Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Również podziele się informacjami ;-). Używam tego Glocka już od paru miesięcy. Najlepiej strzela się na kuleczkach 0.20 (Hop Up w moim modelu jest naprawdę niezly ;-)). Jak narazie nie zaobserwowałem żadnych wad. Bateryjka trzyma długo i nie miałem z nią problemów :twisted:.

 

Jak narazie to tyle... ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też podzielę się obserwacjami (tzw "pierwszy kontakt"). Egzemplarz z białymi kropkami i akumulatorem 500mAh. Glocka kupiłem w ubiegłym tygodniu na allegro, bez przeglądu zerowego.

 

Po otwarciu pudełka i rozerwaniu folii ukazał się, opisany już gdzieś zestaw, oraz lewa okładzina rączki, która odkleiła się i przemieściła w opakowaniu (złośliwie zlepiając się z woreczkiem zawierającym kulki). Dwustronna taśma klejąca rozwiązała problem. Naklejka Cymy, umieszczona na spodzie rączki, była przyklejona krzywo i kiepsko, więc pozbyłem się jej bez żalu. Niepoprawnie wyjmując akumulator oderwałem jego końcówkę ze stykami, lecz bez problemu dało się ją zamontować z zachowaniem biegunów (ta usterka była spowodowana moim błędem). Akumulator nie wylał się po ładowaniu, tak jak opisują to niektórzy, więc zapewne jest z innej serii produkcyjnej.

 

Replika sprawia dobre wrażenie, plastik jest przyzwoity, masa Glocka powoduje iż równie przyjemnie strzela się z niego, jak i nosi w kieszeni (nie przeszkadza, nie męczy). Repliką strzelałem trochę do celu, oraz zabrałem ją na strzelankę - przebieg 700-1000 kulek. Regulacja hop-up wymagała dokręcenia. Musiałem też dokręcić dwie śrubki w magazynku, gdyż się poluzowały. Niestety kulki lecą lekko w lewa stronę, lecz łatwo to skorygować w trakcie strzelania. Więcej problemów nie miałem i jestem, jak na razie, bardzo zadowolony z pistoletu. Nie jest to replika pozbawiona wad, lecz za te pieniądze stanowi dobry wybór. Do tego Glocka pasują magazynki od repliki TM (zarówno długi, jak i krótki).

 

Oczywiście jest to tania replika i nie wiadomo jak będzie się sprawować w przyszłości. Nie zamierzam porównywać Cymy z produktami TM. Po prostu TM bym nie kupił na broń boczną ze względu na cenę. Cyma jest dobrą alternatywą.

Link to post
Share on other sites

Ja mam już tego Glocka jakieś półtora roku. Kupiony na allegro. Żadnych problemów. Wiec zapewne trafiłem na świetny egzempparz ;].

Strzela "pieknie". Dokupilem do niego długiego maga od TM bo zwykły za szybko sie kończy ;). Dodatkowo wzialem tez na wszelki wypadek batke [także TM z allegro po taniości udało mi się wyrwać :D]. Na batkach wogole w/g mnie nie ma różnicy ;). Magazynek sprawuje sie dobrze > ale przy ładowaniu kulek trza uważac by nie przeładować bo juz go rozbierałem ;] by naciągnąć sprężynę ;).

Uzywana jako broń boczna /główna w CQB/ świetnie się sprawuje.

Tak więc wsio zależy od modelu na jaki trafimy :/.

 

Pozdro

laki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

6 miesięcy

Mój gloczek trzyma się całkiem całkiem ;-). Jednak nie lubi zimy i akumulator wystarcza zaledwie na parę strzałów (mimo całkowitego naładowania). Narazie przestrzeliłem z 500 kulek. Mój Glock ma niezwykły bajer... jeśli ustawię selektor na semi i słabo nacisnę spust mam w tedy burnst dwu strzałowy ;-).

Edited by Papuaz
Link to post
Share on other sites

Mój egzemplarz bije trochę w lewo ale da się to skorygować. O zasięg nie pytaj - na większych dystansach przeciwnik będzie robił uniki przed kulkami, jak w filmie Matrix. Ogólnie broń zapasowa i na krótki dystans. Jak wstawisz długi magazynek (100 kulek) to pistolet będzie brzydszy, lecz dzięki trybowi auto znakomicie się sprawdzi w budynkach.

Link to post
Share on other sites

Posiadam Glocka od około 6 miesięcy i jedynym problemem jaki mi się przytrafił, było zacięcie tłoka połączone z wystawieniem osi zębatki z łożyskiem z gniazda łożyska.

Co do użytkowania i strzelania. Posiadam dwa magazynki długie <Cyma 100 kulek> i niestety jeden z nich musiałem kleić w miejscu gdzie podaje kuleczki. Magazynek "rozłaził się" co powodowało wyrzucenie kulek w ładownicy-wystarczyło go lekko puknąć.

Strzelam z kulek 0.25g Blaster i moim skromnym zdaniem pasują idealnie.

Edited by grzadka-beet
Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu jest cudnie. Nie czekam wieków od naciśnięcia spustu, hop up cudnie kręci. Selektor mi nie walnął, zastosowałem taki bajer:

 

w zamku, gdzie jest selektor w okrągłym takim metalowym, jest mała śrubeczka, dokręćcie na max i zaklejcie super glutem, tylko mało!

Ta śrubeczka się wykręca i rozregulowuje.

 

Mój gloczek nie lubi zimy, bardzo. Ale rof ma szybki.

 

Podsumowując, trafił mi się dobry model.

Link to post
Share on other sites

Ja mam M81 (bateria cymy i mag te same co w glocku cymy). Dzisiaj byłem z nim na strzelance i żadnych problemów. Poza tym że trzeba jechać na 0.25 bo HU za bardzo podkreca.

Ale zimna sie nie bał.

 

A jak tyś to zrobił że pasują ci do m85 magi z gloka cymy

Batki i magi mimo że wyglądają podobnie nie są zamienne w tych dwóch modelach (batkę od biedy można przystosować)

Link to post
Share on other sites

A jak tyś to zrobił że pasują ci do m85 magi z gloka cymy

Batki i magi mimo że wyglądają podobnie nie są zamienne w tych dwóch modelach (batkę od biedy można przystosować)

 

Baterie pasują ale magazynki nie pasują. Pomyłka :)

Edited by ebola_85
Link to post
Share on other sites

Czy wypadł komuś zwalniacz magazynka? jak go ewentualnie założyć na tą sprężynkę co go dociska do pozycji początkowej?

Czy miał ktoś z tym problem ? Czy da się to obejść bez wyjmowania całego środka.

 

Wystarczy naprowadzić sprężynkę i wepchnąć cały zatrzask do środka

Da się bezproblemowo zrobić bez rozbebeszania sprzęta

Link to post
Share on other sites

Hej. Czy opłaca się kupić tego klocka na boczna?

 

PS:

 

Czy ktoś wie do kogo można się zwrócić, aby wyłączyć blokadę IP na wmasg bo przez jakiegoś kolesia cały blok ma bana? hehehe?

Mamy w bloku 3 osoby co się ASG zajmują.

 

Do jakiegoś admina czy co? Teraz jadę przez proxy ale nie wiem jak dalej to pójdzie.

 

Do Foki czy do kogo?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...