Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa Full Metal WE - opinie


Recommended Posts

Wstrzymajcie się z bólami do przyszłego tygodnia. Mam nadzieję sfinalizować sprawę w czwartek, więc na początku przyszłego tygodnia powiniennem Go mieć. Poprzedni użytkownik zapewniał, że na magu CO2 osiąga się 350 fps. Jak na broń krótką jest to wynik ciekawy. Może trochę jego geometria psuje klasyczną sylwetkę Hi Capa, ale coś za coś...

weihicapabox4mp.th.jpg

tak wygląda magazynek na CO2

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...ow%3D1%26sa%3DG

A jak nie chce się komuś szukać, to tu jest reszta zdjęć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dokładniusieńko jest to to cudeńko! ten magazynek z CO2 będzie strasznie wystawał, ale zawsze lepiej go mieć niż nie mieć; ucieszyło mnie, ze można zdjąć i wywalić ten "orange tip at the muzzle"; a już myślałem że to przydane na stałe; w takim razie mogę mieć nadzieje, ze i z beretty HFC (full metal) da sie toto wywalić;

Udanego sfinalizowania transakcji życzę i wielkiej radochy (oraz delektacji) z tego pięknego pistoletu (o to akurat możesz być zupełnie spokojny, Hi-capą będziesz usatysfakcjonowany :wink: )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kruca... Dopiero będę miał go we wtorek. Czy ktoś używał maga na CO2?

 

[ Dodano: Czw 20 Lip, 2006 ]

Od trzech i pół godziny jestem szczęśliwym posiadaczem Hi Capa z magiem CO2. Zgodnie z obietnicą krótki opis i fotki.

Hi ma słuszną wagę, ale po włożeniu długiego magazynka strzelanie na dłuższą metę jedną ręką jest ryzykowne. Pojemność maga - 38 kulek (do GG zmieściłem 30). Nabój CO2 starcza na wystrzelenie 50 kulek. Wyraźnie odczuwalna jest większa moc i odrzut. Wtrażenie niesamowite. Strzelałem z Desert Eagla na CO2 i wierzcie mi, ale wydaje mi się, że w Hi jest bardziej odczuwalny (może ze względu na mniejsze rozmiary i masę). Tyle gadania... Oto nasz bohater:

2ee8.th.jpg

... z długim magiem może się nie podobać, ale to kwestia gustu...

4hf8.th.jpg

... porównanie magazynków...

5hk6.th.jpg

... kluczem do śruby jest nakładka - stopka...

6ze6.th.jpg

... tak to wygląda...

7ul8.th.jpg

... te dwa przyciski są świetne w eksploatacji...

8fv4.th.jpg

... efekty strzelania z odległości 10 - 20 m ...

9zc0.th.jpg

10cv9.th.jpg

to wylot kulki...

Postaram się zamieścić niebawem (jak starczy mi czasu przed urlopem) dokładniejszy opis Hi Capa WE.

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam zamiar kupić Hi Capę WE, ale powstrzymuje mnie brak części zamiennych. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż będzie to broń główna (ponadto chciałbym, aby wytrzymała jakieś 2 lata). Czy da się gdzieś dostać części do tego pistoletu? A może części do innych replik będą pasowały? Chodzi mi głównie o gumkę Hop Up i elementy plastikowe.

Linki są bardzo mile widziane :wink:

Pozdrawiam serdecznie.

 

EDIT: Zawory są też niezbędne. :)

Link to post
Share on other sites

Elementy plastikowe?!

przeciez to full metal ;] z sztucznego materialu jest zrobiona tylko okladzina oraz obramowka spustu ;]

 

a co do czesci, to spytaj sie w kilku sklepach takich jak asgshop.pl lub asg.com.pl tam moze mogliby sprowadzic to czego potrzebujesz

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że przed wyjazdem na urlop (ok. 5.08.) stuknę dokładną reckę Hi Capa WE.

 

P.S. (nie mylić z PiS) LadyS&Gentelmens (czy jakoś tak ). Niestety nawał prac przedurlopowych nie pozwala mi na konkretną recenzję Hi Capa, którego zwykłem raczej nazywać Brileyem - od oryginału. Na razie testowo wywaliłem z niego ok 1000 szt. BB. Na strzelance jeszcze nie był ze mną, więc nie wiem jak będzie w boju. Ale za jakieś trzy tygodnie dam znać o sobie.

Pozdrówka.

Fiedotow :lol:

Link to post
Share on other sites

Witam, wczoraj zakupiłem sobie używaną hi-cape i oczywiście jakto mam w zwyczaju pierwsze co zrobiłem to rozkręciłem ją na części pierwsze i teraz mały problem :)

 

Zupełnie nie pamiętam gdzie powinna być ta część :)

 

mini_1154441475.jpg

 

Pozatym bezpiecznik z prawej strony lata jak chce i nie jest "połączony" z bezpiecznikiem "właściwym" z lewej strony, tzn do niczego nie służy... czy tak też powinno być?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No więc umieszczam tutaj opis naprawy kurka.

 

Pierwsze co robimy zaczynając naprawę to ściągamy zamek naturalnie.

Następnie dobieramy się do śrób na chwycie, używamy klucza bambusowego 3mm.

mini_1155127936.jpg

 

Kiedy uporamy się już z bambusami wędrujemy w kierunku przodu repliki w poszukiwaniu kolejnej śróbki która trzyma całość w kupie. Oto ona.

 

mini_1155127940.jpg

 

Wykręcamy ją, teraz już możemy swobodnie rozłączyć plastikowy chwyt z metalową resztą repliki.

 

Bierzemy chwyt do rączki, obracamy go w poszukiwaniu "blaszek" lub jak inni to nazywają "sprężyny trójpalczastej". Kiedy znajdziemy już owe "blaszki" należy tą środkową odgiąć o 2-3mm w kierunku siebie.

 

mini_1155127943.jpg

 

Teraz poskładanie... Jeżeli trafimy tym bolcem wystającym z kurka w tą "dziurke" w chwycie to mamy 99% pewności że kiedy dopchniemy wszystko tak aby tworzyło całość, wszystko będzie poskładane ok. Jednak nie czuje się na siłach aby wytłumaczyc jak poprawnie i gdzie powinny być powtykane sprężynki, poprostu trzeba się chwile przyjrzeć części metalowej i bebechom które widać wtedy napewno załapiecie jak powinno być to wszystko poprawnie poskładane do kupy. Naprawde nie jest to trudne ;)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W sumie dla kogos kto nie zwraca uwagi na detale to lepiej jest kupic tansza wersje i mag na co2.

Ale ja raczej bym sie sklanial zaplacic te 60 zl wiecej i zakupic z napisem bo baaardzo ladnie on wyglada.

Pytanie czy on jest namalowany czy jest to napis tloczony wypelniony farba?

 

PS: Mi sie Hi Capa z magiem CO2 jeszcze bardziej podoba :)

Link to post
Share on other sites

Hi Capa ma napis tloczony z wypelniona farba :)

 

Mam pewne pytanie, otoz czy ktos moglby mi napisac jak poprawic gumke Hop Up?? Gdyz w mojej replice zauwazylem ze kulki skrecaja czesto na lewo. Zajrzalem do lufy i widze ze hop up (a moze i cala lufa wewnetrzna) jest tak przesuniete krzywo ze podkreca kulki na lewo. Prosilbym najlepiej o jakies szczegolowe wytlumaczenie, gdyz jeszcze nigdy nie rozbieralem gaziaka na czesci pierwsze a slyszalem ze potem trudno jest zlozyc Hi Capa 5.1 :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...