale istotne...

 

Mp5 to broń na bliski dystans, M4 i Ak to karabiny szturmowe, nie można ich porównywać na polu walki, jeśli ktoś chce mieć duży zasięg to kupuje M-ke, a jesli do czyszczenia pomiesczeń to MP5.. jeśli sie myle to mnie uświadomcie.

Link to post
Share on other sites
Tylko trzeba się trochę pomęczyć (choćby otwór na HU), ale warto, bo dużo kasy zaoszczędzamy.

 

Ja bym dużo nie zaoszczędził bo jestem troche nerwowy i nie potrafie robić takich rzeczy! Więc zanim bym wycioł takie coś to 5 takich rurek było by do wyrzucenia ;). I dlatego wolał bym kupić prec lufe! Ale to daje tylko lepszą celność i te kilka fps ;). Ale jak tak bardzo chcecie to lepiej kupić rurke SRC (będzie napewno lepszej jakości niż castoramowa) i ją przyciąć!

 

Pozdro Michoxx

Link to post
Share on other sites

Dlaczego moderatorzy nie zwracają uwagi na tego funky bastarda ? Zaśmieca to forum jakimiś gówno wartymi postami.

 

Napewno bardziej warto kupic preclufe niż szukać po hipermarketach rurek. Loteria jakich mało znaleść rurke która bedzie w środku równa.

Link to post
Share on other sites
Mp5 to broń na bliski dystans, M4 i Ak to karabiny szturmowe, nie można ich porównywać na polu walki, jeśli ktoś chce mieć duży zasięg to kupuje M-ke, a jesli do czyszczenia pomiesczeń to MP5.. jeśli sie myle to mnie uświadomcie.

 

Zasieg broni ASG zalezy w glownej mierze od sprezyny i dobrze wyregulowanego HU.

Jezeli bedziesz mial dobry HU i silna sprezyne, to nie wazne jaka lufe bedzie

miala M4- MP5 ja pobije..

Proste.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Tylko przycinając mozna lekko ją "znieprecyzyjnić" na końcu...

 

A przycinając rurke z castoramy nie da sie jej "lekko (...) znieprecyzyjnić na końcu"? A po drugie ile zajmie ci czasu takie wycinanie? a tak to kupujesz to przycinasz kawałek i gotowe ale jeśli nie chcesz przycinać to dajesz taką jest tylko 21 mm dłuzsza a tyje to się w tłumiku płomienia schowa!

Link to post
Share on other sites

Ok teraz wrazenia z mojego kontaktu z wellem.

 

na pierwszy skurcz miesnia ( hyhy ) troche lekki, po 10 min trzymania w reku wage uznaje za dokladnie taka jaka powinna byc - wywazony swietnie.

 

Z wygladu.. hmm.. Mieszane uczucia. Nic nie trzeszczy i nic nie lata (magazynek pomijamy podsmiewajac sie pod nosem), ale niektore elementy wygladaja jak z plastiku po jogurcie (np wyrzutnik lusek)

Generalnie jednak najwieksza wada jest bateria w foregripie - ja widac.. Lekko, ale widac. I to troche wkurza. Wciaz jednak, nie jest to cos co by przeszkadzalo na tyle, zeby podwazyc sens zakupu repliki. Nie zamawialem CA wiec sie z tym liczylem ;)

 

Osiagi

Nie bylem z nim coprawda na strzelance jeszcze, ale bylem za to na 30min spacerku po lesie wiec okolo 500 kulek mi poszlo (ciezki palec na spuscie ;) ) i... nie jestem zawiedziony.

Jedyny aeg z jakim moge tego wella porownac to stockowe p90 TM i oto co moge powiedziec:

-p90 ma jakies 280/90 fps (niedokladnie pamietam) i roznice zasiegu owszem widac, ale przeklada sie ona tylko na to, ze w p90 kulki leca jakies 3-5m dalej oraz bija lekko do gory, zas u mnie bija lekko w dol.

-celnosc.hmm. p90 ma kolimator w mp5 strzelalem ze standardu i celnosc byla minimalnie na korzysc p90. Otoz na dystansie 20m strzelajac w drzewo kulki z wella lecialy -powiedzmy- 20cm w gore/dol od miejsca w ktore celowalem, w p90 roznica ta wynosila 5cm. Nie wiem czy jest to moja nieumiejetnosc skalibrowania celownika (niby sa srubki) czy poprostu przymiot samej repliki. Niemniej jednak w przypadku celowania do sylwetki ludzkiej nie robi mi to wiekszej roznicy i generalnie well, pomimo ze gorszy, wychodzi na plus.

 

osiagi

pruje jak marzenie. na batce 8,4 szybkostrzelnosc jest pokazna. Nie wiem czy aby nie wieksza niz w ww p90 (kolega twierdzi ze nie, ale ja bym sobie reki uciac nie dal). Idac na kompromis, powiem, ze jest tak samo. Co -z racji na roznice cenowe- uwazam za plus dla wella.

 

Jedyne co mnie denerwuje to magazynek. Zdarzaja sie puste strzaly (rzadko, ale sa) i nie wiem czy jest to wina mojego nieumiejetnego podkrecania sprezyny (hicapa mam w reku pierwszy raz) czy poprostu konstrukcja magazynka jest sredniej jakosci (za czym bym optowal). Na semi takich przypadlosci nie stwierdzono (na 50 strzalow byl 1 pusty)Czympredzej zamawiam jakiegos lowcapa i zobacze co sie zmieni na tej plaszczyznie.

 

Nie wiem co napisac wiecej. Moje osobiste odczucie to dosc duza dawka zadowolenia, z dobrze ulokowanych pieniedzy. Zdaje sobie sprawe z tego, ze predzej czy pozniej bedzie trzeba kupic cos lepszego, ale jak na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobei lepszego zakupu.

 

Oby sie nie psul, tylko tego bym sobie teraz zyczyl.

 

Replike polecam.

 

 

pozdrawiam

~m

Link to post
Share on other sites
Jedyne co mnie denerwuje to magazynek. Zdarzaja sie puste strzaly (rzadko, ale sa) i nie wiem czy jest to wina mojego nieumiejetnego podkrecania sprezyny (hicapa mam w reku pierwszy raz) czy poprostu konstrukcja magazynka jest sredniej jakosci (za czym bym optowal). Na semi takich przypadlosci nie stwierdzono (na 50 strzalow byl 1 pusty)Czympredzej zamawiam jakiegos lowcapa i zobacze co sie zmieni na tej plaszczyznie.

 

Ten hi-cap od wella ma właśnie coś takiego że na auto nie nadaża czasem z podawaniem kulek! ale po zakupie np. low-capa jest super ja mam tego od CA na 50 kulek i nezdażyło mi się jeszcze żeby na auto była pusta kulka chyba że wszystkie się skończą.

 

I życze dzisiaj wszystkim udanego prima aprilis. Tylko nie róbcie sobie jaj na forum ;).

 

Pozdro Michoxx

Link to post
Share on other sites

Ostatnio Krakman pozwolił sobie na zejście z ceną do 380 zł. Pewnie robi miejsce na magazynie, bo podobno w połowie kwietnia przychodzi transport nowych zabawek Cymy, które są nieco lepsze (gwintowana końcówka lufy, metalowa muszka, lepiej złożony g-box...).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Hmm. Dla mnie cena gra duże znaczenie Smile. Warto dołożyć tę "stówę" na empepiątkę cymy ??? Czy może lepiej cymowskiego kałacha ?

 

To już zależy co ci sie podoba ale kałach ma dłuższa lufe od MP5 więc jeśli potrzbujesz to do lasów i do innych terenów to lepszy kałach a jeśli budynki to lepsze MP5 bo jest krutsze, ale za to mniej celne!

 

Nie mogłem znaleźć tego MP5 Cymy więc ono znalazło mnie na tajwangunie w według mnie to trochę je nie estetycznie zrobili, bo błyszczy się jaj..........jak takie coś co się błyszczy! Jak by to MP5 było matowe to by mi bardziej się podobało i kolba taka jakaś dziwna ale to już kwestia gustu.

 

Jeśli ktoś zrozumiał to co napisałem to dobrze a jeśli nie to się nie dziwie.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że z tą ślicznością tych "nabojów" :lol: (których nie przyrównywałbym nawet do g....na) to żartowałeś...

Według mnie jednymi z najlepszych hi-capów do MP5ek są te małe CymoWellowskie-niskie, fajne i ergonomicze, a przy tym pojemne...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...