Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zawsze jest wskazany, jest różnica w reakcji na spust.

Ja mam we wszystkich replikach bo sobie sam lutuje i koszt nie przekracza 5 zł.

Na 29 stronie tego tematu jest fajna instrukcja montażu mosfetu do cymoglocka - prosta i przyjemna, bez rozkręcania wszystkiego.

Jak zrobić mosfet jest choćby tu:

http://forum.wmasg.p...rukcja-montazu/

 

edit.

Ja osobiście wywaliłem cały ten wtyk oryginalnej baterii bo i tak padła po kilku miesiącach, zamiast tego mini t-deans, bardzo domowo zrobiony mosfet i ta bateryjka 300mAh wchodzi luźno.

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites

To co w każdej replice czyli nie służy to stykom, i bateria nieco szybciej się wyczerpuje. Ale czy w cymoglocku są jakieś szczególnie na to narażone, czy nietypowe to Ci nie powiem bo ja od razu zamontowałem mosfet i nawet do styków nie zaglądałem. To też bywa loteria bo nawet bez mosfeta słyszałem o stykach w stockowych chińskich replikach wytrzymujących po kilka lat.

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem sobie ów poradnik na 29 stronie. Ja bym wolał przerobić na Deansy, tylko jaka będzie różnica w tej przeróbce i czy dalej bym mógł założyć mosfet, tak jak to zrobił Karol. Chodzi mi o konkretnie ten sam sposób i to, jak został zrobiony ów mosfet przez Karola. Bo zdjęć konkretnych na 29 stronie tego mosfetu nie ma.

Link to post
Share on other sites

Karol kupił mosfet w Deltashopie za 3 dyszki, malutki taki od Jefftrona. Podawałem linki ale juz nie wiem czy w tym czy może w drugim temacie o cymglock'u. Nawet z deansem powinieneś się zmieścić bo to naprawde malutki I dość płaski mosfet- u mnie bez podklejenia by latał z przodu. Są też mośki zrobione na baize T-deans (niewiele większe od samej wtyczki) ale to przerost formy w tej replice by był-koszt 8 dych.

Link to post
Share on other sites

 

 

Są też mośki zrobione na baize T-deans (niewiele większe od samej wtyczki) ale to przerost formy w tej replice by był-koszt 8 dych.

Dla tego też stawiam na rozwiązania własne. Mosfet plus rezystory niech nawet kosztują 15zł (nieźle by musieli zdzierać), a radochy z własnej modyfikacji nie da się policzyć ;)

Link to post
Share on other sites

Zawsze można wlutować mosfet (najlepiej samodzielnie zrobiony - to jest proste) i baterię na stałe w obwód a po prostu między mosfetem a baterią założyć na jednym przewodzie komplet wtyków płaskich zabezpieczonych termokurczką. Jak się nie strzela, to się je rozłącza. Chyba rzadko kiedy się używa cymoglocka tak dużo by rozładował całą baterię.

Ew zamiast deansów można założyć inne, mniejsze wtyczki, np mini T.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Słauchjta Pany - pytanie będzie :)

Skoro już i tak grzebie w cymoglocku, to bym wymienił okablowanie... jednak zastanawiam się jaki przekrój wybrać.

0,5mm2 w silikonie ma aż 3,3mm średnicy zewnętrzej, a od silnika w górę chyba nie ma aż tyle miejsca. Wg. mądrych wzorów pójdzie na takim kablu 4-5A, co i tak nie jest wiele, skoro cymkoglock potrafi spiąć się do 7A.

Na jakie kable Wy wymienialiście?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...