Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Hej. Odświeżę nieco temat. Zakupiłem komplet Multicamiczny prod, TRUSPEC, poniekąd najlepszy po za oczywiście CP. Ciekawe jest to, że spodnie dość mocno różnią się odcieniami od bluzy. Fakt, bluza jest z innej dostawy niż spodnie, ale sądziłem, że przykładają większą wagę wykonania.

Do tego mam kapelusz z Sueza i biorąc pod uwagę różnicę kolorów w oryginale, nie podpada wcale.

Po za tym nie ma się do czego przyczepić, funkcjonalność na wysokim poziomie, wykonanie i użyte komponenty ekstra.

Co do właściwości maskujących...jak napisał Arthur, dobrze kryje na suchej trawie i nieporośniętych listowiem krzaczorach.

Link to post
Share on other sites

Dla tego napisałem "poniekąd".

Dla ścisłości dodam, że miałem na myśli nie sam krój, a materiał. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, nie mam też potrzeby tego sprawdzać, ale od osób zajmujących sie importem i zaopatrywaniem niektórych polskich służb mundurowych otrzymałem informację, że z pośród firm produkujących Multicam na licencji CP, właśnie TS jest najwierniejszy oryginałowi.

Ende

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm... ja odłożyłem kasę i nabyłem multicam z Proppera. Jakieś 2 miesiące temu zakupiłem spodnie i muszę przyznać, że nie oszczędzałem ich w ogóle chodziłem w nich nacodzień i do lasu. Ten niby teflonowy materiał ma taką jakby zewnętrzną śliską powłokę... jak przyłożymy usta od zewnątrz to ciężko go przedmuchać od wewnętrznej strony idzie ale też ciężko. Bałem, się że się w tym ugotuję i będę jak w plastikowym worku ale podczas biegania jakoś tego nie odczułem. Widziałęm multicam z proppera na różnych fotkach i w porównaniu z innymi firmami ma on więcej zielonego więc jest chyba najlepszym z multicamów na nasze warunki. Spodnie przeszły kilka prań... nie gram już w ASG tylko w Paintballa więc portki przeszły dużo sporo plam z farby więc pranie było nieuniknione. Po 2 miechach użytkowania zdecydowałem się zakupić bluzę w kroju ACU również z firmy Propper ku mojemu zdziwieniu pomimo tego, że spodnie były prane kolor bluzy się nie różni. Nie wiem czy inne materiały z innych firm też są takie plastikowe bo nie dotykałem dla mnie to na plus bo farba z nich łatwo schodzi! Wydaje mi się jeszcze, że ten materiał łatwo nie przemaka bo jak klękałem w krzaczorach to kolana były suche.

Mam 2 fotki zrobione w terenie po wybuchu bomby atomowej ;) zrobione w połowie lutego... jak na moje oko to kamo działa :)

 

http://images34.fotosik.pl/232/4618a8b0da784f53.jpg

http://images34.fotosik.pl/232/af9f1867a1cb69a5.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja też mam tę kopię 65/35 za 170zł. Udało mi się ją kupić za stówę, w sumie tylko dlatego wziąłem. Materiał sztywny, nieprzyjemny w dotyku, ale bardzo mocny. W boju użyty 2 razy i spisywał się dobrze, ale w temperaturze 10 stopni. W wyższej myślę, że byłoby gorzej. Ostatnio potraktowałem go gorącą wodą i zmiękczaczem do tkanin, jest dużo lepiej i jakby kolory się poprawiły. Ogólnie za 170zł się nie opłaca, po zakupie sueza zrobię sobie z niego opinacze czy tam jakąś torbę na puste magi.

Edited by Cyrek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak się nie mylę to mowa jest o tym sprzedawcy:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3866904

 

Miałem do czynienia z tymi mundurami. Materiał mają fajny, również dość fajne wzmocnienia na kolanach. Różnią się wzorem kamuflażu od "MULTICAMO" dostępnych u Ofensywy na Allegro, mają wzór kamuflażu bardziej przypominający oryginał. Krój munduru też się lekko różni, np. posiada rzep również na klapkach kieszeni naramiennych.

Link to post
Share on other sites

Ok dla tych co nie chca miec TS lub Prop a maja 400 zl do wydania:

 

SKD - http://www.skdtac.com/ - tu sie znajdzie i umundurowanie i opozadzenie

TAD - http://www.tadgear.com/x-treme%20gear/appa...utility_top.htm - tu sie znajdzie i umundurowanie i opozadzenie

http://www.ur-tactical.com/index.php - tu sie znajdzie i umundurowanie i opozadzenie

 

www.militarymorons.com - a tutaj opisy mundurow - krojow i innych takich

 

co do podrobów w stylu Tru-Spec i Proper - patrzac po cenach w naszych sklepach lepiej pokombinowac i sprowadzic z zagranicy orginal lub wzory odszyte z orginalnego materialu - niz jakies podroby licenced by ........ - Co do Suez`u nie mam wyrobionego zdania.

 

pozdrawiam Tytus :twisted:

Link to post
Share on other sites

Tytus z nieba mi spadłeś dzięki wielkie. Sam kupiłem munurd TS materiał firmy CP. Sprowadzałem z US-wychodzi o połowę taniej, teraz kąbinuje z oporządzeniem. Jakby ktoś był łaskaw zamieszczać opisy i recki kamizelek pasów plecaków itp. byłbym bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe zdjęcia. Armia nie przyjęła MULTICAMa, a jednak używają sporadycznie tego, co zostało wyprodukowane.

 

1202xr1.th.jpg

 

BAYJI, Iraq (May 12, 2008) - Tiger Force Soldiers scan rooftops in Bayji, Iraq during a recent mission. From Vietnam to Iraq, Tiger Force Soldiers have been at the tip of the spear.Tiger Force, which is part of the 1st Battalion, 327th Infantry Regiment, is the most highly decorated platoon sized element in the U.S. Army. Tiger Forces Soldiers, past and present, maintain close ties. Photo by Spc. Rick L. Rzepka, U.S. Army.

 

1203mn4.th.jpg

 

BAYJI, Iraq (May 12, 2008) - A Tiger Force Soldier on a recent mission in Bayji, Iraq. Tiger Force, which is part of the 1st Battalion, 327th Infantry Regiment, is the most highly decorated platoon sized element in the U.S. Army. Tiger Forces Soldiers, past and present, maintain close ties. Photo by Spc. Rick L. Rzepka, U.S. Army.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...