Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Ostatnio rozkładałem 2 repliki HK 416. W GB są plastikowe łożyska czyli kiepsko, dysza nie jest uszczelniona - też kiepsko, głowica cylindra plastikowa - ale o dziwo dosyć pożądnie wykonana, głowica tłoka aluminiowa i też sprawia dosyć dobre wrażenie.

Obie repliki miały podobny przebieg, ok. 5000 kulek. W jednej z nich na zębach na tłoku były wyraźne ślady zużycia. W tej samej replice w komorze HU były ślady jakby dysza nie wchodziła do komory HU idealne centrycznie tylko nieco pod kątem, na dyszy tez były ślady twardej współpracy :)

Ponadto cylinder sprawia wrażenie jakby był przewężony na średnicy wewnętrznej.

 

W drugiej replice nie było na tłoku praktycznie żadnych śladów zużycia, w komorze HU też nic nie było.

 

Obie repliki przeszły mały tuning - wymiana łożysk na metalowe (w jednym przypadku na ślizgowe w drugim na kulkowe),

wymiana głowicy tłoka i cylindra na wzmocnione aluminiowe, wymiana dyszy na uszczelnione. Wymiana tłoka i prowadnicy na wzmocnione elementy z CA.

Sprężyna w jednym wypadku została stokowa w drugim zo

Co prawda w jednym wypadku te wszystkie wzmocnione elementy miały już ze 2 lata w drugim były zakupione jako nowe.

W giwerze gdzie była zostawiona stokowa sprężyna i nowe wzmocnione lementy, prędkość wylotowa jest stała i wynosi 330 fps, natomiast w giwerze gdzie były wstawione wzmocnione elementy (już nie pierwszej młodości) i wzmocniona sprężyna (chyba 130 Guardera) prędkość wylotowa wacha się od 280 do 340 fpsów.

W tym GB efekt strzykawki występował (prz ręcznym ruszaniu tłokiem w cylindrze) ale odnosze wrażenie że po złożeniu giwery następują przedmuchy powietrza za uszczelkę głowicy cylindra.

Będę teraz kombinował z wymiana cylindra i głowic tłoka ale nie wiem czy to coś da.

 

Podsumowując - replika z zewnątrz wykonana rewelacyjnie, niestety wnętrzności pozostawiają wiele do życzenia. Przy takiej cenie już mogliby się pokusić o troszkę lepsze bebechy.

Link to post
Share on other sites

Kolejne niusy z dziedziny apgrejdu VFC.

Replika w której były wymienione zębatki (na jakieś wybebeszone z chińczyka) okazało się, że na słabych sprężynach GB działa bezproblemowo, natomiast na sprężynie 130 Systemy wyrywa ostatni ząb tłoka (w ten sposób zostały załatwione 3 tłoki wzmocnione CA).

Powodem tego wszystkiego było to, że zarówno "nowe zębatki" jak i tłok mają niższy profil zębów. Po prostu pierwszy ząb zębatki tłokowej zamiast wejść we wrąb tłoka trafiał na ostatni ząb tłoka i go wyłamywał.

Doszedłem do tego wstawiając z powrotem oryginalny tłok VFC do GB.

Zębatka (ta chińska) przeszlifowała tylnią część ostatniego zęba tłoka.

Postanowiłem porównać wysokość zębów na wszystkich zębach (na tłoku i na zębatce tłokowej) okazało się że zaróno wysokość zębów tłoka CA jak i wysokość zębów zębatki tłkowej jest niższa niż w analogicznych elementach tłoka i zębatki VFC.

 

Konkludując - albo GB ma jakieś minimalne różnice w rozstawie otworów w GB, albo zębatki chińskie są "podwymiarowe", albo zębatki VFC są "nadwymiarowe" w każdym razie przy zmianie zębatek i tłoka trzeba sprawdzić zazębianie się tłoka z zębatką tłokową.

 

Swoją drogą to ten przezroczysty tłok jest wytrzymalszy niż wzmocniony tłok CA.

 

Najgorsze jest to, że jak padnie GB VFC to inny zwykły GB spowoduje, że nie będzie już możliwości zwalniania antirewersala, nie będzie możliwości używania bolt catcha do zwalniania imitacji zamka z tylnego położenia

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć, słuchajcie mam pytanie na szybca do ludzi posiadających tego HK. Jaka najlepsza batka wchodzi w puchę VFC (byle nie "lipol" - no chyba, że ewidentnie odstaje od reszty).

 

Czy nie lepiej kupić puchę STAR'a na Large?

 

Jak z batkami w puchach typu small- chodzi o wydajność (9,6)

 

Cena nie gra roli- ważne by broń mi nie padła.

 

Zastanawiam się nad taki ale obawiam się, że nie wejdzie (ktoś zweryfikuje?):

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=556

 

Dzięki za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzisiaj, u kumpla w stokowym Hakasiu poszedł tłok, giwera nie była mocno katowana a miała jakieś 4-5 miesięcy. Trochę za szybko jak dla mnie.

Teraz pytanie - czy w Waszych giwerach tłok, komora HU, popychacz też są z przeźroczystego tworzywa sztucznego?

Chodzi mi o to czy może była jakaś partia zrobiona z innego materiału (czyli nieprzeźroczystego).

Link to post
Share on other sites
ja w takiej konfiguracji mam m120 Hurricane!

Dzięki, zatem zamawiam sprężynę. Mam nadzieję że nic się za szybko nie rozwali :).

 

Teraz pytanie - czy w Waszych giwerach tłok, komora HU, popychacz też są z przeźroczystego tworzywa sztucznego?

Zgadza się. Karabin kupiony w sklepie jakoś po ostatnich wakacjach.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj, u kumpla w stokowym Hakasiu poszedł tłok, giwera nie była mocno katowana a miała jakieś 4-5 miesięcy. Trochę za szybko jak dla mnie.

Teraz pytanie - czy w Waszych giwerach tłok, komora HU, popychacz też są z przeźroczystego tworzywa sztucznego?

Chodzi mi o to czy może była jakaś partia zrobiona z innego materiału (czyli nieprzeźroczystego).

 

Też miałem wsio z przeźroczystego plastiku. Fakt tlok mi się bardzo szybko rozwalił z powodu, którego do teraz nie potrafię określić, ale za to komora HU jest według mnie bardzo szczelna. Po lekkim tuningu i wymianie gumki Hu na TM mam stabilne 395fps.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 8 months later...

odgrzeję:

VFC HK 416 kupiony w WGC w świątecznej promocji, przyjechał w wigilię, w sam raz pod choinkę. ;-)

Jestem świeży (do tej pory byłem na 2 strzelankach), ale bardzo podobał mi się ten karabin z wyglądu więc postanowiłem że sobie kupię.

Doświadczenia za dużo nie mam, do tej pory miałem tylko AK47 nawet nie wiem jakiej firmy znajomy kupił za mniej jak 500zł, i sprzedał mi za 250zł. Tamto strzelało celnie z 15-20 metrów co drugi strzał trafiał małą puszkę od redbula. Oddałem kałacha znajomemu i przyjechał VFC wygląda pięknie, ale strzela katastrofalnie. skupienie to mam lepsze jak rzucam kamieniami. o zasięgu nawet nie wspomnę bo kamieniem rzucę dużo dalej niż strzała ten karabinu na tą chwilę. Będę próbował wymienić Hopsiup tak jak koledzy radzą może też łożyska powymieniam. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wszyscy piszą że wymiana hopup pomagała wiec spróbuje tego na początek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja kupiłem swojego jakieś 2 lata temu. Miał taką wadę że po naciśnięciu spustu strzelał dalej sam... :bialaflaga:

Czasem przestawał sam, czasem trzeba było selektorem ognia pokręcić, a czasem batkę odłączyć bo by wnętrzności wypluł. W krótkim czasie oddałem go na serwis celem wymiany sprężyny na m110, prowadnicy sprężyny na łożyskowaną, kabli na niskooporowe, i łożysk na metalowe. Od tego czasu śmigał ładnie. Skupienie było też fatalne na początku ale precka 6.03 usunęła problem. Co można dobrego powiedzieć o tej replice to że jest wzorowo wykonana z zewnątrz. Widziałem różne 416-ki ale VFC wygąda zdecydowanie najlepiej. Ale GB to niestety niewypał. Najlepiej od razu zmienić na inny (żegnaj bolt-catch ;) ).

Edited by Smootaz
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wymieniłem Gumkę hopup na przezroczystego Guardera, oraz stokową lufę, 363mm na 455mm Guardera 6,02mm, przymierzam się do wymiany sprężyny na m120. Po wymianie HU i lufy skupienie poprawiło się znacznie. nie mam porównania do innych precek ale ta daję radę. Prawdopodobnie wymienię też łożyska. Czy wie może któryś z kolegów jaka sprężyna jest oryginalnie w naszych HK'siach i ile ma wymiar ta nasza półprecka, bo nie mogę doczytać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info o lufie i sprężynie, myślisz że bez dodatkowych upgradów m120 długo pochodzi z resztą stockową??

 

Nie chciałbym na razie nic więcej do niego kupować bo i tak włożyłem w niego sporo więcej niż sobie oryginalnie zakładałem, poczynając od nowego body (BOYI, bo VFC nie sprzedaje części zamiennych, swoją drogą nieźle mnie tym zdenerwowali) bo stare na 1 strzelance na jaką karabin pojechał udało mi się połamać. (boyi się różni kolorem od VFC).

 

Samoczynne Full auto na razie nie występuje.

Muszę też kable przełożyć do tyłu bo w Risie mnie wkurzają. Mizernej są jakości. (ale to nic nowego, wszyscy mówią to samo).

Edited by JasDa
Link to post
Share on other sites

Na pewno wymień łożyszka i prowadnicę sprężyny. Nie wiem jak z tłokiem... jedni mówią że trzyma długo, inni że szybko pada. Ja na stockowym miałem sprężynę 110 Promyka i dawał radę przez ponad rok.

 

Druga sprawa... parę razy koziołkowałem już z repliką ale na nic nie popękało :wink: Musiałeś mieć pecha i trafić w jakiś newralgiczny punkt. A tak z ciekawości... gdzie pękło?

 

Kable są faktycznie marnej jakości...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Witam.

Parę dni temu byłem posiadaczem HK 416 VFC I generacji. Był to model z kolbą SF więc super sprawa bo kolba mieściła baterię.

Niestety replika miała luz między górną a dolną częścią body. Przyznam że tak mnie to zdenerwowało w replice, o której tyle się naczytałem dobrego na temat spasowania części i jakości wykonania że zwróciłem towar do sklepu. Była to oczywiście nówka i po pierwszym kontakcie wizualnym muszę przyznać - mam wrażenie że model ten jest mocno przechwalony (mówię tu tylko o aspekcie wizualnym i spasowaniu części).

Technicznie nawet nie sprawdzałem.

W każdym bądź razie osobiście zawiodłem się na replice tej klasy i za tą cenę.

Mam obecnie dwie repliki firmy CA i porównując z VFC mam wrażenie że CA są wykonane lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...