Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Bawilem sie troche szukajka na forum, ale nie do konca znalazlem to co chcialem. Szukam kabury udowej (do HK USP) ktora mozna przymocowac zarowno do lewej jak i prawej nogi. Nie wiem w ogole czy sa takowe, np. jakis system montazu - umozliwiajacy podpiecie z dowolnej strony...

Link to post
Share on other sites

MIWO takie robi- można dość szybko przełożyć mocowanie, tak żeby pasowła, zarówno na prawa, jak i na lewą nogę. Nie jestem tylko pewien czy pasuje do USP- nosiłęm w niej glocka i M9- na 90% USP też tam wejdzie. Jej dodatkowym atutem jest też cena (niewiele drożej od najtańszych "chińczyków") :) Więcej znajdziesz w wątku o MIWO.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli jesteś leworęczny (a pewnie dlatego szukasz kabury na lewe udo) to potrzebujesz kabury w której broń będziesz trzymał magazynkiem do tyłu a nie odwrotnie - inaczej nie wyciągniesz szybko lewą ręką.

Genialne... W życiu bym na to nie wpadł... :)

 

Ad rem:

jeżeli ma "wyglądać" i pasować - powiedzmy - do munduru amerykańskiego, to może Bianchi?

mini_1138711512.jpg

Nie jest do końca "udowa" i nie jest może szczytem osiągnięć ergonomii, ale całkiem fajna. Można ją nieco usprawnić poprzez zdjęcie klapy i zastąpienie jej czymś takim:

5712.jpg

ale nadal będzie gorzej niż w takim Safarilandzie (ale za to regulaminowo! :))

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia ceny...

ale do większych (USP) chyba trzeba kupić większą

... która nazywa się UM84. I - jak napisał Foka - mogą być pewne problemy z jej zakupem w kraju. Do standardowej włazi bez problemu WIST, MAG, Sig-Sauer 226.

Link to post
Share on other sites

Czy może ktoś już wie, czy USP wejdzie do kabury MIWO? Jest bardzo tania i podobuje mi się ale jeśli USP (a w zasadzie WinGun 101B) się tam nie zmieści to lipa :(

 

 

EDIT: - znalazłem tego posta przez wyszukiwarke i nawet do głowy mi nie przyszło, że temat powstał dziś 8O Czyli zapewne nikt jeszcze nie wie, czy USP wejdzie do kabury MIWO?

Link to post
Share on other sites
Jeżeli jesteś leworęczny (a pewnie dlatego szukasz kabury na lewe udo) to potrzebujesz kabury w której broń będziesz trzymał magazynkiem do tyłu a nie odwrotnie - inaczej nie wyciągniesz szybko lewą ręką.

Genialne... W życiu bym na to nie wpadł... :).

 

Napisałem bo widziałem w jakimś sklepie internetowym kaburę w której opisie była informacja że można ją nosić na lewym udzie ale wyciągać broń będzie trzeba prawą ręką. Nie bardzo wiem czym się ta kabura różniła od normalnej "prawoudowej"... Tak więc pytanie skierowane do sprzedawcy "czy tą kaburę da się nosić na lewym udzie" niekoniecznie wyczerpuje temat - a inicjator wątku mógł nie wpaść na pomysł ze wogóle ktoś moze zakładać noszenie broni "magazynkiem do przodu".

Link to post
Share on other sites

http://www.rangershop.pl/militaria-59_65.html

 

tutaj mają sporo kabur udowych używanych przez Bundeswehrę zarówno w wykonaniu lewym jak i prawym. Standardowy pistolet BW to P8, więc pasują jak złoto.

 

Ja osobiście udowych nie lubię, fakt że to miejsce z którego najszybciej można wyciągnąć broń, ale przy bieganiu pistolet latał mi do przodu i tyłu, im cięższy pistolet tym bardziej lata. Przy mocniejszym zaciśnięciu zaś było mi niewygodnie jak cholera, pewnie można się przyzwyczaić, ale ja dałem spokój i przestawiłem się na szelki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W razie gdyby ktoś kiedyś potrzebował podobnego info jak ja - Od wczoraj mam MUDPILa. USP wchodzi na początku z wielkim trudem, trzeb użyć obu rąk żeby wszedł do końca. Ale po jednym dniu kabura wyrobiła się an tyle, że USP pasuje już ok, siedzi ciasno ale wyjmuje się go bez oporu, włożyć też można w miarę łatwo.

Link to post
Share on other sites
  • 9 years later...
  • 2 weeks later...

Witajcie,

szukam kabury do mojej hi-capy 5.1 marui - niestety nikt dedykowanych do hi-capy nie robi (ewentualnie są jakieś do colta, ale colt i hi-capa nieco się różnią), w związku z czym zdecydowałem się na udową.

 

Moje propozycje to:

http://miwo-military...1.MIWO-MILITARY

http://www.military....ster-tlh_12530t

http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=4227

 

Co o tym myślicie? :icon_smile:

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...