Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jeśli już to powinna to być rozmowa z psychologiem.

Na przyklad.

 

A jeżdżenie samochodem to nieco inna sprawa,ale lata temu można bylo zrobić prawko w wieku 16 lat,teraz mamy taką mlodzież i takie realia...Wszystko przez HH i Niemców :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

melon a wiesz ze żeby dostać prawo jazdy tez trzeba zdać test ?? I co z tego ilu idiotów jeździ ?? Ale na szczęście nie można mieć prawka poniżej pewnego ustalonego limitu wieku (swoją drogą też bym ten limit podniósł do conajmniej 21 lat).

 

I dokładnie o to samo chodzi w ASG chcesz ok ale dorośnij.

 

 

W sposób podany przez Thora nie będzie można kontrolować replik z drugiego obiegu.

 

Będzie można jak kupię i sprzedam komuś to mi bedzie zależało żebym mógł z siebie "zdjąć" tą replikę i zgłoszę ten fakt w sklepie w którym kupiłem i podam dane gościa który kupił bo będzie mi na tym zależalo. Jakoś nie ma problemu z rejestracją samochódów i załatwianiem ubezpieczenia w czasie sprzedaży.

 

Większość replik nie ma numerów seryjnych, więc nie da rady sprawdzić która replika jest czyja.  

 

Powtorze: Nie ma technicznej mozliwosci.

 

Nie zrozumiałeś co napisałem, nie masz rejestrować repliki tylko gościa który ją kupił.

Rozsądnym wyjściem byłoby podawanie numeru PESEL przy zakupie repliki przy założeniu, że sklep będzie mógł sprawdzić taki numer i że nie wykorzysta go w "niecnych" celach.

 

Toć dokładnie to napisałem podajesz swoje dane datę urodzenia, adres i to wsio. jak również wcześniej napisałem to działa w kilku krajach i to całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites

Rejstracja samochodów odbywa się w urzędach które mają możliwość sprawdzenia prawdziwości podawanych danych. Jeśli takie podawanie danych będzie w wersji "na twarz" tzn. ktoś ci poda swoje dane ale nie da do wglądu swojego dowodu lub innego dokumentu tożsamości to cały system jest o kant d.py rozbić.

 

Adres i datę urodzenia można zmyślić, PESEL też można zmyślić, ale jeśli sklep będzie podpięty pod system PESEL to szybko taki przekręt zauważy.

Link to post
Share on other sites
melon a wiesz ze żeby dostać prawo jazdy tez trzeba zdać test ?? I co z tego ilu idiotów jeździ ?? Ale na szczęście nie można mieć prawka poniżej pewnego ustalonego limitu wieku (swoją drogą też bym ten limit podniósł do conajmniej 21 lat).  

Odbija im najczęściej z trzech powodów:

-alkohol

-pośpiech

-wyścigi na drogach

Z ASG jest nieco inaczej,ludzie raczej się pilnują czy ktoś jest uwalony czy nie.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, a nie nudzi Wam się dyskutowanie po raz 1568 o tym samym?

Rejestracja, etc. - na Teutatesa, z równym powodzeniem moglibyscie umawiać się na wycieczkę na księżyc. I jedno i drugie leży poza naszym zasięgiem. Umówmy się co do jednego - my nie możemy nic, albo conajwyżej o < TYLE >.

 

I z innej beczki.

Jak dla mnie te gadanie że airsoft i repliki od lat 18 są nieco rasistowskie.  

Airsoft jest dla doroslych,nie dla dzieci.To nasza piaskownica,wy stąd idziecie.  

 

A teraz popatrzcie na historię drugiej wojny.  

 

Ziemia jest dla Niemców,nie dla Żydów.Świat to nasza piaskownica,wy idziecie do gazu.

:wink: :wink: :wink:

 

To jak Foka, chłopaki - formujemy Einsatzgruppen(na kulki oczywście)?

Będziemy jeździli po Polsce i polewali nielatów bawiących się replikami gazem pieprzowym z tych fajnych dużych butli. :lol:

 

Aha i tak informacyjnie:

Rasizm - zespół poglądów opartych na pseudonaukowej tezie o nierówności ras ludzkich, fałszywie interpretujący podstawy biologiczne, psychologiczne i kulturowe ich zróżnicowania.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Melon - jak dla mnie wygrywasz obecnie we wszystkich możliwych kategoriach. Nawet Lepper wypowiadający się o inteligencji tak mnie nie osłabił.

 

Uwielbiam takie tematy. Przypominają mi wojsko, rejony i "trzodę". Żeby taką "trzodę" dobrze przygotować, też najpierw trzeba było ubić mnóstwo piany. Ale skoro już bijemy - coraz bardziej marzy mi się, żeby jednak wprowadzono konieczność posiadania jakiegoś pozwolenia na repliki. Nie umiem sobie wyobrazić piękniejszego sposobu na odsianie różnych melonów.

Link to post
Share on other sites

Tak jak już pisałem, musiał strzelać z czegoś mocnego, czyli jakaś mocniejsza gazówka >>250zł ?? Czy to oznacza że to maniak ASG ?? NIE !! Znam osoby które już kilka lat temu kupiły takie "zabawki" za pierwszą zarobioną pęsję, a teraz pistoleciki leżą w szafie bo nawet nie wiedząże jest coś takiego jak ASG.

 

Co do rejestracji samych replik to jest to niewykonalne, wiecie czemu ??

A zastanawialiście się ile jest replik na rynku i ile jest w rękach ludzi ??

Jedyne co by można by zrobić to pozwolenia na repliki, mogło by one być wydawane przez jakieś zorganizowane ekipy ASG i dopiero po przejściu jakiegoś kursu; testu na polu bitwy, itp. zostawało by wydawane pozwolenie którego wydanie było by gdzieś odnotowywane i jeśli taka osoba dopuściła by się złamania regulaminu, zezwolenie mogło by zostać jej odebrane.

Inna sprawa to respektowanie takich zezwoleń, na zorganizowanych strzelankach to jeszcze można, ale czy ktoś zabroni kupić jakiejś ekipie bez zezwoleń replik i strzelania między sobą ??

Z pewnością także policja która ma już wiele do roboty (siedzenie i jedzenie pączków :wink: ) nie biegała by za posiadaczami replik bez zezwolenia.

 

Ogólnie temat ciężki i jakiekolwiek pomysły musiały by być dobrze przemyślane.

Link to post
Share on other sites

Dopuki airsoft był mało popularny tworzylismy zwarta grupe ludzi ktorzy wiedza do czego słuza repliki. Tak samo dopuki allegro nie było zalane kupa replik (zabawek) ktore mozna kupic za grosze. Takie zdarzenia nie mialy miejsca

Link to post
Share on other sites

Jak czytam te posty to aż mi sie chce rzygać. Powtórze Kube : ile można bić piane?.Zabawa w detektywów : może strzelał z gaziaka ,ale takiego za 250 złotych , a może z AEGa , a może z dupy ?? I tak nie jesteśmy w stanie nic zrobić , ja bym radził niektórym użytkownikom zastanowić się nad sobą.

 

Ja niedawno zacząłem mieć 12 lat a strzelac sie i tak będę.

 

ale z was stare zgredy-bez nowej krwi asg zginie!!!!

 

 

Co do ostatniego cytatu to się zgodze... zginie , śmiercią tragiczną.

Link to post
Share on other sites

Odnosnie tematu "z czego strzelał" - wcale nie jest pewne, że nie strzelał z jakiejś taniej sprężyny na przykład, bo są nawet dosyć silne (co odbija się na ich trwałości przy zastosowaniu tanich tworzyw - OT). Z tekstu wynika, że debil strzelał z jadącego samochodu do drugiego jadącego samochodu -> różnica prędkości mogła wpłynąć dodatnio na prędkość kulki względem radiowozu. No i w końcu blacha w samochodach nie jest jakaś strasznie gruba, a jak trafił w szybe to mógł jakąś "pajęczynkę" zostawić i to też jest uszkodzenie i to dość upierdliwe, bo mogące się powiększać z czasem.

A markowe spręzyny znów nie są takie drogie, zeby ktoś sobie taką kupił w celu strzelania do puszek (czy radiowozów w tym przypadku) nie wiedząc nic o ASG.

 

Mam tylko nadzieję, że to "rozejdzie się po kościach" i nie zaszkodzi airsoft'owi w Polsce. W końcu to pierwszy taki przypadek o którym słyszałem,a z wiatrówek nie jeden debil do ludzi strzelał, jednak ich sprzedaży nie zakazano.

 

No i jeszcze odnośnie sprawy "dzieci a ASG" - ograniczenie "od 18 lat" nie koniecznie będzie remedium na wszystkie problemy, bo jak widać teoretycznie dorosły człowiek dopuścił się czegoś, czego pod żadnym pozorem nie zrobi żaden z nieletnich z którymi miałem okazję grać.

Link to post
Share on other sites
A mi się coś wydaje,że te młokosy to mogli być maniacy ASG,którzy mieli kiedyś na pieńku z glinami,może przyszli kiedyś do nich na strzelankę i połamali im repliki?

 

Nie uzywaj w takim razie pojecia "maniak ASG". Gdyby tak bylo jak mowisz Ci quasi-maniacy powinni spisac numery blach dobrych Panow policjantow i udac sie na skarge do ich przelozonych. To taka sama sytuacja jakbys jechal rowerem za 300 zl badz za 1000 zl i podszedl policjant, stwierdzil, ze ma dzis zly chumor i poskakal Ci po nim. Takie zemsty sa infantylne, zyjemy teoretycznie w panstwie prawa, gdzie zawsze mozesz odwolac sie do wyzszej instancji.

 

A co do samego tematu uwazam, ze nie powinnismy robic z tego wielkie "halo". To przyciaga uwage, nalezy odciac sie od takiego wypadku. To nie My, to nie ludzie od Nas, a jesli tak to juz nie pobawia sie nigdzie w ASG. AS to nie tylko repliki, to ludzie, klimat i podpinanie pod to wybryku jakiegos mlokosa z repliczka jest niesmaczne, moim zdaniem. Ale istnieja pismaki, ktore odrazu zrobia z tego akt terroryzmu dokonany przez przedstawicieli jakies paramilitarnej bojowki...

Link to post
Share on other sites
A mi się coś wydaje,że te młokosy to mogli być maniacy ASG,którzy mieli kiedyś na pieńku z glinami,może przyszli kiedyś do nich na strzelankę i połamali im repliki?

 

buhaahhah tak proszę pisz więcej postów na forum proszę!!!!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...