Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Pewnie lada moment w Polsce. Ale nie prorokuje wiekszej popularnosci - cena bedzie na poziomie np G36, AUGa, SIGa552 czy P90! Przy dosc niskiej predkosci wylotowej, nietypowych czesciach i akumulatorach, przy znikomych mozliwosciach upgrejdowych, to sprzet generalnie dla osob zakochanych w tym modelu albo dla tych, co lubia sie wyroznic z tlumu nowinka na rynku...

 

IMHO na bron podstawowa zbyt slaby, na bron boczna zbyt duzy i zbyt drogi (np rownie dobrze, a moze nawet lepiej, pasuje do tej roli znacznie tanszy G18c AEP).

 

Ale kazda nowa zabawka na rynku oczywiscie cieszy! :D

 

Co prawda recenzji na necie mnostwo, ale jak ktos bedzie w Polsce mial, to niech skrobnie pare wrazen...

Link to post
Share on other sites

Wrażenia :?:

 

Naprawdę malusie gówienko :!: Nawet z tłumikiem, a tłumik się przyda. Jak dla mnie dość głośna jest MP7'ka.

Czerwony "kapsel" jak się założy to BARDZO ciężko go zdjąć.

Magazynki dość nietypowe. Ktoś robi ładownice :?:

mp7a1dsc033872tc.th.jpgmp7a1dsc033887cq.th.jpg

 

Co do celownika (kolimator) to tylko "dobrze" wygląda i dodaje "kilka" gram. Może otwarty kolimator byłby lepszy :?: Ja chyba zostanę przy standardowych przyrządach celowniczych.

Nienajlepszy kształt ma dźwignia zwalniania magazynka. Obciera o środkowy palec :twisted: Druga sprawa to "ciężko chodzące" magazynki. Pewnie muszą się dotrzeć ale spasowane są ciasno :!:

Gdy zwalniamy zatrzask kolby, kolba odskakuje na jakiś centymetr i bez problemu możemy ją wyciągnąć. Gorzej jest rozwiązany dostęp do regulacji HOP-UP'u. Jednak po przemyśleniu sprawy :wink: da się to zrobić bez większego problemu (i to tylko przy użyciu dwóch rąk :D ).

By rozłożyć/złożyć przednią rączkę trzeba ZAWSZE zwolnić zatrzask :!:

Ogólnie rzecz biorąc wygląda ładnie.

mp7a1dsc033907xw.th.jpgmp7a1dsc033924xt.th.jpgmp7a1dsc033941dz.th.jpg

 

Baterię bardzo łatwo wymienić.

Ładowarka była na 110V. Trzeba było odciąć "wtyczkę" od kiepskiej ładowarki i "obrobić" końcówki kabli (trzeba też zaznaczyć, który kabel w którą dziurę, by później nie było niespodzianki). Teraz można używać z każdą ładowarką :D

mp7a1dsc033956xm.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Magazynki już lepiej wchodzą. Trzeba kilkanaście razy włożyć/wyjąć :twisted: i się dopasują.

 

Kilka linków z ArniesAirsoft Forums:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...showtopic=48853

Jak rozebrać MP7:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...showtopic=50951

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...showtopic=49237

 

Coś długo wam trzymają MP7'ki na cle :!:

Ja dostałem zaproszenie do UC w sobotę :evil: W poniedziałek poszedłem i bardzo miły Pan powiedział, że mają trochę roboty i że na środę rano będzie gotowe.

 

Jak by ktoś się wybierał do "Oddział Celny I Pocztowy w Warszawie" przy ulicy Łączyny 8, to zwróćcie uwagę, w którym kierunku jedzie autobus 165. Z tego przystanku jadą w kierunku Ursynowa i Metra Wilanowska. Za pierwszym razem mi się poszczęściło :D Za drugim zajrzałem do rozkładu jazdy i mnie oświeciło :wink:

Link to post
Share on other sites

mp7mka juz przetestowana .. :) jak dla mnie kurz traci racje bytu , wygodniejsze , mniejsze , strzela w zasadzie tak samo (minim slabiej ale po co mi wiecej w cqb) , jedyne co mis ie nie podobalo na pocz ze jak sie chwile nie stzrelalo to na zimnie potrafil pierwsze 3-4 kulki wypluc na 5-6m zanim hop up zaczal je dobrze podkrecac i kulka leciala porzadnie, ale na koniec stzrelanki problem zniknal wiec widocznie kwestia dotarcia...

Link to post
Share on other sites

Mnie na poczatku coś w gardle ścisneło. Pierwsza kulka- nie widac gdzie poleciała- czyżby taki zasięg? Druga- podobnie... Co jest? Trzecia- przyjżałem się dokładniej- ledwo się z lufy wytoczyła... O fuck... (reklamoważ to w Honkongu- niezbyt miła perspektywa...). Pociągnołem na serii i na szczęście okazało się, że tak jak pisze Juzek K hopsiup musiał się troche rozgrzac.

Chile potem, po wyregulowaniu wszystkiego, przeżyłem kolejny szok. Tym razem pozytywny :D Zasięg minimalnie mniejszy od Kurtza? To wali dalej od mojego stockowego P90 :!: Bym powiedział że nie wiele bliżej niż z mojego g36 CA z preclufą i 150PDI, coprawda wolniej, ale celniej (shit!!!). Nie wiem jak te małe, żułte ludziki to zrobiły, czy też mi się farciarsko taki egzemplarz trafił, ale giwera poprostu wymiata :D

Wystarczy że dałęm teami przez chwile potrzymac, a już wszyscy po paru minutach zdecydowali się na zakup :D

Znaleźliśmy tylko jedna wade- osobom z wiekszymi dłoniami, nie wygodnie naciska się na spust- jest poprostu za blisko, aby trzyma na nim opuszek palca.

 

[ Dodano: Nie 26 Lut, 2006 ]

Kupiłem razem z kolimatorem, ale wygląda na to, że będzie zupełnie zbędny. Broń praktycznie sama składa się do strzału. Kolimator tylko niepotrzebnie zwieksza jej ciężar. Z powodzeniem można go olac :)

Link to post
Share on other sites
Broń praktycznie sama składa się do strzału. Kolimator tylko niepotrzebnie zwieksza jej ciężar. Z powodzeniem można go olac :)

 

Tak samo uważam.

 

Dziś na strzelance przeżyłem szok 8O

Zasięg spadł do 30cm :!: :!: :!: Pierwszy magazynek "poszedł" ładnie. Potem kulki leciały całe 30cm. Próbowałem z Hop-Up'em NIC :!: Inne kulki NIC :!: W końcu psiknąłem trochę WD-40 i ... też NIC :!:

Wyglądało to tak jak by dysza się nie ruszała. Miałem taki przypadek gdy zamontowałem źle popychacz w MP5 i kulki też leciały na jakieś 30cm.

 

W każdym razie strzelać można było w dłoń z przyłożenia :twisted:

 

Jedynym plusem użycia WD-40 jest to, że magazynki, po zwolnieniu zatrzasku, odskakują. Łatwiej jest je zmieniać. Nie trzeba ich "wyszarpywać", no i gładko "chodzą" :D

Link to post
Share on other sites
przerobic guna do wersji dla czarnuchów, do strzelania z okna jadacego samochodu

:lol: :lol: :lol:

 

A co do WD 40-rozpuszcza gumę...

W niektórych sklepach-np military.pl jak znajdą w gnacie WD 40 to tracisz gwarancję. Na szczęście nie sprawdzałem na własnej skórze, tylko powiedzieli przy kupnie gnata.

Link to post
Share on other sites
przerobic guna do wersji dla czarnuchów, do strzelania z okna jadacego samochodu

:lol: :lol: :lol:

 

A co do WD 40-rozpuszcza gumę...

Faktycznie, wd40 rozpuszcza gume gdyż przekonałem się o tym na własnej skórze, co skończyło się wymianą tłoka (na szczęście w zabawkowym kałaszku :D )

 

 

Na ile starcza jedna bateria?

Link to post
Share on other sites
Bym powiedział że nie wiele bliżej niż z mojego g36 CA z preclufą i 150PDI, coprawda wolniej, ale celniej (shit!!!).

 

:wink: Nie no trzymajcie mnie . A na jakiej podstawie byś tak powiedział ?

Rozumiem że to twoja nowa zabawka i jesteś podekscytowany ale dane producenta nie kłamią - jest znacznie słabsza od przeciętnego AEG-a.

Za to ty twierdzisz że jest nie tylko lepsza od stocków ,ale nawet od podkręconego AEGa(150PDI) z lufą precyzyjną ?! Już widzę jak Marui zaczęło montować w MP7 w stocku teflonowane lufy precyzyjne żeby nadrobić osiągi - może nawet 6,01 :mrgreen:

 

Proszę nie snuj teorii spiskowych, tylko jak chcesz coś napisać weź dwie tarcze, najlepiej na jakiejś hali zrób pomiary skupienia na kilku odległościach i przedstaw wyniki.

 

Swoją drogą jedno ci się udało - uśmiałem się do łez :wink:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o szczegóły to nosi dokładnie tak jak moje P90 do którego włożyłem 130%. Celnośc jest na naprawde wysokim poziomie- dowodzą tego też opisy na innych forach. Wywaliłem z niego już około 700kulek. Lecą daleko i celnie. Nie tak szybko jak w przypadku podkrętek. Efekt ten sam jak w przypadku glocka- niby 170fps. ale te kulki lecą i leca i leca...

Nie napisałem że jest lepszy od guna ze 150PDI i preclufą, ale że jest celniejszy (konkretnie od mojego G36/ 6,04) po strzelaniu porównawczyn na maxymalnym zasiegu.

Od kiedy TM montuje preclufy w socku? Od kiedy zaczeło wydawac miniaegi- w glocku jest fabrycznie. Nie widze powodu, dla którego i w MP7 miało by jej nie byc.

Zamiast krytykowac guna, którego nigdy w rece nie miałes, proponuje żebyś sobie najpierw z niego postrzelał, a potem się wypowiadał.

Link to post
Share on other sites

Hunter - wnioskuję z Twojego postu że odebrałeś moją wypowiedz jako atak na Twoją osobę . Nie miałem zamiaru Cię atakować :!: Samemu bardzo mi się ten model podoba i chętnie bym go kupił, ale np w kwesti celności "gdybasz" a nie podajesz faktów. :!:

 

Zamiast krytykowac guna, którego nigdy w rece nie miałes, proponuje żebyś sobie najpierw z niego postrzelał, a potem się wypowiadał.

 

Bardzo chętnie, ale zanim go kupię chciałbym naprawdę wiedzieć co w nim siedzi, a nie polegać na cudzych domysłach, bez wzgledu na to, jak dalece prawdopodobne, czy też bajkowe by one nie były. Też sporo czytałem o nim na zagranicznych forach ale nie w tym rzecz.

 

Znasz slogan reklamowy ? "Żądaj dowodów - nie obietnic" :wink:

 

Przedstaw dowód na to że jest celniejszy od Twojego G36 z preclufą i 150 PDI poparty rzeczywymi testami a nie snuj teorii z kosmosu.

Dla mnie po prostu takie stwierdzenie jest śmieszne i tyle. Inne są masy broni , wymiary , parametry, inaczej się z nimi składasz do strzału więc wiele może być powodów zafałszowania Twojej opini .

 

To tak jak z pająkiem u kobiet, albo rybą u rybaków - one ciągle rosną :mrgreen:

 

Jak chcesz przedstawiać rzeczowe opinie to zadaj sobie proszę trochę trudu i przeprowadz testy przy tej samej masie kulek , w tych samych warunkach , na kilku dystansach i podaj wyniki , a jak nie masz takiego zamiaru to nie krytykuj mnie, bo sam nie masz pojęcia o jego celności

:!:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Na arnim jakis gostek robil chrono dla MP7 i sredni wynik to 240 fps na 0,2, choc nie wiadomo czy wynik jest dobry, bo porownywalne chrono dla G18C wyszlo 180 fps na 0,20. Glock byl mierzony w wielu miejscach i wyniki plasowaly sie w zakresie 200-220fps, tak wiec wynika ze albo gostek ma spieprzone chrono, albo spieprzonego Glocka. :wink:

 

(mowie o tym review: http://www.arniesairsoft.co.uk/reviewpost/...2/cat/16/page/1 )

 

Zostawiajac juz cyferki, to z mojego doswiadczenia niskie fps w AEPach ma pare istotnych minusow. Faktycznie kulka leci daleko i celnie, ale co z tego, skoro przeciwnik jest w stanie zrobic matrixa i spokojnie sie uchylic od strzalow. A trafienie na dluzszym dystansie poruszajacego sie przeciwnika to juz w ogole sztuka nie do wykonania. Dochodzi problem, ze jak wieje troche wiatru, to kulki 0,20 sa conieco za lekkie i rozrzut fatalnie wzrasta, a uzycie ciezszych kulek nie wchodzi w gre, bo zasieg drastycznie spada...

 

Uzycie AEPa jako broni bocznej to takze problem z wymiennoscia amunicji. Wczesniej uzywalem w duzych AEGach kulek 0,25, ale od czasu jak mam Glocka, to "znormalizowalem" uzycie kulek na 0,20 z tego powodu, ze jednoczesne uzywanie dwoch roznych typow kulek na strzelance jest po prostu klopotliwe (choc wykonalne oczywiscie).

 

Jak najbardziej rozumiem zachwyt nowych wlascicieli, ale AEP ma jednak swoje ograniczenia...

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą- jest to zabawka przeznaczona do budynków i na bardzo krótkie dystanse, zamiast bocznej. Niemniej jednak, w halach nie musimy się obawiac że nie "doplujemy" do kolegi za rogiem.

Zachwyt z pewnością wpływa też na moją subiektywnośc- w końcu czekałem na ta replike, od kiedy zobaczyełm że jest taka broń :)

W piątek, po strzelance, spróbuje pisnąc coś, jak sprawuje się w budynkach.

Co do celnosci: Strzelałem na trzech dystansach:

-10m. w warunkach domowych, z rozłożoną kolbą. Na 10 strzałów, 6 trafiło prawie w to samo miejsce. 4 pozostale były w promieniu 2cm.

-15m. na zewnatrz, przy lekkim wietrze. Rozrzut wzrósł (promień 4cm), ale i celowac było trudniej- niestety nie mam na czym twardym oprzec guna, a ramie wystarczającej stabilności nie zapewnia.

-20m. na zewnatrz. Wiatr był troche silniejszy. Z trafieniem w tarcze (standardowa TM) nie było problemu, ale cenośc była słaba. Okazało się że trzeba zrobi korektę kolimatora. Potem zdechła mi bateria, i nie mogłem kontynułowac strzelania...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...