Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP001 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zauważ, że nie każdy ma znajomego "drewnomistrza", który robi to na perfekt za 100. Trza znaleźć jakieś ekonomiczne wyjście. Poza tym wątpie, żeby w krótkim czasie spasował idealnie taki kawał drewna...co chwile jakieś poprawki itd. a to może zająć cały dzień. Wystarczy małę przeszlifowanie i wszystko niepasuje :P Wątpie, żeby chciało mu się nad tym siedzieć.

Link to post
Share on other sites
Wogóle chciałem ja rozkrecic odkręciłem wszystko i nie moge odczepic mechanizmu sputsowego od całej reszty

 

wiec ja sie do tego rowalem bez problemu wystarczy mocniej pociagnac nie boj sie niczego nie zlamiesz poprostu takie cos wystaje z mechanizmu spustowego i to wchodzi pod prowadnice sprezyny a ze sprezyna to dociska dlatego nie chce wyjsc innym wyjsciem jest rozkrecenie mechanizmu spustowego wtedy to cos wystajace zostaje na swoim miejscu a my moze bez problemu pogrzebac w bebechach a jak wybierzesz pierwszaq opcje bedziesz musia prowadnice podwazyc lekko jakim malym srubokretem i wtedy wcisnac mocno to cos wystajace jak bedziesz wkladal z powrotem polecam robienie fotek po kolei jak cos rozkrecasz a potem jak skrecasz robic w.g. fotek ja tak robilem i moj gun dziala bez zarzutow a byla to moja pierwsza replika w pelni rozkrecona bez zadnej pomocy ;) to nie jest wcale trudne

 

co do kulek to ja uzywam 0,28 extreme precission i leca bardzo dobrze dlatego planuje precke zeby nie skrecaly po tym 55m ;)

Link to post
Share on other sites

Utraty gwarancji bylem jaknajbardziej swiadomy a rozkrecilem zeby zobaczyc co mozna poprawic/zmienic na lepsze nie wydaje mi sie zeby byly jakies awarie przy stockowym ustawieniu wszystko jest porzadnie zrobione

 

Co do Tłoku sorki ale nie mialem jak sprawdzic bo cylindra nie otwieralem bo wyadje mi sie ze moglby byc problem ze zlozeniem a tłok truno sprawdzic bo sprezyna jes mocna a przez taka mala szpare trudno ja odciagnac zeby to sprawdzic

Link to post
Share on other sites

Ale z pewnością za taką "małą" sumkę nie zrobi tego zbyt dokładnie... nie łatwo jest wyciąć taki kawał drewna, tak żeby spasował. Moim zdaniem tu trzeba dać więcej kasy, albo zrobić samoróbkę...i użyć takiego bajeranckiego lakieru, który nie błyszczy (drewno bez lakieru - ble).

 

EDIT: Lakier...no wiecie, żeby nie było szorstkei w dotyku i łądnie wyglądało :]

 

Lakier jest paskudny 8) , jeżeli drewienko ma ładnie wyglądać to tylko olejowane i woskowane. Wymaga to dużo cierpliwości. Na łoża najlepszy jest orzech włoski lub w ostateczności buk.

Link to post
Share on other sites

Elo

 

W sprawie lunetki dodawanej w zestawie. Czy jest ona warta zakupu... bo można ją kupic oddzielnie... ? Tzn. czy jakość tego co przez nią widać + przybliżenie daje rade w warunkach ASG..? Ogólnie spoko czy raczej gówniana? :-F innymi słowy czy wydanie tych 99zł na nią jest miarodajne do otrzymanej jakści czy lepiej wydać kolejne 100zł i kupić coś lepszego? (widziałem jak działają lunetki od wiatrówek takie gówniane po 30zł i raczej nie byłem zadowolony...)

 

Jaka jest srednica "wziernika?" nie wiem czy fachowo to nazwałem ;) nie za badzo jestem w temacie sniperskim co za tym idzie nie znam sie na lunetach. Widziałem lunetkę taką ze średniej półki za ok 250zł i to co prezentowała było ok.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ci chodzi o te snajpere z krakmana za 345 zł z lunetą to musze przyznac że tascowa sie chowa.Ta luneta jest zaje...sta zoom od 3 do 9 a średnica okularu 32mm krzyż bajer wogóle niezła.Wszystcy co przez nia patrzeli stwerdzili ze warta swej ceny. a do niej dostajesz wysoki montaż i filtr żółty na okular jak celujesz pod słońce.Warto kupic te snajpere z ta lunetą(oczywiście luneta metalowa).Ja wziąłem cały zestaw i nienażekam.

Problemów jak narazie żadnych ze sprzętem nie mam.czasem kulka skręci ale to przez to że kupiłem 0,25g.Dwójnóg jakiś jeszcze machnąć i tłumik i będzie gitara.

Pozdro

P.S-

To moja opinia:D

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja dostałem swoje maleństwo :uśmiech: . W zestawie miałem bipod src i powiem iż świetnie pasuje. W lufie i w łożu nie ma gwintu ale jest otwór przez który można włożyc montaż i przykręcić na śrube. Do tego miam lunete zwykłego tasco 3-9x32 na niskim montarzu. Niski montaż pasuje idealnie. nie trzeba wychylac głowy tak jak przy wysokim. Do tego przejściówke od vsr tm na tłumik i tłumik ca z dwoma gwintami. tłumik spisuje sie świetnie. Odgłos wystrzału to takie leciutkie pyknięcie, słychac tylko brzdęk sprężyny. Ogólnie broń świetnie się prezentuje. Co do walorów podczas walki napisze w niedziele.

Pozdro DEDEk

P.S

Karabin z tymi pierdołami jakimi są bipod lunetka i tłumik prezentuje sie świetnie wygląda lepiej niż M24 :D Jeszcze tylko klapki flip open i żyć nie umierać :)

Link to post
Share on other sites

Witam...

Mógłby ktos machnąć fotke tego sear'a i zamieścić na forum? Gdyż jestem troche zielony i nie wiem jak to wygląda i do czego służy... Jakby mógł ktoś mnie oświecic byłbym wdzięczny :-F I powiedzcie jeszcze... Skoro jest on metalowy to po co go wymieniać? I może ktoś wie z czego można to zrobic żeby było wytrzymalsze i jak to zrobić?

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam.

Karabin zakupiłem na taiwangun.com tak jak i montaż bipod.

Karabin 255zł

Bipod SRC 145zł

montaż niski 20zł

Luneta Norkonia 6x42 600zł

Do tego przejściówka 50zł

Tłumik CA 100zł

Pod jołke (choinke) prec rura 210zł

Ogólnie sprzęt fajny bardzo fajnie się prezentuje ale jeszcze lepiej strzela więc wydaje mi sie że jest leprze od VSR 10 G Spec TM-a z 45m za każdym razem trafiałem kolege w tors (strzelanie na hali bez wiatru) kulki lecą idealnie prosto i nie skręcają tak jak innym. Mój karabin waży 6,5kg ważyłem wagą sklepową. Ale luneta waży 500g bipod 500g także już mamy 1kg+2kg samego karabinka w łoży+3kg ołowiu :-F Wsumie dałem 1165zł i wydam napewno jeszcze z 500zł i mimo że mogłem kupic SWD Atoz'a to nie żałuje ani jednego grosza wydanego na ten karabin!!

Teraz taki detal... Jak ktoś ma w domu montaż na szyne 11mm to nie musi kupowac na szyne 20mm:) Wystarczy odkręcić szyne z karabinku i znależć troszke dłuższe śrubki. Następnie obrócić tymi "ząbkami do dołu i przykręcić... Ja tak zrobiłem i prezentuje się lepiej i to o wiele...

Jak tylko znajde czas to zamieszcze foty w dziale "Kamuflaż i snajperzy" w topicu Broń snajperska...

Teraz OT:

Czy ten Pirson Sear czy jakoś tak (sry za pisownie jak coś :F) od VSR 10 który jest dostęony na mg będzie pasował?? Wogóle czy wszystkie części od vsr sa kompatybilne w 100%??

Pozdro :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

wydaje sie że skoro to klon to wszystko podejdzie.

sorry ale nie wiem kto ale ktoś pisał że wsadzi se sprezyne 130% i będzie miał wiekszy zasieg.Nic to nie da a tłok może ci rypnac bo jest poliweglanowy tak samo jak prowadnica spreżyny.

Ja wale z kulek 0,25 i musze przyznac że masakra po 50 m wala w kosmos <lol>jeszcze pana boga zastrzele kiedys:P.Jak wali na tych 0,28g?

Link to post
Share on other sites

A jak z mocą u waszych egzemplarzy? Tzn. chodzi mi o test na puszce po browarze. Moja mp001 przebija z przystawienia puszkę na wylot a strzelając w denko przebija jedno i wgniata drugie. Na razie strzelałem z kulek 0.2 i tak strasznie nie podbijało na średnim hopie ale działy się dziwne rzeczy jak np. ze tak to nazwę hop down czyli wbicie w ziemię po przeleceniu kilkunastu metrów.

Link to post
Share on other sites

bart_a@

 

IMO efekt "hop-down'u" wynika z tego ze gumka hop'a jest przesmarowana

 

(wyzej masz napisane ze replika zaczyna normalnie strzelac po ok.300 kulkach albo i wiecej)

 

Polecam tez wyczyszczenie lufy z nadmiaru smaru ( hop up na min. i wyciorkiem jedziemy ;) )

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja lufe w mojej czysciłem ze 20 razy i za kazdym razem wyciagam tłusty wycior.Ja waliłem z 10m w puszke po browcy kulkami 0,25 i poszła na wylot.Przebija takze karton z 2 steropianai po radiu samochodowym na wylot wiem bo w taki sposób pozbawiłem sie na nie gwarancji :P

Jak narazie po 2 bojach musze przyznac że jedno jest pewne;

kulki 0,2g -strzela z nich samobójca-zerowa celnosć

kulki 0,25-ja z nich strzelam-celnośc 80% a moim zdaniem jak na snajpere to za moło

(póxniej skręcaja w kosmos)

czyli najodpowiedniejsze sa 0,28g które musze kupic.

A jeżeli chodzi o moc to kolega po strzale z 30m ma guza na głowie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiec zaczne tak jestem szczesliwym posiadaczem MP001 i nie mam zadnych zastrzezen co do niej,i wiekszosc postow na temat tej broni traktuje ze smiechem albo glupoty albo bzdury.

Strzela wysmienicie na kulkach 30g lub 33g na odleglosc skuteczna czyli 40-50 metrow

wszystko dokladnie mierzone wiec nie ma pomylki

co do skladu jakim zostala zrobiona to strasznie czuly hop-ap wystarczy milimetr i zmienia sie diametralnie :killer:

Co do tego z czego jest zrobiona to bardzo dobrej jakosci plastik i najwazniejsze metalowe czeci ciaglego uzytku czyli lufa tlok itd

Teraz kilka spostrzezen bron ta mala wade ciezko do niej zamontowac lunete tzn ciezko ja skalibrowac nie wiem czemu ale jak ktos troche z niej postrzela nie bedzie mial zadnych klopotow

Mozna ja obciazyc jak komus jest za lekka ma mnostwo miejsca w kolbie

Za taka cene jaka jest to jest najlepsza snajperka jaka mozna dostac bardzo polecam,a tym ludziskom co pisza na jej temat bzdury radze sie dobrze jej przyjzec a pozniej pisac :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

ad. Colson

Hehe człowieku... Kulki 0,30 lub 0,33 sa zaciężkie dlatego masz 40-50m skutecznego... Jakbys strzelał z 028 to na 50-55m skutecznego a przy bezwietrznej pogodzie to i z 60m trafisz bez problemu. Ja już trafiałem nieraz na 60m. Co do kalibracji lunety... To jesteście śmieszny... Jak ma sie lunete za 20zł i jest to 4x20 tasco to za cholere nieskalibrujesz bo jak całe pokrętło wykręcisz to krzyz o 1cm sie przesuwa... Dobre lunety zaczynaja sie od 300zł... Ja miałem farta (ojciec myśliwy) i wziołem sobie od niego lunetke Norkonie Lux 6x42 i z kalibracja nie mam problemów... Na hali w przystrzeliwałem ta lunetke i przy braniu poprawek na 70m trafiałem jakies 60%. Obraj jest jasny ostry a w tasco za 20zł na odległości 40m wydzisz mgłe bo sa tam plastikowe szkła... Jedynie 3,9x40 ale to też na 100m nie rozróżnisz czy to pień czy człowiek. Więc troszke trzeba pomyśleć i przetestowac broń zanim się cos napisze :-F

P.S

kulki 0,30 to jak masz prec lufe i spr 120systema ew jak masz seary wymienione i spr 150-180 wtedy się zgodze...

 

 

 

Aha mam jeszcze problem... na kulkach 0,28 musze miec ustawiony hu na maxa żeby leciały prosto... i pod koniec lecą (przeca zawsze tak jest :D) w dół nie na prawe nie na lewo nie do góry tylko w dół :poddanie:

Link to post
Share on other sites
Aha mam jeszcze problem... na kulkach 0,28 musze miec ustawiony hu na maxa żeby leciały prosto... i pod koniec lecą (przeca zawsze tak jest ) w dół nie na prawe nie na lewo nie do góry tylko w dół

 

to musi byc jakias wada fabryczna ja mam HU na 3/4 tak na oko i nie ma problemu na 0,28 kulki ladnie smigaja no ok moze na tym 55m-60m zaczynaja jakos roznie sobie leciec wydaje mi sie ze wystarczy sprobowac przeczyscic lufe albo moze kiedys nie dales HU na normal przy czyszczeniu i teraz cos sie stalo albo moze poprostu bylo zimno i Ci gumka zamarzla nie wiem moze ktoras z tych opcji ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...