Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Moje pytanie dotyczy selektora ognia. Czy po około roku czasu nie wystąpiły w nim luzy jakie często spotyka się w replikach tylu MP5, G36 czy G3/sg1 ? Nie ukrywam że jest to dla mnie dość istotny element - latający selktor ognia po roku użytkowania to nie jest to co tygryski lubia najbardziej :evil:

 

 

ściskam pi

Link to post
Share on other sites

Przegladnij temat, tego masz tylko 6 stron, a ja mam wersje długą i obfotografowałem ją dość znacznie.

 

Jeśli chcesz wiedzieć czy to jest ZnAl to mowie od razu...NIE jest .

Znal to w CA :P .

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Mnie się wydaje, że jest.

Odłamał mi się kawałek body przy pokrywie i w środku ma identyczną fakturę jak CA.

 

Za to inne elementy na pewno nie są zrobione z gównolitu, bo rdzewieją.

Efekt połowy strzelanki w deszczu. Potem woziłem giwerę tydzień w bagażniku i oczywiście zapomniałem wytrzeć. Fotki poniżej:

 

dsc06271sf8.jpg

dsc06272ig2.jpg

dsc06273ix9.jpg

dsc06276le7.jpg

dsc06278xt5.jpg

dsc06281sg0.jpg

Link to post
Share on other sites

Ała... taki widok nieco boli... ;)

Na rdzewienie górnej części jest prosta metoda - wymienić na szynę RIS - zrobiona jest z aluminium :D

 

A tak nawiasem - ma ktoś założony ten montaż pod optykę? Ja od jakiegoś czasu mam i poza tym, że wykonanie samego elementu jest świetne (bardoz przyjemna faktura i dobrze komponuje się z wyglądem giwery) to musze niestety przyznać, że nie jest on idealnie spasowany i jest kilka mm luzu, więc szyną da sięruszać przód-tył.. nie wiem jak to będzie wpływało na stabilność kolimatora/lunety bo tego jeszcze nie mam, ale jednak mam pewne obawy..

 

Poza tym miałem problem z pinem, który znajduje się tuż za tylnymi przyrządami celowniczymi... myślałem, że jak się go dokręci to szyna będzie się stabilniej trzymała, a tymczasem.. pin wpadł do środka co spowodowało zaciannie się pokrywy komory HU przy jej otwieraniu.. po jakimś czasie pin ten chyba gdzieś wyleciał bo przestało się zacinać ;) Jednak pozostała dziura w szynie, która zaletą zdecydowanie nie jest..

Link to post
Share on other sites

Bron trzeba smarować.

Jak dla mnie rdzewienie (tzn możność) stanowi całkiem miły smaczek.

Po kilku czyszczeniach i smarowaniu broń zaczyna wyglądać jak "ostra" :D .

 

Co do szyny RIS. Leci już takowa do mnie z HK to jak przyjdzie zobacze w czym rzecz, aby nie gibała sie.

Swoją drogą pokrywa zamka u mnie siedzi permanentnie.

Link to post
Share on other sites

Ravic. Mam złą wiadomość. Będzie się gibać. Przy tyle szyny jest nagwintowany otwór, aby ją przymocować, ale nie radzę:P Gwint i tak puści:( Po wielu próbach z rożnymi śrubami i nawijaniem na gwint rożnych materiałów zmieniłem plan. wypchnąłem szynę do przodu i wcisnąłem dwa kawałki opaski szybkomocujacej. i trzyma. nie giba się:) Zaraz zresztą zrobię zdjęcie i zamieszczę je tutaj.

Obraz%20098.jpg

Obraz%20099.jpg

Przerwa ma jakieś 1,5 mm.

Pozdrawiam Ivo

Edited by Ivo_Meleskevic
Link to post
Share on other sites

U ciebie Ivo wyglada jakby dolny reciever miał przerwe miedzy body trochu dużą.

U mnie też jest ale jakby mniejsza...

Faktycznie pokrywa chodzi mi przód-tył ale coś 0,3mm, u mnie spowodowane jest to nowym okablowaniem.

 

Zresztą macie foto : th_58528_pokrywa_122_1100lo.JPG

 

<klik by powiększyć>

 

Jak tak to ma wyglądać to pasowałoby w końcu sciągnąć kilka sztuk montarzy ze stanów.

I tak wyjdzie taniej niż ten KA a gibać sie napewno nie powinny.

 

Ivo , gdybyś był tak miły i wrzucił fote tego miejsca gdzie sie wkęca tą śrube mocującą do szyny.

I z czego jest ta szyna? Ze stali czy aluminium, czy ZnAl ?

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Ravic. Mi ten stary dekiel też się nie ruszał. Nie wiem, czy jest to spowodowane błędem produkcji, czy błędem montażu. Ale raczej wina leży po stronie KA.

Obraz%20103.jpg

Tu masz ten otwór z gwintem.

Obraz%20104.jpg

A tu masz porównanie długości starego dekla z nowym tym z szyną. Stary dekiel jest właśnie o tą długość, która się rusza dłuższy. Wiec pewnie to z tego powodu się rusza.

Szyna i dekiel sa z aluminium lub innego szajs metalu. Wnioskuje to jakości tego gwintu. Raz wkręciłem śrubę, aby go umocować i zaraz po tym zerwał się gwint. nie wkręcałem na chama. Gwint zerwał sie przy wykręcaniu śruby aby ją skrócić.

a jestes pewien, że te dekle od ostrego odpowiednika będą pasować?

Link to post
Share on other sites

Nie wszytkie szyny ale te przykręcane do recievera jak ta http://www.dsarms.com/prodinfo.asp?number=620A .

Gdzieś miałem stronke z tańszymi ale teraz znaleźć nie moge.

 

Wydaje mi sie że ta dziurka jest ustawiona na ten dinks co trzyma prowadnice zamka i w nim trzeba nagwintować otwór.

Z tego co mówisz to zrobili szyne ze ZNALu i to za taką kase....cóż....trzeba kombinować.

Link to post
Share on other sites

Ja bede zakładał optyke do Fala 4-12x50 z tubusem 30mm.

Dwójnóg założyłem na szyne przykręcaną do dołu handguarda.

Najbardziej właśnie łyknął bym te magi 5-tki.

A kolba faktycznie finezja :) .

Aaa, no i co do lufy to zapodaje coś takiego http://asgshop.pl/produkt.php?id=306 .

 

Zanim przyjdzie mi Szyna pod optyke to troche minie więc za szybko nie bedzie fot .

 

A no i oczywiście zmieniam nie tylko wygląd ;) .

 

OO nakładka na chłyt :D http://www.dsarms.com/prodinfo.asp?number=087S

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...