Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP001 [AGM]


Recommended Posts

dzisiaj byłem na pierwszej strzelance airsoft (ardeny - ładza) i moją pierwszą bronią (kupioną w środę) był właśnie mp001+luneta 3x-9x 32

 

jeśli chodzi o zasięg, można bez problemu ściągnąć użytkownika AEG (chyba że jakiś super tuning albo też snajperka :-P ) zanim on będzie mógł strzelić

 

na dystanie na ktorym masz pewną celność masz pare metrów przewagi, można trafić na dalszą odległość ale nie jest to pewniak później kulki potrafi znosić.... ale jednego gościa sciągnąłem z takiego dystansu że musiałby podejść jeszcze z 20 metrów żeby muc strzelać do mnie

 

jeśli chcesz snajperkę - bierz

 

imo nadaje się to też jako zwykła strzelba na teren otwarty, bez optyki też się dobrze strzela

 

zasięg jest bardzo dobry, gorzej z celnością, ale imo preclufa+jakiś lepszy hop up i będzie dobrze do końca

 

podsumowując :

 

jak ktoś chce tego typu broń to moim zdaniem cena/jakość - super !!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a jeszcze jedno..

czemu wszyscy preferuja tylko taiwana?? co jest nie tak ze zbrojownią??

 

hmm, wiesz nie znam osoby której na taiwangunie by sie źle trafiło ze sprzętem - czyli masz pewność , a zbrojowni nie mam dobrze rozpoznanej, ale wiem napewno że nie ma złej opinii ( bo sie o tym nie grzmi jak o np. machinegun.pl )

 

to taki offtop troszke. w skrócie -> ja też czekam na to kiedy mp001 sie pojawi na taiwangun , chociaż moge sie nie doczekać bo krakman pisze że na przełomie lutego/marca... ale mi sie nie spieszy

Link to post
Share on other sites

1. brak jakichkolwiek częsci więc jak coś się zepsuje trzeba samemu dorabiać

2. możliwość tunigu tylko metodą chałupniczą (brak częsci)

3. słabej jakości mechanizmy (spustu)

 

jedyne co można zrobić to jak by wziąć ten karabin, wybebeszyć i częsci samemu dorobić i nie sugerować się że teraz strzela na 50 m, do wiosny przestanie strzelać

 

4. nierozbieralny układ tłok-cylinder

5. chcesz tuningu? dorób wszystkie części

Edited by gall_anonim
Link to post
Share on other sites

Może napisze głupotę, ale co tam...

''hop up zamarza'' ja nie próbowałem ale jest taki sprej (można go kupić w sklepie motoryzacyjnym chyba kosztuje ok 10zł) do smarowania uszczelek w drzwiach od samochodu aby nie zamarzały, to może by tak hop-up tym posmarować na jakiś czas powinno pomóc. :???:

Link to post
Share on other sites

Co jak co ale podzielam opinie gala.

Jakby nie było są to moje własne.

To dobra baza dla tuningu dla vsr (sic!)

Rozebrałem tą replikę do najmniejszej części.

To naprawde bardzo słabe elementy zwłaszcza piston sear.

Bez doróbki seara i najlepiej sylindra wraz z tłokiem nie ma mowy o wstawianiu silniejszej spr.

Zresztą sama w sobie się posypie po niedługim czasie. Ja nowym z zakupem radzę poczekać jeszcze 2 miechy aż będzie więcej wiadomo co do żywotności.

Szkoda wywalać kasy.

Link to post
Share on other sites

1. brak jakichkolwiek częsci więc jak coś się zepsuje trzeba samemu dorabiać

2. możliwość tunigu tylko metodą chałupniczą (brak częsci)

3. słabej jakości mechanizmy (spustu)

 

jedyne co można zrobić to jak by wziąć ten karabin, wybebeszyć i częsci samemu dorobić i nie sugerować się że teraz strzela na 50 m, do wiosny przestanie strzelać

 

4. nierozbieralny układ tłok-cylinder

5. chcesz tuningu? dorób wszystkie części

 

MYLISZ SIĘ

 

AD1. Jak to brak? Ja bym powiedział, że jest bardzo wiele cześci do VSR....

AD2. Tu też się mylisz, nawet machinegun sprzedaję gotowe zestawy do tuningu

AD3. Na podstawie czego dokonałeś tego stwierdzenia?

AD4. Tu w sumie też nie masz racji, bo można go rozebrać.

AD5. Kolejny punkt w którym nie masz racji. Można kupić...

 

 

Ze słonecznego Krasnegostawu, pozdrawiam

 

Wasz Barbie!

 

 

PS. Na mp001 narzeka tylko Vincent, który w niej dłubał, rozbebeszał dawał silniejszą sprężynę itp.

Edited by barbie
Link to post
Share on other sites
czyli z tego co rozumiem można trafić na dobry albo trafny egzemplarz. i z trafnego można zrobić dobry przestrzeliwując go , czyli dobre egzemplarze to te , którymi sie bawili w sklepach i je przestrzelali?

 

Nie problem tkwi w tym ze z tego co czytalem kazdy kto kupil o Krakmana mial mocno nasmarowanego guna na dzien dobry (jak wiadomo Krakman robi przeglad zerowy) no i kazdy we wlasnym zakresie powinien przestrzelac bron albo ja przeczyscic wiec repliki z reguly sa dobre (choc niektorzy maja watpliwosci faktycznie czesci nie wygladaja na tytanowe ale ja mam juz replike odkad sie pojawila na rynku rozkrecalem wszystko poza zespolem tłoka i snajperka smiga az milo) ale wiadomo roznie to bywa ktos pisal ze w zestawie otrzymal krzywa lunete :D ale nie ma problemow chyba ze zwrotami

Link to post
Share on other sites

1.barbie mówisz ze jest wiele częsci do vsr ale nie do mp001 (częsci vsr nie są kompatybilne w 100%)

3. stwierdzenia tego dokonałem empirycznie, czytaj, poprzez dotykanie, macanie, wąchanie i lizanie

4. tłok można rozebrać, w ogóle wszystko można rozebrać, ale po co jak go nie złożysz (oczywiście można nabić spowrotem piny [zrobił to =Vincent=] albo zespawać)

5. chyba tylko u ślusarza, tokarza lub szlifierza

 

Moim zdaniem nie ma alternatywy dla snajperki do 300zł , może M6 swiss arms ale ją bede widziec dopiero w sobotę i dopiero wtedy coś napisze

Link to post
Share on other sites

A ja mam problem ;) Kupiłem sobie mp001 i musiałem ostatnio ją rozkręcić bo kulka ugrzęzła i musiałem przepchać, i teraz jest coś nie tak z HU nie podkręca za bardzo, chociaż jak patrzyłem na niego to napewno się nie uszkodził. HU był ustawiony na minimum. Czy gumka z HU powinna być bardzo dobrze "nasmarowana" olejem ?

Link to post
Share on other sites

Witajcie.

 

Prosiłbym o ostateczne podsumowanie tego działu ...

 

1. Opłaca się kupić ten model ???

 

2. Jaka luneta jest do niej najlepsza ... (i ew z jakieś niższej półki (do 100 zł))

 

3. I wkońcu jaki model (drewniany czy czarny)

 

Dziękuję i pozdrawiam Tomek.

Link to post
Share on other sites

1.Jesli chcesz miec taniąi mocna snajperke owszem tak wydaje mi sie ze jest dobra dla poczatkujacych w tej materii a bardziej wymagajacy moga ttroche pokombinowac i otrzymac bardzo dobre wyniki wiec to dobra podstawa pod przerobki

 

2.ja mam lunetke tasco 3-9X40 i w zupelnosci wystarcza wiem ze nie jest jakas super ale na osiagi i cene jest w zupelnosci wystarczajaca

 

3. ja mam czarna i nabiera polysku jak sie duzo uzywa ale to kwestia pociagniecia matowym sprayem i wszystko wraca do normy a czytalem ze drewno wyglada naprawde konkretnie

Link to post
Share on other sites

Ok, może czas już zebrać opinie o (bez)awaryjności mp001 i wogóle jak sie sprawuje po tych kilku miesiącach użytkowania. Napiszcie jakie mieliście problemy, wątpliwości, jak jest z wytrzymałością elementów wewnętrznych, zewnętrznych itd...

Teraz już macie jakieś pojęcie więc można ją porównywać i obiektywnie stwierdzic czy zakup był/jest opłacalny :!: :!:

Przestudiowałem wszystkie strony i mysle ze juz mozna pisac o jej 'potencjale'.

 

I zbierzmy w końcu opinie o (zmierzonym!) zasięgu skutecznym i na jakich kulkach bo widze że naprawde przeróżne są o nim zdania...

 

Mam nadzieje że rozumiecie moje intencje ;-)

 

Swoją drogą, zamawiał ktoś tą snajperkę w gunnerairsoft? :

http://www.gunnerairsoft.com/sniper/mp001/index.htm

 

jeśli tak to jakie były jej koszty ściągnięcia ?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moja opinia jest pozytywna. Mam MP001 od momentu pojawienia się na rynku polskim. Wystrzeliłem ponad 2000 tys. kulek 0,28. Brak awari. Zasieg - zadowalający.Skuteczny zasięg (każda kulka w sylwetke) 45m . Strzelałem tez na 55m w tafle styropianu trafia co 3,4 (po odpowiedniej korekcie ). Podczas strzelanek jest tez ok. Uwaga na elektryki, grad kulek i pozamiatane.

Minus to zamarzający HU , dygoczący zamek i świecące body w wersji BLACK (czarny mat załatwi sprawe).

 

A jak sie rozsypie to zawiśnie na ścianie w zbrojowni :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

no troche sie swieci czarna wersja ale walniesz krylonem i masz spokój

 

ja jak juz pisałem mam wersje wooden.Na szczęscie drewno jest idealnie wykonane i sie nie świeci:P

Mi działa bezawaryjnie.Najlepiej strzelac kulkami 0,28g

Jedyna wada to zamarzajacy HU

 

Dla mnie replika wporzadku i tez przesiadłem sie na nia z AEGA G3 SaS wella i nienarzekam bo oszczednosć kulek nieporównywalna

Link to post
Share on other sites

długość całkowita: 107 cm

największa wysokość kolby: 13 cm

długość łoża: 74cm

długość szyny RIS: 13,5 cm

obwód lufy zewnętrznej: 8cm

obwód rękojeści: 12cm

długość magazynka: 11cm

szerokość magazynka: 2cm

całkowita długość lufy zewnętrznej: 56cm

długość lufy zewnętrznej (część wystająca z łoża): 33cm

długość kolby: ok. 25cm

kaliber: 15mm :D

Link to post
Share on other sites

Chcieliście o wadach, to macie:

 

Moja VSR'ka strzelała b. dobrze. Do czasu... Pewnego dnia zaczęła sama oddawać strzały. Naciągałem sprężynę dosuwałem rączkę i... PAF! Działo się tak co 10 strzał.

Po tygodniu problem był większy. Opisana sytuacja zdarzała się co 4-5 strzał, a po dwóch kolejnych dniach co drugi. W końcu odciągnąłem sprężynę, chciałem dopchnąć rączkę a tu sruuu! Sprężyna wraca na miejsce i pozostaje luźna. Tak umarła moja MP001. Jutro wysyłam do Krakmana na gwarancję. Nie jestem pewien czy to mój pech, czy też może wada we wszystkich modelach. Jeśli opcja nr 2, to na pewno tego karabinu już nie kupię... :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...