Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 Well


Recommended Posts

o5am miejsce w którym gb sie styka z body to hop-up i dysza mi się wydaje że dysza może się w HU blokuje czy jakoś tak zrób tak odkręć HU od body i wtedy skreć wszystko bez HU i lufy wewnętrznej i jak wtedy będzie działac to znaczy że coś z HU

Link to post
Share on other sites
  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cóz, Wella mam już kilka tygodni. Zaliczyłem nim ok 5000 kulek. Pierwsza strzelanka była porażką, kulki 0.12, hop up... Skręcało jak chciało i nie leciało.

 

Ostatnie strzelanki to jednak wyregulowany hop up i kulki 0.20. I jest wysmienicie. Mam poczucie, że dokonałem dobrego zakupu.

 

Gun jest przede wszystkim przyjemnie stabiliny, mocny. Zwarty, nie lekki, solidny, z metalową kolba. Sprawia wyśmienite wrażenie i jest to najsolidniej wyglądający WELL (na tle R6 i R8)- dobra replika i dobra kontrukcja.

Wygląda atrakcyjnie, 'empepiątkowo', w żadnym razie krucho i tandetnie.

Rażą trochę złote naboje w magazynku, choć można je łatwo odkręcić.

 

Stockowe 250FPS w pełni mnie zadawala za 400 zł, szczególnie, że gearbox jest metalowy. Nie tnie, nie rwie- kulka idzie bardzo ładnie, solidnie i prosto. Te 30-35 m to strefa bojowego rażenia. Parabolką mozna i znacznie więcej.

Oczywiście, na otwartym terenie troszke kilku metrów brakuje. Ktoś napisał- 'brakuje tych 50FPS'- zgadzam się w pełni., Myslę, że wzmocnienie częsci przy rownoczesnej wymianie sprezyny bez zbytniego szaleństwa załatwi sprawe. W budynkach R5 sprawuje się wysmienicie. Króciutki, adekwatna siła rażenia, niezawodny- miodzik.

Silniczek jednym słowem OK. Niestety w moim egzemplarzu nie zawsze strzelanie serią konczy sie wydalaniem tylu kulek ile trzeba... Zdarzaja sie solinde lagi, im dluzej trzymam spust, tym mniej z czasem kulek leci:( na Semi- 100% skuteczności.

 

Bateria całkiem zacna. 4000 kulek na strzelance przy -3 nie zrobiło na niej wrażenia- dawała radę i mogę na niej polegać.

 

Patrząc na cene tego WELLA trudo mówić o jakichś wadach. za 390 zł dostajemy solidnie wykonane mp5a5- zarówno body jak i gearbox są naprawdę ok, acz bez rewelacji. 250 FPS to coż, z czym już można sobie pograć a i możliwosc tuningu nie pozostaje bez echa. Hi cap na 240 kulek się usmiecha, choć moim zdaniem R5 az sie prosi o długi magazynek metalowy z CA (pasuje)- bedzie miodzio.

 

Jesli ktos sie waha to polecam, warto olac m4 i g3, nie warto mp5

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

4000 kulek wytrzymało na jednym naładowaniu?? Shocked Niezła bateria...

No i czy nie zbankrutujesz, wywalając 4000kulek na jednej strzelance? Wink

 

Co do tych baterii to one mogą wszystko :mrgreen:. mi ciągnie 170%CA i działa i innym nie! A jeszcze innym ciągnie nawet mocniejszą!

Link to post
Share on other sites

Strzelanka w poprzednim tygodniu. Qmpel naładował baterie na full (prznajmniej tyle ile w instrukcji pisali). Temperatura ok +2 do +4. Po 2000 kulek padła i odmówiła współpracy...

 

Wniosek: Te baterie są różne... taka loteria raczej ;d. Ale qmpel i tak zadowolony jest bardzo, jednak również mówi ze brakuje tych 50fps.

Link to post
Share on other sites

a ze sie tak po lamersku zapytam ;) czy jest (bo nie mam zielonego pojecia) mozliwosc podczepienia pod to jakiejs szyny i zakupu jakiegos badziewnego kolimatorka ? Czy moze takowa jest juz wbudowana i wystarczy kupic sam kolimatorek ?

Link to post
Share on other sites
No bo ta lufa... Krótki szmelc... Dlatego nie kupię MP5...

Nie masz to nie wiesz:P:P:P Twoje zdanie liczy się najmniej. "No bo ta lufa.. <lol2> Moze i lufa nie jest najlepsza ale mp5 ma duzo wiecej zalet.

Pojawiłeś się na forum i czasem sadzisz takie posty że szkoda gadać... Ile ty masz lat?

 

---------------------------------------------------------

A może by tak włożyć stockowa lufe od mp5 Tm albo CA?? Podejdzie??

Dużo lepsze lufy niż well'owskie:)

czekam na odpowiedzi

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Hmmmm... właśnie zakupiłem ten egzemplarz wella i zamierzam go ztuningować. Czy to co napisał Czoper jest dobrym rozwiązaniem :?:

"PS

W testowym egzemplarzu wymieniłem samą sprężynę na SP 110 Guardera – wszystko chodzi jak należy. Wynik 335 fps na 0,2g. Sprawdzę bebechy po kilku tysiącach kulek – dam znać.

 

 

Ściskam,

 

 

Czoper"

Link to post
Share on other sites
czy jest (bo nie mam zielonego pojecia) mozliwosc podczepienia pod to jakiejs szyny i zakupu jakiegos badziewnego kolimatorka ?

Tak można do tego doczepić szyne ta jest najtańsza A tu masz kolimataor przychepiany odrazu do mp5 wię do niego nie trzeba szyny.

 

 

Zapraszam wszystkich do brania udziału w ankiecie

 

Milo, ale takie rozwiazanie raczej nie wchodzi w gre. Nie bede wydawal 1/2 ceny repliki na sam kolimator do niej.

 

Sa jakies inne rozwiazania ?

Link to post
Share on other sites
Uważam, że ASG strzela na zbyt małe odległości, aby długość lufy miała istotne znaczenie dla celności. Poprawia celność, ale nie sądzę, aby to było istotne...

To sie mocno stary mylisz :). Celność jest najważniejsza. Po co ci karabin który strzela w auto skoro nie idzie nim trafic precyzyjnie.

Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumiałeś... Nie uważam, że xcelność nie jest ważna.

Uważam, że przy tych dystansach długość lufy nie ma istotnego wpływu na osiągi.

Porównywałem M4 i mp5 WELLa, i M4 ma tylko nieznacznie większą celność.

A mp5 strzela celnie na całej długości lotu kulki, choć brakuje mu tych "50fps" ;) ale od lufy to nie zależy...

Link to post
Share on other sites

DO : Funky Bastard "... i nie mam wella, ale miałem go w łapkach tyle czasu, że..."

Kolego, co to za porównanie pm do karabinka czy ty widzisz róznice?

Wiesz gdzie i dlaczego jest uzywane MP5. A do czego porównasz MP5A5 ze złożoną kolbą? Duzo razy brałeś udział w CQB z tym WELLEM i dla odmiany z jakimś KARABINKIEM ? Bo wydaje mi sie , że jeżeli tak i potrafisz prawidłowo wyciągać wnioski a nie kierować sie uprzedzeniami to nie zadałbyś pytania "... Jakie zalety ma MP5? Krótkie. ... "

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...