Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP001 [AGM]


Recommended Posts

Witam.

Przy czyszczeniu HU zawsze dawałem na normal o zamarzniętym hu nie ma mowy gdyż strzelałem z okna w moim domku :) a wada fabryczna może i tak... może to była wina wiatru pocznego jakies 7m/s i może je zwiewał ale po ustawieniu hu na maxa były tak podkręcone że nawet wiatr im nie przeszkadzał? :-F

Link to post
Share on other sites
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem jest w tym, ze jak masz hu na maxa to on nie podkreca kulek tylko je spowalnia... ustaw na minimum, poczekaj chwile zeby sie gumka "odbrzuszyla" (nie wiem jak to okreslic) i wtedy po 1/10mm ustawiaj az bedzie dobrze... ja na kulkach 0.28g mam hu ustawiony na troszke wiecej niz polowe, ok 60% i kulki leca idealnie prosto :) Apropo regulacji lunety to lunety nie wykalibrujesz idealnie, chyba ze masz bardzo dobra lunete i PRECKE >>> zeby dobrze wyregulowac krzyz trzeba moim zdaniem lufe wymienic na precke chocby taka castorurke...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Yautja@

 

nie ma czegos takiego jak precka casto rurka.

 

Kazda standardowa lufa ( z czegos co nie jest tania repliką ) bedzie imo lepsza od castorurki

 

bo castorurka ma w jednym miejscu 6.10 a w innym 6.03 a w jeszcze innym np. 5.96 :P

 

I juz sie nie nadaje do niczego.

 

Jesli juz zmienic tutaj lufe to na ta od VSRki + sklikonowy HU ( jak juz ktos wymysli jak go tam zalozyc) i bedzie ok

Link to post
Share on other sites

Witam...

Heheheh moż enie uwierzycie ale... MÓJE MALEŃSTWO POŻYGAŁO SIE SMAREM!!! :-F

Konkretnie chodzi o to że przy rutynowym głaskaniu (czyszczeniu) odstawiłem mechanizm spustowy z cylindrem i postawiłem pionowo oparte o ściane. Po ok 40min (nie nakaładając lufy) naciągnołem i strzeliłem w białą kartke. Niestety kartke trzymałem w powietrzu a wylot cylindra był skierowany w ściane (jasno zielona) jakie było moje zdziwienie gdy po strzale w kartce zrobiła się dziura a po ścianie spływał glut o długości ok15cm :strach: teraz nie mam juz problemu z zasyfiałym hu a osiągi troszke się poprawiły... Także jak ktoś nadal ma problem z nasmarowanym hu niech zrobi tak jak ja. TYLKO STRZELAJĄĆ NIE CELUJ W ŚCIANE!!!

:-F Tyle z mojej strony

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Co do tej castorurki to się nie zgadzam, jeśli jest robiona starannie to będzie idealna. Niektórzy mają ojca myśliwego od którego "pożyczają" lunetę, a inni (np. ja:P) mają ojca stolarza, który za darmochę zrobi im full wypas drewnianą kolbę, wybejcuje itd. No i niektórzy mają jeszcze matkę krawcową, która uszyje ładownicę na kolbę :D Hmmm... jutro powinna dojść mp001 więc więcej jutro lub pojutrze jak przestrzelam opiszę moje wrażenia. Obawiałem się właśnie o to, że luneta 40mm. będzie za duża na niski uchwytach, ale widzę, że jest jeszcze dużo luzu.

 

A jak się sprawuje Superzuf'iowa snajperka? Mówił że z każdym dniem jest lepiej, więc co może o niej teraz powiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Kazda standardowa lufa ( z czegos co nie jest tania repliką ) bedzie imo lepsza od castorurki

 

bo castorurka ma w jednym miejscu 6.10 a w innym 6.03 a w jeszcze innym np. 5.96

 

Owszem zgodze sie, ale moim zdaniem kupowanie precki ktorej koszt bedzie podobny jak nie wiekszy niz koszt guna to bezsens... W m6/aps2 sporo osob montowalo casto/obi rurki i sprawowaly sie bardzo dobrze :)

Link to post
Share on other sites

Wiewioorze juz mowie :)

 

ostatnio malo z niej strzelam, a to z powodu takiego ze moje mp5 wella jest coraz mocniejsze ;) (ftk hurricane m100 + precka 300mm ;) )

 

po ostatnim uszczelnieniu ponownym cos zkaszanilem i nie da sie strzelac na kulkach 0,28 - ale wyszlo to dopiero w polu i musze poprawic uszczelnienie teflonem.

 

Traktuje ja jako bron zapasowa ktora lezy w bagazniku na wypadek padniecia mojego aeg'a, a ten nie chce pasc :P

 

Mysle ze na czasie bedzie wiecej uzywana, choc nie przezemnie...

aktualnie na 10m nie ma problemu trafienie w 10tke 30cm tarczy, na 40m trafiam ciagle w tarcze :) Ewidentnie brakuje preclufki bo czasami niektore kulki potrafia zwiac w blizejnieoreslonym kierunku (ale i tak po ok 35-40m).

W kazdym razie po jakis 500bbs karabin osiagnal swoj maksimum = zasieg maksymalny ok 55m, skuteczny ok 45m (kulki 0,28). Jak tylko bede mial mozliwosc dodatkowych testow to napisze cos o wynikach

 

pozdrawiam

Rzuf

Link to post
Share on other sites

nie ma czegos takiego jak precka casto rurka.

 

Kazda standardowa lufa ( z czegos co nie jest tania repliką ) bedzie imo lepsza od castorurki

 

bo castorurka ma w jednym miejscu 6.10 a w innym 6.03 a w jeszcze innym np. 5.96 :P

 

I juz sie nie nadaje do niczego.

 

Owszem, jest. Ja w APS2 de bez ŻADNYCH szlifowań, przeróbek czy inncyh zabiegów poza ucięciem i podpiłowaniem końców wstawiłem do apsa (no i kołnierz tak, żeby komora hu się zamknęła zrobiłem) i śmigało znacznie celniej i kilka metrów dalej.

lufa z Leroy Merlin kupiona we Wrocku na Bielanach.

 

zasieg maksymalny ok 55m, skuteczny ok 45m (kulki 0,28)

 

I niech nikt mi już nie mówi o 65m skutecznego zasięgi tej repliki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Okej! Dostałem MP001 :D Zasięg jest taki sam lub trochę większy (niewiele) od Black Eagle M6 po teflonie z castorurką. Wygląd super! Okładzina wygląda jak prawdziwe drewno. Moje przerwsze wrażenie to takie, że jest trochę źle wyważona. Przód za ciężki, a kolba za lekka jednak w kolbie jest tyle miejsca do obciążenia, że nie powinno być żadnego problemu z dociążeniem, ponadto przyzwyczaiłem się już do tego i nie przeszkadza mi to wogóle. Przy pierwszych 100 przeładowaniach zdażało się że mimo że sprężyna była naciągnieta, karabin nie za bardzo chciał strzelić, jednak teraz już mi się tak nie zdarza, widocznie się dotarło. Tak więc nie mam problemów z naciąganiem, tak jak tu niektórzy wspominali. Kulki na początku świrowały, teraz już mniej (wystrzeliłem 200 kulek i wyczyściłem 4 razy wyciorem lufę). Magi bardzo pojemne, chodzą jak marzenie:) Mimo że replika posiada zamek bolt-action który z założenia jest dla praworęcznych, to leworęczny strzelec też może BEZ PROBLEMU z niej strzelać. Ja jestem leworęczny, więc wiem co mówię.

Hmmm... to chyba wszystko.

Link to post
Share on other sites

Chyba znam przyczynę tego iz w niektórych egzemplarzach kulka skręca na którąś stronę. Nie wiem jak jest w innych replikach ale w mojej to nie byla wina żadnego HU. Po prostu otwór który znajduje sie na koncu lufy zewnetrznej do któego wkręcana jest śrubka mocująca całą lufę do reszty korpusu jest krzywo wywiercony. Przez to cała lufa jest przekręcona lekko na któryś z boków i to jest przyczyną skręcania kulki. Sprawdźcie w swoich replikach czy nie macie tego problemu.

 

 

Edit: Z karabinem jest wszystko ok to luneta którą dostałem w zestawie jest krzywa :/

Link to post
Share on other sites

ja totez juz wiele postow wczesniej zauwazylem i zalatwilem to oklejeniem koncowki lufy tasma izolacyjna tam gdzie nie byla ona potrzeban to poprostu "naciagnela sie" a gdzie sie przydala tam pozostala jeszcze polecam oklejenie izolka tego czrnego pierscienia tak mniej wiecej na srodku lufy to tez da trchoe stabilnosci calej lufie

Link to post
Share on other sites

Mam mp001 Wooden od Krakman'a od ponad tygodnia. Pierwsze wrażenie jest naprawdę dobre; imitacja drewna rzeczywiście prezentuje się dobrze (gdybym nie wiedział wcześniej, że jest to imitacja, uwierzyłbym, że to drewno), jedyna rzecz zdradzająca, że jest to ABS to napis przy regulacji hop-upa. Cała reszta to metal (chyba, że głęboko w bebechach jest ukryte tworzywo). Strzelam kulkami 0,28g, zasięg jest naprawdę dobry - ok. 35-40m. Luneta, którą można kupić w zestawie nadaje klimat (nie ma to jak mieć kogoś na celowniku :D). Minusy -

I tu pojawia się problem, jeśli ktoś nie jest przekonany do bycia snajperem i myśli o aeg-u w podobnej cenie, to osobiście polecam m4a1 Well'a ze Zbrojowni. Kumpel kupił go w tym samym czasie co ja mp001 i mogę powiedzieć, że m4 ma przewagę nad mp001 ok. 5-10m! (po dodaniu silniejszej sprężyny do Well'a, co Zbrojownia i tak proponuje w ramach tuningu nowozakupionego aeg'a.), na korzyść aeg'a przemawia również fakt, że jeśli przy m001 nie trafimy gościa za pierwszym razem, to nasza pozycja jest spalona, a szansy na oddanie następnych strzałów możemy już nie mieć (grad kulek lecących w naszą stronę, może być "zabójczy"). Kulki (nie wiem jak w innych modelach mp001) znosi na lewo po ok. 20metrach, dlatego przy oddawaniu strzału na większe odległości warto zadbać o odpowiednią korektę. Próbowałem ustawić lunetę, jednak fakt, że kulki lekko znosi na lewo, uniemożliwia on dokładne synchro lunety z torem lotu kulki. Wystrzelałem z niej ponad 500kulek i przyznaję, że snajpa spisuje się coraz lepiej (może to wina smaru siedzącego w bebechach). Przy pierwszych 200 kulkach mp001 potrafiło się "zacinać" - kulki wchodziły do komory, ale nie mogły zostać wystrzelone. Tak jak pisali poprzednicy - energiczne pociągnięcie do siebie mechanizmu i zadbanie o równie energiczny jego powrót zwykle załatwia sprawę (choć zdarzały się sytuacje, gdzie wchodziło mi do komory 5 kulek i nadal nie mogłem oddać strzału). Warto też pomyśleć o drugiej broni - potrafi uratować Ci życie, jeśli ktoś zaczyna Cię raszować. Podsumowując - jeśli marzyłeś o byciu snajperem i zobaczeniu głowy przeciwnika w lunetce, a nie masz kasy na droższy sprzęt, to mp001 jest repliką dla Ciebie, jednak jeśli się wachasz, to lepiej przemyśleć sprawę aeg'a w podobnej cenie (cyma, well). Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Mam mp001 Wooden od Krakman'a od ponad tygodnia. Pierwsze wrażenie jest naprawdę dobre; imitacja drewna rzeczywiście prezentuje się dobrze (gdybym nie wiedział wcześniej, że jest to imitacja, uwierzyłbym, że to drewno), jedyna rzecz zdradzająca, że jest to ABS to napis przy regulacji hop-upa. Cała reszta to metal (chyba, że głęboko w bebechach jest ukryte tworzywo). Strzelam kulkami 0,28g, zasięg jest naprawdę dobry - ok. 35-40m. Luneta, którą można kupić w zestawie nadaje klimat (nie ma to jak mieć kogoś na celowniku :D). Minusy -

I tu pojawia się problem, jeśli ktoś nie jest przekonany do bycia snajperem i myśli o aeg-u w podobnej cenie, to osobiście polecam m4a1 Well'a ze Zbrojowni. Kumpel kupił go w tym samym czasie co ja mp001 i mogę powiedzieć, że m4 ma przewagę nad mp001 ok. 5-10m! (po dodaniu silniejszej sprężyny do Well'a, co Zbrojownia i tak proponuje w ramach tuningu nowozakupionego aeg'a.), na korzyść aeg'a przemawia również fakt, że jeśli przy m001 nie trafimy gościa za pierwszym razem, to nasza pozycja jest spalona, a szansy na oddanie następnych strzałów możemy już nie mieć (grad kulek lecących w naszą stronę, może być "zabójczy"). Kulki (nie wiem jak w innych modelach mp001) znosi na lewo po ok. 20metrach, dlatego przy oddawaniu strzału na większe odległości warto zadbać o odpowiednią korektę. Próbowałem ustawić lunetę, jednak fakt, że kulki lekko znosi na lewo, uniemożliwia on dokładne synchro lunety z torem lotu kulki. Wystrzelałem z niej ponad 500kulek i przyznaję, że snajpa spisuje się coraz lepiej (może to wina smaru siedzącego w bebechach). Przy pierwszych 200 kulkach mp001 potrafiło się "zacinać" - kulki wchodziły do komory, ale nie mogły zostać wystrzelone. Tak jak pisali poprzednicy - energiczne pociągnięcie do siebie mechanizmu i zadbanie o równie energiczny jego powrót zwykle załatwia sprawę (choć zdarzały się sytuacje, gdzie wchodziło mi do komory 5 kulek i nadal nie mogłem oddać strzału). Warto też pomyśleć o drugiej broni - potrafi uratować Ci życie, jeśli ktoś zaczyna Cię raszować. Podsumowując - jeśli marzyłeś o byciu snajperem i zobaczeniu głowy przeciwnika w lunetce, a nie masz kasy na droższy sprzęt, to mp001 jest repliką dla Ciebie, jednak jeśli się wachasz, to lepiej przemyśleć sprawę aeg'a w podobnej cenie (cyma, well). Pozdrawiam :)

 

Tandaradei zastanwaim sie czy ty wogóle nie ustawiłes hop up'u czy poprostu jeszcze nie przeczysciłes lufy z nadmiaru smaru i zasieg jest jaki jest !! Jesli mam racje przy czyszczeniu wyciorem koniecznie pamietaj o ustawieni hop up'a na minimum , :!: w przeciwnym razie mozesz go uszkodzic :!: Co do TEGO CO NAPISAłES O AEG'u Well'a

lub Cymy , posiadam mp 5 Cymy i zrabała mi sie juz bateja i pekła dysza !! A mp001 strzela nie jak piszesz na 35-40 m tylko na 40-50 m to duza ruznica , i spokojnie moze konkurowac z aeg'ami .Mam mp5 mimo to na strzelankach uzywam mp001 ;-) . Przeczysc lufe pare razy , róznica bedzie duza :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Mario bardzo ja zachwalał zaś ktos inny nie pamietam kto pisal ze dostal w zestawie lunete krzywa cokolwiek by to mialo znaczyc wystarczy poczytac ten temat bo jak widze caly czas dochodza posty z pytaniami na ktore odpowiedzi juz dawno zostaly udzielone ;]

 

ja mam tylko pytanie czy ktos moze sprawdzic czy cylinder z APS bedzie pasowal do MP001

Link to post
Share on other sites

Tandaradei zastanwaim sie czy ty wogóle nie ustawiłes hop up'u czy poprostu jeszcze nie przeczysciłes lufy z nadmiaru smaru i zasieg jest jaki jest !! Jesli mam racje przy czyszczeniu wyciorem koniecznie pamietaj o ustawieni hop up'a na minimum , :!: w przeciwnym razie mozesz go uszkodzic :!: Co do TEGO CO NAPISAłES O AEG'u Well'a

lub Cymy , posiadam mp 5 Cymy i zrabała mi sie juz bateja i pekła dysza !! A mp001 strzela nie jak piszesz na 35-40 m tylko na 40-50 m to duza ruznica , i spokojnie moze konkurowac z aeg'ami .Mam mp5 mimo to na strzelankach uzywam mp001 ;-) . Przeczysc lufe pare razy , róznica bedzie duza :uśmiech:

 

Dopiero wczoraj czyściłem lufę ze smaru, więc nie zdążyłem jeszcze, zorientować się jaki ma zasięg na strzelance. Pewnie masz rację - przy hop-upie, zasięg jest większy niż 40m, ale wtedy spada Ci celność (przy hop-up na max. kulka nie zawsze leci tam gdzie chcesz - przynajmniej jak dotąd tak było, zobaczymy jak będzie chodzić o przetarciu ze smaru). Co do mp5 Cymy, opierałem się na porównaniu Cymy z Well'em na podstawie WMasg, gdzie Cyma miała jednak przewagę. Zapewne masz mp5-J, przyznam, że nie wiem jak ona działa, ale widziałem gości z Masterbatora (prowadzą aukcje na allegro i mają sklep stacjonarny w Częstochowie), którzy mieli na strzelankach m4 właśnie tego producenta i przyznam, że skuteczność była do pozazdroszczenia. Ps. Przy przecieraniu lufy nie wiedziałem, że należy ustawić hop-up na min.;

szczęście początkującego snajpera - hop-up był wyłączony :)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze:

MP001 działa dobrze dopiero po wystrzeleniu ok. 1 000 kulek, wyczyszczeniu go ok 10 razy.

Po drugie:

Hop-Up się USTAWIA, a nie daje na max. albo na zero!

Po trzecie:

Wyczyszczona, przestrzelana, z USTAWIONYM hop-up'em MP001 ma zasięg ok. 60 metrów przy kulkach 0,25 (i celność jest naprawdę dobra, lecz przy 0,28 była by lepsza), wiec jeśli masz zasięg 35m, a well ma o 10 metrów większy zasięg, to albo wykonaj punkt pierwszy i USTAW hop-up, albo oddaj do serwisu, bo widocznie masz wadliwy egzemplarz.

Po czwarte:

Kulki skręcają w lewo/prawo, bo jest pełno smaru w lufie i na hop-up'ie i/lub kulki są za lekkie, a nie dlatego, że lufa jest krzywa (najczęściej). Mi przed wyczyszczeniem kulki 0,2 leciały 10-20m prosto po czym skręcały prawie 90 stopni w lewo/prawo/dół.

Teraz śmigają na 50-60 metrów na wprost.

Po piąte ostatnie:

Najpierw przestrzelajcie, wyczyście, ustawcie hop-up, a dopiero później piszcie na forum czy gun jest dobry czy zły i jaki ma zasięg, bo jedynie przez to zniechęcacie do kupna innych, a MP001 jest naprawdę dobrą snipą...

 

P.S. Moim zdaniem kupowanie lunetki w zestawie z MP001 jest wyrzuceniem kasy w błoto. Dostajecie tą samą lunetę co na allegro za 55zł tylko że płacicie za nią 100zł.

Mimo, że na aukcji jest napisane, że montarz jest na 11mm. to najczęściej sprzedawca chętnie wymieni go za darmo na 22 mm.

Link to post
Share on other sites

potwierdzam to co mowi wiewioor... jako ze zaczalem miec problemy z podkrecaniem kulek przez hu, przy uszczelnieniu dalem 3 warstwy tasmy izolacyjnej na ten cycek ktory dociska hu... teraz kulki o,28 sa podkrecane wysmienicie maksymalny zasieg repliki to ok 65m (tor lotu kulki troszke sie unosi po 35m po czym juz opada)

 

po tej poprawce nie uzywalem jeszcze repliki w polu... zobaczymy jak bedzie

 

dodajmy ze z 20cm na wylaczonym hu i kulce 0,2, replika robi sliczna okragla niepostrzepiona przestrzeline w spodzie puszki po piwie:)

Link to post
Share on other sites

warto kupic odrazu mp001 z luneta w zestawie czy lepiej kupic lunete oddzielnie. czy mogl by ktos dac lekki opis wraz z ocena lunety z zestawu????

 

Moja luneta była fabrycznie skrzywiona. Mianowicie patrząc od strony tylnego okularu była przekrzywiona lekko w lewo i do góry. Więc patrząc przez nią kulki spadały w prawo i w dół i w prawo od środka krzyża. Regulacja nic nie dała. Pisałem do krakmana i dziś ją odsyłam aby mi wymienili na prostą.

Link to post
Share on other sites

Wiewior- co ty gadasz 60 m to chyba w 5x5m pudło trafiasz. pozatym kulki nie skręcają od smaru bo jak prestrzelisz nawet 3000 to dalej skręcają. HU jest słaby i lufa6.1.. . Żeby snajpa prezentowała się dobrze potrzeba precki wtedy możesz cokolwiek postrzelać...

Link to post
Share on other sites

Wiewior- co ty gadasz 60 m to chyba w 5x5m pudło trafiasz. pozatym kulki nie skręcają od smaru bo jak prestrzelisz nawet 3000 to dalej skręcają. HU jest słaby i lufa6.1.. . Żeby snajpa prezentowała się dobrze potrzeba precki wtedy możesz cokolwiek postrzelać...

60m. to zasięg max. (bez teflonu), ale przy dobrych kulkach da się trafić w człowieka (55m.) 6/10 kulek.

Co do hop-up'a to chyba Superrzuf napisał już jak go poprawić, po za tym ja jakoś mogę go ustawić :uśmiech: ...

Precka to nie problem... na początek może być Casto-rurka o średnicy wewnętrznej 5,5-5,8mm. i doszlifować do 6,03 mm. (koszt to ok. 5zł) - ale o tym to w dziale tuningu.

Link to post
Share on other sites

Gun jest naprawde dobry jak inni pisza ze 28 im lata dobrze to proponuje sprawdzic 33 lub 30 smigaja nie dosc ze prosto to jeszcze hopa mozna pieknie na nich ustawic,mozliwe ze tracimy moze z 5 metrow odleglosci na 33 ale coz cos za cos i tak 50 meterkow jest niezlym wynikiem a to 50 skutecznego.Co do innych postow radze tak jak kilka osob zrobilo uzywac wyciora z minimalnym hopem.Napewno jedno jestem pewny piekna replika jak dla mnie i cena nie szokuje 8)

Link to post
Share on other sites

Z moja mp001 chyba jest coś nie tak: pisaliście że przebija z 10m puszkę, a moja nawet jednej warstwy z tej odległości nie przebija... Co w takim razie może być z nią nie w porządku?

Przeczyść ją wyciorem ze szmatką z wył. hu (ok. 5 razy) po każdym przeczyszczeniu wystrzel 1 maga. Po tym zabiegu spróbuj jeszcze raz przestrzelić puszkę. Jeśli to nie pomoże, to... eee... unieruchom puszkę :mrgreen: tak żevy po uderzeniu nie zostawała przewracana, wtedy już powinno ją przebić :D Ale kulka wystrzelona z tej snajpy powinna przechodzić przez puszkę bez takiego zabiegu. Moja snajpa z 5m. przelatuje przez puszki jak przez papier, czasami nawet nie drgną. Jak to zobaczyłem to byłem w szoku (wspomnę jedynie, że moją poprzednią giwerą była eM16 Cyber Guna, tak więc moc nieporównywalnie większa.)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Mp001 to muszę powiedzieć, że broń spisuje się znakomicie. Strzelam z kulek 0,28 i nie mam żednego problemu z celnością. Strzelam z 20m w butelke 6/10. Jeżeli sobie dobrze wyregulujecie hop-up'a ( ja mam go tak mniejwięcej w połowie ) i lunetę to skuteczny zasięg na 0,28 to ok 50m. W człowieka jak ktoś ma dobre oko to z tej odległości może spokojnie trafić 9/10

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...