Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- producentem jest Helikon twórca kopi kopii MC

Jak wiesz Helikon nie produkuje, tylko markuje produkty, lub zleca ich wykonanie albo jeszcze lekko modyfikuje produkty. Parka akurat jest przykładem markowania. Zdarzyło mi się już widzieć identyczne parki wyprodukowane w Chinach - tylko bez metki Helikon.

 

- materiał parki to nie bawełna ani ripstop wiec nadruk ma inny odcień niż komplet mundurowy SF [co jest logiczne]

O to mi właśnie też chodziło

 

Pozwole sobie na stwierdzenie ze materiał parki był drukowany pierwszy i Helikon moze nie miał jeszcze pomysłu na nazwe nadrukowaną.

Inaczej właśnie, kiedy CAMOGROM się zaczynał pojawiać, już były na rynku podobne produkty, a nawet identyczne, więc jak napisałem wcześniej, np. parki zostały po prostu "zmarkowane". Po drugie wydruk autorskiego wzoru na następnym typie materiału to dodatkowy koszt, więc taniej użyć czegoś już gotowego.

 

Zabijcie mnie, ale ja nie widzę różnicy miedzy kolarami tej parki i spodni, jak dla mnie to wielki plus dla Helikona.

Bo dużej nie ma, ale jak napisałem wyżej, brawa raczej należą się dla chińskiej kopi wzoru.

 

No i dalej przypominam, że parka jest w "MultiCam", nie CamoGrom. Moje uwagi tyczyły się od samego początku tego, iż uważam, że nie warto kupować kompletów mundurowych Helikon bo ten kamuflaż jest do bani, a nie APECSów Helikona.

Link to post
Share on other sites

Na wszytej metce parki wyraźnie pisze "CAMOGROM". ;-)

 

Jak zapłacisz i zamówisz kontener to możesz mieć na metce swoje imię i nazwisko, a dalej będzie to kopia multicam'a ;)

 

Czy mundur combat od Helikona jest w camogrom czy w "multicam"? Bo na jednym z targów w Seulu (sierpień), można było dostać spodnie combat 50/50 NYCO, ochraniacze i wzmocnienia (organoleptycznie) takie jak u Helikona, tylko cena dwukrotnie niższa.

Edited by Patek
Link to post
Share on other sites

Nie wytrzymałem.

 

Sorry, śledzę wątek od początku, ale widzę że Mulitcam to jakaś enigma dla wielu Forumowiczów.

 

Jak to czytam to muszę odkładać na bok ostre narzędzia żeby sobie oczu odruchowo nie wydłubać. Masakra.

 

Co jest kopią kopi na podstawie czyjej kopi skopiowanej od innej kopi i która z tych kopi lepiej pasuje do tych innych kopi bo mi się wydaje ze to lepiej się kopiuje na polskie warunki.

 

Słowa po usłyszeniu których mam ochotę wydłubać dobie uszy łyżeczką do herbaty:

 

"Multikam"

"Multikama"

"Suez"

"Frontera"

"Camogrom"

"Kamogrom"

 

:poddanie: :wink: :poddanie:

 

Czy ktoś - o stalowych nerwach, mógłby rozpisać taką tabelkę, co jest co, potem zamieścimy to na szczycie WMASG jako pop-up a ulotki roześlemy emailem do wszystkich Forumowiczów - najlepiej żeby podpisali lojalkę że przeczytali ze zrozumieniem i obiecują już dalej nie komplikować tematu? Ja jestem za cienki.

 

Przepraszam, obiecuje się już nie wtrącać.

 

:poddanie:

 

K.

Link to post
Share on other sites

@Kangur

Głęboko mam co jak do czego pasuje. Jeżeli helikon skopiował wzór Kamy i nazywa to Camogrom, to ja tej nazwy użyję, bo będzie to zdecydowanie szybsze niż sformułowanie "wzór firmy Helikon będący kopią wzoru firmy Kama, będącego kopią wzoru Multicam z redukcją wielkości plam i usuniętym jednym kolorem, ale po konsultacjach prawniczych uznany za osobny wzór [kamuflażu]" . A znaczenie użytego potem cudzysłowu powinno być jasne.

 

Samo pytanie było spowodowane ciekawością (natury ekonomicznej), czy Helikon zleca szycie tych portek z materiału w tej "swojej" wariacji, czy tylko każe metki wszywać (tak jak w parce), w to co jest szyte przynajmniej od sierpnia.

Edited by Patek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak się skłąda, że jestem bardzo szcześliwym posiadaczem tego kompletu ;)

Niestety prawdopodobnie wszystkie komplety już się wyprzedały i z tego co mi wiadomo nie będzie ich więcej. Były sprowadzane z HK, a ze względu na lichwiarski kurs dolara sprzedawcy już się nie opłaca.

 

Sam komplet jest bardzo przyjemny w dotyku, nie gryzący, materiał nie świeci się. Kieszenie są z lekka przymałe jak na moje potrzeby, ale to pewnie dlatego, że nie mam jeszcze kamizelki, a rzeczy do noszenia ciągle przybywa ;) Jedyną wadą którą zauważyłem są szwy. Nie wiem jak z ich trwałością, ale jakość wykonania nie stoi na wysokim poziomie. Nie prują sie, ale nitki wychodzą. Nie zdziwiłbym się, gdyby trzebabyło za jakiś czas zszywać. Właściwie nie mogę za wiele powiedzieć, gdyż nie byłem w nim jeszcze nażadnej strzelance, w praniu też nie był, a mam go dopiero od miesiąca.

 

Jeśli chciałby kolega jakieś zdjęcia/informacje to służę pomocą :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...