Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty "na lata"...


Recommended Posts

Jeśli mają być naprawdę na lata i całoroczne to są IMO dwa sensowne modele na rynku:

 

Meindl Island Pro (cena w PL ok. 800-850PLN)

i Hanwag Special Forces (pewnie drożej)

Jeśli to mają być bardzo lekkie buty, to Bates'y i Belleville są spoko.

 

Co do kupowania butów od Szaszłyka, to czekałem 4 miesiące, po czym kontakt się urwał. :?

Link to post
Share on other sites
Jeśli mają być naprawdę na lata i całoroczne to są IMO dwa sensowne modele na rynku:

 

Meindl Island Pro (cena w PL ok. 800-850PLN)

i Hanwag Special Forces (pewnie drożej)

Jeśli to mają być bardzo lekkie buty, to Bates'y i Belleville są spoko.

 

Co do kupowania butów od Szaszłyka, to czekałem 4 miesiące, po czym kontakt się urwał.   :?

 

No nie wiem czy bym którąkolwiek wersję Islandów (są o ile wiem 2 cywilne i 1 wojskowa) polecałbym jako but całoroczny - wyprawowy może i tak, jesienno-zimowy - jak najbardziej. Hanwagi znam z widzenia więc się nie zarzekam, ale myślę że sprawa ma się identycznie. "Uniwersalne" to są rumuny...

 

Ja tam z Szaszłykiem nie mam żadnych problemów... :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Podpepne sie bo nie chce nowego tematu zakladac...

 

Jako ze bawie sie w rekonstrukcje USMC teraz i mam dobre uklady z GunSmoke'iem - waham sie miedzy Bellevile 550 ST a Bellevile 500 (jak wyczytalem - oba USMC approved) w Coyote Brown. Tylko po przeczytaniu wszystkiego na WMASG pod haslem "buty" mam metlik w glowie...

 

1. Jak to jest z wytrzymaloscia tych butow pod katem lato/zima jak rowniez pod katem las/budynek?

2. Jaka jest ich wygoda - czy ta stalowa wkladka chroniaca palucha nie przeszkadza zanadto? Jak kiedys ubralem glany to myslalem ze wypruje ta stal stamtad golymi rekoma - kopniecie w cokolwiek powodowalo kilkudniowy uraz palca a nawet raz zszedl paznokiec - stad niemile doswiadczenie z metalem w butach i noszenie od tamtej pory wylacznie adidasow ^_^.

3. Z czego one sa w koncu wykonane? W roznych tematach o roznych Bellevile'ach czytam skora/zamsz/wkladka goretex a nawet cordura... WTF?

4. Ktos pisal ze z zamszu blotko samo musi odpasc i dopiero potem czyscimy delikatnie... Czy to znaczy ze nie moge ich po prostu wsadzic pod strumien wody jak moich BW?

5. Czym sa cholerne "otwory drenazowe", ktore wersja 550 ST posiada w liczbie sztuk 2, a wersja 500 nie posiada ich wcale? Google na haslo "drenaz" wyrzuca jedynie poradnik malego budowlanca...

6. Czy naprawde sa tak wygodne jak ludzie pisza i warte tych 500-600 zl?

 

Bede wdzieczny za opinie uzytkownikow, oraz ludzi ktorzy mieli z nimi kontakt. Pozdrawiam i dzieki za cierpliwosc... Nie chce po prostu utopic takiej gotowki w niepewnym produkcie...

Link to post
Share on other sites
1. Jak to jest z wytrzymaloscia tych butow pod katem lato/zima jak rowniez pod katem las/budynek?

 

Na zimę, jak to buty z zamszu, mają większą podatność na chłonięcie wody. Skóra licowana jest lepszym rozwiązaniem na śnieg.

 

Mam identyczne Bates'y JDB i powiem, że w lesie są lepsze. W terenie miejskim jednak zbyt sztywna podeszwa.

 

3. Z czego one sa w koncu wykonane? W roznych tematach o roznych Bellevile'ach czytam skora/zamsz/wkladka goretex a nawet cordura... WTF?

 

Dokładnie z tego co napisałeś: skóra + Cordura + ew. Gore

 

4. Ktos pisal ze z zamszu blotko samo musi odpasc i dopiero potem czyscimy delikatnie... Czy to znaczy ze nie moge ich po prostu wsadzic pod strumien wody jak moich BW?

 

Możesz, ale po co? Ja swoje trzy letnie Bates'y prałem 2-3 razy w pralce, ale jak były naprawdę solidnie usyfione. A tak wystarczy na sucho je czyścić, ew. wilgotną szmatką.

 

5. Czym sa cholerne "otwory drenazowe", ktore wersja 550 ST posiada w liczbie sztuk 2, a wersja 500 nie posiada ich wcale? Google na haslo "drenaz" wyrzuca jedynie poradnik malego budowlanca...

 

Otworki do odprowadzania wody. Wykonane z drobnej siateczki. Tak jak w Jungle Boots.

 

6. Czy naprawde sa tak wygodne jak ludzie pisza i warte tych 500-600 zl?

 

Są wygodne jak na buty wojskowe. 500PLN za nie bym nie dał :)

Link to post
Share on other sites

Podpepne sie bo nie chce nowego tematu zakladac...

 

Jako ze bawie sie w rekonstrukcje USMC teraz i mam dobre uklady z GunSmoke'iem - waham sie miedzy Bellevile 550 ST a Bellevile 500 (jak wyczytalem - oba USMC approved) w Coyote Brown. Tylko po przeczytaniu wszystkiego na WMASG pod haslem "buty" mam metlik w glowie...

550ST juz nie są produkowane, USMC wycofało je z uwagi na możliwość uszkodzenia palców przez blachę, która miała je chronić. Ale bez paniki - chodzi o to, że po otrzymaniu uderzenia, które wygina blachę (chyba najechanie preez AAV7) nie wraca ona do pierwotnego położenia (jak to blacha) i może uciskać uszkodzone palce.

1. Jak to jest z wytrzymaloscia tych butow pod katem lato/zima jak rowniez pod katem las/budynek?

Normalnie, rzekłbym. Podeszwa w mieście ściera się, ale wolniej niż w pustynnych Altamach. Na zimę to raczej nie polecam, choć znam takich, któzy chodzą w nich cały rok i nie narzekają.

2. Jaka jest ich wygoda - czy ta stalowa wkladka chroniaca palucha nie przeszkadza zanadto? Jak kiedys ubralem glany to myslalem ze wypruje ta stal stamtad golymi rekoma - kopniecie w cokolwiek powodowalo kilkudniowy uraz palca a nawet raz zszedl paznokiec - stad niemile doswiadczenie z metalem w butach i noszenie od tamtej pory wylacznie adidasow ^_^.

Mi tam ona nie przeszkadza.

Co do wygody - do momentu zakupu myślałem, że najlepsze jankeskie buty to właśnie pustynne Altamy. Miękkie, wygodne... Kupiłem Belki, pochodziłem, któregoś dnia założyłęm Altamy. Szok, normalnie jakbym szedł w drewniakach.

3. Z czego one sa w koncu wykonane? W roznych tematach o roznych Bellevile'ach czytam skora/zamsz/wkladka goretex a nawet cordura... WTF?

550ST: skóra (zamsz) + kordura.

Jest też wersja zamsz + cordura + goretex.

4. Ktos pisal ze z zamszu blotko samo musi odpasc i dopiero potem czyscimy delikatnie... Czy to znaczy ze nie moge ich po prostu wsadzic pod strumien wody jak moich BW?

Można je nawet prać w pralce.

Ja swoje czyszczę na sucho. Najpierw szczotką ścieram błoto, potem natryskuję środek do czyszczenia (Kiwi, Nikwax), szczota, natrysk środka do impregnacji.

5. Czym sa cholerne "otwory drenazowe", ktore wersja 550 ST posiada w liczbie sztuk 2, a wersja 500 nie posiada ich wcale? Google na haslo "drenaz" wyrzuca jedynie poradnik malego budowlanca...

Otworki mające umożliwić wylanie z buta wody, kiedy w nią wleziesz. Pomagają też w wentylacji. patent stosowany od pona 40 lat w butach SZ USA.

500 nie mają? A mają goretex?

6. Czy naprawde sa tak wygodne jak ludzie pisza i warte tych 500-600 zl?

Są wygodne.

Warte to one są 400-450PLN. 600 to jakiś kosmos.

TYLE kosztują na ebay. Z przesyłką wyjdzie koło 300, może 350PLN.

Link to post
Share on other sites
Otworki mające umożliwić wylanie z buta wody, kiedy w nią wleziesz. Pomagają też w wentylacji. patent stosowany od pona 40 lat w butach SZ USA.

500 nie mają? A mają goretex?

 

Belki 550st mają dwa otwory drenażowe i są bez gore. Natomiast 500 mają goretex i nie mają otworów drenażowych.

 

Są wygodne.

Warte to one są 400-450PLN. 600 to jakiś kosmos.

TYLE kosztują na ebay. Z przesyłką wyjdzie koło 300, może 350PLN.

 

Gunsomke sobie krzyczy 500-600zł za Belleville 500 z gore, a za zwykłe 550st bez gore ~500zł. Moim zdaniem to troszeczkę za dużo.

Link to post
Share on other sites

Polskim dystrybutorem Haix'a jest b. miła Pani :)

Miałem okazję spotkać i pogadać. Niestety, mierzone przy okazji P3 były na mnie za wąskie :(

Co do jakości wykonania: (super) za niezbyt wysoką cenę (515PLN).

 

Dwa pytanka:

1. Czy Kupczak poprawił jakość MON'ów? Warto te 300-350PLN wypuścić, czy brać belleville?

 

2. Lekkie buty na upały: czy TAKIE coś się nadaje? Kolega ma od 1.5 roku i chwali sobie, ale wolę mieć info z kilku źródeł. Wyglądają spoko, w całości ze skóry, cena więcej, niż przystępna...

Edited by darkness
Link to post
Share on other sites

Co do lekkich butów na upały... to może coś a'la Pataguas? Gumowa podeszwa + brezent ?

Albo izraelskie scout-y? Coś podobnego nosiła (nosi?) armia francuska ?

I tu pytania:

1) Czy ktoś wie gdzie można (w kraju) dostać takie buty - ale nie kopie Mil-Tec.

2)A może te Mil-Tec są coś warte. Ewentualni użytkownicy wypowiedzcie się?

3)No dobra jeśli już koniecznie zamawiać przez net to jakiej firmy?

Link to post
Share on other sites

"Trampki" są w miare spoko, ale stopa też się w nich będzie grzała - brezent aż tak nie oddycha. Natomiast całkiem ok jeśli trzeba włazić do wody i ew. pływać. Poza tym Pataguas to jest podobnie jak Jungle tortura dla stawów jak się łazi po twardym.

Link to post
Share on other sites

Mi tam ona nie przeszkadza.

Co do wygody - do momentu zakupu myślałem, że najlepsze jankeskie buty to właśnie pustynne Altamy. Miękkie, wygodne... Kupiłem Belki, pochodziłem, któregoś dnia założyłęm Altamy. Szok, normalnie jakbym szedł w drewniakach.

 

 

Miałem bardzo podobne odczucia. Chodziłem w Altamach i uważałem je za najwygodniejsze jakie miałem. Kupiłem Belki 500, pochodziłem w nich troche i gdy z powrotem założyłem Altamy to poczułem się jak w starych zbyt dużych rozwalonych kapciach. Na początku troche Belleville obcierały mi małe palce, ale po paru dniach było już idealnie. W lato troche za gorąco, ale jak jest tak 10-15 stopni to jest według mnie komfortowo.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...