Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak jest z ugd?

Czy mogę wstawiać części typu mocniejsza sprężynka itp?

Bo jak wiem ma nową wersję gb.

A co do tego haczyka to z czego jest?

Jakie "itp" ???

Czytaj posty a potem zadawaj pytania !

Nieco wyżej napisałem wyraźnie, że

na dzień dzisiejszy części zamiennych i do tuningu L85A1 na rynku BRAK !

Poza tym 360FPS w stocku + długa 510mm prec lufa 6,04 to naprawdę wystarczająco dużo ! Zresztą było już o tym pisane. CZYTAĆ !

 

Co do wymiany sprężyny, chcesz ryzykuj, ale po co ?? (czytaj wyżej)

 

Co do haczyka: to jest wykonany z jakiś stopów, przepuszczam, że z takich samych jak reszta metalu w karabinie ! Nie mówię że jest jakiś "szajsowaty", jest bardzo dobry, ale nie na haczyk !

Moim zdanie powinni poprostu wykonać te haczyki z czystaj stali i nie było by problemów. Nie rozumiem dlaczego jeszcze tego nie zrobili tylko kombinują ze "stopami" i pewnie ich utwardzaniem :roll:

Pozdro4all

Link to post
Share on other sites
w Lce jest juz sprezyna M120 wiec nie wiem czy warto cos mocniejszego dawać, szczególnie ze niema mocniejszych czesci.

hmmm coś mi się wydaje że chyba nie masz racji ...

Specshop podaje wyraźnie 105m/s i sam mówiłeś że robiłeś pomiar i wyszło 360FPS czyli prawie idealnie 105m/s

 

Czyli z tego ja wnioskuje że tam jest sprężyna 100m/s (czyli M100 jak kto woli) ,a pozostałe 5m/s daj poprostu konstrukcja GB i lufa 8)

 

Więcjak komu mało 360FPS to może spróbować i włożyć sprężynę M110 wtedy będzie miał coś koło 400FPS.

 

Ja tam bynajmniej nic nie ruszam :)

Link to post
Share on other sites

hmmm...a tu bym sie niezgodził ja z toba :P

 

100 m/s * 3.28 = 328 FPSów -> a niesądze żeby te 30-40 fps'ów (wersja z REDWOLFA dochodziła do 400 FPSów) dawała lufa i dłuższy tłok.

 

w MP5 przy M120 - miałem ok.350-360 FPS, czyli by sie zgadzało, a dłuzsza lufa w eLce daje niewspółmierny zasięg i precyzje... i tyle

Link to post
Share on other sites

hmmm, no to chyba się trochę walnąłem, bo kumpel mi podał że 1stopa to 3,47m...

Ale tak czy inaczej nie będzie to sprzężyna M120 :)

 

Ja miałem kałacha SLR105A1 lufa była tam 455mm i po wymianie sprężyny na M120 miałem 425 FPS !!! Mierzone na chrono oczywiście 8)

Więc sam widzisz :P

Link to post
Share on other sites

FPSy to nie tylko sama sprężyna i tyle... Mi wyszło na "chrono" coś koło 370 czy 380 na 0.2g przy sprężynie M100...

Nie ma sensu przeliczanie "włożę M-ileś, to dostanę X-fpsów" bo to po prostu nie jest prawda. Jest zbyt wiele innych czynników w tej układance, które mają wpływ na końcowy wynik.

 

-

Link to post
Share on other sites
FPSy to nie tylko sama sprężyna i tyle...  Mi wyszło na "chrono" coś koło 370 czy 380 na 0.2g przy sprężynie M100...

Nie ma sensu przeliczanie "włożę M-ileś, to dostanę X-fpsów" bo to po prostu nie jest prawda. Jest zbyt wiele innych czynników w tej układance, które mają wpływ na końcowy wynik.

-

 

Właśnie o to mi chodziło 8)

Bardzo dobrze to ująłeś.

Link to post
Share on other sites

no tak możliwe... poporostu wydawało mi sie ze pewnych granic nie da sie przeskoczyć, tzn. ograniczenia fizyczne, ale nie bardzo wiedziałem gdzie one sie znajduja

 

[ Dodano: Sob 18 Lis, 2006 ]

wracając do awaryjności... moje L85 A1 G&G znów sie popsuło i znów jest to tłok... ehhh tym razem nawet na standardowej baterii 8.4V to sie stało...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mój L85 działa i to bardzo ładnie... ma już około 8k kul i wszystko gra. Jedyna moja uwaga - to bateria 8,4 V to zamało, bo po dłuższej pracy, zacina się jak chcie się oddawać pojedyńcze strzały w trybie pojedyńczym. W Auto działa. Wnioskuję, że przy wyższym napięciu tego problemu nie ma...

 

Przy okazji - czy ktoś nie wie, o jakimś kolimatorze z powiększeniem?

Link to post
Share on other sites

Witam

Na poczętek małe info dotyczące uszkodzeń przez haczyki. Miałem podobny przypadek jak bodajże Sabath, haczyk dostał sie do gearboxa i zniszczłl zebatkę.

Panowie ze specshopu zapowiedzieli, że przy okazji naprawy założą jakąś osłonę na sprężynę, więc może warto się u nich dowiedzieć czy takowe coś można dostać, bądź zamówić.

 

Druga sprawa to jak najlepiej zamontować kolimator na tą szynę co jest w Lce? Bez przejściówki sie nie obędzie?

 

Pozdrowionka

Link to post
Share on other sites

Ja wystrzelalem jakies 1,5k kulek na 9.6V batce i nic sie nie zniszczylo(oczywiscie bez haczyka strielam).

Szyna w L-ce Real Steel i w replice STAR'a jest 17 mm a w G&G jest standardowa picantyny czyli 20mm wiec problemem nie bedzie montarz jakiegokolwiek kolimatora.

A jesli o model to pisane bylo wczesniej:)

:uśmiech:

Link to post
Share on other sites

wiec tak, u mnie poszedł tłok nie zębatki :-)

 

zreszta tłok juz mam trzeci :-)

 

- pierwszy poszedł po 100 kulkach na bat. 9.6V

- drugi wzmocniony jakies 2000 kulek bat 8.4 V

- trzeci wzmocniony jakies hmmm 400 kulek bat. 9.6V :-)

- tereaz mam 4 i chyba umiera :/

Link to post
Share on other sites

400 k kulek :strach: to chyba i tak nieźle pociągnał ??

Innym użytkownikom też tak szwankują tłoki?

Mam nadzieje, że czwarty nie zdechnie jednak a przynajmniej piąty będzie niezniszczalny 8)

Czy eLka z G&G ma kompatybilne części zewnętrzne ze Starem może? Jakoś tak strasznie mi sie granatnik ze Stara spodobał... ;-)

Link to post
Share on other sites

SAbat : A moze zanim ci poszly zabki na tloku slychac bylo czasem takie jakby rzeżenie bo na ostatniej strzelance cos takiego do uszu mych docieralo przez chwile a pozniej strzelal normalnie bez dziwnych dzwiekow.strzela nadal.

Używam baterii 9.6V of kors.

Narazie od nowosci wystrzelalem jakies 6 tys kulek i jest ok.

 

Magazynki P&J pasuja dobrze do niego(zakupilem sztuke w celu sprawdzenia).

Znow Magazynek Hi-cap CA nie siedzi zbyt pewnie i ogolnie wole nie uzywac tych.

oczywiscie mowa o magach do serii M4/16.

 

I pytanie: czy probowal ktos podpasowac magazynek Low-Cap GR25 - 50 - G&G, bo z krotkim magazynkiem L-ka wyglada calkiem calkiem.

Link to post
Share on other sites

@ Marys1 - czy 3000 mAh to mała pojemność?

 

To ma mniejscje gdzieś dopiero po wystrzelaniu około 40 - 50 % pojemności mojego aku...

 

 

Tak poza tym - to kolejny weekend gun działał wyśmienicie - tylko moje spostrzeżenie - kule 0,23 są za lekkie. Nie wiem jak z 0,28 - może ktoś już sprawdził...

Póki co z 0,25 (G&G) strzelało mi się najlepiej...

Link to post
Share on other sites

ravic: tłok nie rzeżał, poprostu nagle stwierdzał: wiartatka tryb mode on i tyle i sobie wiercił... aktualne remedium na to przypadłosc to sprężyna M110 i 390 FPSów :killer: na narazie działa ma bat. 8.4V, 9.6V na bank nie wsadze bo sie urwie ;/

 

magazynków uzywam CA Low-Cap (metalowe) uzywek - wymieniłem hi-capa na sporo low :-), a dlatego ze sa metalowe i da sie je rozkrecic... ale trzeba nad nimi troche popracowac zeby byc w pełni z nich zadowolonym, no i niesidza tak ciasno jak mag G&G którego czasem nie mogłem wyjąc :P

 

Marya1: 3000 mAh to sporo ;/ u mnie na 8.4V 1200 mAh na singlu to b.zadko strzel ;/

 

a kulek uzywam 0.25 aktualnie Exela, ale wczesniej G&G i to jest chyba optymalna wacga

Link to post
Share on other sites

Sabat: czyli to nie tłok byl on(a to pech....ja chce zeby mi na gwarancji poszedl a nie po :P). :killer:

Baterie ja mam wlozona 9.6 V 2000mAh i sie miesci z folijka(owinalem na zime batke) w sam raz(nie ma luzu nic a nic).Oczywiscie moa o baterii robionej specjalnie do tego karabinu(ma specyficzny kształt).

Ja strzelam 0.25 i stwierdzam ze to optimum do stocka.na 0.28 stez strzelalem troszke ale mniejszy zasieg a na celnosci nie ma roznicy praktycznie zadnej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...