Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GR16 Carbine czy Classic Army M15A4 Carbine ?!


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chcesz:

1 - prosty, solidny, niezawodny, pancerny klocek do strzelania - bierz CA

 

czy

 

2 - dużo, dużo od powyższego dokładniejszą replikę, dużo silniejszą... ale dużo bardziej kapryśną... - bierz G&G lub G&P, ze wskazaniem na ten drugi

 

ja bym brał G&P, ale to taka moja prywatna opinia :) weź pod uwagę że mam skrzywienie na punkcie realizmu i detali... w CA są pod tym względem rażące błędy, choćby brak jakiegokolwiek odwzorowania osi mechanizmu spustowo-uderzeniowego na body... w TM były przynajmniej zaznaczone...

 

Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie, to jednak różnica w cenie robi się za duża. CA, jakby nie patrzeć, ma rewelacyjny stosunek cena/jakość i póki co od dawna to się nie zmienia.

Link to post
Share on other sites

Był gdzieś wątek... Nie chcę cięwprowadzić w błąd, ale któraś z tych dwóch firm (G&G albo G&P) miała kłopot z paleniem styku oraz parę kretyńskich rozwiązań, jak np. wentylowane denko rękojeści - natychmiastowe zapiaszczenie silnika... albo jakaś idiotycznie karkołomna kolba w wersji rifle (G&G bodajże).

 

Poszukaj na forum, ja nie kupiłem całego G&P, a jedynie elementy body do wykorzystania w moim customie, więc moja porada dyktowana jest jedynie względami estetycznymi i realizmem :)

 

Jak to sięsprawdza w praniu, niech powiedzą właściciele całego, fabrycznego modelu :)

Link to post
Share on other sites

Wentylowane denko chwytu pisoletowego- G&P nie tylko zapiaszczenie, ale też łatwość dostępu wody i wolgoci bezpośrednio do silnika.

 

Zwalona kolba- G&G, lubi kręcić się wokół własnej osi

 

G&P czy G&G? Zdecydowanie G&P. Ma świetne bebechy w gearobxie, najlepszy AEGa w stocku za tą cenę (z rodziny M'ek oczywiście). No i body lepsze od G&G (w G&G problemy z szybkich odchodzeniem farby chociażby).

Link to post
Share on other sites

M15 CQB ma najlepsze flaki. Moim zdaniem zdecydowanie CA.

Nie widzialem G&P. Natomiast w porownaniu do G&G i jego ceny, to lepiej jest wziac tansze ca, a te 300 zeta przeznaczyc na soft upik.

 

 

Jezeli cale g&p jest tak dobrze wykonane, jak moj floating ris tej firmy, to g&p bardzo wyprzedza ca i g&g pod wzledem jakosci body, typu metali, olejowania i w ogole estetyki i porzadnosci wykonania.

 

g&g jest porownywalne z ca. czasami lepsze, czasami gorsze.

Link to post
Share on other sites
Jezeli cale g&p jest tak dobrze wykonane' date=' jak moj floating ris tej firmy, to g&p bardzo wyprzedza ca i g&g pod wzledem jakosci body, typu metali, olejowania i w ogole estetyki i porzadnosci wykonania. [/quote']

 

Korpus ma świetnej jakości, zdecydowanie najlepszy jaki widziałem w jakimś stocku. Do tego nie jest czarny a niejako grafitowy, co ogólnie lepszy efekt daje. Bebechy ma bajeczne. Prowadnica sprężyny z łożyskowaniem, tłok i głowica z poliwęglanu, cylinder taki zwykły, mosiężny, głowica cylidra i dysza metalowa. Tappet plate też poliwęglanowy chyba, ale we wszyskich G&P się sypał szybko. Nie wykluczam, ze miało to związek z obudową gearboxa, bo ja miałęm skorupe CA, a resztę G&P. W każdym razie na bebechach G&P stocokowych ciągnąłęm 210PDI przez rok, a nasze teamowe SPRy z tego co wiem nawet 300PDI. Jednym słowem warte swej ceny, ale mają drobne i wneriwjące awarie czy to elektryki czy selektora.

Link to post
Share on other sites

ja siętym cenom nie dziwię - solidny, choć uproszczony klocek do strzelania (CA) - bardzo, bardzo dobra cena....

 

A im ładnej zrobiona replika, tym drożej...

 

Pozwolę sobie zamieścić fotę, która, mam nadzieję, powie co nieco o jakości elementów body G&P (o mechanice sięnie wypowiadam bo nic nie wiem :D )

 

dsc00033wu.th.jpg

 

Jak wygląda zespół szczerbinki w CA - chyba wszyscy wiedzą i widzieli. Tylna skala za szeroka, wszelkie napisy i symbole płytkie i miękko rozmyte - wyraźnie widać że odlew, co więcej wszystko pomalowane na czarno. Dla porównania, oto zdjęcie dwóch prawdziwych "upperów" do M4A1: http://www.fidelisfirearms.com/images/colt/M4A3BG.jpg

 

W G&P przeziernik jest sporo większy niż w CA, i przerzuca się dużo ciężej - mocniejsza sprężyna pod spodem. Jest identycznie jak w oryginale, a miałem okazję pobawić się Diemaco w kanadzie :)

 

Różnice widać też wyraźnie w nakrętkach mocujących rączkę transportową - w CA na zewnętrznej, zaokrąglonej powierzchni są wyraźne rowki po obróbce, w G&P są one gładkie jak caszka Olina i pięknie oksydowane.

 

Tak jak rączka i zespół szczerbinki różni się także cała reszta - powiększcie zdjęcia G&P na MG, i przyjżyjcie sięfotkom prawdziwych emek - na dolnej komorze zamkowej są widoczne trzy osie mechanizmu spustowo-uderzeniowego. U CA - tylko jedna (pin nad spustem). Pozostałe zniknęły gdy pojawiły siętrademarki Armalite'a. Nawet Marui miało zaznaczone w plastiku te osie. G&G i G&P, podobnie jak np. body Guardera, mają naprawde pierwszorzędne ich imitacje.

 

Do tego - rura gazowa pod górnym foregripem... W CA zastosowano realistyczne mocowanie lufy, ale co z tego, skoro brak rury gazowej? Taka broń w rzeczywistości nie mogłaby w ogóle funkcjonować. A że w ASG nie potrzeba? To co? Wyobraźcie sobie AK bez rury gazowej. W końcu jej też w ASG nie potrzeba... Dlatego tu też wielki plus dla G&P...

 

mam nadzieję że troszkę wyjaśniłem skąd takie wysokie ceny :) Jak dla mnie, już samo wykonanie elementów zewnętrznych uzasadnia taką cenę.

 

Oczywiście jeśli ktoś nie przywiązuje do tego wagi i szuka przede wszystkim solidnego kloca do strzelania - to nie ma lepszej drogi jak CA. Prostacki, ale solidny i sprawdzony.

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę! ICS jest wspaniały. Body można porównać do Marui, a więc znakomite pod względem wierności oryginałowi, lecz metalowe.

 

Minus - Marujowe mocowanie lufy i foregripu (niekompatybilne z ostrym, oraz akcesoriami, głównie foregripami, CA, G&P itp)

 

Plus - jest działająca imitacja ruchomego zamka - jak w Marui lub najlepszych body Guardera, oraz przede wszystkim - genialny field-stripping... Rozbiórka jak w ostrym oryginale, i jak łatwo wymienić sprężynę...

 

Niestety, w stocku strzela tak samo jak Marui i wymaga identycznych nakładów na upgrade.

 

ICS to moje odwieczne marzenie... heh, chce się ktoś zamienić? :D

Link to post
Share on other sites

Ee, strzela marnie, poza tym karabin nie jest do rozbierania, tylko do strzelania. Raz złożyć dobrze i koniec. A flaki jednak bardziej kompatybilne są ze zwykłym v2.

 

Ja ICS widziałem, miałem w łapkach i podoba mi się najmniej z emek. G&P najbardziej. A dopieszczenia, dotarcia, to wymaga każda replika.

 

Mam na warsztacie właśnie G&G Plastica do testó, która ma standardowe bebechy v2 g&g, więc porównam sobie z flakami od M15 CQB (które są niezłe, zwłaszcza głowice są cichutkie).

Link to post
Share on other sites
Niestety' date=' w stocku strzela tak samo jak Marui i wymaga identycznych nakładów na upgrade. [/quote']

 

Bzdura. Posiadam ICSa, w ODSie mielismy ICSa już zaraz po tym jak pojawił się na rynku, obecnie w teamie ICSy są 3 więc jakąś wiedzę i doświadczenie myślę, że posiadam. Wygląd to sprawa subiektywna, jednym moze się podobac szare body, innym nie, choć mnie denerwuje np. świecąca się lufa zewnętrzna.

 

Co do wnętrza to bajka do tuningu. Prosta rozbiórka i wymiana cześci a w razie zacięcia zwalnianie anti-reversala i błyskawiczna diagnostyka przez otwarcie dwóch połówek korpusu.

Up-grade? Nic prostszego. Przez dwa lata na Military lezał kompletny górny gearbox, który cześci miał wzmocnione by współpracować ze springiem M120, ale spokojnie wytrzyma też mocniejsze. Koszt? 200 zł łącznie ze sprężyną. Jedyne co można w nim jeszcze wymienić to kiepskie głowice- tłoka i cylindra. Z dolnego gearboxa można wymienić jedynie łożyska, bo zebatki naprawde dużo wytrzymują.

 

Ja z ICSa jak na razie jestem niezmiernie zadowolony, a do dodatkowych plusów mogę zaliczyć chociażby sporą masę, o wiele większą od CA. Jako, że mam SOPMODa, to jego wagę porównac mogę do GR16R4.

 

Tak więc wybór nie jest zły, ale ICS jest po prostu inny od wszystkich, trudno się do niektórych rzeczy przyzwyczaić.

 

Tyle

 

Percent

Link to post
Share on other sites

Kup SRC :wink: , nie no zart oczywiscie. Radze Ci kup CA :). Za duzo nie slyszalem o G&G lub G&P ale za to o CA duzo i to praktycznie same pozytywne opinie. CA jest zresztą tanszy o te pare stówek....a te pare stówke mozna zainwestować w jakis tuning lub kupno kolimatora itp. :) :wink:

Link to post
Share on other sites

Ale ile z tych osób wydających pozytywne opinie o CA widziało lub strzelało z G&P? ;)

 

W sumie CA sprawdza się bardzo dobrze, ma znakomitą cenę, ale G&P jest bez wątpienia dużo lepszy jako replika (nie wypowiadam się o nim jako o "strzeladle", tylko o replice - mam części body, nie bebechy :D )

 

No i byle smarkacz ma teraz CA, dostaje orgazmów że "full metal" i myśli że jest super realistyczny. Dlatego wolę inne marki, no ale to tylko ja i nie trzeba mnie traktować poważnie :D :D :D

Link to post
Share on other sites

@jonboy: mysle, ze niektorzy mysla o tym , zeby ta replika strzelala

a nie wygladala.. po co komu cos pieknego, co jest do dupy..

lepiej miec cos mniej pieknego ale rownie dobrze dzialajacego i do tego tanszego (przez co mozna zainwestowac w jakies gadzety do broni)

Link to post
Share on other sites
Ale ile z tych osób wydających pozytywne opinie o CA widziało lub strzelało z G&P?

YYY.... zadna :P .

No sprawdza sie (we wtorek bede mial mp5CA, ale nie bede dostawał orgazmów). Ja tez mając te pre stówek wiecej postawilbym na oryginalność i kupiłbym mp5a4 G&G ale niestety nie mam tyle kasy. Teraz faktycznie strasznie duzo ludzi pokupowało sobie CA i jest to juz taki standard i "nie wyróżniasz" sie w tłumie. Decyzje podejmie eliot i sądze,ze jednak kupi..... CA :wink:

Link to post
Share on other sites

byłem u kolegi i widziałem dwa karabiny ktore mi sie podobaja :) jeden to był m15a4 ris a drugi to gr16r4 carbine oba karabiny były przerabiane z podstawowej wersji :D i powiem ze jak zobaczyłem m15a4 ris z granatnikiem i z magiem elektrycznym na 2tys kulek(chyba) to sie zakochałem kupuje m15a4 ris z bajerami :D dzieki wszystkim za wypowiedzi :wink:

 

Pozdrawiam

 

eliot

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...