Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Czy ktoś użytkuje jakiś inny FAL z KA niż long version? Pytam, bo o ile można się zorientować, long był pierwszy, potem carbine i tacitc a na kończy wersje para, które najbardziej mi się podobają. I być może w związku z tym że zostały wyprodukowane na ostatku, usunięto pewne mankamenty? Kto wie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chyba się zakochałem... Tyle myślałem nad tymi Mkami i AK, a tutaj coś tak pięknego (co prawda wolałbym L1A1 ale jakoś znaleźć nie mogę). Jak mogłem nie zwrócić na to uwagi? Ale przejdźmy do rzeczy.

- Magazynki do tego modelu robi tylko KA?

- Jakich kulek używacie?

- Ktoś go już tuningował (ale tak naprawdę)?

 

 

Pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

Magazynki robi tylko KA.

Ja używam 0.28 G&G.

Tak, ja jestem w trakcie przeszczepów(znaczy w FAlu, moje bebechy działaja oK :P) .

 

Do do L1A1 to poczekaj, niedawno KA to wypuściło i zapewne niedługo pojawi się na sklepach.

Link to post
Share on other sites

Na poczatek chciałem sie przywitac, bo to moj pierwszy post na forum.

 

Wlasnie jestem na etapie zamawiania FALa od KA, razem z kumplem jestesmy okrutnie nakreceni na sredniej dlugosci wersje ze stala kolba. Od razu planuje wbebeszyć do niego poniższy zestawik Guardera:

 

- SP120 Spring

- Polycarbonate Piston

- Air Seal Nozzle

- Ball Bearings Spring Guide

- Polycarbonate Ventilation Piston Head

- Stainless Cylinder Head

- Lucid Chromium Plating Cylinder

- Original Type Steel Gear

- Enhanced Tappet

- 6mm Steel Bushing

- Shim Set

 

No i precka pewnie systema albo prometheusa, jak bedzie kasa, jak nie bedzie, to cos tanszego.

 

Widze, ze jest tu sporo osob, ktore mialo doswiadczenia z tym miotaczem kompozytu, myslicie, ze takie kombo wyda?

 

Oczywiscie nie zapomnialem tez o dostatecznie mocnej batce, pojawi sie 10.8 V 3300 mAh, albo 2000 mAh 12 V.

 

 

Czy w takim zestawieniu cos bedzie nie halo?

 

Przedostatnia rzecz, ktos rzucil haslo, ze fale maja problem z braniem kulek, to prawda? Doczytalem sie tez, ze problem znika przy mocniejszej bakterii.

 

No i kolejne pytanko, poniewaz zamawiam razem z bronia szpej, nie styknie mi kasy na oryginalne magazynki KA, czy ktos moze zna jakis tani zamiennik? Najchetniej tymczasowo hicapa. *NIEWAZNE* nie zwrocilem uwagi na posta powyzej, a myslalem, ze dosc uwaznie przeczytalem temat :)

Edited by kowzan
Link to post
Share on other sites

Mi czasem nie bierze kulek.. Jak sie z hicapa uda za jednym razem wystrzelic 30 kulek to jest dobrze... zwykle trzeba co krotka serie podkrecac co jest wyjatkowo w**rwiające ... Z low-capem nie lepiej. Czasem karabin stwierdza ze 30 ostatnich kulek po prostu nie wystrzeli..

 

Nie wiem, moze to tylko ja mam pecha, ale jak na moj gust magazynki sa zle spasowane i zbyt luzno siedza w gniezdzie. Cale sie kolebia na boki a takze w niewielkim, ale jednak, stopniu przod-tyl...

Link to post
Share on other sites

Mag do FALa jest na 90 kulek (low cap), a to jednak dużo, polecam utrzymanie w czystości i nie trzymanie kulek między strzelankami.

 

Ja go tylko raz na poczatku przesmarowałem, załadowałem 30,60,90 i jak do tej pory nie zdażyło się bym miał problemy.

 

Hi-capa nie używam bo co ja bym z taka ilościa kulek zrobił :P .

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Ale żaden mag Ivo nie poda Ci ostatnich kulek, bo nie jest w stanie ;-). Nie wysuwa się na tyle popychacz kulek.

Co do tego, że latają na boki, to już pisałem przy okazji porównania z SA58 z CA mojej Kobietki, że ogólnie jest gorzej wykonany i dotyczy to też maga i jego gniazda, mi low lata jak żyd po gestapo (joke, może brzydki, ale zawsze ;-) ), nie mówiąc o tym, że wypiął mi się już spokojnie ze 4 razy.

Co do hi-cupa, nabyłem, bo stwierdziłem, że na Tomaszowo z jednym magiem nie pojadę, a byłem taki wypstrykany, że nie styknęło by na więcej lowów. Z nim to ogólnie jest większy cyrk, rozbierałem, smarowałem, wycierałem, a i tak podaje jak ma ochotę. Zauważyłem, że zbyt mocne nakręcenie sprężyny skutkuje brakiem podawania kulek, a jak się go wyciągnie na zewnątrz, to po trzaśnięciu nim o dłoń występuje piękna fontanna tak spokojnie z 60 kulek ;-). I zaczyna podawać normalnie po lekkim podkręceniu. Z tego też powodu, żeby się nie wqrw*** ciągle, po prostu jest jako rezerwa. Wypycha ładownice w PLCE ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy od preferencji.. Jesli chcesz cos nieczesto spotykanego, ladnego i niezle wykonanego to bierz FALa. Jesli zas zadowala cie Mka czy kalach a interesuje cie niezawodnosc, solidnosc, dostepnosc czesci (i ich cena) czy tunning to ja bym sobie FALa jednak odpuscil... Ale to tylko moje zdanie, poczytaj opinie innych urzytkownikow. Zdaje sie ze ja mam, jak zwykle, najwieksze problemy ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...