Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa Full Metal WE - opinie


Recommended Posts

witam. otoz mam zamiar zamowic tą replike http://www.asg.com.pl/product_info.php?cPa...products_id=138 i tu nasuwa sie pytanie, jak jest z jej osiagami, celnoscia oraz zywotnoscia i innymi tego typu sprawami. slyszalem ze jest b. dobra ale, to tylko odlegle sluchu wiec wole sie zapytac zanim mialbym popelnic jakis blad :) jesli nie ta replika, to jaka inna byscie polecali do ceny 480zl ?? bardzo mi zalezy na tym aby bron byla "duza" (cos jak ten model wlasnie lub DE :] ) i full metal :)

ps. probowalem znalezc cos w opcji Szukaj lecz niestety nie powiodlo sie :/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hi capa ponoć jest dobra ....spory zakres tuningu mocowego(wydaje mi sie że już sam mag na co2 daje sporo+zaworki o większej przepustowości i jest aż za silny)....można jakąś latarke podczepić.....kawał kloca z niej jest :) ...

ewentualnie http://asgshop.pl/produkt.php?id=652

nie było o nim topiców chyba.....wiec pewnie nie jest bardzo awaryjny...przekracza twój limit tylko o 30zł i nie jest z metalu...ale to DESERT :) jeszcze większy kloc :) i chyba prosto z pudła ma większą moc od hi capy

Link to post
Share on other sites

a wlasnie, zapomnialem sie spytac o "gazozernosc". z sily tego DE firmy SIIS podejrzewam ze 1 ladowanie=1mag co jest bardzo nieporeczne :/

DE byl bral od razu no ale, nie jest Full Metal i to boli :(

 

a co do przekroczenia funduszy moich to nie 30zl tylko 49zl :)

Link to post
Share on other sites

(ot) sory ....piszesz że masz limit 480 zł (+29zł które zaokrągliłem 30zł to wyjdzie 510zł a gun kosztuje 509zł......matematyka stary :wink: ) 29zł byś musiał dozbierać a nie 49zł......... :wink:

a że plastik to nie ważne ....plastik też jest dobry ...niekiedy imituje metal zajebiście (zależy od wykonania)....poza tym pewnie full metal by ważył około 1500g-2000g .....byłby wpizduuuuuuu ciężki.....przy tych wymiarach zajebiście nieporęczny... no ale klimatyczny :D

Link to post
Share on other sites

Nom musze przyznac ze bron jest rewelacyjna!! Jezeli chodzi o gazozernosci to jedno nabicie wystarcza na dwa pelne magi!! Celnosc po wyregulowaniu hop siupa na oko jakies 35 - 45m!! Kulki leca prosto nie ma zadnych uchybien ze w koncowym torze lotu kulka nie spiernicza sobie gdzie chce!! Leci bardoz prosto i celnie z 10m strzelajac w kartke A4 z tarcza o srednicy 10cm rozrzut kulek jest na jakies 2 - 3 cm!! Tuning polega na wymianie springa wszytskie czesci sa bardzo solidne!! Bron wedlug producenta ma 380fps po wymianie springa na mocniejszego mozna osiagnac ponad 400fps-ow!! Hi CUP jest bardzo efektowny ciezki przyjemnie trzyma sie go w dloni!! Bron jest naprawde warta uwagi i godna polecenia!! Efekt przy strzelaniu i odrzut reki jest niesamowity!!

Link to post
Share on other sites

Ten gnat jest dla ludzi lubiacych poczuc, ze trzymaja kawal stali w dloni :killer: jednak ma pare minusow, ktore musisz zaakceptowac wybierajac ten model. Czeste syfony, szybkie obluzowanie niektorych ruchomych elementow, i rozpadajaca sie podstawka magazynka. Mam dwa magi i w obu poszla ta sama czesc. Niby nie istotna, ale bez niej rekojesc z wystajacym magiem wyglada troche badziewnie. Na moja opinie musisz wiziasc poprawke, poniewaz moj HiCapa byl niemilosiernie eksplatowany przez dwie osoby na x strzelankach, wiec swoje juz przezyl. Pistolet ma jakies pol roku, w tym ok. trzy miesiace w moich rekach i w sumie jestem zadowolony, ale juz zaczynam sie rozgladac za nowym....

Link to post
Share on other sites

A ja polecam coś takiego: http://specshop.pl/product_info.php?cPath=...a32333ce832a829

 

Beretta M190 Special Force firmy HFC (w zasadzie to Marui tyle tylko, że robione przez HFC, gdyż w Japonii metalowe repliki są nielegalne)

 

Osiągi zbliżone do Hi CAPY (jeśli nie takie same), a wrażenia o niebo lepsze. Cudny metaliczny dźwięk zamka, realistyczna waga (ponad kilogram), no i wygląd... Klocowaty tak jak lubisz ( ; a do tego przynajmniej wygląda jak prawdziwa broń (nie wliczając AirSoftowych oznaczeń na zamku) czego HI CAPIE brakuje. Do tego jest świetnie wyważona. Trzymając HI CAPE miałem wrażenie, że cały jej ciężar to zamek i górna część body, a rękojeść to taki plastikowy dodatek. Strasznie ją ściąga w dół przez złe wyważenie (moje odczucia).

 

Niestety Specshop zprowadzi ją dopiero jesienią ale w innym serwisie widziałem że jest dostępna

Link to post
Share on other sites

orphan, gdzie dokładnie spotkałeś tę berettę??? ja szukam i nigdzie NIMA, a chętnie bym kupił;

poza tym, nie zgadzam się z Twoim zdaniem o HI-Capie; kupiłem ją bez większego przeknania (zamiast beretty HFC) i jestem zszokowany jej osiągami i estetyką wykonania (napisy też ma); to naprawdę rewelacyjny pistolet; te 45m skutecznego zasiegu nie są bynajmniej przesadzone; przy dobrym układzie powietrza trafić można i z dalszego dystansu; natomias jeżeli chodzi o zasięg maksymalny ( w zabawie kto dalej :wink: ) - HI-Capa jest nie do pobicia; ja z czystym sumieniem polecam ten pistolet; wcale nie jest źle wyważony i mnie nie ciąży ku przodowi - ciężki magazynek równoważy ciężar lufy i całość dobrze się trzyma; dźwięki są super przy przciąganiu zamka; i nie jest prawdą, ze Hi-capa nie jest repliką palnej broni (pisano juz o tym w wątku o hi-capie; równiez i ten plastikowy chwyt jest skopiowany z oryginału); blow back bardzo silny; Dlatego jeżeli beretta HFC (WE to to samo co HFC) wali tak jak Hi-capa, to chcę również berettę

Link to post
Share on other sites

dragon pewnie łatwo zapiaszczyć bo podziurawione toto (ale nawet ujdzie z wyglądu) a tac. master ....czy ja wiem....to tylko kompresatorem z szyną sie różni od zwykłej wersji (wsumie poza wyglądem wszystkie hi capy WE to wg mnie to samo).....jak masz kaprys i za dużo kasy to możesz sobie kupić ....wg mnie lepiej kupić tańszą standardową

Link to post
Share on other sites
orphan, gdzie dokładnie spotkałeś tę berettę??? ja szukam i nigdzie NIMA, a chętnie bym kupił;

 

http://www.militarex.pl/produkt.php?symbol=25&ID=459

 

Tu ją znalazłem... Nie wiem na ile ten sklep i jego oferta są wiargodne ale warto spróbować bo z tych dwóch replik zdecydowanie wybrałbym Berettę... Czemu? O gustach się ponoć nie dyskutuje ( ; Ja swój model sprowadziłem z Hong Kongu. Idę się doinformować co do prawdziwego odpowiedznika Hi-Capy ( ;

 

[ Dodano: Wed 21 Jun, 2006 ]

Już wiem gdzie wyczytałem, że Hi Capa nie jest repliką prawdziwej broni. W recenzji Snowmana jest napisane:

"Of course, the TM Hi-Capa isn't a replica of any real gun, either, so most people will not worry too much about this."

 

później natomiast zacząłem szperać i znalazłem coś takiego:

http://www.fst.udp.pl/bron/gazowe/Hi-capa/hi-capa.htm

 

Tu natomiast jest ewidentnie napisane że:

Modelem bazowym jest Briley Versatility Plus, który różni się od Hi-Capy tylko zastosowanymi przy budowie materiałami

 

Wiec sorry za pomyłkę... Hi Capa jest repliką prawdziwej broni... Tyle tylko, że im więcej na nią patrzę tym bardziej mi się nie podoba. Może i jestem wybredny i się czepiam ale moim zdaniem została zaprojektowana kompletnie bez gustu... Brakuje jej po prostu duszy.

Link to post
Share on other sites

też tak myślałem, orphan; dla mnie jednak hi-capa prezentowała ten skrajny stopień brzydoty, który z biegiem przyglądania sie stawał sie ciekawy; już pierwszy kontakt, po wyjęciu z pudła pokazał, że żadna fotka nie oddaje rzeczywistej estetyki tego pistoletu; strzelanie natomiast - że ten pistolet ma swój charakter; ale masz rację - o gustach nie ma co dyskutować;

ta oferta militarexu od dawna jest nieaktualna, niestety

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to wlasnie Hi Capa ma swoja dusze :) nie jest jakims pistoletem z bajerami, "tuningowanym" wygladem i jakimis bajerami. to poprostu pistolet ktory ma dobrze sluzyc w strzelaniu i to wlasnie idealnie spelnia :)

ja wlasnie dzis zamowilem ten model i maja mi go sprowadzic za 4-5 tygodni (mowie o tej Hi Capie o ktorej podalem pierwszy link) jak dostane i postrzelam to napewno napisze recenzje :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja sę niestety z Panami nie zgodze. Hi Cape ma kumpel z teamu i pożyczył mi do testów. Zasięg, metal, dźwięk strzelania/przeładowywania, Blow back... wszystko to poezja... Jednakże (wymienie wszystkie mankamenty):

- dźwignie latają na lewo i prawo przez co pistolet może w chwilach podwyższonego ryzyka po prostu nam się nie przeładować.

- przycisk zwalniania maga wystaje tak że możemy zgubić maga z kabury

- wystający mag :ściana:

- cała konstrukcja jest źle spasowana, jak potelepiemy pistoletem to się da to odczuć dosyć poważnie (klekot klekot)

- piekna faktura pistoletu bardzo szybko się wyciera (połączenie olejku silikonowego z piachem daje mase ścierną która bardzo szybko razdi sobie z metalem)

- niepewny spust

- po trzech tygodniach pistolet padł, kurek nie chce się naciągnąć.

 

Ogólnie rzecz biorąc ja pistolet oceniam:

- jeśli chodzi o walory bojowe, negatywnie (głównie przez dźwignie)

- jeśli chodzi o walory estetyczne i klimatyczne, wzorowo (metal i te pięęękne dźwięki :wink: )

 

Ocena jest taka a nie inna gdyż uważam że broń boczna powinna być cholernie niezawodna. Jest naszą ostatnią szansą, ma nas wyciągać z opresji, a nie zacinać się przez latające dźwignie. Do tego celu polecałbym Glocka 17 KSC-KWA. Żadnych dźwigni, żadnych blokad. Po prostu broń boczna. (replika ma się rozumieć :wink: )

 

Do strzelania rekreacyjnego i na pokaz pistolet jest świetny. Na airsoftowe pole walki nadawałby się po kilku małych poprawkach czy przyzwyczajeniu. Jednak nie był to mój własny pistolet więc żadnych eksperymentów nie przeprowadzałem.

 

Mam nadzieje że w jakiś sposób pomogłem. Dyskusja na temat owych wad jest jaknajbardziej otwarta (w końcu po to jest forum, nie?).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nie ma "broni" asg bez wad, zwłaszcza w zabawowych "extremach"; Hi-capa jest za ciężka do biegania po lesie, jej noszenie daje się we znaki; dźwignie u mnnie sie nie zacinaja ani nie klekoczą (n.b. kupiłem swoją w Machinegunie); nic się nie ściera, estetyka pozostaje na swoim wzorowym poziomie, ale też i nie używam jej do gier; zresztą do tych celów najbardziej niezawodne są springi CG, ale te z kolei mają małe magazynki, no i z szybkością strzałów krucho (przeciąganie sprężyny); gaziaki znów wymagaja taszczenia butelek z gazem i czasem zaworki lubią płatać figle, więc w "extremach" nie bardzo się sprawdzają; Po co kupować gaziaki? - ano po mojemu dla blow backa (to mocno "ożywia" pistolet) i dla estetyki; no i jeszcze realizm działąnia (nie ma innej klasy wiatrówek - boć asg to też wiatrówki, jakby nie patrzeć - które dawałyby tyle radochy i sympatycznych wrażeń przy strzelaniu; Dodam tylko, że bawię się w strzelanie wiatrówkowe z wieloma modelami pistoletów na CO2 (oczywiście nie asg!) i powiem, że Hi-capa WE jest moim najulubieńszym pistolecikiem; właśnie z powodu estetyki, realizmu i radochy, jaka sprawia (pomimo duużo mniejszej energii wylotowej w stosunku do pistoletów CO2 na śrut)

tyle z moich "wynurzeń"

ad. Stress Hi-capa WE ma hardkicka (trzepie mocno zamkiem) :wink: Ja polecam Ci WE (z oznaczeniami) -piękne wykonanie, zasięg, celność, chłód metalu, i świetne wrażenia, a o to przecież głównie chodzi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...