Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SKLEP] - Machinegun.pl [ NIE POLECAMY ! ] cz.2 (zlikwidowany)


Recommended Posts

Wysłałem replikę tunningowaną kupioną w machinegun na tuning do asgshopu i kazałem sprawdzić, jaki to up-grade zastosował MG i ile było fps-ów. Oto odpowiedź (cytuję):

"Twoje G36K dawało średnio 345 - 350 fps na kulkach 0,20g.

Po rozkręceniu okazało się że w wewnątrz tłoka masz dwie podkładki o grubości ok 2cm.

A sprężyna wygląda na stokową.

 

Podkładki to najtańszy i chyba najgorszy sposób jeżeli chodzi o podniesienie ilości fps."

Dodaję, że miała tam być zamontowana sprężyna 170% i miało być 360 fps.

Zapłaciłem za tuning, a dostałem dwie podkładki. Brak słów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 492
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś wysłałem moją gazową CZ75 do naprawy w MG, zobaczymy jak będzie...

Ciekawe jest to, że chyba nie sprawdzają skrzynki email - wysłałem im list z opisem problemu, czekałem dwa dni na jakąkolwiek odpowiedź. Napisali dopiero po tym, jak do nich zadzwoniłem i im powiedziem, że wysłałem im maila :roll:

Link to post
Share on other sites
Wysłałem replikę tunningowaną kupioną w machinegun na tuning do asgshopu i kazałem sprawdzić, jaki to up-grade zastosował MG i ile było fps-ów. Oto odpowiedź (cytuję):

"Twoje G36K dawało średnio 345 - 350 fps na kulkach 0,20g.

Po rozkręceniu okazało się że w wewnątrz tłoka masz dwie podkładki o grubości ok 2cm.

A sprężyna wygląda na stokową.

 

Podkładki to najtańszy i chyba najgorszy sposób jeżeli chodzi o podniesienie ilości fps."

Dodaję, że miała tam być zamontowana sprężyna 170% i miało być 360 fps.  

Zapłaciłem za tuning, a dostałem dwie podkładki. Brak słów.

 

Mam identycznie!!!! Tym bardziej brak słów... Dziwne

Link to post
Share on other sites

Podobna sprawa, tyle ze zakup sprzed roku (początek sierpnia 2005), a 'autopsja' - rowniez w ASG Shopie - dziś (o dziwo, do niedawna replika dzialala bez zarzutu, do ASG Shopu ją zawiozłem, powodowany wyłącznie ciekawością).

 

CA MP5 SD3 (wersja H&K, nie B&T) - wtedy jeszcze na stronie machineguna (o ile mnie pamięć nie myli) było napisane, że tuningowane modele mialy włożone sprężyny 170% CA. Od tego czasu najwyraźniej zmienili podejście na bardziej dyplomatyczne, jako że obecnie jest tam napisane:

indywidualnie kalibrowana sprężyna zapewniająca wymaganą moc (odpowiednik około 170%)

Oczywiście, owa indywidualna kalibracja okazała się być podkładkami (w moim przypadku w ilości sztuk trzech), jednak szczęście w nieszczęściu takie, że zamawiając tą replikę rok temu, zmieniałem również silnik, głowice (na zestaw wyciszony), i lufę - jednak w tym przypadku wysyłają oryginalne części, więc pewnie tylko dlatego te elementy się pokrywają z zamówionymi.

 

Dalszy komentarz sobie odpuszczę, pisząc tylko tyle, że pomijając już optykę i magazynki, był to mój drugi AEG u nich kupowany (w pierwszym na szczęście zmieniana była tylko lufa, więc tu pola do 'popisu' zbytnio nie mieli...) - zatem wnioskuję że niezależnie od ilosci zostawionej u nich gotówki, wszystkich traktują jednakowo. Zapewne od dziś będę u nich na liście "tych klientów nie obsługujemy", tyle że oni od pewnego czasu (podobne doświadczenia kolegów) są na mojej liście "w tym sklepie nie kupujemy"...

Link to post
Share on other sites

Drodzy maniacy ponizej zamieszczam tresc korespondencji z machinegunem. Usunalem tylko swoje dane.

 

----- Original Message -----

From: Mariusz

To: sklep@firearms.pl ; Asg Shop - Info ; Capri ASG Piotr Kucharski ; snajperasg@snajperasg.pl ; info@military.pl ; tajgun@home.pl ; medard@starzycki.pl

Cc: office@machinegun.pl ; Mariusz

Sent: Tuesday, August 22, 2006 10:44 PM

Subject: Re: Bateria 10,8V do m4RIS ICS.

 

 

Szanowni Panstwo,

 

Ponizej znajdziecie Panstwo moja korespondencje ze znanym niepopularnym sklepem ASG.

 

W slowniku Pana Kopalinskiego impertynencja to niegrzeczność, arogancja, zuchwalstwo, grubiaństwo; zniewaga, obelga. impertynent zuchwalec, grubianin, arogant.

maniera wtórność stylu a. języka art., sposobów (od)twórczych; przest. czyjś styl, indywidualne cechy czyjejś twórczości, sposób, system; (w l.mn.) sposób bycia, zachowanie się, obejście (przest.); ogłada towarzystka.

 

Moj mail nie byl niegrzeczny, na pewno nie mily, ale zasluzony.

Jezeli machinegun gani moje maniery, to coz mozna powiedziec na ich odpowiedz - "nie mamy takowej". To w ich mailu brak dobrych manier, bo brak tu zwrotow grzecznosciowych, autora maila nawet odpowiedzi na powitanie. Za to pewnoscia odpowiedz machineguna "nie mamy takowej" mozna zaliczyc do niegrzecznych i aroganckich.

Na wyzej wspomnianego maila odpowiedzialem (grzecznie) wyrazajac opinie klienta, ktory zglasza swoje niezadowolenie tonem reklamacyjnym. To byla reklamacja, a na pewno nie impertynencja. Coz machinegun mogl sie poczuc urazony poniewaz nikt nie lubi sluchac zlych opini o sobie, ale tez mogl podejsc do sprawy w sposob dojrzaly i godny profesjonalnej firmy. Niestety w Polsce naszej niewiele firm moze poszczycic sie Systemem Zarzadzania Jakoscia, lub chociaz dobrym nastawieniem na Klienta. Choc trzeba przyznac, ze co raz czesciej widac w tej kwestii poprawe. W tym miejscu uklon w strone tych sklepow ASG, ktorym nie obce jest haslo "Klient nasz Pan". (Sam prowadze firme w ktorej zadowolenie Klienta jest najwazniejsze).

 

Polecam link: http://kariera.gastrona.pl/art/article_...amp;page=2

"Jeden niezadowolony klient przekaże wiadomość o swoim problemie z twoją usługą lub produktem średnio 9 innym osobom ze swojego otoczenia. 13% niezadowolonych klientów „pochwali się” przed ponad 20 osobami".

 

Podsumowujac:

Strategia machineguna na pewno nie przysposabia im nowych klientow, a stalych wrecz odpycha. Gratuluje zatem machinegun strategii samodestrukcji, a pozostalym renomowanym sklepom ASG gratuluje profesjonalnego podejscia do kupujacego i zycze sukcesow finansowych.

Z powazaniem,

Mariusz

----- Original Message -----

From: office@machinegun.pl

To: Mariusz

Sent: Tuesday, August 22, 2006 7:13 PM

Subject: Re: Bateria 10,8V do m4RIS ICS.

 

 

Niestety Pańska wypowiedź nie świadczy o Panu dobrze.

My możemy za to powiedziec o Panu: brak manier, impertynencja.

 

Jezeli nasz sklep nie podoba się Panu - proszę z niego nie korzystać, a swe frustracje wyładowywać gdzie indziej.

 

Dziękujemy za współpracę.

z pozdrowieniami/with compliments

załoga machinegun.pl / machinegun.pl crew

WWW.MACHINEGUN.PL

e-mail: office@machinegun.pl | phone: +48 605 421 721 | skype: machinegun.pl

 

----- Wiadomość oryginalna -----

Od: Mariusz

Do: serwis machinegun.pl

Wysłano: 22 sierpnia 2006 10:04

Temat: Re: Bateria 10,8V do m4RIS ICS.

 

 

Witam,

 

Jestescie jedynym sklepem (napisalem do 4), ktory nic nie zaproponowal. Niestety potwierdzacie tym swoj brak profesjonalizmu i zly kontakt z Klientem (odpisaliscie najpozniej).

To popularne haslo "nie kupuje w niesolidnym sklepie machinegun" po raz kolejny sami potwierdzacie - szkoda.

Jestem ciekaw czy wlasciciele sklepu sa swiadomi tego co sie w nim dzieje.

Pozdrawiam,

Mariusz

----- Original Message -----

From: serwis machinegun.pl

To: mariusz

Cc: office@machinegun.pl

Sent: Thursday, August 17, 2006 8:48 PM

Subject: Re: Bateria 10,8V do m4RIS ICS.

 

 

nie mamy takowej

 

----- Wiadomość oryginalna -----

Od: Mariusz

Do: office@machinegun.pl

Wysłano: 14 sierpnia 2006 13:35

Temat: Fw: Bateria 10,8V do m4RIS ICS.

 

 

Witam,

Potrzebuje baterie NiMH o napieciu 10,8V do M4RIS. Musi sie ona zmiescic w pudelku na laser o wymiarach 14cmx7cmx1,6cm.

Prosze o przeslanie informacji o dostepnosci takiej baterii.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam,

Mariusz

 

 

Jestem niezmiernie ciekaw odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem wysłałem maila z pytaniem czy zamówione tego samego dnia (wtorek) rzeczy, mógłbym odebrać następnego (środa), ponieważ w czwartek wyjeżdżam. Odpowiedzieli bardzo szybko że tak, że mam złożyć zamówienie i następnego dnia umówić się na odbiór. No więc zamówiłem odpowiednie rzeczy, poszedłem spać, dziś rano się budzę i sięgam po telefon. Niestety po połączeniu się z podanym na stronie sklepu numerem odzywa się sekretarka że abonent jest tymczasowo niedostępny. Dzwoniłem parę razy i nic. Wysłałem do nich maila (tak po jedenastej) by umówić się przez internet, a nie telefonicznie. Jest wpół do trzeciej i odpowiedzi się nie doczekałem. Za to komórka zaczęła działać ale nikt jej odbiera. Była nawet dwa razy zajęta, więc ktoś jednak z niej korzysta. Mam nadzieję że uda mi się dzisiaj odebrać zamówione rzeczy, inaczej będę kolejną osobą którą owy sklep zawiódł.

Link to post
Share on other sites

To u nich niestety normalne. Ja dodzwoniłem sie chyba za 7 razem (telefon za telefonem).

 

Na spotkanie z panami z MG radze wziąć zapas racji żywnościowych na kilka h i uzupełnić bak w samochodzie do pełna. Miłych wojaży po warszawie życze :)

Link to post
Share on other sites

No i w końcu udało mi się. Jednak muszę Panów z MG ostro objechać. Dodzwonić się tam to jest zgroza, 5-6 razy dzwoniłem pod rząd i za siódmym i ósmym już w magiczny sposób telefon zajęty. W sumie dzowniłem dobre 20-25 razy. W dodatku kiedy już się dodzowniłem, człowiek z którym rozmawiałem powiedział że oddzwoni żeby poinformować mnie na którą i gdzie mam się stawić po odbiór paczki. Oczywiście nie zadzwonił, a po kolejnych perturbacjach z telefonem dodzwoniłem się 1,5 godziny później. Owy Pan oświadczył mi że mam być za 45 minut w śródmieściu i nie wyrażał zbytniej chęci by na mnie poczekać jeśli się spóźnię (dojazd z Targówka :? ). W dodatku uważam że podążanie za Panami z MG po mieście na daną godzinę jest idiotyzmem. Przecież mają gdzieś jakiś skład czy magazyn towaru, gdzie człowiek mógłby normalnie przyjść w godzinach ich pracy i odebrać zamówione dobra.

 

Nie zamierzam nic więcej tam kupować, chyba że w sytuacjach awaryjnych tak jak teraz, gdzie potrzebowałem pewnych rzeczy "na już".

Link to post
Share on other sites

Ja tam kupiłem DE pare dni temu.

 

Płaciłem przelewem, napisałem maila, że proszę o szybką wysyłkę, i tutaj pełne zadowolonie, otóż przesyłka doszła już następnego dnia :)

 

 

Ja jestem zadowolony z tego sklepu i go polecam, pomimo wszelkich spekulacji.

Link to post
Share on other sites

Widzisz Wielo... MG jako sklep internetowy jest OK. Cała reszta niestety nawala ;)

 

A te podkładki zamiast mocniejszych sprężyn... aż mi szczena opadła 8O

 

Jedno jest pewne, AEGa nigdy u nich nie kupię... części i akcesoria jak najbardziej (pod warunkiem, że są tańsze niż u konkurencji ;)), ale AEGa nigdy :?

Link to post
Share on other sites

Witajcie, w październiku 2005 zakupiłem MP5 A3 TLF CA w MG i sądziłem że to zakup mojego życia, haha mam 350 fps'ów wkońcu moge strzelać dalej ha ha , nic bardziej błędnego

Oczywiście róźnica jako taka ze standardową MP5 CA była, stwierdziłem że jak się zbroić to tylko w MG , zamówiłem , zapłaciłem , dostałem. A dostałem AEG'a za ponad 1200zł który miał mieć 350 fps'ów a nie ma , jestem kolejną ofiarą losu która dała się nabrać.

Mój brat w pewnym sklepie zainwestował w części (prec lufa , spr, łoż, sil hop up itp) i on ma 350 fps'ów a przy zwrocie repliki otrzymał wykaz części zamontowanych w GB, wraz ze starymi częściami oraz wykaz z chrono.

Nie polecam nikomu tego sklepu, to zwykłe oszustwo, zapłaciłem za podkładki

a nie za mocniejszą sprężyne ( miała być 170 ) teraz to mi wstyd że dałem się tak zrobić .

Link to post
Share on other sites

Mozna wtedy powiedziec ze sprawa ulegla przedawnieniu. Pozatym jak tez jest wyzej jest zaznaczone opis zostal zmieniony. Nie jest juz napisane ze sprzedaja 170% tylko ze bron ma miec taka sama moc jak przy 170% co oczywiscie jest bzdurą gdyz wcale tak nie jest

Link to post
Share on other sites
Jesli kupiliscie repliki, ktore mialy miec wstawione sprezyny, a dostaliscie tylko "podkladki" ...

 

Dlatego napisalem, ze tylko w takim wypadku.

 

Moim zdaniem samo nie osiaganie przez aeg-a obiecanych fps- ow juz kwalifikuje sie na skarge do UOKiK, gdyz nie dostajemy towaru zgodnego z opisem.

Link to post
Share on other sites

Raq rozumiem Ciebie, niemniej jednak czy będzie to miało jakiś pozytywny efekt?? Prościej mówiąc czy opłaca mi się "walka sądowa" z tymi oszustami ?

 

Produkty

1 x *350fps* MP5A3 Tactical Lighted Forearm

- Zasilanie: 12. z ładowarką, z akumulatorem 1229.00zł

 

Podsuma: 1229.00zł

w tym VAT 22%: 221.62zł

Paczka priorytetowa Poczty Polskiej (dochodzi w 24 do 48h od momentu wysyłki) (Koszt wysyłki: (1 x 5100 g)): 22.00zł

Razem: 1251.00zł

 

Historia zamówienia

24.10.2005 Wpłynęło

25.10.2005 Przygotowywane/pakowane Dziękujemy za zamówienie!

Przewidywany termin wysyłki: wtorek

Przewidywany termin doręczenia paczki: środa

26.10.2005 Wysłane priorytetem PP Przewidywany termin doręczenia paczki: środa lub czwartek

 

w sumie to wyruchali mnie na 250 zł

Link to post
Share on other sites

No, z moją CZ'tką było wzorowo i bez problemów. Wysłałem, poczekałem kilka dni, zapytałem się, co się dzieje. Dowiedziałem się, że jeszcze czekają na opinię serwisu. Poczekałem jeszcze kilka dni i oto jest, śliczna i sprawna :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mimo negatywnych opini psotanowiłem zamówić u nich broń, przez wzgląd na atrakcyjną promocyjną cenę. W czasie wymiany pytań za pomocą poczty mailowej, oprócz odpowiedzi na zadane pytania, udało mi się również otrzymać 15 zł upustu na karabin będący już i tak w promocji. Przesyłka w jeden dzień trafiła do mnie i przyznam ze jak anrazie nie dali mi możliwości do tego by na nich narzekać. Na chwile obecną wystawiam im plus, co będzie dalej zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Kulikson-ie, a czytaleś poprzednie posty? Wnioskuję, że nie. W MG serwis nie istnieje, sposób traktowania ludzi dochodzących swych praw jest poniżej wszelkiej krytyki. Dlatego sklep nie jest polecany...

 

P.S.

 

Kulikson sory za literowke w Twoim nicku.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...