Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P.1093 (AK47) [Cyma]


Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krzywa lufa napewno nie, od krzywej lufy od razu leciałyby od razu krzywo a nie dopiero po dystansie 15-20 metrów. Dlatego właśnie niech zrobi takie testy jak mówiłem i się okaże.

Lineusz----> nie odpowiem ci bo jeszcze nie mam tego kałasza, wypytuje się bo chce coś kupić i nie chce bez sensu kasy tracić. A co do twojego pytania, to chcesz powiedzieć że ten kałasz nie składa się z dwóch połówek, tylko pokrywę zamka ściąga się tak jak w CM.028 i w ostrym kałaszu??

Link to post
Share on other sites

Tak pokrywa jest ściagalna jak w ostrym kałaszu.Przy pierwswzym ściaganiu jej zajeło mi to niecy wysiłku. Mocowanie porkywy jest dobre i nieluzuje sie nawet mimo kilku prób zdejmowania i zakładania. Dzieki tej pokrywie mamy wspaniały dostęp do bebechów gnata co ułatwia czyszcenie i konserwacje.

 

Ps: jeszcze nie kleiłem rękojeści. Zbyt chybotliwe dłonie mam po sylwestrze.

Link to post
Share on other sites

To super, myślałem że jest zbudowana z dwóch połówek. A co do chybotliwych dłoni to cóż, ja na szczęście nie doznałem tego efektu.

PS: co do klejenia to nie baw sie w kleje typu Kropelka, Super Glue itp., tylko możesz se łapy pokleić a i tak szybko pęknie. Klej klejami typu Poxipol, lub tak jak, klejem o nazwie Epoxy Dragon. Jak kleje swojego guna tym klejem, mocny, trzyma dobrze. Jedyne wady to to że jest żadki, oraz jak każy dwuskładnikowy chyba długo schnie. Ja zawsze czekam kilka godzin aż klej wyschnie na tyle aby nie płynął, ale żeby dało się go nakładać, przynajmniej wtedy nie spływa po całym gunie. Życzę powodzenia przy klejeniu i dobrych efektów.

Link to post
Share on other sites

Wreszcie po trudach minionego tygodnia zabrałem sie do sklejenia rekojeści w moim AK.

akklejony002dv9.th.jpg

Tak wygladało zakończenie ułamanej rączki.

akmiejscaklejeniaiv0.th.jpg

Jak widac na zdjeciu zaznaczyłem w których miejsach odłamał sie plastik oraz gdzie nakładałem klej. Klej połorzyłem na tym "rancie" do okoła rękojeści. Użyłem dwuskładnikowego Kleju Poxipol o barwie bezbarnwej (klej dobrze wyglada po zaschnięciu i praktycznie niewidać śaldów.

akklejony007tz2.th.jpg akklejony008yv5.th.jpg

Tak wyglądaja bebechy w miejsu rekojeści widzimy zaczep spustu a na ściance reszta rękojeści i jej 1 śrubka mocowania. Z drugiej strony jest podobnie.

Na koniec jeszcze foto co jest we wnetrzu tej rączki.

akklejony004rx9.th.jpg

 

Dla ludzi nie w temacie. Sa to fotki które wygonałem podczas przygotowań do sklejenia odłamanej rączki Mojego AK47. uszkodzenie nastapiło w wyniku upadku repliki w wysokości 1,5M na beton.

Na wszelkie pytania odpowiem na prv/gg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Miałem obydwa w rękach mp5 cymy i ak-47 cymy niech przestaną pier***ić o 60m kałacha i 50m mp5 !!! Ludzie wy nie macie wyobrażenie ile to jest chyba 60 czy 50 m !!! Sorry ale obydwa mają gorszy zasięg od Famasa z CB a wątpie czy Famas ma chociażby 50m ... Może ma i te 40m ... WIĘC !!! PRZESTAŃCIE PISAĆ BAJKI NA TEMAT ZASIĘGU !!! JEŚLI SIĘ NIE ZNACIE TO WEŚCIE METR I IDŹCIE MIERZYĆ CO DO CENTYMETRA!!! :wink:

 

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostatnia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

brawo !!! wygrałeś wygląda na to ze to jest ten model

Nie wiedziałem, że to konkurs...

 

Ale jest na to określony wzór:

palce + klawiatura + wyszukiwarka = szukane info

 

Niestety to już wyższa matematyka i dla wielu na tym forum nieosiągalny level... :twisted:

Link to post
Share on other sites

Promant bravo za odnalezienie , przyda sie ten link . Czytałem na forum, ale nigdzie nie znałazlem odpowiedzi na to pytanie, bo chciałbym sie upewnić. Czy w tej cymie sprężynowej pokrywa komory zamkowej jest metalowa bo na fotkach taka sie wydaje ( troche w to watpie, ale gdyby mogl ktos odpowiedziec dziekuje ! )

...

Link to post
Share on other sites

Podobno AK de ma te same części metalowe co cyma, a w nim pokrywa jest metalowa. Ale cymy w rękach nie miałem, więc tylko cytuję wypowiedź innego użytkownika.

Napewno natomiast cyma nie jest tak plastikowa jak cyberguny; w nich 90% jest z tworzywa.

Link to post
Share on other sites

Za to ja miałem ...

Z całą stanowczoscią i pewnoscią mówię że pokrywa komory zamkowej jest z tworzywa.

 

EDIT-ka

P.S

 

W tej replice metalowa jest sprężyna, ciężarki, lufa zewnętrzna, lufa wewnętrzna (Al) i śrubki ... Nothing Else. Reszta to PlastiX FantastiX, króry bądź co bądź nieźle wygląda :)

 

Pozdro ^^

MaxXxi47 / A.D.I.D.A.S

Edited by MaxXxi47
Link to post
Share on other sites

Hmmmm co do ostatnich wypowiedzi MaxXxi47 wiem , zgodzę się z tobą w 100% ,lecz ty masz tą póżniejszą wersje chyba, a z tego co wiem to jakaś wcześniejsza byla produkowana i miala pokyrwe z shit aluminium i spust i selektor ognia chyba tez , (ale nie wiem gdzies tak tylko czytalem) . Mozliwe że jesteśmy wszyscy wprowadzeni w błąd bo wychodzily ciagle poprawiane modele z różnymi numerami, modyfikowane -( przyklad maga do cymy ten wczesniejszy model chyba mial low capa i speedloadera ,a te póżniejsze hi capy no i te czesci metalowe pozmieniane ). Podkreślam ! to nie jest pewne info !

Pozdro !

Edited by C-bOoL
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...