Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Właśnie pisze takie pisemko.

 

Thor, czy piszesz do nadleśnictwa o zgodę przed każdym spotkaniem?

 

Pytam, bo byłem w nadleśnictwie i stwierdzili, że zgoda musi być przed każdymi strzelankami, nawet jeżeli będą odbywać się zawsze na tym samym terenie :?

 

Myślę żeby załączyć w takim piśmie regulamin ASG, może jak zrozumieją o co chodzi, to zaczną trochę inaczej na to patrzeć?

Link to post
Share on other sites

My w Olsztynie załatwiamy co miesiąc czy co dwa - dostajemy ładne pisemko, że zezwala się grupie "AMOK Jastrząb" na organizowanie zabaw ASG na terenie lasu miejskiego w dniach:

I tu spis coś koło sześciu kolejnych weekendów w godzinach bodajże od 09:00 do 19:00

 

Nie pamiętam tylko na ile to było tygodni, bo tylko raz oglądałem to pisemko.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Przykładowa sytuacja w meczu asg:

 

Gramy wspaniały mecz, na totalnym odludziu. Wszystko ładnie i pięknie a tu nagle słychać strzały z broni palnej. Wszyscy się zatrzymują, rozglądają się dookoła a na górce pan gajowy z shotgunem wielkości bazooki. O co chodzi???

 

Grając mecz na dobrze wybranym miejscu, z dala od cywilizacji zawsze może się zdarzyć taka sytuacja. Skąd mogę mieć pewność, że jakiś koleś nie będzie miał słabych nerwów i nie strzeli do mnie lub do jednego z moich znajomych? Chyba nie warto tracić życia przez ASG. W takim razie co robić? Obkleić cały teren taśmą ostrzegawczą? To chyba kiepski pomysł. Postawić tabliczki w kilku miejscach? Mało skuteczne. Co robić, by uniknąć takich sytuacji? Czerwona lufa? Nie bardzo bo to słabo widoczne i nie każdy zna prawo. Na dodatek ktoś może wezwać policję i po zabawie, na dodatek można mieć kłopoty. Powiedzcie, jak sobie radzić? Znam kilka miejsc w których można zagrać mecz ASG ale dookoła są domy w odległości 400m (za górką) lub ok. 1km i boję się różnych nieprzewidzianych historii. Wypowiedzcie się.

 

PS. Sprawdziłem błędy itp. Myślę, że tekst jest zrozumiały ale jak coś to mówcie ;p.

Link to post
Share on other sites

Najpewniejszy sposób przerzucić się na szachy.

 

A tak poza tym nikt normalny nie będzie do Ciebie strzelał zwłaszcza żaden "lokales" tak długo jak nie wejdziesz mu na posesję.

 

Sprawa inna to np polowanie i myśliwy/myśliwi w lesie. Ale na to tez jest prosta rada. Wystarczy skontaktowac sięz miejscowym leśniczym i uzgodnić czy w tym terminie nie ma żadnych polowań na terenie na jakim chcecie sie bawić.

 

A tak poza tym to chyba jestem uczulony na tekst "mecz ASG".... jest takie fajne i proste słowo: strzelanka i po bólu ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

To ja odkopię ten temat, przeglądnąłem pare ale nie znalazłem nic o tym.

Jak jest z posiadaniem i używaniem replik przez osoby nieletnie ?

Oczywiście nie mam na myśli 8 lat tylko 16<18. Znajoma mi truje d..e że to jest chore, że na pewno ktoś sie dopieprzy, zadzwoni po policję i mnie zastrzelą. ^^ Takie gadanie ale jestem ciekaw jak do tego podchodzi się w kwestii prawnej ?

 

Nie chodzi mi o strzelanki i większe imprezy bo o tym jest dużo, ale o np. wyjściu samemu do lasu już tak.

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites

Ej. Nie jedźcie po mnie. Mnie też to sie wydaje idiotyczne to co ona chrzani, dlatego grzecznie sie spytałem - czy spotkaliście się kiedyś z takim schizem żeby policja sie rzucała jak sobie pójde do lasu postrzelać czy z balkonu do tarczy gdzie niema ludzi (mieszkam na takim osiedlu zadupnym przy lesie).

Ja rozumiem o co chodzi, ale ona nie - i dlatego pytałem o kwestie prawną.

Link to post
Share on other sites

Do 16 J możesz się legalnie bawić każdym rodzajem PNEUMATYCZNEJ "broni" z wyjątkiem zakazanych takich ja np. "kusze do polowań podwodnych". Tak więc tak samo wiatrówki jak i repliki są "bezpieczne" pod względem prawnym. Oczywiście tak długo jak nie stwarzasz zagrożenia dla osób postronnych bo wtedy zawsze znajdzie się "paragraf" jak sąsiad się uprze ze chcesz go "zastrzelić".

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Najpewniejszy sposób przerzucić się na szachy.

 

Sprawa inna to np polowanie i myśliwy/myśliwi w lesie. Ale na to tez jest prosta rada. Wystarczy skontaktowac sięz miejscowym leśniczym i uzgodnić czy w tym terminie nie ma żadnych polowań na terenie na jakim chcecie sie bawić.

Tak się składa że wiem trochę o myślistwie.

1. Myśliwy niesie pełną odpowiedzialność prawną za skutki swego strzału - na pewno nie będzie strzelał do ludzi biegających z replikami, którzy już dawno wypłoszyli zwierzynę z okolic.

Leśniczego nie interesuje, kto obecnie jest na polowaniu indywidualnym, od tego jest książka pobytu na łowisku. O polowaniach zbiorowych oczywiście wie.

My strzelamy się głównie na terenach prywatnych i nigdy nie mieliśmy problemów, oczywiście staramy się załatwić wcześniej zgodę właściciela na strzelanki.

Hannon, jeżeli pójdziesz w pełnym wyposażeniu z repliką na spacer koło drogi np. krajowej lub wojewódzkiej to jest prawdopodobieństwo, że cię zgarną, a jeżeli nie będziesz prowokowal losu to wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Post trochę OT Wilku, ale odpowiadając - raczej nie, jeżeli chodzi o oficjalne zloty. Generalnie dolną granicą jest 16 lat + zgoda, czasem można to podciągnąć pod 15 lat. Oczywiście, wszystko zależy od organizatora. Użyj opcji "szukaj", remat był opisywany nie raz.

 

Jeżeli chozi natomiast o lokalne środowiska i "niedzielne strzelanki"... To zależy już od grupy. Jeżeli jesteś prawnym opiekunem i razem z dzieckiem się pojawisz - a ono nie zrobi nic głupiego, typu nie ściągnie zaparowanych okularków w czasie gry etc., a najlepiej jak cały czas będziesz mieć go na oku - to pomimo początkowej niechęci nie powinno być w tolerancyjnym środowisku problemów. Natomiast samo prawdopodobnie nie zostanie nawet wpuszczone na teren.

Osobiście jednak myśle, że ma co najmniej 3 lata za mało.

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites
Do 16 J możesz się legalnie bawić każdym rodzajem PNEUMATYCZNEJ "broni"

 

Precyzując, nie tylko jak zostało napisane od 17J ale co ważniejsze z punktu widzenia prawa do 17J to jest urządzenie pneumatyczne i możesz z nim robić co chcesz byle nie stwarzać zagrożenia dla postronnych i nie niszczyć własności (z wiatrówek nie wolno polować w Polsce ale trzeba być idiotą żeby sugerować polowanie z asg), dopiero od 17J liczy się broń pneumatyczna. Z czego wynika że jak ktoś się przyczepi to można mu powiedzieć że to urządzenie a nie broń tudzież zabawka i tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Prawo ASG działa tam gdzie sa ludzie którym na respektowaniu jego zasad zależy. Jak widać są miejsca gdzie zabawa dla dzieci i do tego łażenie po mieście w mundurze z replikami na widoku między ludźmi jest normalną rzeczą... Mam tylko nadzieję że prędzej czy później wydarzy się coś co ich wyprostuje.

 

Z naszej strony zostaje jedynie odizolowac ich od "naszej" części społeczności ASG w Polsce

Link to post
Share on other sites

..

Czy macie limit wieku? Moje dziecko ma 10 lat i chce z wami szczelać. czy take siatkowe ochraniacze mogę sam mu zbobić - bo pewnie taniej. teraz ma kałasza z allgero niezłego za 55 złotyh.

 

~ojciec , 12.11.2008 12:27

 

 

Głupota ludzka nie zna granic.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...