Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Citizen, Gut chcialbym zwrócić Waszą uwagę że w inkryminowanym artykule zdania o "klimacie" lub jego braku w naszych zabawach jest odautorską opinią. Być może inspirowaną przez rozmówców. Być może.

 

A łączy nas choćby to, że w obiegowej opinii obie "dyscypliny" to zabawa dla przerośniętych chłopców.

Biegają po lesie i się "szczelają", no czy to jest poważne. Co innego takie.....a nie bo jeszcze kogoś urażę.

 

Foka, że niby kto jest pustak :killer:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam nieodparte wrażenie, że koledzy paintballowcy usilnie próbują nam coś udowodnić, albo awanturę rozpętać :F

 

U nas jest nasz klimat, u Was jest Wasz. U nas broń wygląda jak broń w każdym przypadku, u Was przynajmniej w większości tych co sam widziałem w Krakowie (żeby zaraz ktoś mi nie wytknął, że nie byłem tu i tu :F) do tego wizerunku jest dalej.

 

Nie ma co szukać podziału, bo on jest. Paintball to nie airsoft, airsoft to nie paintball. Każdy się bawi gdzie i jak lubi. Dla airsoftowców lepszy jest airsoft, dla paintballowców ich zabawa, więc po grzyba się awanturować o jedno stwierdzenie w jednym z wielu artykułów.

 

Antyreklama? Konkurencja? O co? :F No chyba, że ktoś ma firmę AS, albo P i odczuwa, że rynek mu się kurczy. Bo z punktu widzenia zwykłego gracza ile osób się gdzie bawi nie ma kompletnie znaczenia.

Link to post
Share on other sites

http://rap4.com/paintball/os/paintball-gun...s-c-21_143.html

http://www.psycho-squad.com/

 

polecam lekture...

zanim się będziesz nasmiewał

wiem co to RAP'y i RAM'y

i chyba blizej im do nas niż do was...

Real Action Paintball

Ale o co bangla w tym poście??

I jaki jest w zasadzie powód i istota sporu?? To że jedni wolą spłuczki a inni magazynki na 30 kulek?? I skoro maniakom painta nie podoba się nadąsanie airsoftowców to czemu wlążą na ich podwórko i krytykują wraz z nawracaniem??

A co do porównania airsoftu do paintballa to ludze rzeczywiście wiedzą czym jest paintball a czym jest airsoft już niebardzo. Jedynie przy okazji jakichs zlotów pojazdów militarnych czy prasie specjalistycznej jest wzmianka o airsofcie.

Link to post
Share on other sites
polecam lekture...

zanim się będziesz nasmiewał

wiem co to RAP'y i RAM'y

i chyba blizej im do nas niż do was...

Dziekuję, nie muszę. Też miałem w rękach, stzrelałem... Znam ludzi, którzy tym handlują na Polskę.

Tyle, że RAP/RAMów w paintballu jest tyle co PTW w airsofcie, więc jest to tak niszowy temat, że jest pomijalny w takim porównaniu.

 

I mimo, że z gutem miło mi się dyskutuje, to faktycznie zaczynam podzielać zdanie Rega, że citizen dąży do konfliktu i udowadniania czegoś na siłę 8)

Link to post
Share on other sites

jezus my nie dyskutujemy nad wyzszościa tego nad tym

 

bo nic nam do waszej zabawy...

 

tylko że wszyscy się podpiujecie pod słowami ze u nas nie ma klimatu...

 

ok niech tak bedzie...

 

ps foka

ja nie próbuje niczego udowadniać

i napewno nie na siłę

nie dążę do konfliku

bo szanuję kazde hobby

 

to ze pisze na waszym forum to nie po to zeby siac zamęt

to wy go siejecie nieprawdziwymi informacjami w mediach

nawet tak lokalnych jak ta gazeta ale zawsze...

 

jęsli to pismak przekecił to sprostujcie i po sprawie

a tak ..

 

nie dążę do konfliktu próbuje go załagodzic wytłumaczeniem sprawy

 

peace

Edited by citizen
Link to post
Share on other sites

Pany :D temat był raczej tylko i wyłącznie o tym, żeby się nie porównywać. I to wszystko.

 

Można napisać o danej rzeczy nie idąc na łatwiznę z porównaniem. Po prostu trzeba bardziej pogłówkować jak to zobrazować.

 

Ja tu widzę, że trzeba się na browara ustawić, a nie sucho debatować o tematach rzekach ;)

 

Wpadnijcie do nas kiedyś, zobaczycie jakie mamy umocnienia. Jak nas nie będzie na danym terenie, to jest możliwość pogrania. I myślę, że odwrotnie też :]

 

Cieszmy się tym naszym sportem dla dużych dzieci ;)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Cholera, rozpoczynając ten wątek prawie rok temu wcale nie miałem zamysłu porównywać painta z AS. W jednym i drugim są strzelanki-jebanki które mnie nie interesują, więc skupię się na tzw. milsim'ie.

Odniosę się do wypowiedzi Foki:

"Ale PB nigdy nie dorówna AS, dlatego właśnie zmieniłem hobby."

 

W klimatach milsim PB nie dorówna AS w tysiącu aspektach, których nie warto tu już nawet cytować, wszystko zostało powiedziane. Ja teraz jestem bardziej zadowolony ze swojego kałacha niż udziwnianych Tippmannów, cockerów i EGO za chore pieniądze, które nie przeżyją pierwszej burzy czy kąpieli w górskim strumieniu. (nie twierdzę że wszystkie AEG-i przeżyją, ale moj nadal działa 8) )

RAM-y to niestety porażka w dłuższych milsimach - za bardzo delikatne.

 

Problem jest nie w sprzęcie, ale w ludziach. Ludzie w PB zazwyczaj chcą strzelać, a nie namierzać pozycję wroga na podstawie koordynatów GPS, w dodatku zakodowanych (choć klucz do rozkodowania jest do zdobycia). I ja to rozumiem, każdy ma swoje potrzeby.

Robiłem i robię takie gry, ale stwierdzam że są one za trudne dla zwykłego niedzielnego gracza. I nikogo nie chcę tu deprecjonować, bo w środowisku niedzielnych graczy AS też większość by miała problemy ze znalezieniem się w lesie w środku nocy.

 

Ale jest iskierka nadziei! Z różnych środowisk można wyłuskać perełki, które chcą robić coś więcej niż sypać do siebie kulkami. I to jest budujące! Przykładem niech będzie ostatnie szkolenie specops.pl, gdzie poznałem fantastycznych ludzi z Bravo Company i przez dwa dni patrolowaliśmy posiadłość gierkowską i targaliśmy się na noszach udająć rannych :lol: (Tu są foty: http://bravo-company.pl/gallery/thumbnails.php?album=40 )

 

A że ASG bardziej się nadaje do takich rzeczy niż PB to chyba oczywiste.

Link to post
Share on other sites

Witam Paintbalowców i AS Terminatorów

Czytając temat przypomina mi sie miłe spotkanie w Szklarach ze sporą ekipą ASG.

Tam sporów nie było oni poetrzelali z naszych pukawek my z ich i było miło.

 

 

Ostatnio na naszym polu coraz częściej zauważam małe plajstikowe groszki na glebie i cieszy mnie że wielcy klimaciarze korzystają z naszych nie klimatowych umocnień :mrgreen:

 

Zapraszam na jedną z naszych nie klimatowych imprez z chęcią udostępnie nasz nieklimatowy sprzęt Bracią z ASG . Lecz uprzedzam że po takiej wojence są zarto klimatowe śiniaczki .

 

Ps: W szklarach rozmawiałem z jednym gościem od was co szyje całkiem fajne oporządzenie . Gość mieszka na ul Trzebnickiej jeżeli ktoś moze pomóc w odnalezieniu tego kolegi to z góry dziękuje .

Edited by Polipo
Link to post
Share on other sites

Tia... :wink: :F

 

Jeszcze przed kilkoma dniami nie widziałem rywalizacji pomiędzy naszymi "środowiskami". Jednak teraz, czytając wypowiedzi np. mojego przedmówcy, citizena czy nawet guta (antyreklama) wychodzi, że może faktycznie do tej pory to ja ślepy byłem i mamy o co konkurować. Może faktycznie powinniśmy sobie zacząć coś udowadniać? Całe życie człowiek się uczy...

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie mozna porównywać PB i AS ? Wszystko sobie można ze wszystkim porównywać.

 

Ja tam widzę miejsce dla markerów jako "artylerii" - granatników itp. sprzetu do niszczenia uocnień i sprzętu.

Sam własnie pociąłem tippmana 98 i obudowuję go by zbliżyc do wyglądu RPG-16.

 

Ten koleś z Trzebnickiej to Khthulu

Link to post
Share on other sites

Ale co tu udowadniać, o co rywalizować? Napisałem, że rezygnuję z kulek z farbą na rzecz klimatycznych zabaw z wykorzystaniem AS i wszystko. Wiele osób też przeszło taką drogę i nie nawracają paintballistów.

Dyskusja poszła w złym kierunku.

Link to post
Share on other sites

reg my do was nic nie mamy. prosimy tylko o dobry pr.

a tym samym sie odwzajemnimy...

 

chodzi nam tylko o słowa które stawiają nas jako gorszych:

 

" w przeciwienstwie do paintballa...nacisk kładzie sie na klimat."

" TO NIE PAINTBALL "

 

rozmawiamy na temat artykułu...

 

pozdr

 

ps; nie chcieliśmy burzy , ale stawiam to na karb pismaka,

jak napisałem wczesniej mam szacunek dla każdego hobby i pasji.

a jesli mówicie o rywalizacji to zdrową bardzo chetnie 8-)

Link to post
Share on other sites

To ja napisalem ten artykul, wiec moze sie w koncu wypowiem :)

 

Nie mialem zamiaru stawiac Was (paintballowcow) w gorszym swietle. Te dwa zdania, do których masz pretensje mialy po prostu wyraznie zaznaczyc roznice pomiedzy panitballem a air softem.

 

Jak juz wyzej wpominano air soft bardzo czesto jest ,,podpinany" pod paint ball. Dla wielu ludzi to to samo, a przeciez to nie jest to samo.

 

Powszechnie wiadomo, ze paintball zatracil na swojej elitarnosci juz dawno temu. Organizuje sie zabawe w paint ball dla firm, a ostatnio tez mozna postrzelac sobie w Adrenalina Parku kolo Katow Wroclawskich. To wszystko ,,robi sie" za pieniadze. Oprocz komercyjnego painta jest tez oczywiscie ten ,,normalny". I faktycznie ma swoj klimat. Przeciez bieganie i strzelanie na malym terenie, na ktorym leza nadmuchane megabalony ma tez swoj klimat. Tylko, ze w porownaniu z np. 48-godzinnym milsimem to raczej smiech na sali. Zeby nie bylo tak zlosliwie: to jest zupelnie inna bajka.

 

Nie obrazcie sie, bardzo prosze...

 

Ciezko jest porownywac gusta, kazdy chyba o tym wie. Jednak zdania takie jak ,,To nie jest paint ball" i ,,u nas liczy sie klimat" sa jak najbardziej prawdziwe. Bo air soft to nie jest paint ball (powtarzam sie), a klimatem u Was jest strzelanie do siebie, a u nas strzelanie jest tylko dodatkiem (a przynajmniej tak zaczyna sie powoli zmieniac nastawienie ludzi - na szczescie).

 

Jesli juz mozna gdzies postawic znak rownosci, to pomiedzy Waszymi strzelankami, a naszymi tyw. ,,strzelankami-jebankami", ktore od klaszcznego painta roznia sie tylko bronia i amunicja. Tylko, ze - np. we Wroclawiu - od takich imprez juz odchodzimy, a wrecz sie z nich nabijamy.

 

Takze, bardzo Was prosze, uszanujcie fakt, ze air soft to nie jest panit ball i w air sofcie stawiamy bardziej na klimat niz na stzrelanie :)

 

Jeszcze tylko chcialbym wyjasnic, po co w ogole pisalem ten artykul. Jako airsoftowiec po prostu chcialem, aby ludzie wiedzieli, ze to co robimy jest bezpieczne, a takze ze mamy swoje zasady (np. stzrelamy sie od 18 lat). Takze, nie szukajcie przypadkiem podwojnego dnia, ze chcialem zniszczyc paint ball :)

 

Aha, rozmawialem wlasnie z Belialem, ktory kolo mnie mieszka. Opowiadal mi o Waszych problemach z hala na Niskich Łąkach. Zobacze, co da sie zrobic ;)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

a klimatem u Was jest strzelanie do siebie, a u nas strzelanie jest tylko dodatkiem (a przynajmniej tak zaczyna sie powoli zmieniac nastawienie ludzi - na szczescie).

 

No właśnie - AS zmierza w kierunku przebieranek i zabawy w teatr i zachowywanie się tak jak osoby którymi sie nie jest. A w PB oni sobie po prostu zdrowo w siebie naparzają.

 

Z takiej perspektywy AS wygląda na kolejne stadium tej samej chorby psychicznej. ;-)

Dobrze, że przebieramy się za facetów.

Link to post
Share on other sites

Nie mialem zamiaru stawiac Was (paintballowcow) w gorszym swietle. Te dwa zdania, do których masz pretensje mialy po prostu wyraznie zaznaczyc roznice pomiedzy panitballem a air softem.

 

zią, mysle ze jako dziennikarz powinienes byc obiektywny, co w tych 2 zdaniach szczegolnie widac ...

 

Takze, bardzo Was prosze, uszanujcie fakt, ze air soft to nie jest panit ball i w air sofcie stawiamy bardziej na klimat niz na stzrelanie :)

 

klimat, a co to jest klimat?

w pb klimat to jest wlasnie strzelanie, zastrzyk adrenaliny.

w asg (z tego co czytam z waszych komentarzy) zakladam ze stawiacie na realizm,

 

no i super, i strzelanie i realizm militarny ma swoj klimat, jedni lubia to drudzy to

 

Jeszcze tylko chcialbym wyjasnic, po co w ogole pisalem ten artykul. Jako airsoftowiec po prostu chcialem, aby ludzie wiedzieli, ze to co robimy jest bezpieczne, a takze ze mamy swoje zasady (np. stzrelamy sie od 18 lat). Takze, nie szukajcie przypadkiem podwojnego dnia, ze chcialem zniszczyc paint ball :)

 

a w pb to co? nogi sie ucina? nozami sie rzucamy? biegamy z klamkami na 500fpsow?

 

poprostu powiedz ze pojechales pb i uwazasz to za gorsze ;)

 

 

a wracajac do pierwszego posta gut'a to mysle ze ludzie niebardzo wiedza o co w nim chodzilo.

 

my jako srodowisko paintballowcow zwrocilismy sie z prosba o milsze (przynajmniej) wypowiedzi publiczne, komentarze w prasie, radiu, telewizji, internecie, rozmowach ze znajomymi, rodzicami i wszelkimi osobami postronnymi, w zamian oferujemy takze przychylne komentarze na temat asg.

 

ps. pr = public relations (mialem wrazenie ze niektorzy nie maja pojecia co te 2 literki znacza..

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr

Edited by uncle
Link to post
Share on other sites

nie no... Spokojnie.

 

Przeciez to jest artykul o air sofcie, a nie o paintballu. Nie jest obiektywny? W ktorym zdaniu? W tym, ze to nie jest paint ball, czy w tym, ze stawiamy na klimat (fakt, moglem napisac dokladniej co to w tym przypadku znaczy ,,klimat")?

 

Jesli chodzi o powod napisania, to przeciez sam fakt, ze my stawiamy na bezpieczenstwo nie oznacza, ze Wy macie to gdziesz - prawda?

 

Reszte napisalem wyzej, we wczesniejszym (tym dlugim) poscie.

 

A co do PR... Nie sadzisz chyba, ze piszac artykul o air sofcie bede przy okazji nadmienial, ze paint ball tez jest fajny?:)

 

No i nie uwazam, ze paintball jest gorszy. Czy skoro lubie grac w pilke nozna, to od razu ma znaczyc, ze nie lubie pilki recznej? Ze uwazam ja za ,,gorsza"? Chyba nie...

 

Dodam tylko, ze chyba jestescie troche przewrazliwieni :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

Dodam tylko, ze chyba jestescie troche przewrazliwieni :)

 

 

 

nudzi mi sie;)

 

nie chce juz dyskutowac o tym czy to jest tak czy siak, poprostu wielu z ludzi ktorzy przeczytali ten artykul mialo wrazenie krytyki na temat pb, stad te posty tutaj,

 

i wydaje mi sie ze chyba dobrze ze jest taka dyskusja tutaj, miedzy osobami w temacie zamiast rozpoczynanie swietej wojny publicznie;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...