Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

coś takiego http://asg.warszawa.pl/p,acm-kabura-do-g19-g26-pletwa,3464.html

4-5h na dremelku, mały kamień żeby wchodzić w zakamarki i większy wałek z grubym papierem do większych powierzchni, ciągłe wkładanie i wyjmowanie żeby zobaczyć gdzie trzyma i w końcu sukces, chodzi jak marzenie, ładnie zatrzaskuje, jednym palcem idzie nacisnąć i zepchnąć kaburę z repliki więc nie powinno być problemów po zawieszeniu na pasie... papierem ściernym chyba bym to tarł do emerytury

Link to post
Share on other sites

A to w cymie są demontowalne muszki?? Wygląda to jak odlane z jednego kawałka... Może szczerbinka ale też bym nie oczekiwał ,że jest wymienna... Nie mam dostępu do klamki teraz - tylko zdjęcia...

 

Dopiero dziś miałem okazję zrobić zdjęcia poglądowe:

nThu3xw.jpg

4BKpRxZ.jpg

 

Wygląda to jakby można było tam zamontować muszkę.

Link to post
Share on other sites

Obawiam się że w tym przypadku muszka była zamontowana i uległa wyłamaniu, wnioskuję po wielkości otworu w kwadratowej obsadzie.

 

No to musiało się to stać jeszcze w fabryce, bo replika była oryginalnie zapakowana w tym stanie. Wydaje się być ta muszka ich piętą achillesową, bo kumpel, który też kupił cymoglocka, miał biały punkt na muszce przesunięty o kilka mm w prawo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zawsze możesz być pierwszy i spróbować jedno z drugim połączyć przy jednym zakupie-FireFly robił taki zestaw lufki 6.04 z gumkami do tego AEP'a. Co do precek,to te przednich wytwórców kosztują więcej niż sam pistol... Ale można np Nineballa dłuższego zakupić (168mm-poprawi zasięg i fps-y) ale wtedy musisz raczej uzbroić klamkę w tę konwersję z górną szyną i montażem pod tłumik żeby lufkę schować (koszt jakies 10$ albo chyba niecałe 6 dyszek u nas w polszy).

Za 22 dolki widziałem tez gdzieś cały komplet od TM'a do tego AEP'a - cylinder,tłok,głowicę tłoka,prowadnice sprężyny, spężynę,lufe wewnętrzną i łożyska plasticzane-zważywszy legendarną i tajemniczą zaje...fajność TM'owych zestawów nawet przy niskich fps-ach to nie jest chyba aż taki wydatek... gumki w zestawie brak :-(

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma sensu.

Wymiana gumki mi nie pykła i prawdę mówiąc to zniszczyłem dobrą gumkę... Kupię dedykowaną, jeżeli takową znajdę. Odnośnie GB to z początku się przeraziłem, ale przy składaniu większość części nawet nie wyskakuje i można łatwo złożyć. Szczelność była w miarę dobra, ale teflonem jeszcze zajechałem. I pytanie - istnieje jakiś magiczny sposób na podniesienie FPSów do 250 bez większych nakładów finansowych?

Na dyszy zauważyłem są dwie uszczelki, z czego jedna jest przerwana - czy ona ma taka być, czy się zdupczyła?

Link to post
Share on other sites

Obie uszczelki na dyszy muszą być całe, zakładam że poleciała pierwsza od strony komory, za sucho i została rozcięta przez cykliczne przechodzenie nad ujściem z głowicy cylindra.

Ja ostatnio swojego staruszka zrobiłem, 160fps na ubitej sprężynie, łożyskowanie kulkowe, uszczelnienie że chyba lepiej się nie da, podkładkowanie gumki hu, i nowa sprężyna przycięta z m125 vsr, to wszystko dało 220+/-3fps.

Może przycięcie m140 pozwoliło by wycisnąć te 30-40fps więcej i już można by konkurować z gaziakami, tylko obawiam się że opóźnienie na spuście było by spore...

O dedykowanej gumce do stockowej lufy zapomnij, pozostaje wymiana na lufę i gumkę zgodną z TM lub przycięcie i wklejenie na sylikon standardowej gumki aeg...

Link to post
Share on other sites

Obie uszczelki na dyszy muszą być całe, zakładam że poleciała pierwsza od strony komory, za sucho i została rozcięta przez cykliczne przechodzenie nad ujściem z głowicy cylindra.

Zgadza się. Chyba, pora kupić dawcę. O co chodzi z podkładkowaniem gumki? 220 trochę mnie nie satysfakcjonuje. Przy baterii Li-po i jak mówisz sprężynie m140 będzie tragedia? Podczas zabawy rzadko z niego korzystam, wystrzelę góra dwa magazynki na cały dzień, wiec nie zależy mi na szybkostrzelności, byleby kulka leciała na 25-30 metrów w miarę szybko bo już ładne uniki widziałem, coś w stylu matrixa :D

No i mój ból numer jeden, szkielet, żeby się nie posypał po kilku strzałach.

Link to post
Share on other sites

Od spodu gumki wkładasz kawałek plastiku np. z karty telefonicznej przeszlifowany na grubość tak żeby względnie luźno wchodził, można też na ciepło odkształcić go na jakiejś rurce fi8-9mm, powoduje to że z gumki nie robi się jajo lub łezka w dolnej części i gumka trzyma mniej więcej okrąg co poprawia szczelność na dyszy i rozwiązuje często problem z podwójną kulką. Na m125 już się czuje laga i na mocniejszej pewnie nie będzie lepiej. Mój pochodzi z 1 serii i w stocku miał 180fps. Szkielet i zębatki powinny wytrzymać sprężynę, nie wiem jak nylonowe łożyska i prowadnica czy głowica z tworzywa.

Aha, nawiercenie dodatkowych 3 otworów, w sumie 6, w głowicy potrafi wpłynąć na doszczelnianie się oringa na głowicy tłoka.

Link to post
Share on other sites

Tutaj zestawik do podmianki jak coś "strzeli" w klamce- wyjdzie może taniej niż "dawca" a i jakość chyba bardziejsza....

http://www.airsoftgl...roducts_id=8583

 

Można by jeszcze pójść na łatwiznę i....

http://shop.ehobbyas...ml#.Uv5RP4Gtbcc

 

Dopiero dziś miałem okazję....

Wygląda to jakby można było tam zamontować muszkę.

A ja dopiero miałem okazję sprawdzić u siebie... a przy tej okazji zobaczyć co pasuje.

Od TM'a po lekkim szlifie na głębokość (ale u Ciebie to chyba nie problem-jedynie odpowiednią śrubkę/wkręt dobrać,żeby łeb złapał tę dziurę),

5KU ( do 17-tek) stalowe z fluorescentem też pasi i to bez szlifu... Zestawik był za 5 dyszek na GF-ie...Ale ze szczerbą kobinacje, bo w cymce dwa wkręty a stalowy ma jedną dziurkę-ale przecież nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać, jak mawiał wieszcz... ;-)

Set Guardera idzie do mnie i jak dojdzie to sprawdzę...

A na razie jak masz ciśnienie na te muchę to mogę Ci podesłać tę od TM'a-nowa nie jest więc monety żadnej za to nie chcę ale wysyłka to juz insza inszość i myślę,że w barterze jak mi podeślesz browarek to byłoby cool :-)

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć.

 

Posiadam podobnego Glocka, z tym że TM, ktoś wie czy wytrzyma on tyle samo co CYMA? Jeśli chodzi o jego upgrade? Mam zamiar zamontować tam akumulatorek LiPo jak podajecie powyżej. Dodatkowo chcę też zamontować prec lufę. Widzę że jest trochę inna niż w elektrykach, i inna niż w gaziakach, więc zostaje tylko kupno dłuższej lufy precyzyjnej do elektryka i pocięcie jej. Mam możliwość wykonia kilku takich luf w zakładzie ślusarskim. I mam pytanie czy ktoś byłby zainteresowany taką lufą? Trzeba by tylko wybrać z jakiej lufy (systema, promyk, df, inne?) chcilbyśmy mieć takie lufy, dobrać długość do osób zainteresowanych, dodać kilkanaście zł za obróbkę, plus koszty przesyłki i myślę można by się zmieścić w przedziale 40-60zł za lufę. To taka bardzo wstępna kalukacja, wszystko zależy ile osób było by zainteresowanych.

 

Pozdrawiam Adam

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę że nawet plastik w TM jest momentami lepszy niż ZnAl to spokojnie wytrzyma i lipo i mocniejszą sprężynę.

Co do lufy to nie wiem czy nie lepiej kupić dedykowaną do AEP, docinanie i frezowanie wpustów ustalających lufę w komorze, robienie okienka pod gumkę i wpustów ustalających gumkę może się skończyć ciekawym lotem kulek. Lufa w cymie jest bardziej zbliżona do aeg niż tm.

Jeśli już docinać to z czegoś co trzyma na całej długości średnicę, mosiężna systema 6.04 i w górę promyk laylax (km-head nie wiem jak się zachowają powłoki w tej lufie podczas obróbki) edgi pdi, darował bym sobie df na bank, wybiórczo do testów mb lub jbu. Przycinać pewnie z krótkich(tańszych) luf do mp5 czy m4 short.

Dodatkowo gumka w cymie jest bardziej wersją aeg niż aep z tm, w tm jest specyficzna i pozostaje tylko zakup dedykowanej do aep jeśli zrobisz lufę z nacięciami tm. Może lepiej by było przystosować komorę do montażu standardowych aeg'owych luf i gumek(skróconych) choć i tak pewnie będziesz gumkę musiał zamocować na klej sylikonowy ;]

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Hmmm. Nie przyglądałem się lufie z Cymy, jeśli jest inna niż w TM, (o niestandardowych gumkach nawet nie piszę) to z niej nie mam jak zebrać wymiarów. Natomiast mogę narysować takie zakończenie aby pasowałą gumka od zwykłego aega w sumie było by to bardziej uniwersalne. Z tym że nie mam niestety CM.030 aby porównać kompatybilność (komory HopUpa). W każdym razie mam możliwość wykonać takie lufy, oczywiście w grę wchodzi tylko zakup jakiejś precki i pocięcie jej i obrobienie, tam gdznie mogę to wykonać nie maja możliwości wykonania luf od podstaw w tolerancji jakie dają Systema czy Promyk. Myślałem też o zakupie jakiejs lufy 400-650mm, bo wtedy wychodzi najtaniej za lufkę długości 105mm (taka jest w TM). A cena luf nie podwaja się, generalnie 2 razy dłóższa lufa za 2 razy wiecej kasy. Promyk 469mm i 550mm to 279zł, Systma 110mm 92zł a 469mm to 139zł. Więc opłaca się brać jak najdłuższe lufy i ciąć na mnijesze :). Jeśli chodzi o lufy do pocięcia to zastanawiałem się Systemą lub Promykiem. O lufie dedykowanej też myślałem, ale ceny które widziałem są zaporowe, a po drugie większość tego co widziałem była niedostępna i tak ;/ .

Link to post
Share on other sites

Mocowanie/nacięcia na lufie do montażu w komorze są podobne w tm i cymie, natomiast są różne gumki i nacięcia na nie na lufach tm cymy i aeg, gdzie cyma bardziej przypomina standard aeg.

Jak będziesz miał możliwość idealnie wyciąć otwór pod poduszkę gumki to faktycznie lepiej brać na metry ;]

Link to post
Share on other sites

Pomierzyłem sobie swojego Glocka i wyszło mi ok 220fps i szybkostrzelność na poziomie 11-12 kuleczek na sekundę, na akumulatorze NiMh, chyba z CYMY.

 

Natomiast co do luf to porównałem ją do klasycznych z AEGów, i wyszło mi że nacięcie pod hopup jest takie same jak w klasycznych aegach, różni się tylko rowkami pod gumkę. W pszyszłym tygodniu dam lufy do wykonania, znalazłem u sieibe jakąś niezidentyfikowaną prec lufę, całkiem prostą to wyjdzie z tego 2-3 lufy. Dam znać pod koniec przyszłego tygodnia jak wyszły lufy.

Edited by Adam1982
Link to post
Share on other sites

Lipol z HK już w drodze :), lufa też, myślę ze w tym tygodniu się zrobi (ale pod standard "fabryczneych" gumek z glocka), z mosfetem będę musiał powalczyć bo chyba za mocno przygrzałem IFR 1404 i coś nie bangla, będę musiał drugi taki układ zkupić. Co do FPS, to nie spodziewam się jakichś rewelacji po wpakowaniu precki, sprężynki też nie wymieniam, bo nwet nie wiem za bardzo na jaką. Poza tym zębatka tłokowa nie wygląda jakoś przekonywująco co by tam mocniejszą sprężynę wkładać. Natomiast liczę na poprawę szybkostrzelności przy zamontowaniu lipola.

Link to post
Share on other sites

Jak to nazwać to nie wiem bo to sprężyna dociskająca dyszę... w niektórych długopisach są sprężyny o większej średnicy ale chyba nie dość twarde. Poza tym to kawał sprężyny więc jak nie rozbierałeś na moście linowym to musi się znaleźć ;]

Link to post
Share on other sites

No to bateryjka doszła. Po podłączeniu ROF był na poziomie 16 RPS , a po podłączeniu mosfeta własnej produkcji i doładowaniu LiPo wzrósł do 18 RPS, LIPO rządzi :icon_smile:, na stockowym aku NiMh 500mAh ROF był na poziomie 10-12 RPS. Bateryjka z przesyłką z HobbyKing, na magazynu w europie kosztowa mnie ok 13zł :icon_smile:. Lufa niestety jeszcze nie została zrobiona ;/ więc czekam. Mosfet na zdjęciach ma inne kabelki, bo te przylutowane za pierwszym razem okazały się za grube, więc użyłem cieńszych. Bateryjka docelowo też jest zmontowana wg. pomysłu w tym temacie. Mosfet jest też zamontowany w koszulce termokurczliwej.

 

Link do bateryjki (był już w temacie, ale wklejam dla leniwych)

http://www.hobbyking...idProduct=22906

 

 

Zdjęcia mojego Glocka :icon_smile:

https://plus.google....CLWX4NWS7rnK9gE

Edited by Adam1982
Link to post
Share on other sites

Nie tylko Ciebie ;]

Ważne że się mieści, działa i nie sprawia problemów...

... ale w przyszłości zaopatrz się w rezystory małej mocy 100Ohm mocowany na nóżce gate do styków i 20-30kOhm wkładasz w termokurczkę i owijasz, z użyciem cyny, na zewnętrznych nóżkach gate i source ;]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...