Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestawy FTK (Full Tune-Up Kit) firmy HurricanE (OPINIE)


Recommended Posts

Witam mam takie pytanko odnośnie zestawów do tuningu firmy Hurricane które jakis czas tem pojawiły sie w asgshop http://www.asgshop.pl/catalog.php?cat=61 czy ktoś moze mi cos powiedziec na temat tych zestawów, jak sie sprawuja i czy sa w miare mozliwe przy tak niskiej cenie.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i jeżeli juz taki temat jest to przepraszam i prosze mnie do niego odesłac bo nic takiego nie znalazlem.

POZDRAWIAM

bor-suk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytałem się o te zestawy w asgshop'ie. Może ci sie to przyda :

TM - trzeba oprócz części ftk wymienić praktycznie cały GB bo wszystko sie posypie.

CA - jak zapytałem o włożenie tego do CA, napisali że da rade bez wymiany szkieletu i reszty, choć nie napisali jak długo aeg na tym pociągnie ;).

Link to post
Share on other sites

ojojoj nie zgodze sie z Toba misza.

 

ja wstawilem FTK z M100 HurricanE do G3 i sie trzyma wszystko. Zebatki stockowe daja rade, Stockowy GB także

 

jestem zadowolony. z Tego zestawu jest on poprostu Super.

 

Chodzi mi od stycznia mniejwiecej. te najwieksze mrozy przetrwal i jest OK

Link to post
Share on other sites

Z cylindra Hurricane po 3 miesiącach zaczął się od wewnątrz złuszczać chrom - do wywalenia.

Łożyska Hurricane - ciężko je włożyć do gearboxa TM, w Augu i Kałaszu męczyłem się 10 minut / jedno łożysko (wbijanie młotkiem przez drewienko dla amortyzacji), w P90 się poddałem ...

Sprężyny Hurricane - długie i miękkie, wydaje mi się, że Guardery są lepsze: dają takie same FPSy, a w mniejszym stopniu zmniejszają szybkostrzelność.

 

Najlepszą częścią zestawu są głowice tłoka: są szczelne i mają dobry metalowy gwint. Głowica tłoka Prometheus ma np. tandetny plastikowy - i jak to się ma trzymać?

 

Mimo zachęcającej ceny nie polecam - parafrazując reklamę Żywca:

"Hurricane - prawie jak Systema"

Link to post
Share on other sites

Przymierzam sie do tego zestawu do AK CYMY (CM.028)... Ekipa ASG Shop radzi mi wymienic takze zebatki na stockowe Classic Army, a uzytkownicy forum mowia ze stockowe zebatki cymy sa lepsze niz stockowe CA... I komu tu wierzyc...? Mozecie sie jakos odniesc do tego?

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie użytkownikom Cymy, którzy maja ja aż miesiąc i oczywiście ogromne doświadczenia z jej tuningiem i widzą w niej ósmy cud świata i w ogóle ach i och.

Ja raczej zaufałbym specjalistom, którzy bawieniem się w bebechach gunów zarabiają na chleb.

 

Swoją drogą to jestem ciekaw, czy chociaż 5% z forumowych posiadaczy kałasza cymy kiedykolwiek widziało zębatki CA...

Link to post
Share on other sites
I którzy będą mieli przy okazji dodatkowy zarobek, jeśli kupi u niech też nowe zębatki :wink:

Zawsze możesz kupić zębatki wyjęte ze stockowego CA, który poszedł do tuningu. Dużo osób ma takie na zbyciu :)

 

A tu masz topic o tym, ile wytrzymają stockowe CA. I nie uwierzę, że stockowe zębatki cymy wytrzymają tyle samo. O więcej nawet nie wspominam.

Link to post
Share on other sites
Ekipa ASG Shop radzi mi wymienic takze zebatki na stockowe Classic Army, a uzytkownicy forum mowia ze stockowe zebatki cymy sa lepsze niz stockowe CA... I komu tu wierzyc...?

Skoro nie wiesz komu masz ufać nie wymieniaj tych zębatek jak się sypną to wtedy sobie wymienisz a i przy okazji sprawdzisz na ile dobre zębatki robi CYMA

POZDRAWIAM

bor-suk

Link to post
Share on other sites
Patent CA jest dobry, ale nie sa równie wytrzymałe jak Well/Cyma.

:wink:

Aha, czyli jak robię tuning 550fps, to zamiast kupować np. Super Torque Up CA za 240 zeta to lepiej kupić M4 Wella za 350 i przełożyć z niego zębatki? Albo jeśli robię lekki tuning, to lepiej włożyć zębatki wyjęte z Wella, bo stockowe CA mogą nie wytrzymać?

Sorry man, ale bredzisz. Czemu CA wypuszcza stockowe repliki o mocy 320fps, a cyma/well mając rzekomo mocniejsze zębatki wkłada sprężyny dające 280/250fps?

Rozumiem, że to takie widzimisię CA?

:poddanie:

Link to post
Share on other sites
uzytkownicy forum mowia ze stockowe zebatki cymy sa lepsze niz stockowe CA

 

Cały czas była mowa o stockowych zebatkach CA i stockowych zębatkach Wella. Porównanie zebatek Super Torque UP od CA ze Stockowymi Wella? Kompletna bzdura. Przy lekkim tunningu zarówno zebatki Wella i CA sprawują sie dobrze. Za to spróbuj włożyc 190PDI na stockowych zebatkach CA, na Wellowskich dziala ok. Co do mniejszej ilości fpsów w Wellu i Cymie poczytaj sobie np recenzje wyżej wymienionych replik a dowiesz sie czemu maja mniejsza ilość fpsów. Pogadaj z Mediumem, Jonboyem itp itd i spytaj ich o zdanie zanim wygłosisz kolejna tego typu teorie.

 

Pozatym to jest temat o tune up kitach Hurricane a nie o zebatkach.

Link to post
Share on other sites

Ja mam zestaw Hurricane'a w moim sigu 552 SEALS .Spring 120S. Zębatki ultra torque up też hurricane. Na wyjściu ma ok 430 - 440 fps(mierzone) co przy tak krótkiej lufie zadziwiło nie tylko mnie (lufa 6,03 Prometheus). Pomimo, że śmigam na tym na Li-Polkach przy zleksza morderczym ROFie to wymieliło jedynie jeden raz ostani ząb w tłoku (był to aluminiowy tłok ze zwężonymi zębami ICS'a). Całość śmiga na standardowym GB TM V3. Wystrzeliłem przeszło 12k kulek i nie ma śladów pęknięć. Sprzęt chodzi jak marzenie. Szczerze polecam.

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Gdyby włozyc ten zestaw do ak 47 cymy potrzebaby było cos wymieniac(z wyjatkiem akumulatora) bo jeżeli nie to mam ok. 430 fps'ów za 455 zł gun+215 zł zestaw i 50 zł montaz+100 zł batka = czyli za 820 zł mam tuningowanego ak wiec nie warto kupować TM :)

Link to post
Share on other sites
Witam

Gdyby włozyc ten zestaw do ak 47 cymy potrzebaby było cos wymieniac(z wyjatkiem akumulatora) bo jeżeli nie to mam ok. 430 fps'ów za 455 zł gun+215 zł zestaw i 50 zł montaz+100 zł batka = czyli za 820 zł mam tuningowanego ak wiec nie warto kupować TM :)

Lepiej zacząć tuning cymy od wymiany tej badziewnej aluminiowej lufy na jakąś preckę. Niestety idzie za tym wymiana komory hu oraz gumki :)

Link to post
Share on other sites

witam

to w takim razie gdybym wsadzil do ak cymy ten zestaw hurricane ze sprężyną m120 to co trzeba by było wymienić żeby ten gun pociągnął jak najdłużej a nie jakis miesiąc czy 2 tak jak pisze na forum

???

 

[ Dodano: Mon 05 Jun, 2006 ]

a m100 to by wszystko chodziło gicior bez żadnych dodatkowych kosztów ??

Link to post
Share on other sites

To nigdy nie jest takie proste. Może pociągnie, a może nie. Wystarczy, że GB będzie nie tak dokładnie wykonany i silnik może w ogóle nie pociągnać.

 

Ogólnie należy zadać sobie pytanie: czy warto? Precka i PDI150% to funkcjonalnie tunning, który najwięcej daje w stosunku do kosztów i obciążenia części.

 

Tunning do m120 to już nie taka prosta sprawa - koszty rosną, a zasięg/celność rośnie już względnie dużo, dużo mniej. Ogólnie 290fps->350fps to dobry interes, ale 350fps->430fps to już dużo babraniny, problemy z ustawieniem HU i wagą kulek (twardsza gumka), problemy z ROF (ROF ponad 20/s może zużywać jeden tłok na 2-3tys. kulek). Dodam jeszcze, że z 350fps można ew. strzelić do kogoś z bliska, a z 430fps już nie. Natomiast różnica w zasięgu jest ykhm, dość symboliczna.

 

Kulka bardzo szybko zwalnia z powodu oporów powietrza i dodatkowe 80fps ponad te 350 daje w zasadzie co najwyżej 2-3m, może 5m na dobrych kulkach.

 

Mamy w okolicy 3 p90 - 330fps, 350fps i 405fps i one w boju zachowują się tak samo. Kiedy strzelamy do drzewa, to różnica jest te parę metrów, ale nie w celności.

 

Znaczący skok "użyteczności" daje się zaobserwować dopiero w G3 z 500fps na kulkach 0.28 - tutaj faktycznie zasięg jest kilkanaście metrów większy, a celność niesamowita. Ale to inny temat.

 

[ Dodano: Pon Cze 05, 2006 11:42 am ]

Li-Polkach przy zleksza morderczym ROFie

 

Żylet: jakie masz te lipolki? Jaki rof wymierzyłeś?

koledze zmieliło już 4 tłoki na PDI190 i rof koło 21-23 :)

 

Podobno wytrzymałośc tłoków to główny problem np. w M249, bo ludzie tam wstawiają 500fps, miejsca na aku dużo i potem jedna strzelanka - jeden tłok :)

Link to post
Share on other sites

Jack >>> tu masz wszystko dokładnie na temat batki. Wywalam na niej przy tym tuningu przeszło 3500 kulek 8) Btka daje impulsem 54 ampy więc silnik buerze ile zapragnie :D

Rof mam podobny :twisted: ale chwalić się nie będę :mrgreen: W każdym razie raz przemieliło ostatniego zęba z alu tłoka ICS ze zwęźonymi zębami. Obecnie jest to ten sam tłok tylko ostani ząb jest doszlifowany z normalnego tłoka. Poleciało na tym ok 15 tysiaków kulek i nic się nie dzieje 8)

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...