Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po krótce. Wymiana łożysk (na kulowe, nie jestem absolwentem mechaniki tylko fizyki wiec tak z grubsza troche):

*mniejsze tarcie pomiędzy zębatkami a gearboxem ---> mniejsze siły występujące na połączeniach gearbox - zębatki ---> mniejsze szanse na nieplastyczne odkształcenie któregoś z elementów ---> większa żywotność repliki

*mniejsze tarcie między zębatkami ---> mniejsze tarcie pomiędzy zębatkami a tłokiem ---> mniejsze siły występujące na ww. elementach ---> większa zywotność elementów

*mniejsze tarcie między zębatkami, między zębatkami a tłokiem ---> mniejsza siła wymagana do wprawiania w ruch tych elementów ---> mniejszy prąd pobierany przez silnik ---> dłuższy czas strzelania

*mniejsze tarcie między zębatkami a tłokiem w czasie wykonywania przez tłok pracy nad powietrzem (tego nie jestem pewien) ---> większe ciśnienie powietrza w cylindrze ---> większa prędkość wylotowa kulki (w praktyce raczej nie odczuwalne, tak sie mnie wydaje)

 

To chyba z grubsza mniej wiecej wszystko w temacie.

Aaaaa... mozna jeszcze na siłe dodac ze replika bedzie miała niższą temp. pracy :D

Link to post
Share on other sites

SRC ma chyba łożyska plastikowe, nie mylę się? Robisz upgrade? Jak tak to wymień według rad Foki (na zwykłe a nie kulkowe - nic nie dają). Nie robisz - olej. Wymień po kilkudziesiędziu tysiacach kulek (profilaktycznie).

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Słuchajcie mam taki problem, że nie mogę (nawet na siłę) wybić tych łożysk. Kupiłem sobie FTK. Jak cisnę z całej siły to Gearbox aż się wygina w U :D Mam ICS'a z dwudzielnym Gearboxem ver2. Zestaw to Infinite FTK M150 Guarder'a. Wszystko pasuje tylko nie mogę wyjąć starych (zniszczonych łożysk).

 

Jakieś patenty?

Link to post
Share on other sites

pierwszo nałóż smaru bądź olejku, rozgrzes suszarką do włosów miejsce problemu, włóż gwóźdź, pomajtaj na lewo i prawo, mi się tak udało bez problemów.

Jeśli zaczniesz wiercić :-/ ała! Może będzie tak że łożysko puści i zacznie wirować z wiertłem, a jak nie to chyba jedyna opcja, spędziesz trochę czasu dłubiac ale powinno się udać w ostateczności.

Polecam mój temat apropos rozkręcania czego kolwiek: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=33030

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

Dzięki za wszystkie odpowiedzi,ale ten temat zakładałem wtedy gdy jeszcze nie wiedziałem co to "Dobry AEG".Teraz już wiem bez czytania tego tematu po co się zakłada metalowe łożyska itp. Jak co to temat można usunąć

 

Oczywiście tylko wtedy kiedy ten temat będzie już niepotrzebny :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...