Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Broniąc się w domu, nie poniesiemy kary"


Recommended Posts

Thor, ustawa, jak wspominałem, nie precyzuje z czego ma być dany element konstrukcyjny.

Zakładam, że Twój dom jakąś podmórówkęma, prawda? Podłogi raczej na ziemi też nie kładziesz, więc w czym problem?

Gdyby nawet nie, to Ty jesteś zobowiązany do wykonania zapisu ustawy, nawet z pozoru nielogicznego, tak samo, jak musisz jechać na przegląd rejestracyjny samochodu, mimo że dzień wcześniej robiłeś przegląd kompleksowy w salnoie, prawda?

Podobnie stare budynki pamiętające jeszcze "niemca" w całości z cegły i z często "gliniano podobnymi" podłogami których pełno jest na pólnocy naszego pięknego kraju.

Ilu mieszkańców takich domów ma broń krótką?

poza tym' date=' jeżeli już naprawdę mieszkasz w domu ze sklejki i papieru, to kupujesz szafę pancerną, a tej zgodnie z przepisami ustawy mocować do niczego nie musisz. Wystarczy?

Chyba tylko budownictwo socjalistyczne daje możliwości "zakotwienia" opakowania na broń (żelbety, wielka płyta itp. )

Chyba nie.

Skrzynkę proszę przymocowac do elementu konstrukcyjnego... Ale ja mieszkam w namiocie.... spoko to do najwyższej rurki proszę ją przymocować... :mrgreen: :mrgreen:

Pudło. Aby otrzymać pozwolenie na broń musisz mieć stały meldunek, a w namiocie go nie dostaniesz. Zatem argument do bani.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Królik' date=' dlaczego nie chcesz zrozumieć tego że jak przychodzi pan Policjant który nie jest inżynierem budownictwa nie będzie wnikał czy jest to element konstrukcyjny czy nie. Stoi ściana, stoi, nie przewraca się, wykonana z mocnego materiału, jest ok.

[/quote']

Nie kwestionuję Twojej wiedzy fachowej, ale z tego co widziałem, to w większości przypadków kasety mocowane są do podłogi. Panu Policjantowi to zupełnie wystarcza. To jestnajczęściej stosowany sposób montażu kasety, niektóre nie mają nawet otworów umożliwiających przymocowanie ich "zadnią stroną' do ściany.

W budynku koncernu "ENERGA" kaseta na broń jest zamontowana na ścianie działowej i pan Policjant nie miał z tym kłopotu. Tylko o to mi chodzi.

Jest dobrze, dopóki jest dobrze. jak - nie daj Boże - ktoś ją wyrwie to opinia biegłego może doprowadzić do oskarżenia o niedostateczne zabezpieczenie broni. Zatem to w interesie posiadacza leży odpowiednie zamocowanie kasety.

 

Za końcówkę posta dziękuję - miło mi. ;)

Link to post
Share on other sites
Ludzie powinni mieć prawo wyboru: posiadać broń czy nie.

W tej kwestii całkowicie sie z Tobą zgadzam ' date=' ale trzeba wziac pod uwagę w jakim konkretnie celu statystyczny Kowalski takową broń chce posiadac .

 

Bo jeśli tylko dlatego , że prawo będzie na to zezwalało - to chyba mijamy sie z istotą problemu. Broń powinna byc dostępna dla obywateli którzy mają powód aby ją posiadac . Powodów tych może byc mnóstwo , ale niech takowy istotny powód jednak będzie.

Samo stwierdzenie, że :" potrzebna mi spluwa do obrony osobistej" , jakoś do mnie nie przemawia. Nasze społeczeństwo przez wiele lat było skutecznie odseparowane od możliwosci nabrania prawidłowych nawyków w posługiwaniu sie jakąkolwiek bronią , zatem obawiam się zbyt wielu zdarzeń spowodowanych niedouczeniem w tej kwestii.

 

[/quote']No toż przecież obecnie tak mamy! Teoretycznie jeżeli istenieje powód wydadzą pozwolenie... a właśnie nie o to chodzi. Bo takie chomikowanie tylko dla spraw niezbędnych powoduje całkowite niewychowanie naszego społeczeństwa w obyciu z bronią. Trzeba zaryzykować jeżeli chce się barierę przełamać.

 

Oj rano kiepsko mi się teksty skłąda.

Link to post
Share on other sites
No toż przecież obecnie tak mamy! Teoretycznie jeżeli istenieje powód wydadzą pozwolenie...

Z mocnym akcentem na "teoretycznie". Jak jest w praktyce, wie każdy kto starał się o pozwolenie.

I mały offtopic:

Co do oswajania społeczeństwa z bronią, to myślę że krokiem w dobrą stronę było by wspieranie sportu strzeleckiego, i to na każdym poziomie, poczynając od wiatrówek i kabekaesów. Poprostu dawać ludziom którzy tego chcą, nawet dosyć młodym, możliwość zapoznania się z bronią i zasadami jej używania. Jest wtedy szansa że coś w głowie zostanie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Poprostu dawać ludziom którzy tego chcą, nawet dosyć młodym, możliwość zapoznania się z bronią i zasadami jej używania. Jest wtedy szansa że coś w głowie zostanie.

 

 

Taaaaaak zostanie.... dziura po pocisku... :mrgreen: Jak widze jak się ludzi ezachowują np za kierownicą swoich samochodów to może lepiej niech z tą bronią zostanie jak jest.... ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...