Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Broniąc się w domu, nie poniesiemy kary"


Recommended Posts

A nikomu nie przyszło do głowy, że taki gnat w domu u osoby niedoświadczonej może poprostu kosztować ją zdrowie?? Nawet jak się ma pozwolenie? Różnie bywa, ale gdyby trafił się napastnik, który zamiast zostać powstrzymanym taką bronią użyje jej przeciwko właścicielowi - obrońcy? Sory, ale póki co świadomość wśród ludzi jest na tyle niska, że taki przepis spopularyzowałby posiadanie broni, ale niespecjalnie poprawiłby bezpieczeństwo społeczeństwa... Przynajmnie w moim odczuciu tak jest...

 

[ Dodano: 23 Lip 2006 20:03 ]

sory, że nawiązuje do tych starszych postów, ale właśnie takie coś przyszło mi do głowy...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak sobie wyobrażasz popularyzację broni i zwiększenie świadomości jej posiadania, bez posiadania?

Jasne, początkowo będzie bolało, każda nauka boli,czy to jazdy na rowerze czy lotów w kosmos, ale trzeba zrobić ten pierwszy krok.

Link to post
Share on other sites
A nikomu nie przyszło do głowy, że taki gnat w domu u osoby niedoświadczonej może poprostu kosztować ją zdrowie?? Nawet jak się ma pozwolenie? Różnie bywa, ale gdyby trafił się napastnik, który zamiast zostać powstrzymanym taką bronią użyje jej przeciwko właścicielowi - obrońcy? Sory, ale póki co świadomość wśród ludzi jest na tyle niska, że taki przepis spopularyzowałby posiadanie broni, ale niespecjalnie poprawiłby bezpieczeństwo społeczeństwa... Przynajmnie w moim odczuciu tak jest.

 

Chyba poprostu przesadzasz. Wprowadzenie tego prawa nie sprawi nagłego wzrostu wydawanych pozwoleń na broń dla osób , które nie są zagrorzone (grożby, pobicia itd.).Do obrony może posłuzyć ci wszystko zaczynjąc na nożu kończąć na pięściach.

Oczywistą jest sprawa ze jeśli nie masz zadynch sznas (bo na prztklad napastników jest wiecej) to nie stawiasz oporu. W końcu życie jest ważniejsze niż pieniadze, prawda?

Link to post
Share on other sites

Pewnie masz rację, nieco przesadzam.. I zgadzam się też z SEALEM.. Ale dostrzegam kolejny minus... Wydaje mi się, że ludzie zaczęliby jeszcze rzadziej szukać pomocy u - że tak powiem - organów ścigania, a za bardzo zaczęliby ufać w swoje możliwości..

 

[ Dodano: 24 Lip 2006 12:57 ]

Chociaż z drugiej strony gliniarze i tak nie mają za wiele do powiedzenia w takich sprawach... :?

Link to post
Share on other sites

Hashishin pisał:

Ale dostrzegam kolejny minus... Wydaje mi się, że ludzie zaczęliby jeszcze rzadziej szukać pomocy u - że tak powiem - organów ścigania, a za bardzo zaczęliby ufać w swoje możliwości..

 

Hashishin, w trakcie włamania, o ile wejście do mieszkania nie zajmie pół

godziny to trudno liczyć że zdążysz zadzwonić po policje, oni zdążą przyjechać i jeszcze zwinąć przestępce. W trakcie jesteś zdany na siebie, współlokatorów i czasem (żadko) sąsiada. Policja dojedzie najczęściej już po fakcie. No i Foka ma rację. Bez wody nie nauczysz się pływać.

 

To własciwie błędne koło: Nie mogą mieć broni bo mają niską świdaomość jak się z nią bochodzić, a mają niska świdomość, bo nie mogą mieć broni więc nie mają poco się uczyć znią obchodzić. A skoro się nie uczą (bo po co) to nie będą mieć swiadomości czyli nie mogą dostać broni.... i koło się kręci, prawda Hashishin?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie... 100% zgoda... Tylko, że piszesz Irwin o nagłej sytuacji, kiedy faktycznie nie ma czasu na rozważnia, tylko należy brać sprawę w swoje ręce. Kiedy nie ma innego wyjścia, jak albo uciekać, ukryć się, albo bronić dobytku. Tylko, że samo posiadanie broni w domu staje się dla niektórych pokusą. Poza tym kto jest w stanie przewidzieć, czy takiej broni będzie potrzebował? Kto miałby się w nią wyposażać? I należy się zastanowić, ile procent posiadaczy będzie stosować się do nakazu zostawiania tejże broni w domu. Na pewno spora część "uzbrojonych" dużo mniej pewnie czuje się w środowisku poza domem i będzie notorycznie taką broń nosić ze sobą, tłumacząc się przed sobą, że to dla ich dobra.. A jak już nawet co 200 osoba miałaby na ulicy klamkę, to wierz mi, że nieczułbym się pewnie wychodząc z domu :wink: (ta liczba jest oczywiście wyssana z palca, żeby potem nie było... :wink: ) Jak w moim myśleniu gdzieś jest błąd, to piszcie, wiecie... :)

 

[ Dodano: 24 Lip 2006 18:36 ]

sory za te powtórzenia w tekście, ale nie bardzo chce mi się bawić w polonistę... :D

Link to post
Share on other sites

A może rozpowszechnić do obrony domu strzelby zamiast pistoletów?

I żeby do obrony można było używać tylko gumowych pocisków?

Tylko jak napastników jest więcej to dubeltówka na wiee się nie zda. Tu by trzeba było jakieś pump-action. Można mieć legalnie taką strzelbę?

Link to post
Share on other sites

Ludzie wymyślacie i tyle.

 

Kto będzie chcial i będzi epotrafił umotywować potrzebę posiadania broni to i bez tej poprawki może ją mieć. (teoretycznie przynajmniej)

 

 

Tylko, że piszesz Irwin o nagłej sytuacji, kiedy faktycznie nie ma czasu na rozważnia, tylko należy brać sprawę w swoje ręce. Kiedy nie ma innego wyjścia, jak albo uciekać, ukryć się, albo bronić dobytku.

 

A o jakiej sytuacji mamy rozmawiać ??

"...Dzwoni telefon: "dzieńdobry tu mówi włamywacz morderca i złodizej w jednym chciałbym się zapowiedzieć że za dwa dni o godzinie 16.45 bede się włamywał żeby pana obrobić i zabić. Czy może Pan zadzwonić na policję i ich umówić ?????...

... Ależ oczywiście to do zobaczenia za dwa dni o 16.45 dziękuję za telefon papa..."

 

Hashishin co Ty wymyślasz??

 

Skoro masz broń w domu do obrony domu i rodziny to chyba logiczne że użyjesz jej w sytuacji zagrożenia prawda ?? I nie będziesz się zastanawiał czy napastnik to tylko złodziej, exhibicjonista czy gwałciciel czy morderca. Skoro ktoś wchodzi do mojego domu w nocy przez okno albo przez zamknięte drzwi w kominiarce, rękawiczkach i czyms w ręce co nie jest rachunkiem za kominiarza to wybacz ale nie po to mam broń żeby gościa trzymac na muszce i dzwonić na policję tylko po to żeby mu PRZETRZEPAĆ DUPĘ i nie obchodzi mnie czy zginie czy bedzie ranny czy wykrwawi się tylko obchodzi mni eczy mojej rodzinie nic się nie stanie. I w momencie kiedy większość potencjalnych złodziei, morderców, gwałcicieli i innych takich uświadomi to sobie to będzie sukces tego typu prawa.

 

[ Dodano: Pon 24 Lip, 2006 ]

Aha co do rodzaju broni w domu jak dla mnie najlepszym stróżem u mnie w domu byłby robot ED209 z RoboCopa. Z całym bagażem wad i zalet :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
A może rozpowszechnić do obrony domu strzelby zamiast pistoletów?

I żeby do obrony można było używać tylko gumowych pocisków?

Tylko jak napastników jest więcej to dubeltówka na wiee się nie zda. Tu by trzeba było jakieś pump-action. Można mieć legalnie taką strzelbę?

Rozmawiałem z panem Albińskim, był on prezesem klubu strzeleckiego w Koszalinie. Rozmawiałem właśnie na ten temat nabycia broni. "Każda broń jest znakowana, przestrzelona a łuska i kula trafiaja na policje w raz z całą dokumentacją" Jeśłi zabijesz oni wiedza kto to. Teraz kwestia tego że broń mi mogą ukraść i zabić kogoś wtedy ja będę miał problemy? Nie jeśli to zgłosisz, gdy ktoś zostanie z niej zabity krąg poszukiwań bedzie bardziej zamknięty ze względu na to że jest miejsce kradzieży twojej broni. No dobra, to teraz pytam, dlaczego żeby dostać pozwolenie na broń palna musze starać się o nią wszystkimi siłami i to też nie pomaga, trzeba mieć uzasadnienie, jakiś powód dlaczego masz posiadac broń, no wniosek z tego taki że ktos ma rzeczywiście proch zamiast mózgu, zabić moge wszystkim, jeśli na odległość to rzucę w niego nożem, zrobie cokolwiek itd. Jednak broń jest inna i z tym trzeba się liczyć, nią zabić jest prościej. Więc po kiego grzyba dawać tak surowe prawo co do posiadania broni? Każdy może ja mieć niech przejdzie tylko psychotesty, udowodni że nie jest wariatem z gnatem.

Właśnie taka pompka powinna być w kazdym domostwie i tylko w domu nigdy za drzwiami.

Pozadrawiam Jazzman

 

[Pisownia! I redaguj jakość teksty bo nie można zrozumieć o co chodzi.]SPoko przepraszam :P

Link to post
Share on other sites
Rozmawiałem z panem Albińskim, był on prezesem klubu strzeleckiego w Koszalinie.

Nie znam Pana Albińskiego, ale z tego co piszesz poniżej wnoszę, że mógł być co najwyżej przesem klubu Strzelania z Gumy od Majtek.

Rozmawiałem właśnie na ten temat nabycia broni. "Każda broń jest znakowana,

G...o prawda. Każda broń ma numer fabryczny. Nie jest w żaden sposób dodatkowo znakowana czy oznaczana. W kartotekach figuruje jako: typ, model, kaliber, numer.

przestrzelona a łuska i kula trafiaja na policje w raz z całą dokumentacją"

Ta, jasne. Zwłaszcza KULA. Chyba od kręgli.

Do ewidencji wymagane są trzy łuski, które wraz z bronią dostarcza jej producent (via improter i sprzedawca) i to sprzedawca ma obowiązek przekazać łuski wraz z PROTOKOŁEM do właściwego organu zajmującego się ewidencjonowaniem broni i wydawaniem na nią pozwolenia.

Jeśłi zabijesz oni wiedza kto to.

G..o wiedzą. Wiedzą co najwyżej z jakiej broni padł strzał o ile znajdą łuskę i mają - nazwijmy to - oryginał w ewidencji. Jak strzelasz z rewolweru to łuski mogą szukać bardzo długo.

Teraz kwestia tego że broń mi mogą ukraść i zabić kogoś wtedy ja będę miał problemy?

Nie muszą zabijać. Będziesz miał problemy o ile nie zgłosisz faktu kradzieży/zagubienia broni w ciągu 24 godzin.

Nie jeśli to zgłosisz, gdy ktoś zostanie z niej zabity krąg poszukiwań bedzie bardziej zamknięty ze wazględu na to że jest miejsce zdażenia kradizeży twojej broni.

Jakiś niezrozumiały bełkot. Co ma "miejsce kradzieży" do zawężenia kręgu podejrzanych o użycie broni, choćby i kradzionej?

No dobra, to teraz pytam, dlaczego żeby dostać pozwolenie na broń palna musze starać się o nią wszystkimi siłami i to też nie pomaga, trzeba mieć uzasadnienie, jakiś powód dlaczego masz posiadac broń, no wniosek z tego taki że ktos ma rzeczywiście prosz zamiast muzgu, zabić moge wszystkim, jeśli na odległość to żucę w niego nożem, zrobie cokolwiek itd.

Z powyższego wynika, że faktycznie masz - jak to byłeś łaskaw określić - "prosz zamiast muzgu"...

Jednak broń jest inna i z tym trzeba się liczyć, nią zabić jest prościej. Więc po kiego grzyba dawać tak surowe prawo co do posiadania broni zamiast zrobić tak jak w stanach?

Może dlatego, że w naszym kraju nie ma tradycji tak łatwego dostępu do broni? A może dlatego, że do tego trzeba zmiany obowiązujących przepisów? A może dlatego, że Jankesi mają 4. poprawkę?

Każdy może ja mieć niech przejdzie tylko psychotesty.

Jak Cię czytam, to myślę, że niech już lepiej będzie jak jest...

Właśnie taka pompka powinna być w kazdym domostwie i tylko w domu nigdy za drzwiami.

A jakbyś chciał poćwiczyć strzelanie, to gdzie? W kiblu czy w piwnicy?

Link to post
Share on other sites
G...o prawda. Każda broń ma numer fabryczny. Nie jest w żaden sposób dodatkowo znakowana czy oznaczana. W kartotekach figuruje jako: typ' date=' model, kaliber, numer.[/quote'] Tak dodaja jeszcze znaki szczególne żony. Wiesz taka kartotekę mogą sobie prowadzi w sklepie.

 

Jakiś niezrozumiały bełkot. Co ma "miejsce kradzieży" do zawężenia kręgu podejrzanych o użycie broni' date=' choćby i kradzionej?[/quote'] A to że jak ci zawiną gnata w barze gdzie wszyscy się znaja to chyba nie będą go szuka w tadżykistanie

 

Z powyższego wynika' date=' że faktycznie masz - jak to byłeś łaskaw określić - "prosz zamiast muzgu"...wogule gdzie to wykopałes??

 

A może dlatego' date=' że Jankesi mają 4. poprawkę?[/quote']tego nie będę komentował

 

A jakbyś chciał poćwiczyć strzelanie, to gdzie? W kiblu czy w piwnicy?
Powiadasz ze nie ma strzelnic w kraju??

 

[1. PISOWNIA!!

2. zbastuj z tymi Enterami! Twój post nie musi zajmować dwóch ekranów!

Foka]

Link to post
Share on other sites
G...o prawda. Każda broń ma numer fabryczny. Nie jest w żaden sposób dodatkowo znakowana czy oznaczana. W kartotekach figuruje jako: typ' date=' model' date=' kaliber' date=' numer.[/quote'''] Tak dodaja jeszcze znaki szczególne żony. Wiesz taka kartotekę mogą sobie prowadzi w sklepie.
O co Ci chodzi? Przepisy Ci nie pasują? Dokładnie takie dane się ewidencjonuje.

 

Właśnie taka pompka powinna być w kazdym domostwie i tylko w domu nigdy za drzwiami.
Link to post
Share on other sites
To ze go nei znasz nie znaczy ze tak nei było' date=' sorki jeśli znasz tutaj wszystkich to ja przpraszam ze cokolwiek napisałem

[/quote']

Ależ nie wątpię, że nawciskał Ci kitów. Tego akurat nie neguję, ale - jak napsał Foka - twierdzę, że to stek bzdur dobry dla kompletnego ignoranta w dziedzinie broni palnej, jakim jesteś.

no wniosek z tego taki że ktos ma rzeczywiście prosz zamiast muzgu
tego nie będę komentował

Masz rację. Nie komentuj' date=' bo znowu się skompromitujesz.

Powiadasz ze nie ma strzelnic w kraju??

Powiadam, że jeśli piszesz:

tylko w domu nigdy za drzwiami

to automatycznie domagasz się CAŁKOWITEGO zakazu wynoszenia tej broni z domu. Jasne?

BTW: odnoszę wrażenie, że nie bardzo kontrolujesz to, co piszesz.

Link to post
Share on other sites

Protestuje, Foka kolega tez nie pisze poprawnie a jego nie poprawiasz.

 

Królik, nie jestem ignorantem, powiem ci ze poczytałem trochę bo chciałem mieć jakiś zapas wiedzy a nie pisać bzdury. Powiem ci że obydwoje mielismy cześc racji, nie będę tego wszystkiego cytował bo znów foka mnie zrwróci uwagę.

Masz rację. Nie komentuj, bo znowu się skompromitujesz.

Co ma 4 poprawka do naszego prawa? wiesz no może znów czegoś nie wiem, a i reszta czytających chętnie by się dowiedziała oczywiście ci którzy nei wiedzą :P :F

Link to post
Share on other sites
Protestuje' date=' Foka kolega tez nie pisze poprawnie a jego nie poprawiasz.

[/quote']

A prostestuj sobie.

Foce zdarzają się błedy i jemu też wytykam, ale Twoja radosna twórczość tylko w ogólnym zarysie przypomina język polski.

Królik, nie jestem ignorantem, powiem ci ze poczytałem trochę bo chciałem mieć jakiś zapas wiedzy a nie pisać bzdury.

Cholera, to Ci nie wyszło...

Poczytaj więcej. Zacznij od Ustawy.

Powiem ci że obydwoje mielismy cześc racji, nie będę tego wszystkiego cytował bo znów foka mnie zrwróci uwagę.

Skoro, jak twierdzi moja żona, jestem 100% mężczyzną, a Ty piszesz "obydwoje" z tego prosty wniosek, że należysz do tzw. "płci pięknej"...

Poza tym jesteś w błędzie - Ty się całkowicie mylisz.

Co ma 4 poprawka do naszego prawa?

To, że w naszym prawie nie ma w Ustawie Zasadniczej przypisania każdemu prawa do posiadania broni.

wiesz no może znów czegoś nie wiem,

Czegoś? Hmmm... optymista.

Link to post
Share on other sites
Czegoś? Hmmm... optymista.

Facet nie znasz się na tym o czym piszesz' date=' idź jeść sałate a nie wkurzasz ludzi. Kurde jak ustrzelą królika to co z ciebie wyjmą łuskę czy pocisk do badań? :ściana:

 

Czegoś? Hmmm... optymista.

Uważasz się za mĄdrale? Nie wyssałem z palca tego wszystkiego, nie pisał bym gdybym nie miał pojęcia.

 

Naczytałeś sie ustaw a mnie o żadna nie chodziło, pisałem że powinno byc inaczej a ty oczywiście wjechałes z buciorami "zobaczcie ja wiem"

 

I sam sobie należ do tzw. płci pięknej, wole pozostać brzydalem.

 

[ Dodano: 27/7/2006, 12:30 ]

W Twojej wypowiedzi.

Wiesz może' date=' cwaniaczku, że zmiana posta nie powoduje automatycznie zmiany cytatów? Pomimo dokonanych przez Ciebie poprawek w mojej odpowiedzi na posta widnieje jak wół fragment Twojego tekstu, rojący się od byków ortograficznych ze sformułowaniem:[/quote']

TO było banalnie proste, tekst został zredagowany a ty z uporemm maniaka czekasz na maila bo moze ktoś odpisze w dziele gdzie uważasz że masz racje

Link to post
Share on other sites

Facet nie znasz się na tym o czym piszesz' date=' idź jeść sałate a nie wkurzasz ludzi. [/quote']

Hehehe, spodziewałem się tego, synku.

Otóż prawda wygląda nieco mniej różowo niż ją sobie przedstawiasz.

NIE MASZ POJĘCIA o czym piszesz.

Znam nawet przyczynę Twojego zdenerwowania - publiczne wytknięcie braku wiedzy komuś, kto stara się uchodzić za fachowca na ogół bardzo boli. I wkurza, prawda?

Kurde jak ustrzelą królika to co z ciebie wyjmą łuskę czy pocisk do badań? :ściana:

A z czym ten pocisk, ignorancie, porównają, skoro w ewidencji broni LEGALNIE zakupionej są same łuski?

Uważasz się za mondrale?

Jeśli już to za mĄdralę.

Nie wyssałem z palca tego wszystkiego

Wiem. Po prostu ktoś nawciskał Ci głupot, a Ty, jako że nie masz o temacie pojęcia, łyknąłeś to jak - nie przymierzając - młody indor kluski.

nie pisał bym gdybym nie miał pojęcia.

Konfabulujesz, że tak powiem. Nie masz bowiem pojęcia, a piszesz.

Naczytałeś sie ustaw a mnie o żadna nie chodziło

A pewnie, co tam ustawa i przepisy regulujące obrót bronią i jej ewidencjonowanie. Nie pasują do teorii Violento - ciach! udajemy, że ich nie ma.

pisałem że powinno byc inaczej

A ja Ci napisałem dlaczego nie może być inaczej. Tak trudno to pojąć?

a ty oczywiście wjechałes z buciorami "zobaczcie ja wiem"

Bo Ty wcześniej "wjechałeś z buciorami", że wiesz, a nie wiedziałeś...

I sam sobie należ do tzw. płci pięknej, wole pozostać brzydalem.

Naucz się pisać poprawnie po polsku, a wtedy nie będzie wątpliwości, ok?

TO było banalnie proste, tekst został zredagowany a ty z uporemm maniaka czekasz na maila bo moze ktoś odpisze w dziele gdzie uważasz że masz racje

Co Ty bredzisz? Jakiego maila?

CHciałeś w "cwany" sposób pokazać, że bezpodstawnie się czepiam i przeredagowałeś posta, ale niefartownie cytaty zostały w moim. Twoje małe oszustwo się nie udało...

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz napisze ci o co mi chodziło.

 

Każdy powinien mieć pompke w domu nigdy za drzwiami. Od nauki sa strzelnice.

Polskie prawo wręcz uniemozliwia posiadanie broni palnej, co dla mnei jest bzdurą, w stanach najwięcej ludzi zabito z broni kradzionej a nie, legalnej.

Z legalnej broni strzela się do królików nie do ludzi, chyba że w samoobronie.

Do badań idzie zawsze POCISK, powtórze POCISK, łuska idzie jak znajdą, natomiast na pocisku pozostaje slad gwintu lufy charakterystyczny dla każdej broni jak odcisk palca, czy to będzie gwint hexagonalny czy "zwykły" będzie wiadomo jaka to broń. Na łusce jest tylko ślad iglicy na spłonce i KURCZE nie wydaje mi się że jeśli nia maja łuski to nei ustalą już nic mając pocisk. Ehh :ściana: :ściana: :ściana: :ściana:

 

[ Dodano: 27/7/2006, 12:37 ]

Naucz się pisać poprawnie po polsku, a wtedy nie będzie wątpliwości, ok?

SOrki siedziałem za granica kawał czasu mam z tym problemy

Link to post
Share on other sites
Facet nie znasz się na tym o czym piszesz

:wink: :wink: :wink:

 

A z czym ten pocisk' date=' ignorancie' date=' porównają, skoro w ewidencji broni LEGALNIE zakupionej są same łuski?[/quote'']Co zresztą dość dokładnie wyjaśniłem kilka postów wyżej... Ale musiałby czytać (ze zrozumieniem) żeby to pojąć...

 

Każdy powinien mieć pompke w domu
Każdy powinien? A jeśli nie chce' date=' to policja wejdzie z nakazem sądowym i mu włoży do szafy?

 

Polskie prawo wręcz uniemozliwia posiadanie broni palnej
Naprawdę? Znam kilkanaście osób, które broń palną posiadają. Nawet po kilka sztuk.

 

Do badań idzie zawsze POCISK' date=' powtórze POCISK[/quote']Powtórzę - pieprzysz głupoty.

 

Na łusce jest tylko ślad iglicy na spłonce i KURCZE nie wydaje mi się że jeśli nia maja łuski to nei ustalą już nic mając pocisk
Ponownie gówno prawda. Na łusce pozostaje co namniej kilkanaście charakterystycznych śladów.
Link to post
Share on other sites
Każdy powinien mieć pompke w domu nigdy za drzwiami. Od nauki sa strzelnice.

Skoro NIGDY za drzwiami' date=' to z własnej broni na strzelnicy nie postrzelasz.

Dla Twojej informacji - broń do ochrony tzw. "miru domowego" należy do kategorii "Az" - ochrona osobista z zakazem noszenia. Taką broń możesz zabrać na strzelnicę, pod warunkiem spełnienia odpowiednich wymogów w zakresie jej przenoszenia oraz powiadomienia odpowiedniej jednostki Policji, tudzież uzyskania zezwolenia na to.

Polskie prawo wręcz uniemozliwia posiadanie broni palnej, co dla mnei jest bzdurą, w stanach najwięcej ludzi zabito z broni kradzionej a nie, legalnej.

W Polsce też i co to ma do rzeczy?

Poza tym broń w Polsce możesz posiadać pod warunkiem spełnienia odpowiednich wymagań i uzasadnienia potrzeby jej posiadania. Niestety, obawiam się, że Ty pozwolenia nie uzyskasz z kilku względów - nie zdasz egzaminu, bo nie wiesz nic ani o broni, ani o odpowiednich przepisach, a także nie jesteś w stanie uzasadnić potrzeby posiadania broni.

O badaniach psychologicznych litościwie zmilczę.

Z legalnej broni strzela się do królików nie do ludzi, chyba że w samoobronie.

Synku, chcesz urządzać osobiste wycieczki z braku argumentów?

Do badań idzie zawsze POCISK, powtórze POCISK, łuska idzie jak znajdą, natomiast na pocisku pozostaje slad gwintu lufy charakterystyczny dla każdej broni jak odcisk palca, czy to będzie gwint hexagonalny czy "zwykły" będzie wiadomo jaka to broń.

I będziesz sobie badał ten pocisk w nieskończoność, bo nie będziesz miał go z czym porównać.

Powtórzę, bo nie dociera: w ewidencji LEGALNEJ broni znajdują się tylko i wyłącznie łuski.

Na łusce jest tylko ślad iglicy na spłonce i KURCZE nie wydaje mi się że jeśli nia maja łuski to nei ustalą już nic mając pocisk.

Źle Ci się wydaje. Co z tego, że obejrzą ślady gwintu na pocisku, skoro - powtórka - nie ma ich z czym porównać (mówimy o legalnej broni).

SOrki siedziałem za granica kawał czasu mam z tym problemy

DUŻE problemy.

Link to post
Share on other sites

foka przeczytałem, króilik ja wysiadam, nie czytałem co napisałeś pozostanę ignorantem w twoich oczach. Nie udzielam się już bo to nie ma sensu. Jeśli nie mam racji przepraszam jeśli mam to....

Foka nie mówie o tym poscie ale przeginasz z wyzwiskami.

Królik, Foka <-Koniec tematu

 

Pozdrawiam

Marcin

Link to post
Share on other sites
króilik ja wysiadam' date=' nie czytałem co napisałeś [/quote']

A szkoda, bo dzięki temu:

pozostanę ignorantem

I to nie tylko w moich oczach.

Nie udzielam się już bo to nie ma sensu.

Po raz pierwszy przyznam Ci rację.

Jeśli nie mam racji przepraszam jeśli mam to....

Trzykropek zbędny. Nie masz racji...

Królik' date=' Foka <-Koniec tematu[/quote']

Bogu dzięki!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...