Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP001 [AGM]


Recommended Posts

Każdy kto oglądał moją MP001 stwierdzał, że jest strasznie lekka... no i w sumie miał racje - 2 kg to niewiele. Więc postanowiłem to zmienić. Wziąłem pudełko plasteliny, ciężki złom typu nakrętki, ołowiane ciężarki (takie wędkarskie) innymi słowy wszystko to co było ciężkie, małe i niepotrzebne. Wymieszałem to z plasteliną, uformowałem tak aby wchodziła do kolby, zawinąłem w 2 worki, okleiłem taśmą (szarą szeroką) i wsadziłem do kolby, pozostały luz wypełniłem innym mniejszym złomem, zawiniętym w pare worków foliowych, tak aby wszystko było na styk i nie grzechotało. Teraz mam o 1,5 - 2 kg cięższy karabin :D, a w kolbie nic się nie rusza, nie grzechocze. Tak więc proszę się nie przejmować, że MP001 jest takie lekkie, bo naprawdę łatwo jest je dociążyć. Te 1,5 kg w kolbie nie utrudnia trzymania, ani nic takiego. Karabin ma punkt równowagi zaraz przed cynglem :D , więc trzyma się znakomicie. Po prostu czuję co trzymam :killer: .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzis testowalem swoje mp001 ( na 55 - 60 m ) strzelając w tafle styropianu . Na 10 strzalów 7 w tafli (celowanie nad tafle) kulka 0,28 . Przeprowadzilem tez test na czlowieku na 25 m , strzal w plecy ( łopatka ). Przez kurtke , polar kulka 0,28 zrobiła mi krwiaka wielkosci 2 groszy :lol: .

Link to post
Share on other sites

Jako że jestem posiadaczem, orginalnego g-peca a i z tą kopią miałem do czynienia pozwole sobie na małe zestawienie.

1) ani nie jet to kopia g-speca ani pro snipera tylko jakas dziwna mieszanka obu tyh modeli.

2) Tak jak w g-specu tak i w mp001 plastikowe są tylko łoże i osłona spustu no i mag ale nie wiadomo skąd mp001 jest lzejsze o 1,5kg!!

3) 100 fps wiecej na kozysc mp001... w zamian za porównywalny zasieg skuteczny.

4) porównanie odgłosu wystrzałów... to tak jakby porównywać armate 75mm z kbksem :D mp001 jest masakrycznie głosne albo mi sie tak wydaje po uzywaniu VSRki.

5) gdy g-specem sie potrząsnie jedyne co grzechocze to mocowania pasa... w mp001 grzechocze zamek i lufa wewnętrzna :/

6) mp001 ma luzy na zamku :/ a VSR nie.

7) mp001 spooooro tańsza jest ale co za tym idzie- gorzej wykonana.

 

Wybór pozostawie potencjalnym kupcom ale lepsze uzywane VSR niz nowe mp001

Link to post
Share on other sites

óz ja juz posiadam MP001 od pewnego czasu w sumie odkąd jest dosepna na rynku i nic mi nie grzechocze poza zaczepami paska (ktory jest slabej jakosci lepiej jest od razu zakleic tasma bo zkoda by bylo zeby snajpa tak poprostu upadal na ziemi co gorsza na beton nie wiadomo co by sie moglo stac)

 

dexterkrak przy okazji moglbys porownac bebechy obu replik?? bo niektorzy mowia ze sa zgodne inni twierdza ze nie

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zima zebrała dzis na strzelance "krwawe plony" w postaci mojej i kolego snajpy (mp001) :cry:

Musze z przykroscia stwierdzic iz zarówno moja jak i kolegi mp001 sprawowała sie w temperazuze ponizej 0*C strasznie , hop up zamarza i nie da sie strzelac :poddanie: . Wydaje mi sie ze dopuki ktos nie znajdzie metody na zamarzajacy hp lub gdy nikt nie wypusci na rynek gumek sylikonowych do tego modelu to z strzelaniem w zimie z tej repliki mozna sie pozegnac :( :???: .

 

Inny kolega z mojej ekipy posiada aps2 DE i ku mojemu zdziwieniu ona działała bez problemowo . :!:

Link to post
Share on other sites

ja tam planuje sobie kupic ogrzewcza chemiczny i przykleic tam gdzie jest HU izolka potem wszystko przykrywam gillem ktorego zrobielm i powinno byc cacy troche taki łopatologiczny sposob ale powinno dzialac :D dopoki nie bedzie silikonowych gumek HU ;)

 

(to nie jest post o tuningu jesli tak to przepraszam bardzo )

 

 

co do sprezyny to posty tego typu w odpowiednim dziale (ta sprezyna po pierwsze nie nadaje sie raczej bo jest do aeg ów i nie wiem czy to ma wielka roznice [innaczej jest skrecana] ale moze miec a po drugie to jak juz rozlozysz cylinder nie wiem czy bedzie sie dalo go zlozyc czytaj forum wszystko pisze :] )

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem z luneta w zestawie i nie narzekam spisuje sie ok i nie jest krzywa(lol)

A co do HU marznacego to dzisiaj to przerobiłem ch.. by to strzelił.Trzymałem ja w aucie na respie a wyciagałem na gre i jakos dawało rady.trza coś wykombinować:P a ktos pisał o m700 to powodzenia jak kogos tym trafisz lol.

pozdro

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia mojej Mp001 Black w kamuflarzu domowej roboty. Może szału nie ma ale mnie sie podoba. W rzeczywistości wygląda to lepiej. Wszystko malowałem sprejem. Do tego lunetka standardowa 3-9x32 na niskim montażu.

Jednak mam problem z celnością. Myślałem, że to wina lunety ale z nią wszystko ok. Kulke ściąga na prawo i w dół nawet na wyłączonym HU. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Może ktoś miał podobny problem ?

 

 

 

 

 

ssa51986wh9.th.jpg ssa51989jq8.th.jpg

Link to post
Share on other sites

wg mnie extreme precission (chyba dobra pisownia?) sa super szczegolnie jak sie wrzuci precke bo one sa idealne a cena nie jest wysoka w stosunku do jakosci to jak dla mnie nie ma porownania bo w tej samej cenie mozna dostac chyba tylko ciezkie gold fire'y ktore w mojej g3 sie zacinaly wiec do MP001 nawet nie kupowalem ciezszych

Link to post
Share on other sites

a ja mam z goła inne pytanie, jak ze zdejmowalnością łoża ? jest ono integralną częścią repliki (jakieś bebechy do niego przykręcone) czy da się odkręcic parę śrubek i korpus ze spustem wyjeżdża ? chciałem dorobić własne "body" z drewna dlatego się pytam.

Link to post
Share on other sites

Wiewioor mam te sama lunetke:D;]

Ja używam kulek 0,28 g GUNFIRE sa dobre jakosciowo(cos jak P&J) i mi sie jeszcze nic nie zacięło.

Jedyną wade jaka znalazłem jak narazie to zamarzajacy HOP_UP.

Ahas ludzie dla swietego spokoju możecie sobie przesmarowac z zewnatrz cylinder gdyż od ładowania robią sie na nim rysy i nie wiadomo może później cos innego sie stać.

Ja do swojej kapłem do środka oleju(nie kujawski tylko do maszyn:P) i troszke ciszej mi strzela.

Aha jest jeszcze jedna wada o której wszystcy wiedza ;Nie da sie rozebrac cylindra;/ a szkoda bo sie aż prosi o springa 150%

Pozdro :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie... Coś komuś w tej replice sie rozlecialo? :strach: Pytam bo chcem wiedziec na co sie przygotowac :-F

 

Jesli o mnie chodzi , a raczej o moja replike , to wszystko jest w niej w jak najleprzym pozadku , zadna czesc sie nie rozsypała ,nie pekła ani sie nie uszkodziła w małym badz duzym stopniu !! Jesli chodzi o czesci w tej replice to chyba nie masz sie co martwic o ich uszkodzenia bowiem wszysko (nie liczac kolby i osłony spustu ) jest w niej wykonane z metalu !! ;-)

 

Jedynym powarznym mankametem tej repliki jest , jak zapewnie wczesniej czytałes

hop up !! W temperaturach ponizej 0*C Hop up poprostu zamarza ,wiec sobie z niej zbytnio nie postrzelasz ,chyba ze ktos znajdzie jakis złoty srodek na ten mankamet !!

Gumki sylikonowe hp pasuja bowiem tylko do aeg-ów ! :???:

 

To tyle :-P

Link to post
Share on other sites

Mi giwerka sprawuje się dobrze, nic nie pęka, nie rozpada się, nic nie odpada, bo jest np. za luźne lub źle spasowane. Jedyny problem jaki miałem to przykręcenie łoża do reszty :D Było to spowodowane tym że przy składaniu lufy z tłokiem za mocno, albo za słabo (już nie pamiętam:P) nałożyłem na siebie części (dziwne jest to że bez problemu mogłem je ze sobą skręcić :D) i nie pasowały do łoża :D

 

P.S. Czy wy też mechanizm spustowy macie zalakowany kropelkami farby olejnej :-F ??

Link to post
Share on other sites

Dzisaj bylem na strzelance i strasznie padalo ( deszcz padal czasem nawet i z dołu) giwerka sprwowala sie pozytywnie tylko luneta prowała jak 100 skur......ów. Co do malowania to malowałem ją ze 3 razy. Po 1 malowaniu swiecila sie strasznie , potem spierd......m como , teraz jest niezle . Uzyskalem efekt kameleona no i jest FULL MAT . Trzeba jeszcze dodac pare brazowych i zielonych łatek.

 

http://galeria.interia.pl/praca,w_id,28338...id,0,sort,date,.

 

http://galeria.interia.pl/praca,w_id,28338...d,0,sort,date,..

Link to post
Share on other sites

WIEWIOOR NAPISAL :

P.S. Czy wy też mechanizm spustowy macie zalakowany kropelkami farby olejnej teeth.gif ??

 

....O lol jak to farba olejna :-F ??

 

No normalnie śrubki są zalakowane kropelkami farby olejnej (chyba) koloru niebieskiego. Takie zabezpieczenie przed otwarciem :D Jak rozkręcę to stracę gwarancję :)

Link to post
Share on other sites

to se później też zamaluj:P

P.S-LUDZIE TŁOK ORAZ PROWADNICA SPREŻYNY SĄ Z POLIWEGLANU(ABS) CHYBA ŻE WYMYSLILI BIAŁY PODOBNY DO PLASTIKU METAL:P

 

Ja tez nie mam problemu z moja armatą:P strzela ok i wogóle jedyne co do z 10 ryz na lufie bo kilka razy miała spotkanie w akcji ze ścianą.

 

uszczelniłem HOP_UP silikonem i jakos wali.:D

 

 

P.S-ja tam do J&P nic nie mam nawet na aegu dobrze leciały.pozdro

Link to post
Share on other sites

Hmmm....

 

Testowałem z kumplem jego Mp001. Daliśmy jej uszczelnienie teflonem. Wzrost mocy widoczny. Przed uszczelnieniem 0,25 bez HU opadały. Po uszczelnieniu 0,25 leciały za każdym razem w kosmos mimo wyzerowanego HU. Szkoda że nasze teamowe Chrono dopiero w drodze. Nie wiem ile fpsów mogło przybyć po tym zabiegu O_o ale raczej przybyło ;-).

 

Zastanawiam się czy ktoś miał okazję porównywać uszczelnione Mp001 z L96A1? Tak sobie rozmyslam.. porównuje fakty, wygląd cześci... i wydaje mi się że oba te modele mają ze sobą wiele wspólnego... tylko L96A1 ma pewnie lekko mocniejsza spr. Chociaż pewnie to tylko moje wyimaginowane przypuszczenia.

 

Czy ktokolwiek spotkał się w mp001 z rozregulowującym się HU? O_o Bo jak grałem ostatnio z Mp001 kumpla nie byłem pewien czy po prostu nie zahaczyłem wajchą o jakieś zarośla pare razy.

 

Pzdr.

BaUEr.

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites

co do rozregulowywania sie HU to moze poprostu przy czestym otwieraniu komory ta wajcha sie luzuje ja tak mialem obkleilem tasma izoalacyja przebilem tak zeby srubka przechodzila i wjacha jak sie zatrzyma na miejscu tak juz stoi w ty miejscu :D co do wzrotu to ktos podawal wczesniej linki do teflon fixa i gosciu pisal ze przy teflon fixie i precce madbula 6,03 wycisnal 490fps ale lepiej sprawdzic na chrono jak tylko sprawdzisz to pisz :)

Link to post
Share on other sites

to kup w zbrojownia.com.pl :mrgreen: :mrgreen:

-----------------------------------------------------------

Co do bebechów, to chyba nikt nie poświęci swojego guna, żeby zobaczyć czy ma bebechy z plastiku czy nie :killer: ... Jak już było mówione tłoka nie da się rozkręcić, bo jest zapinowany, więc nie będzie go można ponownie złożyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...