Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WOODLAND vs. DPM


Recommended Posts

Tak zastanawiam się co wybrać, co kupić. Bardzo mi się podoba kamuflarz woodland, ale wszyscy radzą mi kipić dpm, i chciałbym się jeszcz raz was poradzić, jak macie to prosiłbym o dodanie zdięć oby mundurów, (szczególnie dpm) w terenie, aby zobaczyć jak się maskuje. pozdr.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu żeby ktoś pokazywał Ci zdjęcia ze swojego terenu :)

Dajmy na to na 100% woodland lepiej się "schowa" w krzakach na nadmorskich wydmach, DPM w przeciętnym liściastym lesie, taki np Flecktarn w ciemnych lasach iglastych.

Zastanów się w jkaim terenie bedziesz chciał "działać" i od tego uzależnij wybór.

Prawda jest taka że w okresie "letnim" DPM i Woodland są najlepsze na nasze tereny ale nadal zależy to od specyfiki konkretnego terenu. Lasy iglaste, liściaste, ciemne, jasne, piasek, ziemia, trawy "świerze", trawy przesuszone, trzciny. To wszystko musisz przemyśleć.

 

Idealne rozwiązanie to mieć kilk acamo na różne okazje a pod względem finansowym to taka alternatywa np DPM i Flecktarn wyjdzie w okolicach ceny kompletnego Woodlanda.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest british

proponuje autorowi tego tematu ruszyć tyłek do lasu z ludźmi, którzy mają te mundury, ale łatwiej jest zadać pytanie na forum, prawda? idź, zobacz co Ci lepiej pasuje i kup wedle własnej woli.

Link to post
Share on other sites

Jaki mundur wybierzesz, zależy od Twojego gustu. Ja osobiście wolałbym DPM'a ponieważ:

-jest tańszy.

-nie chce byc kolejnym amerykańskim marines (nie obrażając nikogo).

-materiał jest barzdiej przewiewny, co się chwali w lecie.

-wg. mnie jest troche lepiej skrojony i się lepiej nosi- szczególnie spodnie.

 

Walory maskujące są moim zdaniem zblizone z BDU, wiec pod tym kontem, bym nie rozpatrywał...

Woodland jest za to ładniejszy (większości ludzi, bardziej podoba się BDU) i łatwiej do neigo dobrac reszte oporzadzenia- ale to też zależy ile kasy chcesz w asg pakowac.

Link to post
Share on other sites

Ryan - widzę że jesteś z Prudnika. Przejdź się 28 kwietnia po południu (nie wiem dokładnie o której - między godz. 14 a 16) na dworzec kolejowy to zobaczysz kupę ludu w przeróżnych mundurach i będziesz miał porównanie. Co prawda będzie to otwarty teren z kilkoma drzewkami ale następne 5 dni przesiedzimy w lesie - może nas spotkasz na spacerku z psem :D

Link to post
Share on other sites
Guest british
Tak, bardzo mądre i przemyślane. Może nie każdy ma pod ręką ochoczą bandę w woodlandach i depeemach?

 

spoko, można i tak. tylko szkoda, że siedząc na dupie i grając w cs'a (ew. poświęcając czas innym mądrym rozrywkom przy komputerze) nie da się zrobić wszystkiego tego, na co pozwala wyjście do lasu (i nie mówie tu nawet o asg). w średnio dużym mieście, jakim jest toruń, ja miałem aż nadto okazji oglądać 'w terenie' ludzi zarówno w woodlandach jak i w dpmach. i nie potrzebowałem do tego ''ochoczej bandy'', jak to uroczo określiłeś

 

-materiał jest barzdiej przewiewny, co się chwali w lecie.

a ripstop w bdusach?

-wg. mnie jest troche lepiej skrojony i się lepiej nosi- szczególnie spodnie.

kwestia gustu, mi się nosiło dobrze i jedne i drugie, ale bdusy były jakby wygodniejsze i bardziej praktyczne (ze wględu na kieszenie)

Link to post
Share on other sites

javelin - a co ma być wtedy że taka wiara ma przyjechać ?? i w którym lecie bedziecie siedzieć?

british - ale ja jak dotąd nie miałem okazji oglądać żadnych ludzi w żadnych dpmach ani woodlandach, moje miasteczko nie jest aż tak liczne żeby po lasach biegali żołnierze (maniacy asg)

Link to post
Share on other sites

Będą duże manewry (nie AS) na Górze Klasztornej i okolicach poligonu oraz bazy wojskowej. Pewnie też będzie można kogoś spotkać koło tamy w Jarnołtówku, a może i jakieś działania agenturalne w samym Prudniku będą :wink:

A co do żołnierzy i maniaków biegających po lesie, to bardzo się mylisz. Biega tam dużo osób nie bawią się wprawdzie w AS, ale są, wystarczy dobrze poszukać. :wink: Jakby co to wal na PW :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Porównanie DPMa i kilku innych typów kamuflaży już było na forum: link - tam jest też stosowne foto.

 

Mi osobiście najbardziej podoba się DPM (szczególnie wz.84 bodajże) i taki planuję zakupić, szczególnie, że cena jest przystępna... no i zobaczymy jak będzie maskować.

Link to post
Share on other sites
tylko szkoda, że siedząc na dupie i grając w cs'a (ew. poświęcając czas innym mądrym rozrywkom przy komputerze) nie da się zrobić wszystkiego tego, na co pozwala wyjście do lasu (i nie mówie tu nawet o asg).

 

Jednak po to jest forum żeby człowiek mógł się zapytać o wady i zalety obydwu maskowań. A powiedzenie, "rusz dupę do lasu" nie jest tym czego człowiek tutaj potrzebuje. Mylę się?

Link to post
Share on other sites

 

-materiał jest barzdiej przewiewny, co się chwali w lecie.

a ripstop w bdusach?

Moim znadniem, jest własnie gorszy- chodząc w lecie w jednych i drugich, lepiej czułem się w DPM.

 

-wg. mnie jest troche lepiej skrojony i się lepiej nosi- szczególnie spodnie.

kwestia gustu, mi się nosiło dobrze i jedne i drugie, ale bdusy były jakby wygodniejsze i bardziej praktyczne (ze wględu na kieszenie)

Ja mam poprostu pecha do BDU- po kazdym "szpagacie" na strzlance, musze sobie zszywac krok :evil: W DPM nie zaobserwowano problemu :)

Link to post
Share on other sites

Small_Hunter a w jakich ripstopach chodziłeś?? :wink: Chyba źle rozmiar dobierasz albo co, bo ja moje NyCo już piąty rok dopierdalam i jedyne co się popruło to łata na dupie i szwy nie wytrzymały na kolanie.

Ryan1944 ten brytol to bardzo drogi, na Allegro można wyczaić za pół ceny tego, a BDU to chamska kopia, o zupełnie innych kolorach, absorbcji światła itp. Wg. mnie nie warto ani jednego, ani drugiego. Przejdź się po lumpekasch w okolicy. Swego czasu dorwałem w Nysie cztery bluzy BDU Woodland, prawie nowiutkie po 15zł szt.

Link to post
Share on other sites
Ja mam poprostu pecha do BDU- po kazdym "szpagacie" na strzlance, musze sobie zszywac krok Evil or Very Mad W DPM nie zaobserwowano problemu Smile

 

Proponuje ciut wiekszy rozmiar :wink:

 

Trzeba przyznac ze BDUsy sa naprawde bardzo wytrzymale i nie przecieraja sie tak szybko jak inne. Uzywam intensywnie i jestem zadowolony z wytrzymalosci no i z wlasciwosci maskujacych woodlanda, jest chyba najbardziej uniwersalny.

Link to post
Share on other sites
Small_Hunter a w jakich ripstopach chodziłeś??  :wink: Chyba źle rozmiar dobierasz albo co, bo ja moje NyCo już piąty rok dopierdalam i jedyne co się popruło to łata na dupie i szwy nie wytrzymały na kolanie.  

Nie mówie że ripstopy BDU są złe- sa ok- ale w DPM'ach czuje sie lepiej.

Opruta dupa i kolana to standart :) Widocznie miałem pecha :)

Link to post
Share on other sites

Rodzaj maskowania swoją drogą. Zapewne i tak będziesz się strzelał w różnych lasach/terenach, woodland jest lepszy w tym, a dpm w tamtym. Ewentualnie jak nalezysz do jakiegoś teamu to lepiej dobierać ten sam.

BDU ma wzmocnienia na łokciach/kolanach co może się bardzo przydać 8) Ja swą Panterę niemalże już wytarłem ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...