Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie: Co się dzieję z moim Glockiem.Wyjęty prosto z pudła.Nabiłem 1 mag.Zawór na początku trochę syczał potem przestał.Wystrzliłem 6 kul i potem po każdym strzale musiałem machać zamkiem bo mimo,że gun strzelał to nie leciała kulka ?Słabo jakościowe kulki czy co ?

 

Dodam jeszcze,że po wystrzeleniu całej amunicji zamek nie zatrzymuję się w tylnej pozycji :/

Edited by Snoozior
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Odkopię temat

Po 2 miesiącach użytkowania rozkręciłem glocka, konkretnie będę dorabiał zbijak na frezarce, zawsze lepiej mieć stalowy :)

Dodam że z ciekawości sprawdziłem czy magnes neodymowy złapie "konockera" wychodzi na to że albo trafiłem na stalowy zbijak w tym egzemplarzu, albo na taiwangunie sprzedają tak całe partie. Mógłby się ktoś wypowiedzieć czy ma stalowy zbijak montowany w stocku?

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia, na zbijaku nie ma bicia loga guardera, zbijak jest czarny, aczkolwiek lekko zdziwiło mnie to że zbijak jest stalowy :D

Miałem glocka 17 KWA, szczerze wolę KJW, jedyna wada to że KWA ma mega zasięg a KJW mały, zmienię gumkę to się pewnie poprawi :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie.

W szkielecie [g17-22] są zamontowane tylko:

kurek [g26-50]

zbijak[g17-23]-zwyczajny stockowy - znalowy

sprężyna kurka[g17-24]

oraz pin

Kurek jest zwolniony a zbijak "wypchnięty".

Pytanie brzmi czy zbijak[jego część która wystaje "do przodu"] ma troszke luzu góra dół? Czy opiera się na nim kurek dociskając go w dół?

Edited by mk8539020
Link to post
Share on other sites

Otto źle zrozumiałeś moje pytanie.

Więc od początku składam tylko te części:

szkielet [g17-22]

kurek [g26-50]

zbijak[g17-23]

sprężyna kurka[g17-24]

oraz pin

 

http://w265.wrzuta.p...J5/kjw_glock_23

Chce się dowiedzieć czy luz taki jak w 3 pierwszych sekundach występuje na zbijaku stockowym. Lub czy kurek dociska zbijak do szkieletu i luzu nie ma.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Najbardziej interesuje mnie stockowy[znalowy] zbijak w kjw. Podejrzewam że luzu takiego jak w 3 pierwszych sekundach nie ma i kurek jest hamowany na zbijaku zamiast na szkielecie.Co nie wpływa korzystnie na wytrzymałość zbijaka.

Ktoś może potwierdzić lub podważyć?

Link to post
Share on other sites

Jeśli zbijak ma luz jak na filmiku Otto, masz mniejszą szansę na jego zniszczenie, w jednym z moich glocków, gdy podpiłowałem zbijak aby własnie miał taki luz, zbijak trwał i trwał. W drugim, gdzie takiego luzu nie było, zabiłem 2 zbijaki w tydzień. JEDNAK, gdy masz ten luz, cała energia z kurka idzie na BBU, a tego zdecydowanie nie chcemy.

Link to post
Share on other sites

Znajomi kupili w sumie 4 glocki KJW (używane, w różnym czasie) i w każdym siedział cylinder Guardera, od kogoś jeszcze słyszałem że ma szary cylinder z niebieskim zaworem. Trochę zbyt dużo jak na przypadek.

 

U siebie też mam szary cylinderek z niebieskim zaworkiem. Tylko szkoda tego zbijaka. :-P

Link to post
Share on other sites

Po testach z wymontowaną lufą wewnętrzną, zewnętrzną, i sprężyną powrotną wychodzi że u mnie nie obrywa bbu[g17-8 -jest wybity od bb] tylko szkielet [g17-22] Ale podejrzewam że lepiej było by w przypadku gdyby właśnie na bbu było hamowane uderzenie za pośrednictwem tego kółka[g26-51]

 

Jak to jest w TM?na czym kurek zostaje zatrzymany?

 

W moich 2 też jest szary cylinderek z niebieskim zaworkiem.

Link to post
Share on other sites

A może BBU jest właśnie zbity przez hamowanie kurka? Idealną sytuacją byłoby chyba, gdyby siła uderzenia kurka rozkładała się na BBU oraz obudowę kurka, ponieważ w glocku nie ma szans żeby znal w tych miejscach był gruby i nie pękał. U siebie w TM mam zamontowane łożysko kurkowe 9mm (stock ma 8mm) - BBU się zbił dość mocno. Ostatnio zalałem klejem epoksydowym miejsce w które uderza kurek w BBU - kurek się cofnął, więc teraz w 100% zatrzymuje się wyłącznie na BBU, a konkretnie na warstwie kleju epoksy.

Wcześniej nie wiem czy zatrzymywał się na szkielecie, ale jest on pęknięty. Może to wynik zrzucania kurka bez załozonego zamka, sam już nie wiem.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Nie przełożysz na bank przednich prowadnic i komory HU - repliki tak jak i palne odpowiedniki mają różną odległość między kołkiem spustu, a zatrzaskiem zamka. Wymusza to krótszą komorę HU w G23, jak i same prowadnice mają inną budowę. Do tego lufa wewnętrzna może być za krótka do zewnętrznej od 17.

glock_diffs.jpg

 

Reszta powinna dać radę.

Zamiast kombinować możesz też dokupić nakładki na magazynek

http://shop.ehobbyasia.com/guarder-grip-spacer-adaptor-for-kjw-g19-g23-using-marui-g17-mag-bk-2.html#.VAZF8GPjzc8

BSS%20extension.jpg

Link to post
Share on other sites

Pasuje. Nie wiem czy w PL można dostać. Mówisz że za grosze sobie sprawiasz, jaka oferta? Bo ostatnio prawie kupiłem oliwkowego KJW z metalowym zamkiem za stówkę, uszkodzony zbijak... Prawie, bo przed przelewem znalazłem ogłoszenie poprzedniego właściciela sprzed paru dni wcześniej, w którym wspomniana była uszkodzona komora HU.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...