Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polski pokrowiec wz.93/wz.98/wz.2000 a hełm PASGT/Fritz/GI


Recommended Posts

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy pokrowiec polski wz.93, wz.98 lub wz.2000 będzie pasował na hełm PASGT Fritz'a lub GI.

 

Szukałem na forum ale nigdzie nie mogłem znaleźć.

 

Wiadomo że oryginalny polski kevlar kosztuje trochę bo ok.300 zł więc zastosowanie polskiego pokrowca na te hełmy było by jakimś rozwiązaniem i nawet by to wyglądało

 

Przy okazji jak jestem przy tych hełmach to zadam takie pytanie czym sie różnią PASGT od Fritz'a lub G.I Style ???

 

Nie mam możliwości sprawdzenia tego.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc... : :wink:

Link to post
Share on other sites

PASGT bywa nazywany gwarowo "Fritz Helmet" z racji podobieństwa (hmmm...) do drugowojennegop hełmu niemieckiego.

Zaś jeżeli przy czymkolwiek masz napisane "GI's style" to na 99.9% oznacza, że masz do czynienia z podróbą - w tym wypadku zapewne hełmem z plastyku.

Link to post
Share on other sites

No to wiem tylko czy jest jakaś znaczna różnica między tymi hełmami czy tylko w nazewnictiwie?

 

Z tego co się dowiedziałem to różne są w środku wykonane fasunki w jednm przypadku jest to gąbka a w innym paski. Ale to nie jest celem tego postu...

 

8)

 

Chodzi o te pokrowce czy wie ktoś jak one pasują?

Niedawno przeglądałem fotki i na jednym koleś pisał ze ma taki chełm i pokrowiec był troszkę za mały.

 

Wiem też ze pokrowce wz.2000 napewno pasują bo koleżka przymierzał i było ok... ale co z modelami pokrowca wz.93 i wz. 98( Te napewno łatwiej dostać niż wz.2000) :ok:

Link to post
Share on other sites
No to wiem tylko czy jest jakaś znaczna różnica między tymi hełmami czy tylko w nazewnictiwie?
Amerykański hełm kevlarowy nazywa się PASGT. Popularnie ze względu na kształt nazywany Fritz - to jedno i to samo.

Różni producenci robią plastikowe repliki, które różnie nazywaja - Fritz, PASGT czy GI Style... Czym one sie różnią od oryginałów i pewnie każdy producent robi je inaczej.

Link to post
Share on other sites

Pokrowiec na hełm wz. 2000 będzie pasował na Fritza. Zresztą ten na wz. 92 też wejdzie, wszystko zalezy od rozmiaru pokrowca i hełmu. Polskie pokrowce są wykonywane w 3 rozmiarach, czyli "1", "2" i "3". Teraz nie pamiętam czy "1" czy "3" jest największa, ale chyba "3". Lepiej założyc większy pokrowieć na mniejszy hełm.

Inną sprawą jest to, że może i hełm z daleka będzie przypominał polski hełm ale dla osób co nieco znających się na rzeczy wygląd fasunku zdradzi od razu pochodzenie samego hełmu.

Link to post
Share on other sites

Hehe ... Zanim przeczytałem ten post zdążyłem się dowiedzieć, że są 3 rozmiary.

 

Nie dość, że raczej ciężej jest dostać takie pokrowce to jeszcze dodatkowe utrudnienia.

 

A faktem jest ze można poznać ze to nie orginału kevlar polski, ale lepiej tak niż w orzechu biegać :język2:

Link to post
Share on other sites

Nie chce źle mówić ale orzech to lipa... już dość się nabiegałem w nim w wojsku :smutny: :luzik:

 

A nie pasuje no do nowego wyposarzenia wojska...

 

[ Dodano: Wto Sie 01, 2006 10:13 pm ]

Nie chce źle mówić ale orzech to lipa... już dość się nabiegałem w nim w wojsku :luzik:

 

A nie pasuje no do nowego wyposażenia wojska...

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam wszystkich, jako, że jestem nowy na tym forum! Nie chciałem zakładać nowego wątku, dlatego tutaj postanowiłem zadać swoje pytanie. Gdzie można kupić polski hełm wz. 93 lub wz. 2000? Jeżeli takie pytanie pojawiło się już na forum, to z góry przepraszam!

Pozdrawiam! 8)

Link to post
Share on other sites

Byćmoże, ale czy ten hełw w odpowienim pokrowcu ujdzie z polskim mundurem. Czy będzie przypominać POWIEDZMY za wz.93

 

Nie być może - to nie jest hełm z zestawu PASGT. To wkład do metalowego M1.

Nie prościej kupić replikę PASGT nawet za 30 zł i mieć pewność że pokrowiec pasuje?

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...