Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

O matko własnie potrzebuje na gwałt :D A te wszystkie dane do PMR jak tu czytam nic mi nie mówią... Chce taką żeby miała dobry zasięg i odbierała wszystko. Chce zabierać na niedzielne strzelanki i na Stlakery toczące się na sporych obszarach. Jakie wybrać? Najlepiej w zestawie 2 bo wyjdzie taniej a i tak kupuje z dziewczyną.

Link to post
Share on other sites

na zaraz

http://allegro.pl/radiotelefon-baofeng-uv-5ra-vhf-uhf-fm-duobander-i3626006433.html#delivery

 

tu taniej ale może iść i 3miesiące

http://allegro.pl/nowy-oryginalny-duobander-baofeng-uv-5r-od-firmy-i3629436182.html

 

To dualbander czyli możesz równocześnie nasłuchiwać na 2 częstotliwościach. Zapamiętują chyba z 99 częstotliwości i działają i na tych pmr i na niższych (nie chce mi się sprawdzać jakie to sa i jak się nazywają, masz w opisie) Radia dobre, tanie i popularne. Połączą się dosłownie ze wszystkim.

No i oczywiście nielegalne bo mają odkręcaną antenę i możliwości ustawienia więcej niż 0,5w (3w) No ale to szczegół.

 

http://allegro.pl/radiotelefon-baofeng-uv-3r-vhf-uhf-fm-nowosc-i3600821898.html

Szybko i w miarę tanio z tym że to nie jest dualbander.

Poszukaj może jeszcze będą taniej.

 

To tak na szybko.

Link to post
Share on other sites

1/ Baofenga UV5-R od tego Inteka dzielą lata świetlne... i to UV5-R jest na czele....

2/ Kup bezpośrednio u chińczyka (albo poproś kogoś aby Ci zamówił, jesli sam nie ogarniesz) - będziesz miał pewność, że przyjdzie w ciągu dwóch tygodni

3/ Różnica w cenie w porównaniu z funkcjonalnością radia programowanego (UV5-R) jest absolutnie pomijalna i warta dołożenia tych kilkudziesięciu złotych jeśli zdecydujesz się kupić w Polsce - poszukaj, są firmy które mają baofengi na stanie.

4/ Jeśli się zdecydujesz na ściągnięcie z Chin, to za 52USD masz radio z dużą (3800mAh) baterią, którą będziesz ładował raz na kilka miesięcy: http://www.409shop.c...t.php?id=116771 lub za 39,90USD radio w wersji podstawowej: http://www.409shop.c...t.php?id=107033

5/ A "twoje" radia absolutnie nie odbierają "wiecej tych kanalow i ta czestotliwosc lcos tam. " o cokolwiek Ci chodzi w tym tekście a można się tylko domyślać

6/ słuchaj się starszych i mądrzejszych.... dalej zajdziesz. :icon_mrgreen: bo absolutnie nie ma sensu zawracać sobie głowy tymi intekami.

Edited by JarekM
Link to post
Share on other sites

nie?

Wyszło by tak samo gdybyś miał czas, nie masz czasu to musisz płacić. To co planujesz to zwykłe pmr które kupisz w zestawie za 100zł o tych samych parametrach.

I skoro piszesz że nie rozumiesz parametrów to czemu twierdzisz że twoje jest lepsze? (nie jest)

Jak masz wątpliwości to ręcznie porównaj sobie wszystkie parametry, nawet jeśli ich nie rozumiesz to łatwo zauważysz że jedne mają znacznie więcej większych cyferek.

Ale rób jak chcesz.

 

(btw. 165x2=330zł no ale jak koniecznie musisz zaoszczędzić tą złotówkę to twoja wola)

 

 

[EDIT]

hehe Jarek, wyprzedziłeś mnie :icon_biggrin:

btw. co do chińczyka to chłopak się spieszy a mi już idzie 2 miesiące bodaj. znajomemu też szło 3. Ale ogólnie liczę że to tylko pech bo jeszcze reszta oddziału musi zamówić.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

btw. co do chińczyka to chłopak się spieszy a mi już idzie 2 miesiące bodaj. znajomemu też szło 3. Ale ogólnie liczę że to tylko pech bo jeszcze reszta oddziału musi zamówić.

 

to pecha masz ogromnego.... moje zakupy z 409shop, jak dotąd przychodziły w max. 16dni kalendarzowych

Link to post
Share on other sites

No właśnie od nich zamówiłem i to jeszcze jak głupi bez zakładania konta więc nie widzę przesyłki :(, pisałem do nich zobaczymy co odpiszą.

Ale ogólnie zamawiać z chin co jakiś czas coś i to dopiero drugi raz jak mam problem więc jest ok. No chyba że zamawiamy w grudniu :P

 

A żeby oftopu nie było to zapytam co dokładnie trzeba programować? Wydawało mi się że przychodzi sprawny i kanały pmp można wpisać w pamięć z ręki.

btw. virus, machnij pw to znajdę ci klienta.

Link to post
Share on other sites

Landsil radio przychodzi Ci nie zaprogramowane. Nie ma żadnych PMR1 czy PMR2 masz tylko zakres częstotliwości 136-174 MHz i 400-479MHz możesz ręcznie wpisywać za kazdym razem np 446.006250 to jest PMR1 można zaprogramować z palca częstotliwości jednaj ja wolałem sobie kupić(wcześniej programowałem na zrobionym przez siebie kablu ale był na com) kabel USB i programować przez komputer. Daje nam to nam dostęp do kilku ciekawych opcji jak poszerzenia zakresu pracy i takie tam.

 

Co do zamówienie powinieneś dostać numer przewozowy na mila nawet jak zamawiałeś bez robienia konta ;)

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedz od chińczyka i twierdzą że nie dostali przelewu. Na 100% przyszedł mail z potwierdzeniem ale może to było tylko potwierdzenie zamówienia. I to by się zgadzało bo nigdzie nie znalazłem na koncie tego przelewu. Pierwszy raz taki numer :D

 

To ja jeszcze raz się dopytam. Miałem navcomma wcześniej i mogłem sobie zaprogramować kanały z ręki na stałe co mi wystarczyło. Rozumiem że bez kabla zaprogramować się ich nie da i trzeba będzie wpisywać częstotliwość z ręki za każdym razem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...