Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OT

Jakiś link z tym pokrowcem proszę :)

 

W tym momencie mamy już opracowane dwa nowe, poprawione wzory krótkich kołczanów na strzelby. W przyszłym tygodniu wrzucę kilka fotek.

 

Tu masz pierwsze wersje, jeszcze z początku zeszłego roku:

kolczanfl2.jpg

08925160.jpeg

 

No dobra, ale koniec OT.

Edited by cavtan
Link to post
Share on other sites

O którym mundurze mówisz ?

Bo MC helikona w wersji SF a w wersji Combat to zupełnie co innego pod względem kolorów. SF ni cholery nie przypomina oryginalnego MC, nie ma ciemniejszego odcieniu brązu w przejściach.

Combat zaś wygląda już elegancko i jest zbliżony do oryginału.

Zreszta ThePesh już się na ten temat wypowiadał opisując combat shirta helikona, że jest mu bliżej do oryginału niż Propperowi lub Tru-specowi (te dwa maja zdecydowanie ciemniejszy odcień niż oryginał, bliżej nim do polskiego Multikam niż do mc z CP)

Ari :) Widzę że obiegany jesteś w temacie :) Mundur jaki sobie zakupiłem to ten http://www.allegro.pl/item618858521_kpl_bl...ikon_roz_l.html

Jak możesz podaj link do sklepu W POLSCE gdzie mogę zobaczyć ten mundur "lepszy" o którym mówisz. Propera nie chciałem bo materiał jest sztywny jak ^%^$*&

 

Kthulu, jak materiał dotrze, możesz dać znać, będę na bank zainteresowany taki pokrowcem http://www.condoroutdoor.com/148shotgunscabbard.aspx w sumie może być oliwkowy, MC kojot też :)

 

Dzięki wszystkim za wyczerpującą odpowiedź.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Ari :) Widzę że obiegany jesteś w temacie :) Mundur jaki sobie zakupiłem to ten http://www.allegro.pl/item618858521_kpl_bl...ikon_roz_l.html

Jak możesz podaj link do sklepu W POLSCE gdzie mogę zobaczyć ten mundur "lepszy" o którym mówisz. Propera nie chciałem bo materiał jest sztywny jak ^%^$*&

 

 

 

Ten mundur który kupiłeś, to właśnie helikon ten gorszy o którym wspomniałem.

Lepsza wersja to to http://www.e-militaria.pl/p-260/combat-tro...ulticam-helikon oraz http://www.e-militaria.pl/p-240/bluza-comb...camogrom-nowosc

 

Propper jest sztywny i ciemny. Tru-spec zaś bleh ... zamiast ciemnych brazowych plamek to sa az czarne i wygladają jakby markerem były malowane :P

Link to post
Share on other sites

Ari:

 

1. Combat shirt zdaje sie tylko pod balistyke lub ewentualnie na lato więc troche lipa polecac komus jako lepszy. Poprostu inne zastosowanie i tyle.

 

2. Co zaś w truspecu bleh? Mam spodnie nyco truspeca i poza brakiem ciemnego brazu te camogromu helikona sie nie roznia kolorystycznie a tkanina i szycie jakosciowo jest dużo dużo lepsze w truspecu. Bluze truspeca mam z pesco i faktycznie jest ciemniejsza ale to dlatego ze ta tkanina inaczej przyjmuje kolory w stosunku do nyco. Relatywnie truspec ma najlepsze materiały bo propper faktycznie sztywny.

 

Czy koniecznie muszę robić i znowu zamieszczać na tym forum zdjęcie porównawcze kolorów? Bo już w którymś wątku dawałem tylko nie pamiętam w ktorym.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

Jaeger, ale ja mówie tutaj o kolorze MC, nie zastosowaniu czy jakości materiałów i dlatego mówie, że lepszy.

 

Mam spodnie nyco truspeca i poza brakiem ciemnego brazu te camogromu helikona sie nie roznia kolorystycznie

 

Tylko ze przez brak tego ciemniejszego odcieniu brazu, traci sie efekt lepszego maskowania. To tak jakby mialo nie byc w MC koloru zielonu i mial pozostac sam braz, bo w helikonie SF mamy do czynienia z "TANem" i zielenia i pojedynczymi ciemnymi braozwymi i bialymi plamami, co juz bardziej pasuje na pustynie niz w "roslinki".

 

Wszysytko zalezy od natezenia swiatla. Moj chinski Ciras w "MC" w pokoju b.fajnie wygladal jak normalny MC, zas na swietle dziennym byla to juz jasna zielona mieszanka.

 

Na strzelance takze juz nie jedna osoba mowila ze MC jest do dupy kamuflazem i jak mozna w tym wlazic do lasu, szkoda tylko ze osoby z ktorymi sie spotkalem co tak mowili, widzialy wlasnie MC helikona SF, a nie inne wersje (bo chociazby Propper i Tru-spec sa ciemniejsze i sie nadaja bez problemu do lasu, ale maja ciemniejszy odcien niz oryginal).

 

Dlatego byl ten moj wywód apropo MC ;) i combata helikona. Bo z Cordura 1000D MC oraz oryginalnym MC ladnie sie prezentuje moj combacik ;) a w propper i tru-spec widac "kontrast" .

 

 

PS. Bywaja tez osoby co twierdza ze wszystkie te MC wygladaja tak samo ... no coz, ich wypowiedzi nie bede komentowal :P

Link to post
Share on other sites

Ari spoko. Po prostu precyzuj nastepnym razem ze chodzi Ci o multicam na PESCO bo ten na NYCO jest jak najbardziej zblizony do cordury. Swoja drogą naprawdę szkoda ze w camogromie brak tego ciemnego brązu, kamuflaz serio na tym traci.

 

A co do mówienia że MC nic nie daje to zazwyczaj slysze to od milosnikow pantery, dpma i tych co nie mają MC...

Link to post
Share on other sites

MC nic nie daje :P

 

A tak serio, tez tak myslalem, do czasu az zobaczylem kiedys jak ladnie znika cala grupa ludzi w MC w czasie jesieni (gdzies mam nawet swoje zdjecie w zielonej kamizelce, z minimi i w MC gdzie wlasnie tylko kamizele i giwere w rzeczywistosci widac, bo reszta zlala sie z tlem).

 

Aha, jakby kogos interesowalo mam te ladne panele maskujace na rzepy (w 3 rozmiarach 5x5cm, 5x10cm i 10x10cm) w ulubionym tutaj camo (ah te wszechobecne reklamy) :P

Link to post
Share on other sites

A ja mam podobny problem jak gość z wątku "DPM a CB". Tylko, że u mnie do kupionej bluzy CG Helikona nie pasuje OD z Miwo. Bez sensu było by wymienianie wszystko na CB lub MC, szczególnie że drugim moim mundurem jest właśnie DPM.

Zamierzam to czymś dodatkowo pomalować (jakieś paski i ciapki, najlepiej sprajem). Pomoże mi ktoś jakie kolory i ile ich dobrać?

Na razie myślę o spłowiałej zieleni i piaskowym (albo khaki, bo taki jest też w palecie DPM).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Gdzie można dzisiaj jeszcze dostać ten mundur/materiał? (ozn. US-21).

 

Myślę nad zaprojektowaniem mundurka od zera w dwóch wersjach: Field i Combat. Potrzebuję jeszcze źródła tych ichnich nakolanników i nałokietników. Projekt w ciągu tygodnia wrzuciłbym tutaj na forum. Cel: w miarę uniwersalny, multifunkcjonalny, wytrzymały mundurek w kamuflażu a'la multicam dopasowanym do polskich warunków. Jakby się nas kilkoro zebrało to myślę ze projekt mógłby wyjść taniej = przystępniej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...