Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SRC AK47 RPK


Recommended Posts

Widziałem, macałem i nie chciałem nawet strzelać. Fajny ładny dłuugi. Ale...

nieprawidłowości w body widzialne z daleka. i body wogóle jakieś take gołe,żadnych rewelacji, ale metal. Malutkie logo SRC po prawej stronie tuz pod szczerbinką.Dwójnóg metalowy fajny, troche się telepie, ale taki fajny klimat. Kolba,łoże i nakładka.... :? tragedia, jakies takie kanciaste, plastykowe. CYMA i jej "drewna" to klasa wyższa.

Zastanawiałem się nad kupnem, ale już nie. Podobno osiągi są spoko,(w środe może postrzelam) ale trzeba by popracować nad wyglądem, jakieś szpachlowanie no i drewna...mam oryginalną kolbe chciałem coś pokombinować ale chyba lepiej już kupić coś innego i modyfikować.

Więc...wiadomo RPK style, no ale... mnie się nie podoba,SLR z jej trademarkami już jest lepsza, przynajmniej takie moje jest zdanie na ten temat.

Cena atrakcyjna..ale mnie by denerwował ten wygląd.Już mnie denerwuje.

Zostaje przy SLR'ach i dłubie sobie dalej.

Zobaczymy co pokaże CA...

a dla wymagających Guarder lub własne rączki....

Pozdrawiam

:wink:

Link to post
Share on other sites

pytaj na forach państw bloku wschodniego tzn. naszego :)

 

Egun.de

 

postaram się zrobić zdjęcia z bliska w tym tygodniu, ale zaznaczam telefonem, więc jakość będzie marna. Jesli podobały ci się "drewienka" z CYMY to te wyglądają 10x gorzej...tandeta i takie jakieś nie wymiarowe i strasznie kanciaste...a i w rzeczywistości wyglądają troche lepiej niż na zdjęciach (vide Krakman)ale to nie zmienia faktu że są brzydkie i jakieś takie plastykowe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No to mam RPK z SRC w końcu :)

 

Co można o nim powiedzieć: wgląd ma badzo fajny, ciężkie to to trochę jest ale ujdzie, "drewna" też nie są jakieś okropne.

 

Ale miałem ze swoim egemplażem pare problemów:

 

- nie mogłem wsadzić baterii 8,4v 1800 mAh, trzeba było wycinać elementy w kolbie :/

 

- nie mogłem otworzyć pokrywy, metalowy pręt odbijający zatrzask był zgięty z jednej strony ale po naprostowaniu wszystko jest ok :)

 

- magazynek nie chciał się zastrzskiwać w gnieździe, trzeba było go trochę podszlifować.

 

- dwójnóg nie chciał się zatrzaskiwać na wyciorze w pozycji złożonej, pogrupiłem tą częśc wycior taśmię izolacyjna, działa jak należy :)

 

Reszta była bez zarzutu Jutro idę go przestrzelać to zrobię fotki oraz filmik ze strzelania Jedną z ciekawych rzeczy jest to iż replika ma w standardzie metalową komorę HU :)

 

Więcej wieści jutro w ciągudnia :)

Link to post
Share on other sites

A jest w stanie dorobić wydrążoną w środku kolbę ? :)

 

Zaraz idę postrzelać tylko się bateria naładuje :P

 

Ok jestem po strzelaniu (nie ma niestety filmu, nie miał kto go zrobić :) )

 

Ale są fotki :) Zaczynając:

 

p1030063da0.th.jpgp1030064iv8.th.jpgp1030065bt9.th.jpgp1030066en6.th.jpg

Oto RPK w całej okozałości oraz zblizenia na poszczeólne elementy :) Tu jest zbliżenie na ten patent z taśmą izolacyjną :)

 

p1030067mt4.th.jpg

I jeszcze mocowanie dwójnogu oraz tłmumik płomienia :)

 

p1030068ev0.th.jpgp1030069kz9.th.jpgp1030070oa9.th.jpg

RPK w plenerze :) Ładny nie :P Jak widać magazynkowi przy rozłożonym dwójnogu nic nie grozi i można go swobodnie wymieniać :)

 

p1030075ib1.th.jpg

A to ja z RPK jako skala porównawcza wielkości. Ja mam 178cm wzrostu :)

 

 

Generalnie RPK jest całkiem wygodne ale wskazany jest dla niego pas nośny. Co ciekawe, można go zaczepić w 2 miejscach, albo na korpusie albo na kolbie :)

 

Strzela się całkiem przyjemnie, dźwięk jest miły dla ucha :) Zarówne na magazynku SRC jak i P&J nie ma żadnych problemów z podawaniem kulek. Jedno co jest ciekawe to bardzo cuły HU, za czuły rzekłbym. Na kulkach 0.25g wystarczy przesunąć dźwigienkę o parę milimetrów od pozycji wyłączonej i kulki sa doskonale podkręcone. W Becie TM trzeba było przesunąć dźwigienkę za połowę skali. Szybkostrzelnośc jak w AK TM.

 

Jeżeli chodzi o zasięg to z wyłączonym HU RPK wali na ok 40m. Po dobrym ustawieniu HU zasięg wzrasa do ok 50m. Jak dla mnie to sfobodnie wystarcza :)

 

Jak ktoś ma jakieś pytaia to chętnie odpowiem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...