Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

łożyskowanie a prowadnica...


Recommended Posts

Wiesz, jak do tej pory i prowadnica i głowica (stockowe) mu wytrzymały, to teraz też wytrzymają. Wprawdzie łożyskowanie odrobinę ściśnie sprężynę i zadziała jak podkładka, to jednak bedzie to marne kilka % wzrostu sił. Moim zdaniem nic się nie schrzani.

Link to post
Share on other sites

pisałem standardowa bo nie chciałem kombinowac mam metalowa wzmocnioną głowice tłoka. Chodzi mi o samą zależność łozyskowań czy jeżeli jest tu a tam nie to czy to coś zmienia w charakterze samych możliwych awari albo niezgodności .

 

Oriętujesz sie czy wpłynie to jakoś zauważalnie na rof ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Nie znalazłem na forum praktycznie żadnej informacji o prowadnicach rotacyjnych.

 

Zasada działania takich prowadnic jest taka że w odróżnieniu od standartowych prowadnic łożyskowanych obraca się także sam trzpień dzięki czemu nawet pomimo opracia sie sprężyny o trzpień, całość się obraca zmniejszając naprężenia w GB.

 

Chciałem się więc zapytać czy ktoś miał już doświadczenia z tymi prowadnicami, czy np obracanie się całego trzpienia nie wpływa generalnie na żywotność samej prowadnicy i czy widać jakieś efekty stosowania takiej prowadnicy.

 

Planuję w niedługim czasie zakup prowadnicy do GB v3 i mam dylemat czy dołożyc te kilka-kilkanaście zł do prowadnicy rotacyjnej, a jeśli tak to czy wybrać Modify czy Prometheus.

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1269

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1112

 

Zastanawia mnie także fakt że chyba jedynym sklepem w którym są sprzedawane są tego typu prowadnice jest Capri, według mnie ten typ prowadnic powinien się zrobić popularny, a na forum o tym cicho, inne sklepy też tego nie sprzedają więc jest dla mnie to czymś nienauralnym.

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

Trzpienia technicznie przecież się nie da obrócić gdyż jest na stałe osadzony w GB za pomocą takich uszek.

Sprężyna zarówno podczas ściskania jak i rozprężania powoduje obrót i jeśli w tym momencie będzie się opierała o trzpień to w tym miejscu się nie obróci, z drugiej strony patrząc i tak obróci się jeśli mamy łożyskowaną głowicę ale jednak zawsze to są jakieś opory.

 

Nie twierdzę że to rewolucja która gwałtownie zmniejsza opory w GB, zapewne będą to niewielkie zmiany, dlatego chodzi mi o wypowiedziach urzytkowników tego ustrojstwa czy jest to warte świeczki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Prometheus Tak więc kupiłem Lay Lax - Prometheus - Prowadnica Sprężyny SHAFT - V. - http://www.specshop.pl/product_info.php?ma...roducts_id=2821

Pomimo że w opisie nic nie pisze że jest rotacyjna to taka jest i w zasadzie wszystkie prowadnice Prometheus'a są rotacyjne.

 

Całość wykonana bardzo solidnie, całość wykonana z metalu, łożyskowanie przy podstawie obraca się niezależnie od trzpienia.

 

Ciężko mi stwierdzić czy dodatkowa możliwość obrotu trzpienia coś daje, w teorii przy oparciu sprężyny powinno to lekko pomóc, konstrukcja jest na tyle stabilna że możliwość obrotu trzpienia na pewno nie osłabiła konstrukcji w porównaniu do innych firm, osobiście uważam Prometheus'a za jedną z najlepszych firm produkujących elementy do ASG i sądzę że ot tak nie zaczęli by produkować tylko takich prowadnic.

 

Generalnie zakup uznaję za udany i polecam.

Link to post
Share on other sites

Imo wpływa to definitywnie na korzyści płynące z użytkowania takiej prowadnicy . Dla porównania powiem , że miałem okazje porównywać emke na m120 tego samego producenta bez łożyskowania i na m110 z łożyskowaniem . Wynik był porównywalny prawie ,że identyczny .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...