Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Nie wiem, pewnie kwestia tego, że odczuwalna temperatura była o wieeeeele niższa z powodu silnego wiatru. Dodam, że działo się to na dwóch egzemplarzach. U mnie w ogóle przestały się wyświetlać 2 segmenty, a u kumpla wyświetlacz przestał się "odświeżać".

Link to post
Share on other sites

Mam problem z TK760 Navcomma - działa odbieranie, ale nie mogę absolutnie nic nadać. Kiedy naciskam PTT na dole ekranu widać kreski sygnalizujące nadawanie i dioda świeci się na czerwono, ale druga fala (jakaś motorola, z każdą inną jest tak samo) nic nie odbiera. Nadawanie jest włączone, shift i offset są wyłączone, proszę o jakieś rady, czy może lepiej wysłać na serwis?

Link to post
Share on other sites

Ta motorola to zwykłe PMR, wie ktoś może jak w tym przywròcić ustawienia fabryczne? Kiedyś działało, wiec może pomóc. Testuję radio bez PTT i słuchawek.

 

Przysłowiowe staropolskie je#####e w obudowę pomogło. Dzieki za szybką reakcję :)

Edited by Massimis
Link to post
Share on other sites

Siemasz, chciałem zanabyć sobie jakiś zestaw słuchawkowy do ww. radyjka, mam jednak mały problem.

 

Interesują mnie przede wszytskim małe zestawy, typu słuchawka douszna z chwytem za ucho i do tego niewielki mikrofon - idealnie by było, gdyby był na pałąku. No i mówię, fajnie by było, jakbym nie musiał przerabiać wtyku.

 

Macie coś takiego na oku, albo sami używacie i się sprawdza?

 

BTW - Idealo by było, jakby można było wpiąć do dużego PTTka, ale to raczej ciężko będzie osiągnąć?

 

Dzięki z góry za pomoc :icon_smile:

 

Edit:

 

Znalazłem takie trzy zestawy słuchawkowe:

 

1. http://www.e-radia.pl/p/pl/432/pala+-+zestaw+sluchawkowy+z+mikrofonem.html

2. http://www.e-radia.pl/p/pl/316/zestaw+sluchawkowy+do+kasku+hsc-1.html

3. http://www.e-radia.pl/p/pl/357/sluchawki+ohm-20+z+mikrofonem+naglowne-.html

 

Czy któryś z nich pasowałby BEZ PRZERÓBEK do puxinga? Z tego co czytałem, to moje radio ma standard Yaesu, czyli 2,5mm i CHYBA 4 ścieżki. Trochę w tym zielony jestem, także będę wdzięczny za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Siemanko, potrzebuję jakiegoś prostego i w miarę taniego radiotelefonu/PMR do komunikacji z ludźmi na niedzielnej strzelance (większe imprezy odpadają bo nie ma z kim, więc mega zasięg i moc jest mi nie potrzebna) ale w późniejszym czasie chciałbym rozbudować zestaw o ptt i bowmana.

Problem jest taki, że absolutnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia co będzie dobre.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

PTT i Bowman Ztactical? Jeśli tak to idelany do tego będzie jakiś tani baofeng (uv5r chyba teraz najpopularniejszy i ma dobry stosunek jakości do ceny). To radyjko potrafi pozytywnie zaskoczyć (u nas ostatnio jako elektroniczna niania dla córy z racji czułego voxa :D).

Link to post
Share on other sites

MarekMac dochodzi wysyłka za 25PLN...Nie, nie zapłaciłbyś więcej ściągając sam. Swego czasu brałem sporo tych Baofengów prosto z fabryki, sprzedawałem po 140 złociszy plus ewentualna wysyłka.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Radio będzie zaadresowane na Ciebie, najpewniej oznaczone jako gift, więc w świetle prawa nie płacisz podatku (wartość jednego radyjka to circa ebał 40USD, czyli jakieś 30-35 ojro, próg to bodaj 50 ojro). Na dłuższą metę na yebankę nada się prawie każda, niezabawkowa, pmrka. Ot choćby Motorola TLKR T7, za niecałe 200PLN masz dwa radyjka, tak więc z kimś na spółę możesz już kupić i podzielić się kosztami. Też miałem niedawno taki dylemat i jednak kupiłem Baofenga, radio za niecałe 150 zeta a naprawdę robi robotę, na stockowej baterii działa długo i naprawdę mocno nadaje i nieźle odbiera, a dołączony zestaw słuchawkowy z ptt od biedy ujdzie w tłoku. W razie czego będe miał na dniach takie radyjko na spyl ;).

 

Z innej beczki-kto używa replik Comtaców II produkcji Z Tactical? Jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu? Dają radę? Jak z trwałością? Na oryginały mnie aktualnie nie stać (i raczej w najbliższej przyszłości się to nie zmieni), a potrzebne mi takie bądź podobne słuchafony do stylizacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...