Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

W tym sezonie nosimy pixele


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A babeczka na stoiksu twierdziła, że to w celu ułatwienia sięgania do kieszeni siedząc
:wink: czy zrobileś właśnie tak przy jej stoisku? :D

 

A kieszonka poniżej cargo jest po to, żeby sztabowce mogli sięgać po cósie w niej schowane.
Ta kieszeń w założeniach miała służyć do przenoszenia magazynka - próbowałem, całkiem wygodny patent.
Link to post
Share on other sites
Ta kieszeń w założeniach miała służyć do przenoszenia magazynka - próbowałem, całkiem wygodny patent.

Ok, nie twierdzę, że to zły patent, ale realia w firmie są takie, że najnowsze wzory umundurowania otrzymują tzw."świnie sztabowe".....

BTW. jaki magazynek tam włożyłeś? Bo sądząc po wymiarach, to od beryla raczej nie wejdzie. Ponadto,spróbuj biegać z czymś takim,majtającym się po nogach, nie wspominając już o przypadku, kiedy włazisz w jakąś wodę/gnojówkę/dziurę itp. Jako użytkownik umundurowania, że tak rzeknę, zawodowy :D troszkę doświadczenia w tej kwestii mam i mogę powiedzieć, że ta kieszonka ma podobne zastosowanie jak kieszeń na lewym przedramieniu polskiego US-a czyli wyłącznie ozdobne. Of kors mówimy o działaniu w polu, nie siedzeniu w sztabie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
jaki magazynek tam włożyłeś? Bo sądząc po wymiarach, to od beryla raczej nie wejdzie
No sorka, ale polskich pixeli to jeszcze nikt na sobie nie miał :P Miałem w RAIDzie magazynek do M4, a o nieudolnym i bezsensownym kopiowaniu cudzych pomysłów juz ktoś tu pisał.

 

nie wspominając już o przypadku, kiedy włazisz w jakąś wodę/gnojówkę/dziurę
Te przeróbki powstały w czasie misji w Iraku, a tam raczej nie za często jest taka potrzeba.

 

jak kieszeń na lewym przedramieniu polskiego US-a czyli wyłącznie ozdobne
A tu się mylisz. Podejrzewam, że nie znasz przeznaczenia tej kieszonki ;) (i nalezy pamiętac kiedy ją wprowadzono).
Link to post
Share on other sites
A tu się mylisz. Podejżewam, że nie znasz przeznaczenia tej kieszonki ;) (i nalezy pamiętac kiedy ją wprowadzono).

A ja wiem :twisted:

 

Co do tego nowego munduru to mozna powiedziec, ze jak to zwykle bywa pomysl nawet dobry, wykonanie ch... Spojrzcie tez na powtarzalnosc wzoru na probce od Krolyka!

Link to post
Share on other sites
A tu się mylisz. Podejżewam, że nie znasz przeznaczenia tej kieszonki Wink (i nalezy pamiętac kiedy ją wprowadzono).

Heh, przeznaczenia faktycznie nie znam, mimo, iż używam tego munduru od bardzo dawna ( i to w robocie), jeszcze nie wpadłem na to, co tam można nosić (fajki się gniotą, na portfel za małe, na opatrunek osobisty - przeszkadza...). Jak dla mnie, zbędna kieszeń.

 

Te przeróbki powstały w czasie misji w Iraku, a tam raczej nie za często jest taka potrzeba.

Co do przeróbek pustynnych: ok, zgoda - tam będzie działać (może). Natomiast na zdjęciu zamieszczonym przez kolegę Fence'a był wzór "leśny", więc wlezienie w w/wym. przeze mnie gnojówki i inne takie jest nieco bardziej prawdopodobne.

Zresztą nie o tym mowa, zdaje się.

Polskich pixeli nikt jeszcze nie miał, zgadza się, niemniej jako przyszły użytkownik tego umundurowania (jak doczekam, hehe) już marudzę.

Link to post
Share on other sites
Heh, przeznaczenia faktycznie nie znam, mimo, iż używam tego munduru od bardzo dawna ( i to w robocie), jeszcze nie wpadłem na to, co tam można nosić (fajki się gniotą, na portfel za małe, na opatrunek osobisty - przeszkadza...). Jak dla mnie, zbędna kieszeń.
Kieszeń ta pojawiła się już w latach 50-60tych w umundurowaniu Deszczyk w kroju Ubiór Skoczka. Następnie była w moro US i teraz w Panterze. Służy ona do przenoszenia książeczki wojskowej - jak wchodzisz w wodę broń niesiesz nad głową, żeby nie zamoczy i wtym momencie ta kieszonka jest najwyżej umieszczoną kieszenią.

 

Co do przeróbek pustynnych: ok, zgoda - tam będzie działać (może). Natomiast na zdjęciu zamieszczonym przez kolegę Fence'a był wzór "leśny", więc wlezienie w w/wym. przeze mnie gnojówki i inne takie jest nieco bardziej prawdopodobne.
Nosz dlatego piszemy o sensowności ślepego kopiowania obcych rozwiązań...
Link to post
Share on other sites
Nosz dlatego piszemy o sensowności ślepego kopiowania obcych rozwiązań...

Ciekawe od kogo skopiowali rozmieszczenie kieszeni na piersi :?:

Chyba im się kierunki pomyliły...

Ciekawe jak z tego będzie się korzystało przy założonej kamizelce :?:

Co tam kamizelce kurtce...

Link to post
Share on other sites

Kolego NavySEAL, chylę czoło przed Waszą wiedzą, dziękuję za uświadomienie mnie, niedouczonego podoficera Wojska Polskiego, do czego służy niepraktyczna w/g mnie kieszonka :mrgreen: w umundurowaniu wz. 93 będącego rozwinięciem Ubioru Specjalnego (nie Ubiór Skoczka). Z racji tego, iż z książeczką wojskową pożegnałem się w momencie powołania do zawodowej służby wojskowej, mogę mieć problem, co tam nosić :F

Natomiast w temacie kopiowania bezmyślnego obcych rozwiązań się zgodzę, niemniej mi chodziło o Twoją wypowiedź odnośnie przenoszenia w tejże kieszonce magazynka. Ja się tylko zapytałem czy wlezie tam magazynek od kbk wz. 98 Beryl, etatowej broni niektórych oddziałów Wojska Polskiego.

Odpowiedź otrzymałem na temat magazynka do M4, który, jak zapewne wiadomo, etatową bronią żadnego oddziału Wojska Polskiego nie jest (pomijam G.R.O.M.). Czy aby to nie jest odpowiedź nie na temat ?

Nie chcę uchodzić za czepialskiego, ale....

Poczekamy, zobaczymy....

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Z racji tego, iż z książeczką wojskową pożegnałem się w momencie powołania do zawodowej służby wojskowej, mogę mieć problem, co tam nosić
Zapałki! Zapałki sie nie pogniotą :mrgreen:

 

Natomiast w temacie kopiowania bezmyślnego obcych rozwiązań się zgodzę, niemniej mi chodziło o Twoją wypowiedź odnośnie przenoszenia w tejże kieszonce magazynka. Ja się tylko zapytałem czy wlezie tam magazynek od kbk wz. 98 Beryl, etatowej broni niektórych oddziałów Wojska Polskiego.
Do takiego rozmiaru pewnie nie. Trzebaby zrobić większą. Od razu zaznaczam, że nie nosiłem w niej maga z amunicją tylko z kulkami ;) więc był lżejszy ;)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...