Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Produkcja i sprzedaż tłumików dźwięku do ASG, a prawo ...???


Recommended Posts

Witam

Nie wiedziałem gdzie umieścic ten temat, postanowiłem tutaj.

moje pytanie jest raczej natury prawnej ale zwiazanej z ASG.

Pytanie:

Czy mozna produkowac i sprzedawa tłumiki dźwięku do ASG ?

Czy jest to zgodne z prawem o broni i elementach broni ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Mozna produkowac (btw - zamierzasz otworzyc fabryke tlumikow do asg???  :? ) i jest to zgodne z prawem. ASG to nie jest bron i nie podlega ustawie o broni.

Fabryke to może nie..... 8)

Dwa prototypy już zrobiłem i spisują się naprawdę "zajebiście" słychac zdecydowana róznicę !!!

Wykonanie FULKL METAL !!! Żadnego plastiku itp !!!

Oto fotka mojego działa na moim SLR :)

fotary4.th.jpg

Oczywiscie tłumik wymaga jeszcze pokrycia czarnym kolorem.

Myslałem o malowaniu ale reczej będzie oksydacja 8)

Link to post
Share on other sites
Tłumiki do ASG działają na innej zasadzie niż orginały- podobnie jak same repliki. Nie podpadają więc pod żaden paragraf, chyba że chcesz produkowac normalne modele.

 

Hmm poproszę o wyjaśnienie jak działają tłumiki do ASG skoro inaczej niż "prawdziwe" ?? O ile mi wiadomo sposób na "wytłumienie" dźwięku wystrzału czy to z użyciem amunicji "prochowej" czy to kulki w ASG jest jeden i ten sam: rozbicie/rozproszenie fali dźwiękowej która wylatuje z lufy zaraz za pociskiem/kulką.

 

W tym konkretnym przypadku obawiam się że działający tłumik do ASG może być (ale nie musi) rozpatrywany jak tłumik "prawdziwy" i może podpadać pod odpowiednie przepisy. Oczywiście wszystko zależy od zdrowego rozsądku "stróża prawa".

 

Jeżeli zrobisz tłumik do repliki ASG który faktycznie będzie działał tak jak powinien to po założeniu go na np karabinek o kalibrze zbliżonym do 6mm powinien przy strzale z prawdziwej broni również zadziałać (warunek pocisk poddźwiękowy).

 

Myśle że pomogłem od strony technicznej a co do prawa to jakiegoś prawnika a najlepiej prokuratora zaczepić :)

Link to post
Share on other sites

Thor - gdydy tak było to równiez sprzedaz byłaby nielegalna a wystarczy wejść na stronę jakiegos sklepu żeby sie przekonac że mozna kupic parę modeli :wink:

Co do koloru - sam mam robiony tłumik (żeby schowac lufę 550mm) i powiem ze malowanie sie nie sprawdza - 2-3 strzelanki i sie rysuje i wygląda jak z d..y. Natomiast ostatnio zrobiłem nowa wersję i anodowałem na czarno (oksydowanie aluminium) - zaje..sty sfekt za 20pln. Testowany na extremalnych krzeczorach lubelskiego sajgonu w ostatnią sobotę - zero zniszczeń

Link to post
Share on other sites
Tłumiki do ASG działają na innej zasadzie niż orginały
Że jak? A niby czym się różni ta zasada?

 

Przede wszystkim - żadne przepisy prawne nie zabraniają produkcji, ani posiadania tłumików dźwięku. Bez problemu można kupić tłumiki do wiatrówek. Zakazane jest posiadanie broni palnej wyposażonej lub dostosowanej do przyłączenia tłumika. O samym tłumiku nie mówią żadne przepisy.

Link to post
Share on other sites

Tak też myślałe, więc bedzie oksydacja.

A co do różnic między prawdziwym tłumikiem to mogę powiedziedź tyly, że w tłumikach do asg stosuje się "materiały wygłuszające" a wprawdziwych przegrody-pierścienie.

Wyobraź sobie jak byś jakims cudem założył ten tłumik na prawdziwą broń i wystrzelił, wtedy materiał tłumiacy w tłumiku uległ by spaleniu !

Zadałem równiez pytanie Allegro czy można i na jakiej zasadzie mozna sprzedawać u nich tłumiki do replik ASG; czekam na odpowiedź...

 

[ Dodano: 03 Sie 2006 10:13 ]

Tłumiki do ASG działają na innej zasadzie niż orginały
Że jak? A niby czym się różni ta zasada?

 

Przede wszystkim - żadne przepisy prawne nie zabraniają produkcji, ani posiadania tłumików dźwięku. Bez problemu można kupić tłumiki do wiatrówek. Zakazane jest posiadanie broni palnej wyposażonej lub dostosowanej do przyłączenia tłumika. O samym tłumiku nie mówią żadne przepisy.

Czy jesteś tego 100% pewny ????? czy to jest twoja opinia ?

Link to post
Share on other sites
A co do różnic między prawdziwym tłumikiem to mogę powiedziedź tyly, że w tłumikach do asg stosuje się "materiały wygłuszające" a wprawdziwych przegrody-pierścienie.

 

A założysz się że nie masz racji ?? Używa się i tego i tego w prawdziwych. Różnica polega na tym że dla Ciebie materiał wygłuszający to gabka i tym podobne rzeczy a dla ludzi "budujących" prawdziwe tłumiki takim materiałem jest np "wiór" stalowy, siatka stalowa, czy też pochodne azbestu i tym podobnych materiałów.

Link to post
Share on other sites
Ludzie jak wy chcecie wytłumić dzwięk w elektrykach,przecierz w nich "chałas" robi GB a nie pocisk,dzwiek można stłumić w pistoletach gazowych,ale tylko trochę.

No nie powiedział bym... porównaj chociażby stockowego AEGa TM bez tłumika i z tłumikiem, i powiedz, że nie słyszysz różnicy :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że sychać różnicę. Dzwięk jest zapewne sprowadzony do niższych oktaw... jednak nadal tak samo głośny ;)

 

Czy mam y na sali akustyka, bo to powazniejszy temat niż mogło by się wydawać.

 

PS.

A wytłumianie broni proponowałbym zaczynać od wyciszenia tłoka i cylindra.

Link to post
Share on other sites
Wyobraź sobie jak byś jakims cudem założył ten tłumik na prawdziwą broń i wystrzelił, wtedy materiał tłumiacy w tłumiku uległ by spaleniu
Wyobraż sobie, że są na świecie niepalne substancje tłumiące. Można użyć bardziej zaawansowanych materiałów niż "gąbka kąpielowa" a Praktikera.

 

Czy jesteś tego 100% pewny ????? czy to jest twoja opinia ?
Wszystko co piszę na forum jest zawsze i tylko moją opnią. Prawnikiem nie jestem, ale przepisy dot. broni znam dość dobrze i w żadnym nie widziałem zapisu nt. samych tłumików.
Link to post
Share on other sites
Ludzie jak wy chcecie wytłumić dzwięk w elektrykach,przecierz w nich "chałas" robi GB a nie pocisk,dzwiek można stłumić w pistoletach gazowych,ale tylko trochę.

I tak właśnie biorą udział w dyskusjach osoby, które mają titi pojęcie o sprawie.

Akurat wyciszałem G36 TM i tłumik odegrał w całości ważną rolę. Ale nie będe tłumaczył co i jak, bo na ten temat było już na forum.

Link to post
Share on other sites
Ludzie jak wy chcecie wytłumić dzwięk w elektrykach,przecierz w nich "chałas" robi GB a nie pocisk,dzwiek można stłumić w pistoletach gazowych,ale tylko trochę.

A w prawdziwej broni co robi hałas ??? Może pocisk ???? Raczej nie tylko eksplozja prochu który wystrzeliwuje pocisk, a owe eksplozja również występuje we wnętrzu pistoletu, tak jak hałasuje GB w replikach ASG.

 

Ja mówię o materiale zastosowanym w tłumikach do ASG, a tam jest użyta pianka tłumiąca (gąbka, czy coś w tym stylu) więc wystrzał z broni palnej z tłumikiem od ASG powodowałby spalenie wnbetrza tłumika. A widziałem tłumik PBS prawdziwy do AK i tam były tylko pierścienie, nie twierdze że nie używa się innych materiałów niepalnych.

 

Ale ten hałas z GB wydobywa się chyba również przez lufę.. co nie ! I w tym miejscu działa tłumik.

Przy moim SLR tłumi poprostu znakomicie !

dzikki masz ABSOLUTNĄ rację: czy tłumik działa czy nie było na forum w innym temacie.

 

[ Dodano: 03 Sie 2006 12:45 ]

Wszystko co piszę na forum jest zawsze i tylko moją opnią. Prawnikiem nie jestem, ale przepisy dot. broni znam dość dobrze i w żadnym nie widziałem zapisu nt. samych tłumików.

oczywiście :) dzięki za radę

Link to post
Share on other sites
Tłumiki do ASG działają na innej zasadzie niż orginały
Że jak? A niby czym się różni ta zasada?

Chodziło mi o wspomnianą już różnice w zastosowanych materiałach- w tłumikach do asg (sprzedawanych w sklepach) używa się wyłącznie gąbki termoizolacyjnej (czy jak to wolicie nazwac...), która po założeniu do ostrej broni nie spełniała by swojego zadania.

Przepraszam za niepreczyjne sformułowanie :?

Link to post
Share on other sites
A w prawdziwej broni co robi hałas ??? Może pocisk ???? Raczej nie tylko eksplozja prochu który wystrzeliwuje pocisk' date=' a owe eksplozja również występuje we wnętrzu pistoletu[/color']

 

Ehhhh i tymi słowy wyeliminowałes mnie z dalszej dyskusji na temat tłumików w ASG i ostrej broni..... Powodzenia w świecie iluzji i złudzeń życzy thor_ :mrgreen:

 

Dodam tylko że najczęściej właśnie owa eksplozja powoduje hałas... tyle że właśnie na końcu lufy a nie w komorze zamkowej. Ale jest jeszcze jedna rzecz która tak naprawdę hałasuje i jest naj istotniejsza o której już wspomniałem przy pociskach naddźwiękowych fala uderzeniowa wydobywająca się za pociskiem i to właśnie z nią trzeba walczyć w ostrej broni. Ewentualnie obniżyć prędkość pocisku tak aby nie przekraczał prędkości dźwięku. A z tym problemem nie trzeba walczyć w ASG. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Dodam tylko że najczęściej właśnie owa eksplozja powoduje hałas... tyle że właśnie na końcu lufy a nie w komorze zamkowej.

No i o to mi właśnie chodziło :)

 

Teki sens z tej całej dywagacji, że wynika coraz wiecej nieporozumien :)

Wszyscy wiedzą (mniej lub więcej) o co chodzi z zastosowaniem tłumika, czy to w broni palnej, czy ASG czy innej.

 

Ale wrócmy do tematu Panowie bo się troszkę rozpędzilismy.

Odnośnie produkcji i sprzedaż jakichkolwiek tam elementów do broni to ja słyszałem, że nie wolno produkować i sprzedawać elementów broni, które są niezbędne do jej funkcjonowania. Czy to prawda ?

 

p.s.

Tak przy okazji, ma ktoś jakieś informacje (lub linka) na temat czernienia (oksydowania) stali w warunkach domowych :?:

Link to post
Share on other sites
Ale wrócmy do tematu Panowie bo się troszkę rozpędzilismy.  

Odnośnie produkcji i sprzedaż jakichkolwiek tam elementów do broni to ja słyszałem, że nie wolno produkować i sprzedawać elementów broni, które są niezbędne do jej funkcjonowania. Czy to prawda ?

 

Bosh :ściana: Człowieku... a czy bez tłumika prawdziwy pistolet/karabin nie będzie strzelał ???

 

Poza tym jak chcesz mieć prawdziwy tłumik jaki stosowali np agenci obcych służb podczas tajnych akcji to kup sobie kawałek drutu i smoczek do butelki :mrgreen:

Nie wiem czy takie rozwiązanie ci odpowiada, ale jest sprawdzone przynajmniej jeżeli chodzi o broń 6mm :wink:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites
Odnośnie produkcji i sprzedaż jakichkolwiek tam elementów do broni to ja słyszałem' date=' że nie wolno produkować i sprzedawać elementów broni, które są niezbędne do jej funkcjonowania. Czy to prawda ?[/quote']Weź może zapoznaj się z odpowiednimi przepisami i nie zasypuj nas pytaniami "Gulaczaaas, a jak myśliiisz?"
Link to post
Share on other sites
Weź może zapoznaj się z odpowiednimi przepisami i nie zasypuj nas pytaniami "Gulaczaaas' date=' a jak myśliiisz?"[/quote']

To po co te forum jak mozna wszystko wszędzie samemu przecytać ???

Ale lepiej przeczytać 50 stron ustawy, której i tak nikt nie rozumie...

Zadałem proste pytanie jak ktoś nie chce nie musi odpowiadać...

 

A tak na marginesie to chyba tylko Twoja odpowiedź jest na temat

Przede wszystkim - żadne przepisy prawne nie zabraniają produkcji' date=' ani posiadania tłumików dźwięku. Bez problemu można kupić tłumiki do wiatrówek. Zakazane jest posiadanie broni palnej wyposażonej lub dostosowanej do przyłączenia tłumika. O samym tłumiku nie mówią żadne przepisy.[/quote']

 

Ale luz, bez nerwów, mozna powiedziedź, że już sobie poradziłem, zaniosłem rysunek wykonawczy do tokarza, nawet nie pytał co to jest tylko powiedział, że zrobi :)

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...