Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

wy stawiacie na film kostiumowy , my raczej na akcję

nie liczy się wygląd ale umiejętności...

O, i kto tu mówi o nie oczernianiu innych ;)

Zupełnie szczerze i poważnie pytam, bo nie wiem - ile ekip paintballowych ma możliwość ćwiczenia pod okiem byłych i czynnych żołnierzy i fukncjonariuszy jednostek specjalnych lub instruktorów takich jednostek? (cywilnych i wojskowych).

 

wiekszy respect mają ci co bez najdrozszych sprzętów potrafią wykonac lepiej zadanie niż ktoś obwieszony klamotami ...

sprzęt nie daje pewności...

Oczywiście, że tak. Ale jak już ten sprzęt mam i umiem wykorzystać to to robię. Jak mam możliwość przespania się w namiocie, na materacu to to robię, a nie śpię na deszczu zawinięty w pałatkę bo tak jest bardziej Pr0.

I o to chodzi w całej tej dyskuji. W paintballu używa się kamizelek paintballowych bo mało, która "prawdziwa" pomieści faty (choć sam kiedyś używałem ruskiego snikcersa, który mieścił). My używamy kopii oryginalnych, a częst oryginalnych, kontraktowych kamizelek. I tak - to jest część klimatu.

 

Tak jak w AS są ludzie którym zależy tylko na lanserce i fajnym wyglądzie, tak samo z drugiej strony są paintballiści dla których najtrudniejsza misja bojowa to zasypanie przeciwnika kulkami w ciągu 1,5 godzinnego scenariusza.
No i jak widać tu, i tu ludzie są tacy sami. Jedni są trigger happy inni na maxa wkręceni w klimat, gotowi przegryzać gardła ;) Ale jedni i drudzy są marginesem bo większość stanowią "przeciętniacy", którzy mają średni sprzęt, mogą trochę połazić po lesie, ale chcą też troche postrzelać.

Różnica leży w sprzęcie, a ten airsoftowy jest bardziej zbliżony do prawdziwego... Nie, to nie jest najeżdżanie na paintball, to obiektywna prawda.

 

ale niech dotrze do was ze na nasze mozliwości tez staramy sie o militarny klimat
Podkreślenie moje.
ale to wy podkresliliście swoją wyjatkowośc textem " u nas jest klimat"...
No i tylko o tą różnicę chodziło. U Was klimat jest "na Wasze możliwości", ponieważ paintball ma swoje wymogi - maski, wielkość i kształt/poręczność sprzętu, wielkość fatów. U nas tego nie ma i patrząc obiektywnie, przez osobę niezwiązaną z żadną ze strony AS będzie bardziej zbliżony do realiów... I o ten "klimat" chodziło.

 

PS Proszę, pisz poprawnie - interpunkcja, wielkie litery. Takie są zasady tego forum.

 

EDIT:

Ale duza częśc to okazjonalni gracze grajacy na wynajętym od jakiejs firmy sprzęcie i ograniczonym terenie
To nie są paintballiści, tylko komercja. Jak sobie pójdziesz do Multikina pojeździć na gokartach nikt Cię nie będzie porównywał do kierowcy rajdowego. Mówimy o ludziach czynnie uprawiających to zajęcie.

 

W airsofcie nie ma natomiast speed'a
Owszem, jest. Tylko nie w Polsce.
Link to post
Share on other sites
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie bardziej niz nas krzywdzi tekst o braku klimatu...

 

wyglądac JAK zołnierz.

 

nie wierzę że jestescie wszyscy nastawini na lans...albo mam taką głeboka nadzieję że nie

u nas tez się zdarza onanizm sprzetowy i widac kto sie pozuje a kto nie...

 

jeszcze raz napisze:

 

nie jestem tylko za PB

AS mi sie też podoba , szczególnie realnośc broni

jednak realnośc nie zastapi mi kopnięcia , wystrzału i trafienia jaką daje mi sprzet PB

nie mam nic do lansu czy ludzi akcji

najwazniejsze ze się przyjemnie spedza czas...

 

uwierzcie ze też nie chcemy byc porównywani do speeda...

niby ten sam sprzęt a jak rózny "klimat"

 

nie odbierajcie moich postów jako offensa do całej braci asg

spróbujcie przeczytac te słowa z naszego punktu widzenia

 

geno napisał : nie oceniaj pochopnie

nas tak włsnie oceniono i to nie na naszym forum ale w gazecie do wglądu

 

mozna było napisac :

"różni się tym od paintballa że większy nacisk kładzie sie nad odwzorowaniem realnych warunków walki / wojska itp "

my sami PB obronimy i dzieki za edukowanie innych co nie jest paintballem

 

a pisanie :

"jesli ktos szuka tanich wrazeń to tu ich nie znajdzie"

wydaj mi się ze znajdzie...

 

niech kazdy robi to co lubi na siłę nie próbujmy się przekonac do swoich racji

wkrecajmy się jak tylko chcemy...

 

pozdrawiam i mam nadzieję ze ta rozmowa rozwieje wszelkie niedomówienia

;-)

Link to post
Share on other sites

O, i kto tu mówi o nie oczernianiu innych ;)

 

foka dałeś dla prównanie dwie fotki dla klimatu

na jednej jest "z akcji"

druga pozowanka...

 

więc o co chodziło z tym klimatem? lepsze sprzety i oporządzenie...?

to jeszcze nie klimat ;-)

 

sorry za interpunkcje ale mam siakąś klawiaturę z hondurasu w pracy ;-)

 

bo chyba nie chodziło ci o to ,że piszę wy/was/wami z małej litery hehe ;-)

Edited by citizen
Link to post
Share on other sites
foka dałeś dla prównanie dwie fotki dla klimatu

na jednej jest "z akcji"

druga pozowanka...

Chodziło o przykład, wyobraź sobie tych ludzi w "akcji" ;) Te foty akurat miałem pod ręką. Jeśli nie widzisz różnicy to inaczej nie potrafię Ci wyjaśnić.

 

sorry za interpunkcje ale mam siakąś klawiaturę z hondurasu w pracy
Zdania rozpoczyna się wielką literą, do tego stosuje się przecinki, kropki itp. "ci", "wy" czy ksywy też się zwykle pisze z wielkiej litery, ale to raczej sprawa kultury, niż formalnego poprawnego zapisu.
Link to post
Share on other sites

Chodziło o przykład, wyobraź sobie tych ludzi w "akcji" ;) Te foty akurat miałem pod ręką. Jeśli nie widzisz różnicy to inaczej nie potrafię Ci wyjaśnić.

 

Postaram się wyobrazić

 

Zdania rozpoczyna się wielką literą, do tego stosuje się przecinki, kropki itp. "ci", "wy" czy ksywy też się zwykle pisze z wielkiej litery, ale to raczej sprawa kultury, niż formalnego poprawnego zapisu.

 

sory miodek ;-)

Edited by citizen
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo nadal rozumieM tę dyskusję....

 

Mnie się bardziej podoba ASG , z mojego punktu widzenia jest większe prawdopodobieństwo,_że w ASG znajdę ludzi skłonnych do traktowania tego hobby więcej niźli przysłowiową je****ę co weekend, a tego szukam.

 

Nie bardzo tez mi się podoba wygląd broni w PB i jej osiagi. Teoretycznie można bawić się w przeróbki ale, jak zauważono, koszt jest niewspółmierny do efektu. Natomiast chyba nikt nie ma zamiaru paintballowców przekonywac,_że ASG jest lepsze bo to zalezy od indywidualnych oczekiwań. Ludzie pasuje Wam PB, czujecie klimat, jest ok. Nie róbmy nagonki na dwie strony. Mówicie,_że opinie są dla Was krzywdzące jeśli chodzi o klimat ale chyba przyznacie,_że w PB odsetek ludzi naprawdę ceniących sobie stricte wojkowy klimat jest znacznie mniej.

 

Mam wrażenie,_że tutaj panuje postawa , taką jako czesto spotykam czyli przywiązanie do "starego", jeśli ktoś coś kupił, posiada, itd. to za wszelką cenę będzie próbował udowadniac,_że jego wybór był najlepszy....

 

Cóż, moim zdaniem ewolucja w kierunku lepszego odwzorowania klimatu wojskowego to ASG, a PB w mniejszym stopniu - oczywiście mogę się mylić, bo nie spotkałem ludzi "czujacych" klimat w PB i nie podobał mi się sposób rozgrywki przypominający Seriosu Sam'a, nie podobała mi się broń, nie podobał mi się ubiór - mało się podobało ale czy to ma jakieś znaczenie dla kogos oprócz mnie?

 

Niech każdy bawi sie na włąsnym podwórku w to co lubi i będzie okej, nie trza się bawić w "moja jest mojsza".

Link to post
Share on other sites

Dla mnie klimat jest i był zawsze zależny tylko i wyłącznie od ludzi.

Grałem pompką, grałem koksem potem tipkiem. To czego mi najbardziej brakowało, to żeby ludzie czuli klimat i potrafili odgrywać bardziej militarne scenariusze (dłuższe, wielodniowe, z rannymi, z medykami, szpejem wojskowo-survivalowym, taktyką i zachowaniem "militarnym").

 

To że wszystko zależy od ludzi widać było właśnie w Beskidach, kiedy w jednej drużynie spotkały się ASG, RAM i dwa markery paintowe. Świetnie się dogadywaliśmy, świetnie nam się współpracowało, nie miało znaczenia kto czym grał.

 

Zgodzę się że ASG może mieć bardziej militarny klimat, bo i wygląd klamek i magazynki tego uroku dodają. Kulki nie rozmakają w czasie deszczu. I tego wszystkiego brakuje mi kiedy trzymam zwykły marker PB.

 

Z drugiej strony zdaję sobie sprawę że ASG też ma swoje wady (elektryka, przekładnie itp) i też się może posypać, zawieść na polu walki.

 

Markery PB nawet te nowej gerneracji (t68), RAM itp.. mają jedną wielką wadę. Kulki strasznie reagują na wilgoć. Czterodniowa impreza może się zakończyć tym że w trakcie ostatniego starcia "nawilżone powietrzem" kulki będą się cięły i rozwalały w lufie (zwłaszcza te przenoszone w magazynkach RAM czy T68).

 

Niezależnie od tego czym walczę (czy tipek, RAM czy ASG) najwięcej klimatu tracę przez to, że muszę uważać na klamkę bardziej niż na własne jaja, bo niezależnie od tego czym strzelam, to albo trzeba uważać żeby kulki nie zawilgły, albo żeby lufy nie złamać bo ze znalu, albo żeby baterie naładować...

 

Mimo wszystko, jednak spróbuję zabawy z ASG, bo wydaje mi się że będę miał mniej użerania ze sprzętem w trakcie wielodniowych imprez.

 

Dla ciekawskich.. tipka kupiłem bo miał full auto, potem dopiero wpadłem żeby go przerobić na wz.M4. Kosztowało to wiele czasu i pieniędzy i moim zdaniem jeżeli ktoś chce coś mieć fajnego do strzelania, to nie jest to dobra droga :)

 

a to co smutne... ktoś przede mną to powiedział : strasznie trudno o ludzi, którzy naprawdę czają klimat (nie wiem jak w ASG, bo nie znam jeszcze środowiska) ale w paincie dwa lata szukałem klimaciarzy i poruszałem wątek na PSI i co ?? ...

jak przychodzi do poważniejszej imprezy, gdzie można postrzelać ale niekoniecznie będzie szansa, to jadę tylko ja i Szpargał. (mimo że info jest na PSI i na Specu).

Ludzie mówią, że dla klimatu nie trzeba dużo ludzików.. a jednak na SALSTUS potrafią przejechać całą Polskę, bo się dużo osób zjeżdża, a nie potrafią czasem przejechać 100km, żeby 3-4 dni w lesie w 5-10 osób zrobić zaje..ty klimat. GDZIE SĄ CI KLIMACIARZE PAINTBALLOWI, KTÓRZY TAK OSTRO WOŁAJĄ ŻE CHCĘ SIĘ BAWIĆ W MILSIM ??

 

A co się tyczy wyższości PB nad ASG i odwrotnie, to uważam że wystarczy raz wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat i każdy wie o co chodzi. Nie rozumiem walki i bronienia swojego "sportu" za wszelką cenę, ciągnięcia dyskusji przez wiele stron forum. Strasznie nudno i ciężko się przez to przechodzi, zwłaszcza że na wszystkich forach wygląda to praktycznie tak samo.

 

Gram w to co gram i czy to PB czy ASG , to ludzie mogą mówić i myśleć o moich zainteresowaniach co chcą , nawet jeżeli będą mówili że jestem głupi/dziecinny/gorszy/lepszy/fajniejszy/jebn..ety/pie..nięty/... to jest ich zdanie i nie zmienia, ani nie umniejsza mojej wartości jako człowieka.

Mam wrażenie, ze ludzie którzy non-stop walczą, żeby pokazać że to ich "coś" nie jest gorsze, mają właśnie problem z tym żeby uwierzyć w siebie i nie przejmować się tym co inni o nich myślą i mówią.

 

Co z tego że jakiś artykuł "umniejsza" jakiemuś sportowi, czy hobby ?? Czy z tego powodu ludzie to porzucą? Czy boicie się że nagle wszyscy się przestaną z wami bawić ? (obiektywnie mówię tu zarówno o ASG jak i PB - żeby nikt się nie czuł urażony). Czy może chodzi o to że ktoś powie.. " jaaaa... ten koleś się bawi w coś co jest gorsze od czegoś tam..."

Tyle słowem luźnej refleksji, odnośnie tego że miałem ochotę przeczytać jak wygląda zabawa w ASG a musiałem po raz kolejny przelecieć standardową dyskusję o różnicach dwóch "dyscyplin sportowych" z których jedna kompletnie jest tu nie na miejscu, bo jej miejsce jest na PSI.

 

Jeżeli ktoś chce rozwijać PB w kwiestii milsimu, to zapraszam gorąco na www.specarmory.com - tam jest miejsce i dla PB i dla ASG. Tutaj pozostawmy miejsce dla 6mm groszków ;o)

Link to post
Share on other sites
Dla mnie klimat jest i był zawsze zależny tylko i wyłącznie od ludzi.
Oczywiście! 8)

 

Mimo wszystko, jednak spróbuję zabawy z ASG, bo wydaje mi się że będę miał mniej użerania ze sprzętem w trakcie wielodniowych imprez.
Cóż, poza, jak sam wspomniałeś, delikatnością konstrukcji raczej nie ma problemu. Jeśli nie musisz wywalać 100 kulek przy każdym naciśnięciu spustu i będziesz miał replikę która pomieści dość dużą baterię to możesz się obejść bez ładowania cały weekend.
Link to post
Share on other sites

Uff, się Młody rozpisałeś ;-) Ale dobrze prawisz!

 

GDZIE SĄ CI KLIMACIARZE PAINTBALLOWI, KTÓRZY TAK OSTRO WOŁAJĄ ŻE CHCĘ SIĘ BAWIĆ W MILSIM ??

 

A zapraszamy również ich na kolejny kilkudniowy patrol, tym razem w Pieninach, 12-15 lipca. Dodatkowe atrakcje (patrole Straży Granicznej) zapewnione :lol:

Link to post
Share on other sites

Też mnie zdziwiła ta wzmianka o "klimacie" gdy czytałem artykuł na stronie.

To mi się wydało trochę dziwne jako że paintball spodobał mi się od razu. Bo ma właśnie swój niepowtarzalny klimat. Właśnie dlatego że paintball nie udaje że jest wojskiem.

Mi akurat podoba się ten "freestyle" w sprzęcie i ubiorze, pewien indywidualizm. Długie kolorowe bluzy, maski, chusty, wsypywanie kulek z wielgachnych fatboy'ów. To prawdziwy folklor. Ta zabawa po prostu ma swój urok. Do tego klekot markerowych boltów w lesie i kulki rozpryskujące się z dużą prędkością o drzewo. Adrenalina i niesamowite przeżycia.

 

Co jak co, ale braku klimatu paintballowi nie zarzucę.

Edited by Qppralke
Link to post
Share on other sites

Myślę że ani PB ani ASG nie dają nawet ułamka tego wrażenia realizmu, jaki jest wtedy, kiedy jest się pod prawdziwym ostrzałem... kto strzelał z ostrej choć raz i ma odrobinę wyobraźni, będzie wiedział :o)

 

Na realizm składa się wiele rzeczy : hałas, ryzyko śmierci w trakcie wymiany ognia, stres, wewnętrzne rozterki przed czy po zabiciu człowieka (przeciwnika), śmierć ludzi widziana na własne oczy, krew.

 

Realizm ma wiele twarzy , można go "imitować" przez :

 

- taktykę

- urealnienie wyglądu broni i oporządzenia

- reanimację, ratowanie i wynoszenie rannych

- prowadzenie wielogodzinnych (wielodniowych) scenariuszy z jedzeniem i spaniem w czasie akcji a nie z przerwami na grilla, piwko i noc w hotelu

- realistyczne przydziały ammo

- dodatki w stylu granaty, miny, realne pojazdy

 

- ... i tu dopiszcie co jeszcze uważacie za stosowne ...

 

 

 

 

 

... a i jeszcze, nie bieganie zawsze tam gdzie się coś dzieje, żeby sobie postrzelać i zaliczyć jak najwięcej fragów, jak to robi wielu ludzi na strzelankach .. :) :) :) tylko robienie wszystkiego tego, co pozwoli nam wykonać bezpiecznie zadanie, bez zbędnego narażania siebie i swoich ludzi...

Edited by Marcin79W
Link to post
Share on other sites

I markey paintballowe i repliki airsoftowe są niestety tylko namiastką broni palnej (mniej lub bardziej wierną). Samo urealnienie zabawy zależy od samych bawiacych się, ich wyobraźni i wprowadzanie kolejnych elementów "małej" taktyki do zabawy.

Jak narazie bawmy się, nie spierajmy się o wyższość świat Bożego narodzenia od świat Wielkanocnych (bo chyba do tego cały spór się ostatnio zawęził). I cieszmy się, że możemy nieskrępowanie bawić się w to co lubimy.

 

I oby na zabawie się zakończyło i nie było potrzeby sięgania za prawdziwą broń i strzelanie na prawdę, do tych którzy też strzelają do nas naprawdę. Bo chyba nikt z nas nie chce poczuć aż takiego klimatu.

Link to post
Share on other sites
Realizm ma wiele twarzy , można go "imitować" przez :

 

- taktykę

- urealnienie wyglądu broni i oporządzenia

- reanimację, ratowanie i wynoszenie rannych

- prowadzenie wielogodzinnych (wielodniowych) scenariuszy z jedzeniem i spaniem w czasie akcji a nie z przerwami na grilla, piwko i noc w hotelu

- realistyczne przydziały ammo

- dodatki w stylu granaty, miny, realne pojazdy

 

- ... i tu dopiszcie co jeszcze uważacie za stosowne ...

 

I to miałem na myśli.

Jeżeli ktoś uważa, że kaliber kulek czy "wrażenia ogniowe" mogą być podobne do realu, to cóż, jego problem. ;)

Link to post
Share on other sites

od 5 strony ten temat to czyste walenie postów. Wszystko zostało powiedziane - parę osób przedstawiło złoty środek więc po kiego gadać cały czas o tym samym używając trochę innego porównania i innych słów.

Gusta są różne i tego nikt nie zmieni

Jak ktoś czuje klimat w bieganiu z markerem jego sprawa

jak ktos czuje klimat obwieszajac sie sprzetem za 20tys jego sprawa

jak ktos lubi dog in the fog - jego sprawa

wszystko zostało powiedziane i każdy odbiera klimat czysto subiektywnie dlatego tutaj nie dojdziie sie do wspólnego konsensusu

Pogadajcie sobię w stylu : "ja w PB lubie to i to bo to i to" oraz na odwrót i analogicznie do AS przynajmniej bedzie ciekawie i przedstawi co kogo w "swoim" sporcie kreci - znając życie podobieństwo będzie olbrzymie

Tyle mego

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...