Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pomysłów jak zwalczać idiotów w ASG będzie tyle, ile postów w tym temacie. I wątpię bardzo, czy któryś zda egzamin.

 

Rejestrowanie maniaków przez sklepy napewno by częściowo rozwiązało problem. Tylko, czy wszystkie znane sklepy zechcą zrezygnować ze sprzedaży internetowej w imię "wyższej ideii"?? Mam co do tego pewne wątpliwości - tu chodzi o kasę.

 

A wniosek z tej dyskusji moim zdaniem jest jeden - dbajmy o to, aby w środowisko prawdziwych maniaków trafiali normalni ludzie i aby wszyscy tępili głupotę z jaką się spotkają w sposób zdecydowany. Ja innej możliwości nie widzę w obecnym czasie. Mimo, że kiedyś to ja proponowałem pokazy z udziałem maniaków ASG :wink:

Link to post
Share on other sites

sie znaczy ewoluowałeś :). Jak każdy.

Doszedłem do wniosku, że na każdego nowego Maniaka wywieracie bardzo mocny wpływ. W stylu "zmień się na lepsze, albo papa".

Znam to z autopsji (już nawet paluszek mi automatycznie wędruje nad spust a nie na niego ;)-wiecej takich zdjęć nie zobaczycie :D ) jak i z obserwacji moich kolegów.

I to naprawde działa.

Pozdrawiam

Cyku

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Debile zostana debilami, a wiek ma posrednio cos wspolnego z dojrzaloscia. Z mojego 12 letniego doswiadczenia w pracy z mlodzieza twierdze, ze tylko zycie takie osoby zweryfikuje a my na to wplywu nie mamy. Sprawy ustalen prawnych zostawmy naszemu wspanialem rzadowi on juz na pewno cos wymysli.... Jesli ktos jest tak madry by strzelac do policji, to moze od razu niech strzeli sobie motylka na scianie lub zagra ze znajomymi w piegi (jesli ktos nie wiem na czym te zabawy polegaja chetnie wytlumacze)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wszyscy znamy przypadki idiotów paradujących po mieście z replikami. Wszyscy zgodnie możemy stwierdzić że stanowią zagrożenie, mogą poważnie przestraszyć ludzi, łamią prawo, i to nie tylko Airsoftowe etc.

 

Pytanie 'z czego to wynika?' spotka się jednak z odpowiedziami nie tak znowu jednolitymi. Większości z nas wydaje się że to kwestia zwykłej głupoty, ale IMO jest tu coś jeszcze. Mianowicie fakt że grupy ASG czy milsimowe nie są w stanie znaleźć odludnej miejscówki na której można by poćwiczyć poruszanie się po terenach miejskich, bo takich miejscówek w ogóle niema, i czasem chęć doświadczenia tak nietypowych wrażeń przeważa nad rozsądkiem, co oczywiście nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

 

Zakładając ten temat nie chcę jednak potępiać, ale znaleźć rozsądną alternatywę dla głupich zachowań.

Mój pomysł opiera się na zastąpieniu normalnych replik airsoftowych jakich używamy na strzelankach środkiem zastępczym, który odpowie potrzebom tego typu grup. Mianowicie kupujemy najtańsze fullplastik repliki jakie są dostępne, najlepiej repliki tych samych modeli (lub modelu z tej samej rodziny) jakich używamy na strzelankach. Ja widziałem gdzieś sprężynowe M16 za 44zł. Wyciągamy z nich bebechy pozbawiając możliwości strzelania, jeśli chcemy, dociążamy wsadzając ciężarki do środka, po czym malujemy całe body czerwonym lub pomarańczowym sprayem.... albo inaczej... 'zabawkowe pistolety', zazwyczaj na wodę mają wielokolorową, żywą kolorystykę - zastosowanie takich kilku kolorów przy jednoczesnym odwzorowaniu broni w skali i ciężaru wyeliminowałoby dla ludzi z zewnątrz jakąkolwiek szansę pomylenia repliki z bronią, przywołując jednoznaczne skojarzenie z zabawkami na wodę. Dzięki temu ludzie mogą pomyśleć co najwyżej 'dorośli ludzie, a się wydurniają i latają z zabawkami'.

 

Czy obchodzenie się na ulicach i w miejscach publicznych z tak przygotowaną repliką, mogłoby zostać uznane za nie kłucące się z prawem ASG? Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Odkrywcze. Jestem przekonany, że to rozwiąże problem nieodpowiedzialnych zachowań z wykorzystaniem ASG, jak i znajdzie rzeszę zwolenników teorii :F

 

Ludzie po to kupują repliki, żeby wyglądały jak broń i żeby z nich strzelać. Jak się nie ma gdzie strzelać, to jest to problem, ale nie jest to powód, żeby łamać prawo (choćby naruszać porządek publiczny, o bezpieczeństwie nie wspominając).

 

Należy przeciwdziałać temu, proponować rozwiązania alternatywne, ale po to, żeby usunąć tego typu zabawy z miejsc publicznych, a nie szukać sposobu, żeby można się w takich miejscach było bawić :ściana: Po co? Dla poklasku?

 

Poza podzieleniem się z nami odkrywczą teorią gratuluję także odgrzebania tematu sprzed roku. W dodatku nie na temat.

Link to post
Share on other sites

A ja uważam, że to świetny pomysł. Dodatkowo, żeby nie zwracać niepotrzebnie uwagi zamiast munduru założyć jeansy i swter, a zamiast oporządzenia tornister. Nikt nie będzie się czepiał biegania "żołnierzy" po mieście!

Link to post
Share on other sites

Witam

moim zdaniem ten pomysł z malowaniem replik jest dobry dla cywili bo odrazu się zorientują że to zabawki ale jeżeli chodzi o maniaków ASG to raczej nie.

Po 1 jeżeli pomalujemy repliki to nie będzie tego całego realizmu (a to to w tym chodzi)

po 2 kto by biegał z kolorową repliką i w dresie?

Jeżeli nasza broń będzie wyglądała jak pistolet na wodę to czy będzie z tego satysfakcją? czy będzie realizm czy będziesz z powagą,chęcią i zaangażowaniem manewrował?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...