Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Glock jak sie odpowiednio ustawi hopa daje rade na 30-35 m nosic i to w miare celnie. W miare - znaczy trafisz w sylwetke czlowieka.

 

U mnie zasięg poprawiła też wymiana gumki na guardera (oczywiście trzeba było go przyciąć).

 

Można też "nauczyć się" wykorzystywać tor lotu kulki i celować odpowiednio wyżej - kwestia wprawy i wyczucia klocka (oczywiście zakładamy powtarzalność strzałów).

 

Problemem jednak IMHO nie jest zasięg, a szybkość kulki i efekt matrixa. Cel odległy o 30m po prostu zdąży się uchylić, choć z zasięgiem nie ma problemów.

 

Ale to przecież nie snajpa czy karabin szturmowy a klamka do budynku czy boczna jako wsparcie dla mocniejszej repliki, kiedy jej użycie nie jest wskazane.

Link to post
Share on other sites

30m wow! To nawet sporo. Zobaczymy, na razie zastanawiam się nad tym g18 lub mp5k, ale bardziej chodzi mi o gabaryty broni i oczywiście funkcjonalność. Broń ma służyć jako boczna dal snajpera ;)

Wiec bierz klocka. Mam jedno i drugie, empemiątka choć ogólnie malutka, na boczną się nie nadaje. No chyba, że chodzi tutaj o takie cuś, co to niektórzy nazywają bronią boczną, a w rzeczywistości jest małą kosiarą na małe odległości, którą jednak nie da się "awaryjnie" dobyć i operować tak sprawnie, jak klamką.

No chyba, że masz uberwykoksaną snajpę i na mniej jak 35 metrów nie strzelasz; wtedy polecam małego gaziaka :-F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Możesz wrzucić fotki tej twojej przeróbki z kablem?

Przypadkiem dorwałem się do czegoś, co na upartego można nazwać aparatem, wystawiam więc fotki tej przeróbki (na oporządzeniu, by było widać rozmiar kabla)

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Spiralę kabla wystarczy tylko troszkę wystawić z oporządzenia - u mnie można bez problemu każdą ręką w dowolnym kierunku celować, a i tak jest jeszcze zapas kabla.

 

Co do samego klocka: o ile tworzywo szkieletu dolnego jest bardzo fajne, o tyle to z zamka jest już dużo gorsze: plastik cienki, sprawia wrażenie tandetnego i w dodatku ma tendencję do "świecenia". Po dość dokładnym przejechaniu po tworzywie papierem ściernym 2000, jest już znacznie lepiej, jeśli ktoś umiejętnie będzie gładził powierzchnię, może osiągnąć efekt, który przypomina nieco frezowany metal.

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie do tych co robili zewnętrzne zasilanie.

Którędy poprowadziliście kable ? Bo z tego co rozebrałem i popatrzyłem to tyłem raczej nie da rady bo jest raz bardzo mało miejsca a dwa przeszkadza w tym to co ułamało się grzechotnikowi.

 

Liczę na ciebie Halik i jeżeliś łaskaw to o fotkę ;)

Link to post
Share on other sites

Którędy poprowadziliście kable ? Bo z tego co rozebrałem i popatrzyłem to tyłem raczej nie da rady bo jest raz bardzo mało miejsca a dwa przeszkadza w tym to co ułamało się grzechotnikowi.

 

Liczę na ciebie Halik i jeżeliś łaskaw to o fotkę ;)

Ło stary... Fotki ni jak nie zrobię, ale będę przekonywał, że wszystko da się ładnie zrobić. U mnie to wyglądało tak, że upitoliłem kable przy samiuśkiej płytce z wtykiem do batki, puściłem je tyłem, (a właściwe to jeden - pierwszy idzie wszak bezpośrednio do silnika, drugi zaś musi iść na górę do mechanizmu spustowego) kable same wiją się jakoś wokół tego mechanizmu dosyłacza kulek (trzeba wyczaić jak to tam upchać, żeby nie blokowało mechanizmu i się zmieściło, u mnie kable stockowe owinięte termokurczem wlazły), same kable idą bokiem tak jak szły oryginalnie. (trzeba uważać, jeśli się daje nowe kable - muszą być one w cienkiej osłonce, by zmieściły się przy wkładaniu GB w chwyt) Długość akurat wyszła mi taka, że kable się kończyły przy na końcu silnika, tam podłączyłem ten kabel spiralny i działa. Jeśli się nie mieści, musisz popróbować. Nie wiem tylko jak to wygląda z selektorem ognia - u mnie on nie działa, możliwe że coś się ułamało. W każdym razie to ramię spustowe u mnie jest, działa, nie przeszkadza w niczym, nawet jest miejsce żeby ponownie zakręcić plastikową osłonę.

Całość jest zrobiona bardzo nieprofesjonalnie, bo ani to lutowane, ani wymieniane na lepsze (kable skręcone i ściągnięte termokurczem, wtyczka do batki jakaś byle jaka), ale mimo to ROF na 8,4V jest bardzo zadowalający.

 

Szkoda tylko, że długie magi się na zbrojowni pokończyły - specjalnie zamówiłem sobie taki do dłuższych zabaw na bliższe dystanse, a tutaj wiadomość, że ostatni im wczoraj poszedł w sklepie stacjonarnym... Bleh

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites

Ja mam taki błahy problem - nie wiem jak w tej replice wyglądają styki. Mam problem z działaniem repliki, bo bateria po naładowaniu nie reaguje w replice i nic nie działa - pewnie styki. Rozkręciłem według instrukcji grzechotnika, ale nie wiem jak styki wyglądają i jak je naprawić, żeby dobrze działało :?

Link to post
Share on other sites

Styki to ta czarna płytka, a'la prostopadłościan. Ma czarną pokrywę, jak ją odkręcisz i zdejmiesz to masz dostęp do styków. Jest ona przykręcona dwoma śrubami na dole po lewej stronie GB-oxa. Styki wyjmuje się chyba poprzez odkręcenie śrubek, które są chyba przy blaszkach i wyjęcia ich.

 

Jeśli w ogóle nic nie działa, zero tykanie to wątpię, aby to były styki. Chyba, że puściłeś prąd z trakcji i wyparowały 8-) . Stawiam na resztę elektryki lub zablokowanie się GB.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No to już chyba mam po replice, bo myślałem, że to styki i je z deczka przeczyściłem ( bo były zaśniedziałe trochę ). Sęk w tym, że teraz nawet nie ma reakcji na spust żadnej ( wcześniej słychać było takie kliknięcie i odgłos spustu, a teraz tylko spust ).

 

Może ktoś by się podjął naprawy lub analizy ? :D

Link to post
Share on other sites

Tłok dzisiaj sprawdzę, ale GB nie będę ruszał - najwyżej wyślę do Krakmanów, ustalą co mu jest i ew. naprawią usterki...

 

Ps. Nie wiecie ile może średnio kosztować naprawa u Krakmanów ? Bo gwarancji nie mam, ponieważ jestem drugim właścicielem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za odp...z moim wszystko ok więc grzebać nie będę. Co do repliki...bardzo fajna broń jak na tą cenę.Troszkę brakuje blow backu ale co tu chcieć za takie fundusze :).Hopek bardzo ładnie kręci.W moim egzemplarzu po naładowaniu pistol miał bardzo wolną reakcję na spust i słabą moc. Ponowne rozładowanie i naładowanie załatwiło sprawę...Ogólnie polecam. W sobotę idzie na strzelanke,więc zdam relację z testów :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No wreszcie mogę coś napisać o glocku :P. No więc tak...

Od razu chciałbym zaznaczyć, że bakteria w cymie nie jest najlepsza ( może tylko w mojej). Od razu po ładowaniu wszystko jest ok,lecz później reakcja na spust jest okropna. Trochę się poprawiła ale to i tak nie to co trzeba.

No ale cóż,mimo słabej baterii pistolet strzela dobrze,nawet bardzo dobrze. Zasię skuteczny wynosi ok 20-25m a maksymalny ( gdzie też można często kogoś trafić lobem :P) ok 35 m. Hopek kręci bardo ładnie. Magi dobrze podają kulki. Ogólnie gdyby nie ta moja bakteria to pistolet w stosunku cena/jakość bardzo dobry. Szczególnie, że ma metalowy gearbox :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...